• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

A napokban egy ügyfél azzal jött, hogy a szomszédjának is Chihi lámpája van. Ez nem is lenne gond, de nincsenek jóban és a szomszéd direkt elállította a lámpáját amíg el volt utazva. Egy hét után algatenger fogadta. Nem lehet, hogy nálad is egy jóakaró “kavar”? :)
Na ettől megcsúszott a kezem és megvágtam magam Occam borotvájával :D
 
Használsz wifi hubot? Ott lehet ilyen probléma. Ha nem akkor töröld a lámpát, lépj ki teljesen az appból, áramtalanitsd addig amig a táp fénye ki nem alszik. Töröld az appot, telepítsd újra, kapcsold vissza a lámpát, lépj be az appba és kalibráld újra. Ha ennek fényében sem megy, írj a chihi supportra, ők letapogatják a készüléked és megmondják mi a gondja ha van neki.
az új ötletem most az, hogy egy android eszközre teszem fel, hátha ott nagyobb az összhang!
(nem használok wifi hubot, de nem is tudom mi az, ettől függetlenül nem hiszem, hogy használnék -- iphone app és kész)
 
A skynet öntudatra ébredt! Addig örülj, amíg nem kéri el a csizmádat, a kabátodat, meg a motorodat. :cool:

Legalább előnyére változott az akvárium a korábbi indítással? 🍁 Vagy csak házifeladatot akart adni a hétvégére egy kis algás játékkal? :D
Ez az egész annyira okos, sőt: ÉRZÉKENY, hogy ma úgy érezte, hogy nem jött el az ideje egy újabb fotoperiódusnak. már kilenc perce világítania kellene amúgy.
Egy palu felett van most, a víz egyébként is eléggé árnyékolva van, úgyhogy nem lett köbméternyi algám szerencsére.
 
Használsz wifi hubot? Ott lehet ilyen probléma. Ha nem akkor töröld a lámpát, lépj ki teljesen az appból, áramtalanitsd addig amig a táp fénye ki nem alszik. Töröld az appot, telepítsd újra, kapcsold vissza a lámpát, lépj be az appba és kalibráld újra. Ha ennek fényében sem megy, írj a chihi supportra, ők letapogatják a készüléked és megmondják mi a gondja ha van neki.
Mekkora mákom van, hogy nem 30 évvel később születtem... :unsure:
Nálam még úgy működik az ősrégi rendszerem, hogy amikor akarom, a program szerint felkapcsol a lámpa, amikor akarom, lekapcsol. Régi szép idők... :rolleyes:
 
Mekkora mákom van, hogy nem 30 évvel később születtem... :unsure:
Nálam még úgy működik az ősrégi rendszerem, hogy amikor akarom, a program szerint felkapcsol a lámpa, amikor akarom, lekapcsol. Régi szép idők... :rolleyes:
most nem mindegy ki mikor születik? Azt azért ki lehet deríteni, hogy vagy béna vagyok a használatához 🫡, ha az nem akkor gond van a piláccsal... lehet csak egy firmware frissítés kell amit mondjuk elmulasztott letölteni. nekem ilyen összevissza világítási gondjaim nincsenek, még ha áramszünet is van, visszaáll a beállított értékekre és időre.
 
most nem mindegy ki mikor születik? Azt azért ki lehet deríteni, hogy vagy béna vagyok a használatához 🫡, ha az nem akkor gond van a piláccsal... lehet csak egy firmware frissítés kell amit mondjuk elmulasztott letölteni. nekem ilyen összevissza világítási gondjaim nincsenek, még ha áramszünet is van, visszaáll a beállított értékekre és időre.
Ha kihúzom a dugaljból, várok kicsit, utána visszadugom, akkor megy. Ha az áramszolgáltató csinálja ezt az erőművön, akkor meghülyül. 🙇
 
Szerintem könnyebb takarítani az akvát függesztett lámpa esetén, plusz a világítás akvatól számított magassággát is lehet változtatni.
Tudsz esetleg javasolni olyan függesztőkart, ami barátibb árban van, mint a Chihiros fekete szettje?
 
plusz a világítás akvatól számított magassággát is lehet változtatni.
Laikusként én azt gondolnám, hogy a lámpa emelhetőségének leginkább csak a régi - nem dimmelhető - lámpáknál volt jelentősége. Az egyéb hatásokat leszámítva (hozzáférhetőség, környezet megvilágítottsága stb.) van különbség, hogy a világítótestet távolítjuk, vagy a fényerőt csökkentjük?
 
Laikusként én azt gondolnám, hogy a lámpa emelhetőségének leginkább csak a régi - nem dimmelhető - lámpáknál volt jelentősége. Az egyéb hatásokat leszámítva (hozzáférhetőség, környezet megvilágítottsága stb.) van különbség, hogy a világítótestet távolítjuk, vagy a fényerőt csökkentjük?
Jogos érv! A laikustól Te már régóta igen messze vagy!🤘👍 Évek óta követem az itteni pályafutásod!
Ugyan volt dimmelhető lámpám, de soha nem dimmeltem🤣.
 
😂 úgy érted DIY?
AliExpressen is szétnéztem már, de majdhogynem csak drágább karok vannak, mint itthon kereskedelmi forgalomban.🫤
 
Utoljára módosított:
Jogos érv! A laikustól Te már régóta igen messze vagy!🤘👍
Ugyan volt dimmelhető lámpám, de soha nem dimmeltem🤣.
Hehe :) De ezt nem érvnek szántam, hanem valós kérdésnek, csupán a bejegyzésedről jutott eszembe.
És hát a laikust sem úgy értettem, hogy akvarisztika fronton, hanem fény/fizika/tudomány fronton és mivel nem tudom a kérdésemre a biztos választ, hát annak számítok.
 
Hehe :) De ezt nem érvnek szántam, hanem valós kérdésnek, csupán a bejegyzésedről jutott eszembe.
És hát a laikust sem úgy értettem, hogy akvarisztika fronton, hanem fény/fizika/tudomány fronton és mivel nem tudom a kérdésemre a biztos választ, hát annak számítok.
Egyetértek a "laikus" következtetéseddel, miszerint a magassággal való játéknak csak a nem dimmelhető lámpák esetén van jelentősége.
 
Utoljára módosított:
😂 úgy érted DIY?
AliExpressen is szétnéztem már, de majdhogynem csak drágább károk vannak, mint itthon kereskedelmi forgalomban.🫤
Igen, úgy értem!
Lehet készíteni állványt jolly krómcsöves elemekből (keresd a fórumon @Dukenukem naplóiban). Ez nagyon profi, de szintén nem filléres költség.
Én kettő akváriumnál Obi falisínből készítettem.
Olcsóbb, mint egy gyári Chihiros vagy a jolly, a lámpákat évekig tartották, de nem néz ki olyan jól mint az előbbi kettő megoldás.
 
Back
Oldal tetejére