• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra brownie Ghost

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a Green Aqua kínálatában is megtalálható Stoffels -In Vitro Bucephalandra brownie Ghost-al ?

Kiróbálta már valaki víz alatt?
Én azt akartam, de volt készleten cserepes brownie ghost ulu kapus, és abból hoztam. Szépen fejlődik csapvizesben. Nagy különbség nincs a kettő között látványban, csak a nagyon növény szakik tudják esetleg megkülönböztetni.

 
Köszi mindkettőtöknek.

Ez az Ulu Kapus is nagyon szép, de neten látott képek azért nem ilyenek. Én valami ilyen Brownie Ghostra gondoltam:

brownie_ghost-960x720.jpg
Bucephalandra-Brownie-Ghost-2011_6.jpg
bucephalandra-brownie-ghost-original.jpg
 
Nyilvánvalóan túl vannak tolva a képek, de azért az látszik, hogy teljesen más jellemzői vannak az általad küldött növénynek, úgy színben, mint levélforma, stb.

Próbaképpen módosítottam a fotón, amit fentebb illesztettél, még így sem lesz hasonló az általam ismert Brownie Ghosthoz.

forum.jpg
 
A színei nekem sem pont olyanok, mint a netes képeken.
Mondjuk telefonos kép, de inkább zöld, nem a várt bordós.
 

Attachments

  • 20240309_180409.jpg
    20240309_180409.jpg
    368.4 KB · Megtekintések: 9
  • 20240309_181140.jpg
    20240309_181140.jpg
    250.1 KB · Megtekintések: 9
A színei nekem sem pont olyanok, mint a netes képeken.
Mondjuk telefonos kép, de inkább zöld, nem a várt bordós.

A fotón azért erős tápanyaghiány mutatkozik. A 2hrs fotókon meg kicsattannak a növények. Szal ez önmagában nem jelent semmit.
Picit kezd el kényeztetni a növényt, ha szeretnéd megtudni milyen a csúcsformája 👍
 
A színei nekem sem pont olyanok, mint a netes képeken.
Mondjuk telefonos kép, de inkább zöld, nem a várt bordós.
Köszi a visszajelzést. Nekem is van ebből a fajtából, ismerem. Viszont a sima Stoffels-es Brownie Ghost az, amire kíváncsi lennék.
 
Végül nem bírtam magammal és vettem a Stoffelstől egy Brownie Ghost-ot.
Elég rövid, gyenge rízómák vannak a zselében, szóval kevés az esély, hogy sikeresen át tudom nevelni víz alatti formára.
Low tech-be raktam co2 nélkül, tapasztalatom szerint így kevésbé fog elolvadni. Lassú folyamat, szerintem kell neki minimum 2 hónap.
A képen látható növény ilyen "gyárilag", nem én vágtam el.

20240404_022409.jpg
20240403_212940.jpg
 
Végül nem bírtam magammal és vettem a Stoffelstől egy Brownie Ghost-ot.
Elég rövid, gyenge rízómák vannak a zselében, szóval kevés az esély, hogy sikeresen át tudom nevelni víz alatti formára.
Low tech-be raktam co2 nélkül, tapasztalatom szerint így kevésbé fog elolvadni. Lassú folyamat, szerintem kell neki minimum 2 hónap.
A képen látható növény ilyen "gyárilag", nem én vágtam el.

View attachment 181333
View attachment 181334

Ez így tényleg elég soványkának tűnik.
Remélem megmarad. 🫣
 
Egy német oldalról is vásároltam Brownie Ghost-ot, hogy legyen összehasonlítási alapom.
Ez is zselés, de teljesen másképp néz ki, sokkal nagyobb levelekkel. Színe még ennek sincs, de életképesebb és fejlett rizómákkal rendelkezik.
Hajlított üvege van ennek az akvának, így eléggé torzít, inkább szemből lehet csak éles képet csinálni. Ez pont nem szemből van..

A német :1J0A3530 copy.jpg

A zselés Stoffels:

1J0A3532 copy.jpg
 
Back
Oldal tetejére