• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Hello!

Nekem 75 hosszú akváriumon van a kissebbik 60 centis chihirros, bőven rálehetne rakni hosszabb akvára is a drótlábakkal. Szerintem diszkoszoshoz a plus is sok, nemhogy rgb-vel. Ha 75ösre esne a választás, rövidrezárnám a kérdést egy 60as rgb-vel és lábakkal. Árul a chihiros őrült pénzért felfüggesztős lábakat, de valaki itt a fórumon már eszkábált hozzá diy lábat is.

Egyébként a két 45ös rgb jó megoldás lehet. Simán összelehet őket toldani ott, ahol a drót lábnak van a bemenete.
 
Hello!

Nekem 75 hosszú akváriumon van a kissebbik 60 centis chihirros, bőven rálehetne rakni hosszabb akvára is a drótlábakkal. Szerintem diszkoszoshoz a plus is sok, nemhogy rgb-vel. Ha 75ösre esne a választás, rövidrezárnám a kérdést egy 60as rgb-vel és lábakkal. Árul a chihiros őrült pénzért felfüggesztős lábakat, de valaki itt a fórumon már eszkábált hozzá diy lábat is.

Egyébként a két 45ös rgb jó megoldás lehet. Simán összelehet őket toldani ott, ahol a drót lábnak van a bemenete.

Koszonom!

Nem vagyok egy muszaki zseni, hogy toldanad meg?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ez amolyan dísz jelleggel szolgálna, van egy 500-as tank is. Az a baj, hogy max 80 centir tud a 60-as Chihiros. Van belole 90-es is, de nincs rgb 90-esbol...csak max 60-as. Neztem 45-os rgb-t, de az meg 42mm hosszu, a ketto meg csak 84 hosszu, ugy meg mar gagyin nez ki...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Viktorék csináltak már extra hosszú aquasky-t kettő egymásba illesztésével. Egyáltalán nem nézett ki gagyinak ;)

Egyébként mindenképpen a 90est mondanám. Az arányai is szebbek plusz a diszkoszoknak még lehet ez is kicsi lesz nem hogy a 75ös. Egyébként meg tudod oldani a dolgot okos építéssel. A növényeket középre ültesd ahol a fény éri őket ;) Hightechet meg szerintem még egy 60assal simán bevilágítasz. Annyi, hogy a széleken a stemek nagyon középre, a fény felé törekednek majd így ahogy már említettem oda inkább kevésbé fényigényes növényeket ültess ;) ha meg nagyon elkap a növény láz úgyis megveszel mindent ami kell. Akár egy új lámpát is :)
 
Viktorék csináltak már extra hosszú aquasky-t kettő egymásba illesztésével. Egyáltalán nem nézett ki gagyinak ;)

Egyébként mindenképpen a 90est mondanám. Az arányai is szebbek plusz a diszkoszoknak még lehet ez is kicsi lesz nem hogy a 75ös. Egyébként meg tudod oldani a dolgot okos építéssel. A növényeket középre ültesd ahol a fény éri őket ;) Hightechet meg szerintem még egy 60assal simán bevilágítasz. Annyi, hogy a széleken a stemek nagyon középre, a fény felé törekednek majd így ahogy már említettem oda inkább kevésbé fényigényes növényeket ültess ;) ha meg nagyon elkap a növény láz úgyis megveszel mindent ami kell. Akár egy új lámpát is :)

Tetszik az otlet, van benne igazsag! Akkor mondjuk egy 60-as A601 meg egy rgb 60 a 90-es akin?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Koszonom!

Nem vagyok egy muszaki zseni, hogy toldanad meg?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mindkét végén a panelnak van 2 luk ahova a lábakat lehet bedugni. Ha vágsz egy 10cm-s rudat valamiből és bedugod a két panel közé, majd a két szélen két rendes lábat raksz, akkor működhet a toldás elég olcsón.
 
Ezek nagyon jol hangzanak, a barkaccsal csupan egy a baj. Az a601 59 hosszu az rgb meg 57...valaki nem merne le esetleg az ovet? Megkoszonnem[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hosszas számolgatás/gondolkodás után megrendeltem egy 60-as RGB-t. Pont egy hónap telt bele, mire tegnap meg is jött. Mivel akvárium jelenleg nincs még hozzá, de nagyon kíváncsi voltam rá, ezért rátettem a nagy akváriumra (90x45x45). Ami egyértelműen látszik, hogy nem való neki a 45 centis mélység, legalábbis egyedül semmiképp, de nyilván nem is erre tervezték. Ekkora akváriumra 4 db 45-ös kellene. Nálam egy 30-as mélységű akváriumot fog világítani, így jó eséllyel nem lesz vele gond. Megnéztem mennyire melegszik. Teljes gázon nem annyira meleg, mint az A-széria, de szerintem ezt is dimmelni kell, ha hosszú élettartamra vágyunk. Az ADA Aquasky hőjét valahol a -1 és -2 állás között adja, tehát -2 állásban valószínűleg sosem lesz vele gond. Aki nagyon sok fényre vágyik, úgy néz ki ebből is kénytelen 2 darabot venni. Miért is RGB-t vettem? Leginkább a színvisszaadás miatt. Jelentem ez tényleg jól sikerült. Még az EHEIM nagyon szép fényű 6500 Kelvines csöveinél is szebb alatta minden. Különösen a halak hozzák a legjobb színeket. A kivitelezés jobb, mint az A-szériánál.
Íme:
25517274438_4d1b86065a_c.jpgDSC00705 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
38679055084_f19f68358f_c.jpgDSC00706 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Tényleg szép fehér fénye van, még ha ez így első ránézésre nem is hihető:

39357342342_3b6d2d75bd_c.jpgDSC00707 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Még egy hónap és az új akvárium felett tudom élesben tesztelni;)
 
Hosszas számolgatás/gondolkodás után megrendeltem egy 60-as RGB-t. Pont egy hónap telt bele, mire tegnap meg is jött. Mivel akvárium jelenleg nincs még hozzá, de nagyon kíváncsi voltam rá, ezért rátettem a nagy akváriumra (90x45x45). Ami egyértelműen látszik, hogy nem való neki a 45 centis mélység, legalábbis egyedül semmiképp, de nyilván nem is erre tervezték. Ekkora akváriumra 4 db 45-ös kellene. Nálam egy 30-as mélységű akváriumot fog világítani, így jó eséllyel nem lesz vele gond. Megnéztem mennyire melegszik. Teljes gázon nem annyira meleg, mint az A-széria, de szerintem ezt is dimmelni kell, ha hosszú élettartamra vágyunk. Az ADA Aquasky hőjét valahol a -1 és -2 állás között adja, tehát -2 állásban valószínűleg sosem lesz vele gond. Aki nagyon sok fényre vágyik, úgy néz ki ebből is kénytelen 2 darabot venni. Miért is RGB-t vettem? Leginkább a színvisszaadás miatt. Jelentem ez tényleg jól sikerült. Még az EHEIM nagyon szép fényű 6500 Kelvines csöveinél is szebb alatta minden. Különösen a halak hozzák a legjobb színeket. A kivitelezés jobb, mint az A-szériánál.
Íme:
View attachment 46203DSC00705 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 46204DSC00706 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Tényleg szép fehér fénye van, még ha ez így első ránézésre nem is hihető:

View attachment 46205DSC00707 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Még egy hónap és az új akvárium felett tudom élesben tesztelni;)
Nagyon tetszetős. Mondhatni szép.
... de sajnos be kell látni, hogy a színes vagy RGB LED-eket nem világításra tervezték.
 
De itt a melyseget irtad. Nem a hosszusagat. Nem lottel esetleg kepet rola folotte?
Azért írtam, hogy 4 db 45 centi széles lámpa kell, mert a 60-as nem elég széles, hogy bevilágítsa a széleket. Tehát egymás mellé kell két 45 lámpa. De egy sor nem képes az akvárium elejét és hátulját is bevilágítani, ezért egymás mögött két sorra lesz szükség. Az összesen 4 db 45-ös lámpa. Pont úgy, mint ahogy Viktorék is csinálták a nyomdában. Két probléma marad még így is, az egyik a vizmelység, a másik hogy ezeket a lámpákat muszáj dimmelni.

Nem tudtam képeket csinálni, mert kézben tartottam a lámpát.
 
Nagyon tetszetős. Mondhatni szép.
... de sajnos be kell látni, hogy a színes vagy RGB LED-eket nem világításra tervezték.
Mire tervezték?

Ennél a lámpánál jól kiegészítik a fehér ledeket, amik ugye enyhén kékesen világítanak, illetve a színvisszaadásuk még a fény csöveknél is rosszabb. Így kiegészítve viszont fehérebb és jobb színvisszaadású fényt adnak.
 
Ebben már több a fehér LED mint az enyémben. Ott csak a két szele fehér. Ha egyszer majd nagyon unatkozunk osszehasonlithatjuk a két verziót.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Mire tervezték?

Ennél a lámpánál jól kiegészítik a fehér ledeket, amik ugye enyhén kékesen világítanak, illetve a színvisszaadásuk még a fény csöveknél is rosszabb. Így kiegészítve viszont fehérebb és jobb színvisszaadású fényt adnak.
Dekorációs célra.
Mint tudod, amíg egy átlagos 3528-as fehér LED fényárama 1500 mcd, addig egy átlagos 3528-as RGB fényárama 200/500/100 mcd (R/G/B). Tehát a fényerejük -színektől függően- töredéke az ugyan olyan teljesítmény felvételű fehér LED-eknek.
Én ennek tükrében azt mondom, hogy a színes LED-ek nem valók világításra, csak dekorációs célra.
 
Dekorációs célra.
Mint tudod, amíg egy átlagos 3528-as fehér LED fényárama 1500 mcd, addig egy átlagos 3528-as RGB fényárama 200/500/100 mcd (R/G/B). Tehát a fényerejük -színektől függően- töredéke az ugyan olyan teljesítmény felvételű fehér LED-eknek.
Én ennek tükrében azt mondom, hogy a színes LED-ek nem valók világításra, csak dekorációs célra.

És ha rádobod a eMZé által említett 4db-ot az akva fölé? akkor azért szorzódnak a teljesítmények ügyesen. Bár akkor meg már anyagilag nem biztos hogy megéri (hozzáteszem nem tudom mennyi 1 darab ára, ha mégis akkor sorry :D ). Bár akkor még mindig ott van hogy mekkora vízoszlopig oké még a fényerő, mert attól hogy több van, még nem biztos hogy lejut a fény mondjuk egy előtéri gyephez.
Vagy mondok mást. ha ennek viszont szépen kiemeli a fénye a halakat meg a színeket akkor nem lehetne kombinálni a doki sima fehér ledes lámpáival? Azt ahogy olvasgattam itt is, viszonylag jó. Akkor melegebb színeket kap az ember és elegendő a fényerő is.
Ezeket csak találgatom, nem kötekedésképpen és csak mert érdekel a téma :)
 
Back
Oldal tetejére