• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

Sziasztok,
ezért nem szeretnék új topicot nyitni ezért itt raknék fel két kérdést/kérést.

Az egyik, hogy segítsetek nekem kitalálni, hogy hogyan rakjam be a növénytáp adagolót a szekrényembe. Sajnos fúrni nem nagyon tudok bele ezért valami kis asztal szerű dolog kellene a szekrény aljába, úgy, hogy ráférjen a tápadagoló és a 3 doboz táp is :) bármilyen tippet meghallgatok, hogy miből és hogyan csinálnátok :)

A másik: átváltottam ADA tápozásra, de sajnos ezeknél a palackoknál nincsen a tetején csavaros fedő mint a GA-s tápoknál és így sajnos nem tudom megoldani, hogy átfúrom. Szerintetek mibe tudnám belerakni a tápot? esetleg valami rá illő tetőt nem ismertek? köszönöm
Én ilyen palackokat rendeltem (még úton van):
http://www.webshop link moderálva/i...296987830.html?spm=2114.30010308.0.724.3UAqst
 
Valaki nem csinál esetleg eladásra tápoldat adagolót?:)
Vagy megveszek hozzá mindent csak rakja össze nekem vagy segítsen összerakni:)
Sajnos én az elektronikához teljesen analfabéta vagyok úgyhogy ehhez nem tudok hozzákezdeni egyedül:(
 
Valaki nem csinál esetleg eladásra tápoldat adagolót?:)
Vagy megveszek hozzá mindent csak rakja össze nekem vagy segítsen összerakni:)
Sajnos én az elektronikához teljesen analfabéta vagyok úgyhogy ehhez nem tudok hozzákezdeni egyedül:(


Szoktam akvárium vezérlőket/dózispumpákat csinálni ha kell én szívesen csinálok neked!
 
Elég sokat kerestem és nem tudom melyik topikba kérdezzem, tehát itt teszem meg. Azok segítségét kérem akik automatán tápoznak, ki hogyan juttatja be a tápot az akiba. Remélem értitek a kérdést. :D . Azért kérdem mert nem igazán szeretnék 3 levegocsövet felvezetni.
 
Elég sokat kerestem és nem tudom melyik topikba kérdezzem, tehát itt teszem meg. Azok segítségét kérem akik automatán tápoznak, ki hogyan juttatja be a tápot az akiba. Remélem értitek a kérdést. :D . Azért kérdem mert nem igazán szeretnék 3 levegocsövet felvezetni.
Márpedig táponként muszáj lesz külön csövet használnod, ami mikro+makro+carbo esetén bizony 3 cső. Külön vas + foszfát adagolás mellett jöhet mellé még 2 cső is, akkor már összesen 5, és akkor még nem is beszéltünk "különleges" cuccokról, csak az alap tápokról... Szóval a 3 cső a minimum.
 
Teljesen egyet értek Veled, ezért én csináltattam egy ilyen közdarabat üvegből:
https://akvakertesz.hu/threads/power-of-moor.5172/page-3#post-241221

annyit változott a helyzet, hogy ma hasonlót tudok csinálni akrill-ból ha kell
@Bükike ezt a megoldást láttam már rég, 2 napja kerestem és nem tudtam hol nézzem. Köszi szépen, ez a jó megoldás :love:.
Most jön a következö kérdés, a nyomás nem szívja magával a tápot ? Kötelező a visszafolyásgátló? Ami a táp tartály illeti, látom a saját üvegeket használod, nem keletkezik nyomás az üvegekbe ?

Márpedig táponként muszáj lesz külön csövet használnod, ami mikro+makro+carbo esetén bizony 3 cső. Külön vas + foszfát adagolás mellett jöhet mellé még 2 cső is, akkor már összesen 5, és akkor még nem is beszéltünk "különleges" cuccokról, csak az alap tápokról... Szóval a 3 cső a minimum.
Kaptam ajándekba egy Jebao DP-4 est. :joyful: Amit adagolni fog az Green Aqua Micro-macro és EC. Azt tudom, hogy táponként kell a csöveket tenni csak nem szeretnék felfüggesztni 3 csövet az aki széllére.
 
