• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

Maga a pumpafej minden kínaiban ugyanaz, vagy ugyanazon az elven működik. Az enyémek már több hónapot mentek teljesen megbízhatóan. Nálam sokszor elmaradt a tápozás, mert hajnalban siettem a buszra, a carbo adagolását meg 3 műszak mellett nemigazán lehetett mindig megoldani, ezért jártam utána, hogyan lehetne automatizálni a dolgot.
Ha csak magát a pumpát veszed, akkor a dobozolás a te kreativitásodra van bízva, illetve ott van még a vezérlés, aminél lehet használni olyan programkapcsolót ami másodpercre is tud kapcsolni (bár akkor valószínűleg mindegyiknek külön táp is kell). Vagy ha szeretsz új dolgokat tanulni, akkor kísérletezgethetsz mikrokontrollerekkel mint én tettem az Arduinoval, ezzel kapcsolatban nyitottam is témát:
Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ezzel viszont a teljes akváriumod vezérlését meg tudod oldani. Nekem annyira nem fekszik a szöveges programozás, így maradtam az egyszerűbb PLC-knél, ezeket könnyebb programozni. Én Omron Zent használok, ilyent 12 körül kapni használtan, magyar aukciós oldalon, illetve a hobby CNC fórumon is láttam eladót
Hobby CNC Fórum - Fórum
A kábeldzsumbuj meg azért ne ijesszen meg, nekem azért kicsit komplexebb dolgot csinál, illetve duplán van relézve (a ZEN-ben is van), nálam gombnyomásra vizet is cserél ;), illetve ha valamikor átkötöm, öblíti az RO szűrőt is.
 
Nálam már itt tobzódtak a pumpák több mint 1 éve. Nekiálltam, 1 délután alatt kész lett, doboztervezéssel, nyák maratással, vezérléssel együtt. Nekem fet-ek vezérlik a motorokat. Pár oldallal visszább találsz képet is róla.
 
Megrendelve 3db. ;)
3902525721_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Én is rendeltem egy ilyen pumpát kipróbálni, mit is tud. Szárazon teszteltem, és nekem szépen átdolgozza a csövet magán. ~20 másodperc alatt "átfut" rajta. Esetleg ez jelentkezett másnál is? Van rá valami megoldás? Esetleg az enyémmel van valami gond?
 
Én is rendeltem egy ilyen pumpát kipróbálni, mit is tud. Szárazon teszteltem, és nekem szépen átdolgozza a csövet magán. ~20 másodperc alatt "átfut" rajta. Esetleg ez jelentkezett másnál is? Van rá valami megoldás? Esetleg az enyémmel van valami gond?

Nálam is ez volt a helyzet. Zsugorcsövet húztam oda, ahol meg kellene fognia a háznak a csövet. Ha nincs kéznél zsugorcső, egy réteg szigetelőszalag is megteszi szerintem.
 
Nálam is ez volt a helyzet. Zsugorcsövet húztam oda, ahol meg kellene fognia a háznak a csövet. Ha nincs kéznél zsugorcső, egy réteg szigetelőszalag is megteszi szerintem.

Köszönöm a válaszod.
Van zsugorcsövem, kipróbálom. Elég belőle egy réteg vagy tegyek rá annyit, amennyit kíván?
 
GHL-éhez hasonló kínaiban , a csöveken egy kis villa van ami megakadályozza, hogy a cső elmásszon:
profilux-doser-4-420x280.jpg
 
Sziasztok!
Nálatok ezek a dózispumpák nem engedik el néha a folyadékot? Ilyen kínai csoda pumpám van, de néha azt tapasztalom, hogy 4-5cm visszább engedik a csőben a folyadékot, illetve néha 10-20cm levegő buborék jelenik meg a csőben. Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel? És mi lett a megoldás?
 
Sziasztok!
Nálatok ezek a dózispumpák nem engedik el néha a folyadékot? Ilyen kínai csoda pumpám van, de néha azt tapasztalom, hogy 4-5cm visszább engedik a csőben a folyadékot, illetve néha 10-20cm levegő buborék jelenik meg a csőben. Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel? És mi lett a megoldás?
Sokat nem kellett volna visszaolvasni. ;)
DIY tápoldat adagoló | Page 17 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Köszönöm! :) Sajnos nálam ez a fölé helyezés nem fog működni. A szekrényemben iszonyú kicsi hely van.
Bár nem értem hogyan tud levegő belekerülni, amikor a cső vége a folyadékban van. A csövön keresztül átdiffundál? o_O Most azon agyalok, hogy CO2 csőre cserélem, talán az jobban légzáró, mint az olcsó levegőcső. :)
 
Géza! Neked ez a dózispumpa fölé helyezett tartály teljesen megoldotta a lelevegősödést? De az akvárium továbbra is a dózispumpák felett van gondolom?! A képedet nézve ez valami spéci bútor, felülről nyílik? :) Vagy a bútor hogy helyezkedik el az akváriumhoz képest?
 
Géza! Neked ez a dózispumpa fölé helyezett tartály teljesen megoldotta a lelevegősödést? De az akvárium továbbra is a dózispumpák felett van gondolom?! A képedet nézve ez valami spéci bútor, felülről nyílik? :) Vagy a bútor hogy helyezkedik el az akváriumhoz képest?
Nekem teljesen megoldotta a levegősödést. :)
Akvárium bútornak elég speciális, de egyébként egy tároló dobozt képzelj el, aminek van egy nyitható teteje.
 
