• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

SZia,

Persze, én simán furtam 2 lyukat a GA-s "üvegek" tetjére, egyikbe tettem vékony sziulikoncsövet, akár a levegőztető csö is jó, le az aljáig, a másik kisebb lyukon szívhat levegőt.
Én ajánlom a visszafolyásgátlót, érdemes venni, de nem kell a Co2-höz való, lehet bármilyen 'olcsóbb)
A visszafolyásgátlónak köszönhetően tudod adagolni azt a mennyiséget, amit szeretnél. Máskülönben a csőben esetleg visszahúzódó folyadékoszlop módosítja az adagolt térfogatot (ha nagyon visszahúzódik, akkor a pumpa által adagolt térfogat a cső feltöltésére fordítódik, és kevesebbet adagolsz, ha nem húzódik vissza, akkor megy az akváriumba.

Fúrj egy nagyobb és egy ici-pici lyukat a tápoldat flakon kupakjára. A nagyobba szoruljon a cső, a kisebb a nyomáskiegyenlítés céljára van.
köszönöm srácok :) akkor így meg fogom csinálni. Még egy kérdés. Hogyan oldjátok meg az akváriumba a cső belelógatását vagy akasztását? :)
 
köszönöm srácok :) akkor így meg fogom csinálni. Még egy kérdés. Hogyan oldjátok meg az akváriumba a cső belelógatását vagy akasztását? :)

Szia!
Nálam üveg CO2 U-csatlakozó, melyet CO2 csőre méretezett ADA tapikorong rögzít.
 
Szia!
Nálam üveg CO2 U-csatlakozó, melyet CO2 csőre méretezett ADA tapikorong rögzít.
Hm :) holnap megyen üvegeshez. Viszek neki egyet, hátha tud ilyet készíteni ;) és akkor mindegyikhez lenne :) köszönöm
 
Hm :) holnap megyen üvegeshez. Viszek neki egyet, hátha tud ilyet készíteni ;) és akkor mindegyikhez lenne :) köszönöm

Te is tudsz ilyet készíteni ám ;) Patikában veszel szemcseppentőt, megfogod frankó hőszigetelő kesztyűvel a két végét, és szúró gázláng felső részében forgatva elkezded melegíteni, majd amikor meglágyul, finoman hajlítasz rajta egy szét ívet. Lehet, hogy elsőre nem fog sikerülni, de a kihúzott vég ígérete megéri az olcsó alapanyagot és a "játékot". (Az üvegesek nem igazán szoktak üvegtechnikus feladatokat bevállani, bár vannak kivételek. Vegyél egy marék szemcseppentőt, és vidd el hozzá, ha van Nálad alapanyag, talán meg is csinálja.)
 
Te is tudsz ilyet készíteni ám ;) Patikában veszel szemcseppentőt, megfogod frankó hőszigetelő kesztyűvel a két végét, és szúró gázláng felső részében forgatva elkezded melegíteni, majd amikor meglágyul, finoman hajlítasz rajta egy szét ívet. Lehet, hogy elsőre nem fog sikerülni, de a kihúzott vég ígérete megéri az olcsó alapanyagot és a "játékot". (Az üvegesek nem igazán szoktak üvegtechnikus feladatokat bevállani, bár vannak kivételek. Vegyél egy marék szemcseppentőt, és vidd el hozzá, ha van Nálad alapanyag, talán meg is csinálja.)
rendben :) lehet holnap megpróbálom. és a szűkített végével mit csináljak? :)
 
rendben :) lehet holnap megpróbálom. és a szűkített végével mit csináljak? :)

Örülj neki, hogy van :D Ettől fog szép vékony sugárban belefolyni az akvába a táp, és nem marad fent egy nagy csepp, ami rászárad, és csúnya lesz + dugulhat is. (Mármint a szűkített vége lógjon be az akváriumba...)
 
Mármint a szűkített vége lógjon be az akváriumba...
De a vízbe azért ne érjen bele ;), mert ha mégsem használsz visszafolyásgátlót, akkor szépen megszívja magát és azt veszed észre, hogy úszik a szekrényed. Én amúgy nem használok , 1x meg kell nézni mennyi idő alatt tölti fel a csövet, és azt rá kell számolni az adagolásra. de nem is biztos, hogy kell, attól függ milyent raktak bele gyárilag, mert mióta cserélve lettek a pumpában a csövek kicsit kisebb furatúra, amit rendesen össze tud nyomni, azóta nem folyik vissza a táp a tartályba
 
Utoljára módosított:
A szívócsövet amit a tápos palackba lógatok mivel szoktátok lesúlyozni, hogy leérjen a palack aljába és a cső ne kunkorodjon vissza?
 
De a vízbe azért ne érjen bele ;), mert ha mégsem használsz visszafolyásgátlót, akkor szépen megszívja magát és azt veszed észre, hogy úszik a szekrényed. Én amúgy nem használok , 1x meg kell nézni mennyi idő alatt tölti fel a csövet, és azt rá kell számolni az adagolásra. de nem is biztos, hogy kell, attól függ milyent raktak bele gyárilag, mert mióta cserélve lettek a pumpában a csövek kicsit kisebb furatúra, amit rendesen össze tud nyomni, azóta nem folyik vissza a táp a tartályba

Persze, hogy ne érjen bele! :) Különben nem lenne értelme annak amit írtam a cseppképződésről és a vékony sugárról.

A szívócsövet amit a tápos palackba lógatok mivel szoktátok lesúlyozni, hogy leérjen a palack aljába és a cső ne kunkorodjon vissza?

