• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Sziasztok! Liss 150g-os patron. Milyen reduktorral lehetne használni ha egyáltalán megoldható? Vagy mindenképp közdarabos?
Arra gondoltam, hogy egy nano szett reduktorjával üzemeltetném.

1310.jpg
 
De jó, hogy rátaláltam erre a topicra. :)

31 literes nanómhoz (jelenleg low tech) tervezem, hogy kicsit bővítem technikai téren, így már BF után kikerült az Eheim sarokszűrő és egy 2422 került beüzemelésre, valamint a korábbi 9W 6500K 600lumen-t duplájára bővítem (a második lámpa még úton, kicsit elakadt a postán).
A nano alatt saját tervezésű bútor van, aminél anno nem számoltam hogy ekkora technikát akarok bele tenni, így már az 500gr-os palack sem fér bele, maradt a sodastream vagy sodaco, amit eddigi olvasataim szerint 4-5 hónapig el tudok használgatni, valamint Auchan/Interspar közelsége miatt talán a cseréje is egyszerűbb.

Már rátaláltam az angol CO2 "nagyáruházra", ahol a szükséges adaptert be lehet szerezni, ott viszont 2 féle is van, a korábban tárgyalt mellett van egy szelepes verzió is. Jól gyanítom, hogy ha azt csavarom a palackra, akkor utána a szelep segítségével engedi már ki a gázt és nem kell ügyeskedni az adapterrel szerelt reduktorral?

Láttam mágnesszeleppel szerelt reduktorokat is, 2 és egy órás verziót. Van értelme a 2 órásnak ha közel az Auchan? Használja valaki valamelyik típust?

Régi 140 literesemből még elvileg megmaradt az akril buborékszámláló meg a drop checker, így csöveken meg új visszacsapó szelepeken kívül talán csak diffúzorra lesz szükség, amiket annyira nem ismerek, mert anno DIY reaktorom volt. Nagyon tetszenek az ADA-k, de anyagiak miatt egyelőre lehet csak egy japán magas nyakú nanót választanék GA-nál. Ezzel kapcsolatban olvastam jót is rosszat is, használ itt valaki olyat nagypatronnal?


Tudom sok a kérdésem, köszönöm ha valaki megválaszolgatja. :)
 
Már rátaláltam az angol CO2 "nagyáruházra", ahol a szükséges adaptert be lehet szerezni, ott viszont 2 féle is van, a korábban tárgyalt mellett van egy szelepes verzió is. Jól gyanítom, hogy ha azt csavarom a palackra, akkor utána a szelep segítségével engedi már ki a gázt és nem kell ügyeskedni az adapterrel szerelt reduktorral?

Két fajta adapter van ott. Az egyik egy sima (nem lehet elzárni - nekem olyan van), a másik "Advanced". Az "Advanced" annyival tud többet, hogy van rajta egy szelep, amivel el tudod zárni, ha nincs rajta a reduktor. Reduktor arra is kell.

Láttam mágnesszeleppel szerelt reduktorokat is, 2 és egy órás verziót. Van értelme a 2 órásnak ha közel az Auchan? Használja valaki valamelyik típust?

Én két órával szereltet használok, de elegendő az egy órás is.

Régi 140 literesemből még elvileg megmaradt az akril buborékszámláló meg a drop checker, így csöveken meg új visszacsapó szelepeken kívül talán csak diffúzorra lesz szükség, amiket annyira nem ismerek, mert anno DIY reaktorom volt. Nagyon tetszenek az ADA-k, de anyagiak miatt egyelőre lehet csak egy japán magas nyakú nanót választanék GA-nál. Ezzel kapcsolatban olvastam jót is rosszat is, használ itt valaki olyat nagypatronnal?

Sima GA-s kis reduktort használok. Teszi a dolgát.
 
Két fajta adapter van ott. Az egyik egy sima (nem lehet elzárni - nekem olyan van), a másik "Advanced". Az "Advanced" annyival tud többet, hogy van rajta egy szelep, amivel el tudod zárni, ha nincs rajta a reduktor. Reduktor arra is kell.



Én két órával szereltet használok, de elegendő az egy órás is.



Sima GA-s kis reduktort használok. Teszi a dolgát.

Köszönöm az infókat.
Pont tegnap olvastam a topicod. Gratulálok a nanódhoz, nekem nagyon tetszik. Mondjuk az utolsó képen kíváncsi lennék mi történt a mohával, a korábbiakon a fás hatásnál annyira szép. :)

Gondolkodom, hogy maradnék az egy órásnál, gondolom nagy szerepe a második órának ebben az esetben nincs. Tűszelep szükséges a bubi beállításhoz?
 
Köszönöm az infókat.
Pont tegnap olvastam a topicod. Gratulálok a nanódhoz, nekem nagyon tetszik. Mondjuk az utolsó képen kíváncsi lennék mi történt a mohával, a korábbiakon a fás hatásnál annyira szép. :)

Köszi. Túl sok volt és nehéz volt az üveget belülről karbantartani, úgyhogy megritkítottam. De nem kell aggódni, mert olyan gyorsan nő, hogy egy hónap alatt ugyanakkora.