Sziasztok segitsen valaki tapoldat adagolot akarok csinalni ablakmoso szivatyubol mar megvan a szivattyu meg a digitalis idozito mi kel hozza meg hogy pontosan tudjam alitani aki mar csinalt ijet irjon mar le nekem mindent reszletesen rajz is johet elore is koszi
 
Sziasztok segitsen valaki tapoldat adagolot akarok csinalni ablakmoso szivatyubol mar megvan a szivattyu meg a digitalis idozito mi kel hozza meg hogy pontosan tudjam alitani aki mar csinalt ijet irjon mar le nekem mindent reszletesen rajz is johet elore is koszi
Én azért elgondolkodnék, hogy ablakmosó szivattyú helyett mást használnék, mert amit te szeretnél, annak akkora sebessége van, hogy azzal nem fogsz pontos adagokat beállítani, bármivel is vezérled. Legalábbis sziszifuszi munka lesz. :)
Olvasd el a topicot figyelmesen és mindenre megkapod a választ, főleg arra, hogy milyen szivattyút érdemes beszerezned.
 
Sziasztok segitsen valaki tapoldat adagolot akarok csinalni ablakmoso szivatyubol mar megvan a szivattyu meg a digitalis idozito mi kel hozza meg hogy pontosan tudjam alitani aki mar csinalt ijet irjon mar le nekem mindent reszletesen rajz is johet elore is koszi
Vannak kifejezetten erre a célra gyártott dózis pumpák, amiket akár a messzi keletről is beszerezhetsz egész barátságos áron. Bár ezekkel kicsit barkácsolni kell. Annak a víz szállítását egyszer kiméred és utána gyönyörűen tudod milliliterenként adagolni. Én arduinoval szabályzom, egy egyszerű relével adom a feszültséget a pumpára, majd a megfelelő idő után lekapcsolom, és ennyi az elve. De ezt ahogy te is mondtad egy sima digitális időzítővel is meg tudod oldani.
 
DIY-ben ami legötletesebbet láttam, és házilag is megoldható, az az injekciós fecskendős megoldás amit egy mikrosütő tányérjának mozgatómotorja hajtott, ha valamikor korában másoltam is be róla videót
 
Sziasztok,
nem teljesen DIY témában írok, de úgy érzem, hogy ti tudtok nekem segíteni.
Szóval múlt héten megérkezett a JEBAO DP-4-es dózispumpám. Semmit nem kaptam hozzá mint pl: visszafolyásgátló stb....

Az lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kelle visszafolyásgátló akkor is ha az akvárium fölé helyezem el a pumpát? :)
A másik kérdés, hogy valahogy meg lehet azt oldani, hogy a ga-s fél litered "üvegekből" valahogyan kiszívja a tápokat? vagy vennem kell olyan fehér üveget amit már láttam itt a csoportban. Ja és olyat, hol tudok venni? mi a hivatalos neve? :) köszönöm szépen :)
 
Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kelle visszafolyásgátló akkor is ha az akvárium fölé helyezem el a pumpát? :)
A másik kérdés, hogy valahogy meg lehet azt oldani, hogy a ga-s fél litered "üvegekből" valahogyan kiszívja a tápokat? vagy vennem kell olyan fehér üveget amit már láttam itt a csoportban. Ja és olyat, hol tudok venni? mi a hivatalos neve? :) köszönöm szépen :)
SZia,

Persze, én simán furtam 2 lyukat a GA-s "üvegek" tetjére, egyikbe tettem vékony sziulikoncsövet, akár a levegőztető csö is jó, le az aljáig, a másik kisebb lyukon szívhat levegőt.
Én ajánlom a visszafolyásgátlót, érdemes venni, de nem kell a Co2-höz való, lehet bármilyen 'olcsóbb)
 
Sziasztok,
nem teljesen DIY témában írok, de úgy érzem, hogy ti tudtok nekem segíteni.
Szóval múlt héten megérkezett a JEBAO DP-4-es dózispumpám. Semmit nem kaptam hozzá mint pl: visszafolyásgátló stb....

Az lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kelle visszafolyásgátló akkor is ha az akvárium fölé helyezem el a pumpát? :)
A másik kérdés, hogy valahogy meg lehet azt oldani, hogy a ga-s fél litered "üvegekből" valahogyan kiszívja a tápokat? vagy vennem kell olyan fehér üveget amit már láttam itt a csoportban. Ja és olyat, hol tudok venni? mi a hivatalos neve? :) köszönöm szépen :)

A visszafolyásgátlónak köszönhetően tudod adagolni azt a mennyiséget, amit szeretnél. Máskülönben a csőben esetleg visszahúzódó folyadékoszlop módosítja az adagolt térfogatot (ha nagyon visszahúzódik, akkor a pumpa által adagolt térfogat a cső feltöltésére fordítódik, és kevesebbet adagolsz, ha nem húzódik vissza, akkor megy az akváriumba.

Fúrj egy nagyobb és egy ici-pici lyukat a tápoldat flakon kupakjára. A nagyobba szoruljon a cső, a kisebb a nyomáskiegyenlítés céljára van.
 
Back
Oldal tetejére