Én egy porlasztókövet tennék a cső végére talán - de csak elméleti ötlet, nem próbáltam még!
 
A szívócsövet amit a tápos palackba lógatok mivel szoktátok lesúlyozni, hogy leérjen a palack aljába és a cső ne kunkorodjon vissza?
Nekem kicsit nagyobbra van vágva mint, hogy leér az aljára, így beékelődik az egyik sarokba a cső vége. soha nem volt vele gond, inkább csak az, hogy nagy kényelemben kifogyott a táp :mad::D
De amiket páran használunk RC üzemanyagtartályt, ahhoz van van a szívócső végére nehezék is ;)
 
A szívócsövet amit a tápos palackba lógatok mivel szoktátok lesúlyozni, hogy leérjen a palack aljába és a cső ne kunkorodjon vissza?
Én porlasztókövet tettem rá, ha lehet a leggagyibb fajtából válassz. Amellett hogy lent tartja a cső végét van egy olyan hasznos tulajdonága hogy az adagoló a legutolsó csepp tápot is fel tudja szívni rajta keresztül.(y)
 
Sziasztok,
nem teljesen DIY témában írok, de úgy érzem, hogy ti tudtok nekem segíteni.
Szóval múlt héten megérkezett a JEBAO DP-4-es dózispumpám. Semmit nem kaptam hozzá mint pl: visszafolyásgátló stb....

Az lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kelle visszafolyásgátló akkor is ha az akvárium fölé helyezem el a pumpát? :)
A másik kérdés, hogy valahogy meg lehet azt oldani, hogy a ga-s fél litered "üvegekből" valahogyan kiszívja a tápokat? vagy vennem kell olyan fehér üveget amit már láttam itt a csoportban. Ja és olyat, hol tudok venni? mi a hivatalos neve? :) köszönöm szépen :)

Mennyire váltotta be a hozzá fűzött reményeket a JEBAO dózispumpa? Én is pont egy ilyen típus beszerzésén gondolkodom.
 
Mennyire váltotta be a hozzá fűzött reményeket a JEBAO dózispumpa? Én is pont egy ilyen típus beszerzésén gondolkodom.
Azt mondták, hogy nehéz beállítani. Szerintem a világ legkönnyebb dolga. Semmi hibája nem volt. Kopp-kopp. Remélem nem
Is lesz :) elég jó kütyü. Ennek az áránál szerintem felesleges többet költeni ilyen kütyüre.
 
Sziasztok!
A képeken látható olcsó kínai 12V-os dózispumpákról van vkinek tapasztalata?
Most vettem pár db-ot. Azon lepődtem meg, hogy a görgőkön nincs szilikonzsír kenés gyanánt. Meg azon lepődtem meg, hogy a motor tengelye csak hozzá van szorítva a görgőkhöz, úgy hajtja őket.
De még nem próbáltam ki őket.
4/6-os légpumpa cső rámegy ezekre is?

_121.jpg _12.jpg
 
Úgy összességében 2 éve használok 3 darab ilyent (azt hiszem az elsők közt vettem :)) , napi 10ml-t adagolnak és tökéletesen működnek, 1x cseréltem gumit benne de ez az én hibám miatt kellett, viszont a műanyag elemei az eredetiek. Megzsírozni tilos! Mert a motor tengelye dörzshajtással hajtja a görgőket, de ez így jó.
Eredeti gumival hajlamos volt visszaengedni a folyadékot, de én ekkor sem használtam visszafolyásgátlót, inkább ráidőzítettem, az új gumi viszont kicsit vastagabb falú, ezt már összenyomja annyira, hogy 1 méter 2/4mm-es csőben is megtartja a tápot.
 
Na ez jó hír :)
Honnan vettél bele új gumit? Mondjuk vettem 5db-ot és sztem 3-nál többet nem fogok egyelőre felszerelni, szóval van tartalék azért.
A 10ml-t hány mp alatt tolják be? Láttam árulják fordulatszabályozó elektronikával is egybeépítve, ezért vagyok kiváncsi
 
Másik gumit @DarlaX fórumtársunk küldte nekem. Kicsit keményebb, és némileg másabb mint a mint a gyári, de tökéletesen jó ezzel is, sőt jobb, mert mint írtam ezzel nem ereszt vissza. Nekem 60ml/percesek a pumpáim,és a tesztmérés is ezt igazolta, szóval 10mp alatt adagol 10ml-t
 
Utoljára módosított:
sziasztok
én most szeretném megcsinálni az autómata cuccost az lenne a kérdésem,mijen pumpát válasszak mert nem ismerem tipusokat persze csak a kinaiak közül,
 
Sziasztok,
ezért nem szeretnék új topicot nyitni ezért itt raknék fel két kérdést/kérést.

Az egyik, hogy segítsetek nekem kitalálni, hogy hogyan rakjam be a növénytáp adagolót a szekrényembe. Sajnos fúrni nem nagyon tudok bele ezért valami kis asztal szerű dolog kellene a szekrény aljába, úgy, hogy ráférjen a tápadagoló és a 3 doboz táp is :) bármilyen tippet meghallgatok, hogy miből és hogyan csinálnátok :)

A másik: átváltottam ADA tápozásra, de sajnos ezeknél a palackoknál nincsen a tetején csavaros fedő mint a GA-s tápoknál és így sajnos nem tudom megoldani, hogy átfúrom. Szerintetek mibe tudnám belerakni a tápot? esetleg valami rá illő tetőt nem ismertek? köszönöm
 
Back
Oldal tetejére