Most jön a következö kérdés, a nyomás nem szívja magával a tápot ? Kötelező a visszafolyásgátló? Ami a táp tartály illeti, látom a saját üvegeket használod, nem keletkezik nyomás az üvegekbe ?
nekem két nyilás van a tápoldatos üveg tetejére fúrva, egy nagyobb (abba megy a cső) és egy kisebb, hogy ne legyen vákum.
nem tapasztaltam, hogy szívta volna a tápot, mivel akkora erő nincs ott, és szabad a kifolyó az aki fele

Valahova azért érdemes tenni visszafolyás gátlót, nekem itt vált be igazán, meg ha szerelni kellett, ott szét tudtam szedni anélkül, hogy az aki összes vize távozott volna :)
 
nekem két nyilás van a tápoldatos üveg tetejére fúrva, egy nagyobb (abba megy a cső) és egy kisebb, hogy ne legyen vákum.
nem tapasztaltam, hogy szívta volna a tápot, mivel akkora erő nincs ott, és szabad a kifolyó az aki fele

Valahova azért érdemes tenni visszafolyás gátlót, nekem itt vált be igazán, meg ha szerelni kellett, ott szét tudtam szedni anélkül, hogy az aki összes vize távozott volna :)
Nem gond ha a tápok meg az EC levegőt kap, arrafel kérdem, hogy nem csapodik e ki.
Nem marad más mint beszerezni a 7x5-ös akril csövet (ami nem lessz egyszerü ebbe az országba :cry::cry::cry:) és összerakni a Bükike féle csatlakozot :D
 
jó lesz ez(y)
de nem kell ennyire belógnia, illetve kicsit én elvékonyítanám (csak a hegyet melegítve és melegítés közben meghúzva)
Mivel ragasztod be?
 
Én kicsit tartok ettől a megoldástól. Lehet, hogy hasonlóan viselkedne mint a benzinmotorok porlasztója, vagyis folyamatosan szívná a tápot.
 
nekem évek óta így van, csak kis finom csúcsosra hegyezve :)
tettem rá 3 visszafolyásgátlót, és nem szívta össze a csövet.
Ráadásul a perisztartikus pumpán nem is tud tápot felszívni
 
.
Ráadásul a perisztartikus pumpán nem is tud tápot felszívni
Milyen pumpád van ami nem tud? Nekem kínai 12 voltos fekete ebayes, és simán felszívja a tápot, sőt ha véletlenül kifogy, akkor még a csőben lévőt is kitolja.
 
nekem eddig egy magic marine volt, azon tuti nem szivta at, de a pumpa része a szabványos kis kinai cucc volt szerintem.
Elméleti síkon a perisztartikus pumpáknak pont az a lényege, hogy a 3 kis henger ne engedje se oda, se vissza a folyadékot áramlani.
most akarok egy DIY tapadagolót csinálni, néztem azokat a fekete pumpákat, akkor olyat ne vegyek?

(lehet hogy csak mákom volt?)

szerk: elolvastam amit írtunk, szerintem félreértettel, én arra mondtam, hogyha megszívod a cső végét ami az aki fele van, akkor a pumpán át "csak úgy" nem lehet átszívni, én erre értettem.
Az enyém is kitolta a csőből, mivel levegőt pumpál utána, aminek kisebb az ellenállása mint a folyadéknak
 
Utoljára módosított:
jó lesz ez(y)
de nem kell ennyire belógnia, illetve kicsit én elvékonyítanám (csak a hegyet melegítve és melegítés közben meghúzva)
Mivel ragasztod be?
A csücsköt bármekkorára tudom vágni. Mint a 4 egyformára megvan hajlítva. Egy kollegámnak van valami akril ragasztója es azzal fogom.
 
Back
Oldal tetejére