• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY- Fénycső armatúra

Nem kell refi hozzá mert aluból lesz neki és az viassza veri jobban a fényt :) (ha nem festi le ) :))
Igen visszaveri, csak nem mindegy, hogy hova, ezért szerintem jobb a refi, mivel az irányítottan és keskenyebb sávban sugározza a fényt az akváriumra, míg egy polírozott tetőnél bőven megy mellé is.
 
alu lemezből készül, ami szépen fel lesz polírozva,bár lehet hogy hajtok hozzá valami reflektort még :)
itt van az összes apróság egy kupacban:
metuqame.jpg

Bár írtad, hogy lehet, hogy teszel alulra üveglapot, de én azért inkább páramentes foglalatot raknék, biztos ami biztos alapon.
 
Ha jól olvasom, akkor függesztett lesz, ott talán annyira nem szükséges, mivel pl az ATI lámpáiban is sima van, az mellett jó húzós ára van ezeknek a foglalatoknak, T5 páramentes darabja egy ezres. A ventikkel kapcsolatban nem tudom mi a terved, de ha jól olvastam, akkor az ATI lámpák extra fényerejét annak köszönheti, hogy hűti a fénycsövek egyik végét, lehet érdemes volna erre kicsit rágyúrni.
Megtaláltam az írást:
ATI Sun Power, ATI Powermodule | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Szerintem ennyi fénynél érdemes jó reflektort használni mert sok az a 10-20 % amit nyerhetsz vele. Én is gondolkoztam alu polírozáson , de nincsen hozzá semmim eszközöm anyagom. Inkább kihagytam és mylar-ral vontam be a reflektort. Bár ez se tuti megoldás.
 
ha már úgyis alu műhelyben jársz akkor szerintem is csináld/csináltass reflektorokat
én a lemez közepén meghajtottam ívesre ahogy itt is látszik aztán kész is lett :)
ez a reflektoros topikban is fent van
reflectora2perfiloh4.jpg


és tényleg nagyon sokat számít nálam megdöntve a lámpát látszik ahogy mozog az erősebb fénysugár ahova irányítottan visszaverődik a fény
én dekorboltban vettem öntapadós tükörfóliát és azt simítottam rá utolsó mozzanatként (ezzel szórakoztam a legtöbbet...:D )
 
Nem kell refi hozzá mert aluból lesz neki és az viassza veri jobban a fényt :) (ha nem festi le ) :))
az alu csak polírozva veri vissza annyira a fényt, hogy azt reflektornak lehessen nevezni. kezeletlenül pedig oxidálódik, amitől még kevésbé fogja. lehet tükörfóliát használni pl.

[na látom megint nem olvastam végig...]
 
újabb lépéssel közelebb a célgoz:
kivágtam a szerelôlemezt, fel lett hajtva a két vége, ez határozza meg, hogy milyen távol legyenek a csövek az armatúra aljátol, rápróbáltam a foglalatokat, illetve a szellôzô nyílások védôgumiját:
ejy5y7y7.jpg


az egész a kivágás és alkatrész beültetés után:
7yqada9e.jpg


a szellôzôk nyílásait 18mm-re fúrtam lépcsôs-fúróval (hatalmas találmány)

a foglalatoknak kivágtam a téglalap nyílást, majd méretre reszeltem
 
regen irtam, azota lenyegeben elkeszult a lampa, nem is konnyu barkacsolni+dokumentalni egyszerre

esaju3ep.jpg

kapott ket kis kapcsolot, a kulso boritast matt feketere fujtam ( nagyon serulekeny...)
alulrol egy vekony uvaglap vedi
y9ajudy3.jpg

a harom kis oldalso nyilason levegot tud szivni a tetejen levo ket kis ventilator, elvileg korbe megy a levego a fenycsoveken majd a masik vegen fel az elektronikahoz, majd vissza a ventilatorokhoz

egyetlen gondom a felfuggesztes... eleg nehez az egesz, es kene valami szep es igenyes megoldas....
 