Gondolkodom, hogy maradnék az egy órásnál, gondolom nagy szerepe a második órának ebben az esetben nincs. Tűszelep szükséges a bubi beállításhoz?

Igen, bár tűszelep a legegyszerűbb egy órásokban is van. Szerintem felesleges külön venni. Olyan reduktort nézz, amiben van.
 
Üres sodastream vagy sodaco palackhoz hozzá lehet jutni, vagy elsőre mindenképpen kell venni egy töltöttet eredeti áron?

Használtcikk oldalakon néha van. De inkább SodaStream-est vegyél. Én SodaCo-val kezdtem, de azzal volt néha olyan, hogy az adapter és a tömítés nem 100%-osan illeszkedett és egy idő után lelazult az adapter, bármennyire meghúztam. Ilyenkor kicsit hallani lehetett, hogy a gáz pisszeg. Kis mennyiség szökött, de elég drága a gáz ahhoz, hogy elpazaroljuk. Kicsit Dremel köszörűvel igazítanom is kellett az adapter tüskéjén, ami benyomta a palack szelepét. Minimálisan hosszabb volt a kelleténél és feltámasztkodott, így nem lehetett az adaptert jól megszorítani.

Nem minden SodaCo patron teljesen egyforma. SodaStream-re váltottam és ezzel teljesen tökéletes az illeszkedés. Lehet, hogy van néhány tizedmilliméter eltérés a SodaCo és a SodaStream közt. Ez nem nagyon látszik, de a nagynyomású gáz hamar megtalálja a réseket.
 
Elvileg a tüske állítható nem? Az nem segített volna?

Sodastream az nekem is jó, Auchan most is közelben van, meg ahova hamarosan költözünk, ott is autóval 5 perc. Szóval ha ki is fogy, gyorsan mehet az utánpótlás. :)
 
Elvileg a tüske állítható nem? Az nem segített volna?

Egy furatba van beütve a fémtüske. Koppig benne volt nekem. Állítási lehetőség nem nagyon van. Én leköszörültem belőle. De látni fogod az első feltekeréskor, mert a palack szelepe sárgaréz. Ha felül a tüske, akkor bele fog nyomódni a sárgaréz szelepbe és nyomot hagy. Egyszer volt szerencsém olyan palackhoz, hogy akármennyire ráhúztam (két villáskulccsal), akkor is sziszegett. Szóval palack és palack közt is van differencia. Amióta levettem a tüske hosszából, azóta nem ül fel, nem hagy nyomot a szelepen, akármennyire ráhúzom (mondjuk túlhúzni sem érdemes, mert akkor elnyírja a tömítést - rá kell érezni, de a második alkalommal már menni fog :) Szóval érdemes első alkalommal belőni a tüske hosszát.

Sodastream az nekem is jó, Auchan most is közelben van, meg ahova hamarosan költözünk, ott is autóval 5 perc. Szóval ha ki is fogy, gyorsan mehet az utánpótlás. :)

Jaja, nekem a 35 literes nanoval akár 3-4 hónapig is elmegy. Ha kifogy, reggel leszerelem, nappal kicserélem valamelyik boltban, este fölcsavarom és kész.
 
Youtube-on láttam egy videót, bár ott kicsit másfajta volt, abban lehetett állítani. Egyébként nagyon szemezgetek a csapos megoldással, ott egyszerűbb a helyzet. A dupla/szimpla órás reduktoron is vacillálok. Előfordulhat ennél a palacknál hibás töltés/szelep, extrém túlnyomás miatti eldurranás stb?
 
Egy furatba van beütve a fémtüske. Koppig benne volt nekem. Állítási lehetőség nem nagyon van.
Nekem is Angliából rendelt egyszerű adapterem van, és azon én pl be tudtam állítani ezt. Első alkalommal tekergethettem rá az adaptert, nem történt semmi. A felső végén (ahova a reduktor megy) ha belenézel, ott van egy bevágás a csavarhúzónak, amivel tudsz kalibrálni. Szerintem érdemes is, hogy csak akkor jöjjön a gáz, amikor már valamennyire rá van tekerve az adapter, ne kelljen még tekergetni sietve, amíg közben szökik a gáz. Ez utóbbi akkor is szökik, ha van rajta szelep vagy reduktor, hiszen a másik irányba szökik el. :) Nekem most úgy sikerült beállítani, hogy csak az utolsó ráhúzásnál, amikor már megszorul az adapter, akkor enged csak gázt, így nem szökik semmit sem. :)
 
Youtube-on láttam egy videót, bár ott kicsit másfajta volt, abban lehetett állítani.

Ami nekem van (és amit a nevezett áruház árul), az így néz ki:

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ffarm6.staticflickr.com%2F5508%2F12114169975_9f1f0a25e6.jpg

Ezen nem tudsz semmit sem állítani.

