• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crypto peninsula

Üdv mindenkinek,

A segítségetek kellene.
Az akváriumom helyre jött az algatámadásoktól most olyan 90% -os.
Kicsit átszeretném rendezni az előteret ahol a dekorkavics van körben.
Kicserélném manadora és ahhoz kellene a segítség, hogy milyen növényt ültessek körbe a dekorkavics helyére.
Bár azon is gondolkodtam, hogy nem veszem ki teljesen a dekorkavicsot hanem elől hagyok egy 5-6 cm-es csíkot és csak az ez mögötti területről szedném ki a kavicsot.
Mi a véleményetek?
Milyen növény(eket) javasoltok?

5816025256_7e4033d307_b.jpg
 
Gabika said:
Mindenféle képen előtéri növényt javasolnék, eleocharis parvula, marsiela hirsuta stb..
Szerintem ha tényleg meg akarsz szabadulni eme szép dekor kavicstól, akkor a helyedben én ahol most a középtájon jobban látszik a manado oda tenném a kavicsokat (egy kis öbölt imitálva) és szélre hátra a manadot a növényekkel, csak egy ötlet! ;)
 
Cecska said:
Gabika said:
Mindenféle képen előtéri növényt javasolnék, eleocharis parvula, marsiela hirsuta stb..
Szerintem ha tényleg meg akarsz szabadulni eme szép dekor kavicstól, akkor a helyedben én ahol most a középtájon jobban látszik a manado oda tenném a kavicsokat (egy kis öbölt imitálva) és szélre hátra a manadot a növényekkel, csak egy ötlet! ;)


Én is a marsiela hirsuta mellet döntöttem, de nagyon tetszik még a Hydrocotyle sibthorpioides maritima is bár ezt nem tudom megmaradna e az akváriumomban nagyon tetszik ez a növény. Még lehet teszek bele Blyxa japonica -is de ez nem biztos.
Mit szóltok hozzá.
 
Gabika said:
nagyon tetszik még a Hydrocotyle sibthorpioides maritima is bár ezt nem tudom megmaradna e az akváriumomban nagyon tetszik ez a növény.
a marítima kifejezetten fényigényes és olyan helyeken ahol egy kis árnyék is van nem marad meg, legalábbis én így tapasztaltam. CO2-re is háklis. Illetve, szerintem önmagában nehezen használható szőnyegként, mert víz alatt nem izazán ereszt gyökeret az aljtatba, csak légőgyökereket szal nehezen marad lent úgy hogy még esztétikus is legyen. Ezt a növényt én inkább aggatnám az aki magasabb szintjeire, fára, más növényekre stb.

A marsilea ezzel szemben szerintem jó választás. Ugyanakkor már így is elég sok lassabban növő növényed van, lehet kéne valami ami elszívja a felesleges tápanyagot... ez lehet megelőzne egy későbbi újabb algatámadást is. Itt jönne szóba esetleg glosso de azzal lehet dolgod lesz mert tapasztalatból mondom kell nyírni igen gyakran. :D Nagyon hasonlít a marsilea és a glosso egyébként csak színre a marsilea sötétebb.

Szerintem egyébként még elférne 4-5 tő anubias nana és coffeefolia a criptók és leendő növényszőnyeg közé. Szép átmenetet képezne.
 
schruz said:
Gabika said:
nagyon tetszik még a Hydrocotyle sibthorpioides maritima is bár ezt nem tudom megmaradna e az akváriumomban nagyon tetszik ez a növény.
a marítima kifejezetten fényigényes és olyan helyeken ahol egy kis árnyék is van nem marad meg, legalábbis én így tapasztaltam. CO2-re is háklis. Illetve, szerintem önmagában nehezen használható szőnyegként, mert víz alatt nem izazán ereszt gyökeret az aljtatba, csak légőgyökereket szal nehezen marad lent úgy hogy még esztétikus is legyen. Ezt a növényt én inkább aggatnám az aki magasabb szintjeire, fára, más növényekre stb.

A marsilea ezzel szemben szerintem jó választás. Ugyanakkor már így is elég sok lassabban növő növényed van, lehet kéne valami ami elszívja a felesleges tápanyagot... ez lehet megelőzne egy későbbi újabb algatámadást is. Itt jönne szóba esetleg glosso de azzal lehet dolgod lesz mert tapasztalatból mondom kell nyírni igen gyakran. :D Nagyon hasonlít a marsilea és a glosso egyébként csak színre a marsilea sötétebb.

Szerintem egyébként még elférne 4-5 tő anubias nana és coffeefolia a criptók és leendő növényszőnyeg közé. Szép átmenetet képezne.

Hát igen a marítima -ról olvastam, hogy igényes nagyon az általad említett dolgokra.
A glosso-t is ajánlották, de ha azt véletlenül nem nyírom meg egyszer akkor egymásra nő és elsárgul meg berohadhat, meg azt írják, hogy lágy vízre van szüksége.
Úgy hogy szerintem marad a marsilea. Az anubiaszból terveztem még venni, mert úgy veszem eszre nagyon jól érzi magát most is van egy tövem amin két virág is jött :) gondolom ez jó jel.
 
szerintem azért annyira nem macerás a glosso, de tény hogy nem is egyszerű növény. ha ilyen világításnál 2-3 hetente megnyírod szerintem nem lenne baj. De a marsilea is jó válastás, csak mint mondtam kevés a gyors növény az akidban ;)
 
Back
Oldal tetejére