Megkérdezhetem, hogy a kis ventillátorok hogyan vannak hajtva? Van valahol egy adapter ami elôállítja a 12 V-ot? Vagy hogy van megoldva? Ahogy látom csak egy hálózati kábel fut be az armatúrába.
 
Megkérdezhetem, hogy a kis ventillátorok hogyan vannak hajtva?
Eredeti ötlet az volt, hogy az aramaturán belül lesz egy plussz táp ami csinál a 220-ból 12v-ot, de ez melegedéssel jár, meg zavarja a levegő áramlását, úgyhogy módosult és van egy plussz kis tápcsatlakozó és azon keresztül kap egy külső tápból 12V-ot.
De folyamatosan agyalok valami más megoládáson, mert jó lenne ha csak egy kábel menne fel
 
Az IKEA-ban van egy MULIG névre hallgató ruhaálvány, 2.500 Ft-ért árulják fekete és fehér (és kék) színben.
Lámpa álványnak tökéletes, vettem hozzá 800 Ft-ért bringaboltban váltóbovdent, ez a legvékonyabb (3m kb) és egy elektromos "csokival" már meg is oldottam a lámpa függesztését, igaz, hogy nem állítható :(

(képeket teszek fel este)
 
Az IKEA-ban van egy MULIG névre hallgató ruhaálvány, 2.500 Ft-ért árulják fekete és fehér (és kék) színben.
Lámpa álványnak tökéletes, vettem hozzá 800 Ft-ért bringaboltban váltóbovdent, ez a legvékonyabb (3m kb) és egy elektromos "csokival" már meg is oldottam a lámpa függesztését, igaz, hogy nem állítható :(

(képeket teszek fel este)
ez eléggé rendben van ennyiért :) várom a képet!
 
Az IKEA-ban van egy MULIG névre hallgató ruhaálvány, 2.500 Ft-ért árulják fekete és fehér (és kék) színben.
Lámpa álványnak tökéletes, vettem hozzá 800 Ft-ért bringaboltban váltóbovdent, ez a legvékonyabb (3m kb) és egy elektromos "csokival" már meg is oldottam a lámpa függesztését, igaz, hogy nem állítható :(

(képeket teszek fel este)
Ez tök jó! CSak kár, hogy nincs 60 centisben. :(
 
Ez tök jó! CSak kár, hogy nincs 60 centisben. :(
Nekem kici kinai volt otthon, amíg a lábai meg nem adták magukat. Az is kb. ennyibe került, és nem sajnálnám méretre vágni. Annyi a szépséghibája, hogy fém + fekete műanyag kombóból dobták össze, az utóbbira kellene némi púder, hogy ne legyen zavaró. (Bár ha a lámpa, ami rajta függ, szintén fekete, mint pl. a quad, lehet nem is zavaró....)
Bár az IKEA lényegesen sallangmentesebbet/letisztultabbat hozott össze...
181648791.hal-wu8-gurulos-ruhaallvany.jpg
 
A bútor 100-as, mert tervben van egy 100x45x45-ös tank ősszel, ez csak egy 'próba aki' :)
A jelenlegi 80cm széles, a lámpát elméreteztem, mert nem gondolkodtam előre, és az csak 60...

A sok vezeték:
- jobb oldalt a lámpába 2 megy, egy 220 és egy 12 volt a hűtő ventilátoroknak
- bal oldalt hátul egy másik kis aki van, az annak a vezetéke
- bal oldalt elől gumicsövek mennek a tápoldat adagolónak, megintcsak előbb alkottam, mint terveztem, és nem vágtam ki a bútor bal oldalát, így most utólag kell valamit kitalalni

Költségek: megpróbálom pontosan kiszámolni, de abszolút egy Quad lámpa ára körül mozog, nekem a fő indok hogy DIY lett, mert szeretek barkácsolni, illetve a Quadok foglalatárol nagyon sok rosszat olvastam
 
Back
Oldal tetejére