Egyébként nagyon szemezgetek a csapos megoldással, ott egyszerűbb a helyzet.

Semmivel sem egyszerűbb, mert a csap az adapter és a reduktor közt van. Neked meg a palack és az adapter közt lesz problémád, ha a pöcök nem jó. :) A csap egyetlen esetben segít. Ha le akarod venni a reduktort valamiért, akkor el tudod zárni a csapot. De én még sosem akartam levenni a reduktort, ha azt egyszer már feltettem az adapterre. Így - mivel az adaptert és a reduktort sosem bontom szét - ott nem is kell a tömítést cserélnem sosem.

A dupla/szimpla órás reduktoron is vacillálok. Előfordulhat ennél a palacknál hibás töltés/szelep, extrém túlnyomás miatti eldurranás stb?

Eldurranás nem lehetséges elvileg. Van rajta biztonsági szelep. A legrosszabb az lehet, hogy elszáll az összes gázod. Szemedre azért vigyázz, ha van otthon védőszemüveg, abban szerelj. Bármikor leröpülhet bármi, ekkora nyomás nem játék. Ha a gáz elszökik hirtelen, a palackot nem fogdozzuk, nem nyalgotjuk :D mert ráfagy a kezed. Ez biztonságos. Gondolj arra, hogy ezt háziasszonyoknak találták ki, hogy ők cseréljék ki egy szódagépben. Túl van biztosítva.
 
Nekem is Angliából rendelt egyszerű adapterem van, és azon én pl be tudtam állítani ezt. Első alkalommal tekergethettem rá az adaptert, nem történt semmi. A felső végén (ahova a reduktor megy) ha belenézel, ott van egy bevágás a csavarhúzónak, amivel tudsz kalibrálni. Szerintem érdemes is, hogy csak akkor jöjjön a gáz, amikor már valamennyire rá van tekerve az adapter, ne kelljen még tekergetni sietve, amíg közben szökik a gáz. Ez utóbbi akkor is szökik, ha van rajta szelep vagy reduktor, hiszen a másik irányba szökik el. :) Nekem most úgy sikerült beállítani, hogy csak az utolsó ráhúzásnál, amikor már megszorul az adapter, akkor enged csak gázt, így nem szökik semmit sem. :)

Aha, akkor neked másfajta van. Nekem szerintem nem állítható, de végül is megoldottam. Kicsit más módszerrel. :)
 
Ami nekem van (és amit a nevezett áruház árul), az így néz ki
Gondolom most nem szívesen tekernéd le ( :D ), de a másik oldala az érdekes. Arról is tudnál képet mutatni?
Megnéztem most a 2 nagyobb Angol oldalt, és mindegyiknél ott van a "csavarhúzó helye". Lehet, hogy ezek már egy újabb verziójúak.
 
Gondolom most nem szívesen tekernéd le ( :D ), de a másik oldala az érdekes. Arról is tudnál képet mutatni?
Megnéztem most a 2 nagyobb Angol oldalt, és mindegyiknél ott van a "csavarhúzó helye". Lehet, hogy ezek már egy újabb verziójúak.


Én is meglestem a művész és szupermarket boltokat, mindkettőnél van lapos csavarhúzónak kialakítva hely. Egyébként abból indultam ki, hogy az újabb, csapos megoldásnál talán azért sem kell állítani, mert ott tulajdonképpen a csap becsavarásával nyitod a szelepet. Ergo addig csavarod...

Egyébként szereléstől nem tartok, anno 5kg-os palackom volt, azzal is megbirkóztam. :)
 
ott tulajdonképpen a csap becsavarásával nyitod a szelepet
Megnéztem mégegyszer a videót. Így már nagyon gyanús, hogy igazad van, sőt! :) Ez az eszembe sem jutott, viszont így igencsak megmagyarázza, hogy amikor a szelepet nyitják, akkor a végén már eléggé erősen fogja és "erőltetve" tekeri a szelepet. Így már nem gondolom feleslegesnek, csak drágábbnak. Köszi, hogy rávilágítottál erre a funkcióra. :D
 
Gondolom most nem szívesen tekernéd le ( :D ), de a másik oldala az érdekes. Arról is tudnál képet mutatni?
Megnéztem most a 2 nagyobb Angol oldalt, és mindegyiknél ott van a "csavarhúzó helye". Lehet, hogy ezek már egy újabb verziójúak.

Sajnos pont az a rész nem látszik, de úgy emlékszem, hogy az nekem teli alumínium és csak 4 furat van rajta, amin átjöhet a gáz.

12114578354_03078075f7_z.jpg

Megnéztem a supermarket-en, amit most árulnak, azon valóban van már állítási lehetőség. Máshogy is néz ki, mint az enyém. Nekem másfél évvel ezelőtt nem olyan jutott. :( Lehet, hogy több embernek is volt ezzel gondja és módosítottak a dizájnon?

Végül is mindegy, ha az újabbakon tuti van, akkor azt a szopást meg lehet spórolni :)
 
Back
Oldal tetejére