• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Kérlek, dokumentáld.
Nekem már több, mint egy éve vannak rajzaim a 60x30-as akvárium alá, de a lapszabászathoz még mindig nem jutottak el a tervek. :banghead:
Egyébként merevítésnek én bútorlap hátfalat, dupla tetőt (egy, ami az oldallapok között fekszik, egy pedig ezen, a hát és az oldallapokon), és egy 8-10 centi vastag "szemöldök"-öt tervezek belülre, az ajtó erre csukódna.)

Egyszer már volt 60*30 butorom amit en csinaltam. Abban minden simán volt 18as lapbol kozepen egy elvalasztoval. Hatlap butorlapbol volt. Dupla nem volt sehol es siman birta. Ha gondolod ird meg milyen magas butort szeretnel es bemeretezem neked mit vagjanak le a lapszabaszaton.

Bocs az ekezetek miatt :)
 
Kérlek, dokumentáld.
Nekem már több, mint egy éve vannak rajzaim a 60x30-as akvárium alá, de a lapszabászathoz még mindig nem jutottak el a tervek. :banghead:
Egyébként merevítésnek én bútorlap hátfalat, dupla tetőt (egy, ami az oldallapok között fekszik, egy pedig ezen, a hát és az oldallapokon), és egy 8-10 centi vastag "szemöldök"-öt tervezek belülre, az ajtó erre csukódna.)
A pontos tervrajz és a számok már megvannak, csak még a lapszabászatig nem jutottam el. Amúgy 60 (w) X 40 (L) X 80 (h) cm-esre tervezem, 10 cm-es szemöldökkel 18-as lapból, és erősen gondolkodok egy 2x2-es zártszelvény merevítésen?
 
Sikerült felrakni az ajtót, díszlécet

26868910833_1ef585fd64_b.jpg


Sajnos az ajtót sikerült pár milliméterrel kisebbre vágatnom, így vagy középen lesz nagyobb rés, vagy a két szélén jön el jobban. most utóbbit állítottam be, lehet majd vágatok nagyobbat, egyenlőre így marad. Ebből a szögből fogom úgyis nézegetni, így annyira nem zavaró :):)

27378745532_df5e4922cf_b.jpg
 
És belső merevítésre nem gondoltál? Csak azért kérdezem, mert most van folyamatban nekem is egy Ada Like bútor, 60 -as szélességben 18-as bútorlapból, és nem tudom, hogy tegyek e bele plussz merevítést vagy ne.
Hali!

Plusz merevítés 60-asba teljesen felesleges. Ha az oldallap és a hátlap az alsó és a felső lap között van, illetve van szemöldök, az atombiztos 60-as méretben. Nem kell vastagabb fedlap sem.
 
Csak bele ne öntsd a laptop klaviatúrájába a levest vagy a kávét a nagy gépelés közben. :)
(Nekem a kávés mutatvány többszor sikerült már. :D )

Kivágás/cső téma: ha normális minőségű a cső, akkor azért az hajlik szépen. Nálam a 16/22-es Tetrák pl. ebből a szempontból sokkal jobbak, mint amit az OBIban vettem. :(

40cm széles bútorban a kivágás nálam ilyen (cső majd a rescape és akvárium csere után lesz benne, most hátul van kivezetve minden):
View attachment 909120160420_kivagas by Attila Szántó, on Flickr

uuuh az a gyep.
 
szerintem elég praktikus ez a hosszanti kivágat a csöveknek
max belülről valami szilokonlappal vagy kefeszőrrel takarnám
Attól függ mekkora az szűrőd, szerintem :) . Mert ha magasan vannak a csövei, akkor véleményem szerint jobb az ADA féle íves kimarás. Viszont ez mellett, a szívó csöveknek meg érdemes hátsó kivezetést is csinálni .
Ívest se bonyolult csinálni;)
19346303_7482ab89fd7434847983724416eab8e2_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére