• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Catastrophe

15db amanda lazac, 20db red cherry etetés módjával napi 1x

Az etetést vedd vissza. Legyen legalább 2 koplalónap a héten. Garnéláknak egyáltalán ne adj kaját. Annyi alga van hogy 10x ennyi garnéla is bőségesen ellenne vele.
Sajnos hiányoznak az igazi algafalók.

Erre a méretre 15 amano az ajánlás. 2-3 Otocinclus. Neritina 1-2. Sziámi algázó (kicsi) 2. Utóbbi ha elkezd megnőni le kell passzolni.
Az amanok helyett lehet Cherry is, de erre a méretre tényleg kellene vagy 80db. A tigris garnéla talán falánkabb. Azt is bedobhatod, ha nem akarsz az elszökő amano garnélákkal vívni.

az iwagumiba beletört a bicskám

Csak látszólag könnyű ez a műfaj. Szépen összerakni is kihívás. De a minimál felépítés miatt elég sok szívás van menet közben.

Egy 3 napos blackout lehetne a harc első lépése. Utána lágyvizes csere és a többi finomhangolás.

Közben láttam reaktorral oldod be a CO2-t. Valószínűleg ezért nem voltak CO2 gondjaid a kemény vízzel.

Kitartás innen még lehet egy jó finish :)
 
Update:

10 napja beüzemeltem egy légpumpát éjszakára (automatikusan kapcsol CO2-ről erre), valamint leálltam a makró adagolással. Bekerült 6ml Dr Garden táp, aztán elmentem Angliába 10 napra.
Ma kerültem haza. Az akvárium erős javulást mutat. Az alga kezd visszahúzódni, de ami a legjobb, hogy a növények elkezdtek nőni.
 
Update:

10 napja beüzemeltem egy légpumpát éjszakára (automatikusan kapcsol CO2-ről erre), valamint leálltam a makró adagolással. Bekerült 6ml Dr Garden táp, aztán elmentem Angliába 10 napra.
Ma kerültem haza. Az akvárium erős javulást mutat. Az alga kezd visszahúzódni, de ami a legjobb, hogy a növények elkezdtek nőni.

Júni 7-én említetted, hogy elkezded lágyítani a vized. Ezzel mizu? Lett vele valami?

Mert ha csak légpumpa akkor szimplán nem működött a bio szűrésed korábban.
 
Jaj. Tényleg. Azóta csapvíz - 0nk 1:2 arányban van. Bocs.

Izgalmas lett volna, ha sorban látod ezeket a lépéseket.
Amire célozni akartam, hogy a növénytápoknak nem sok köze volt a korábbi kudarchoz. Leginkább a növényeid és az akváriumod nem tudott mit kezdeni a tápokkal.
A TPN ugyanúgy hozta volna a hatást a lágyítás után.

Most, hogy lágyítás megy, végre fel tudják venni a tápokat. A levegőztetéssel a szűrőd lebontása hatékonyabb lett. Innen már lehet a finomságokra fókuszálni (y)
 
A TPN-ben nincs kállium és magnézium szulfát, amúgy. Ráadásul nekem TPN+-om van itthon.

Helyzet jelentés:
  • A blyxa japonica őrült ütemben kezdett nőni.
  • A parvula mini kezdi összeszedni magát, sajnos az egyik igen nagy parvulás rész erősen haj algás és nem lehet kiszedni közüle mert kijönnek a parvula szálak is a manado-ból. (manado-t soha többé...)
  • A köveket lecarbo-ztam 2 egymást követő napon, és kezdenek is algamentesek lenni. Még 1-2 alkalommal megcsinálom.
  • A stau is szépen megindult, de nagyon satnya leveleket hoz.
  • Eltünt az összes RC. Szerintem a szűrőben banzájoznak.
  • Megjelent egy pici csiga. Van belőle vagy 8. Soha nem láttam még ilyet. Egészen kicsik a felnőtt egyedek is, a házuk lapos csigavonal. Rejtély hogy honnan jöttek mert semmi új nem került be.
 
Utoljára módosított:
Az akváriumból eltűnt az alga. A növények gyönyörű egészségesek. A víz kristálytiszta.
Hogy mi húzta ki az akváriumot a katasztrófából azt nem tudom.
Ami maradt:
  • Vízcsere minden vasárnap.
  • Világítás 1.6W/l 10 órában
  • CO2 a DC majdnem sárga színéig beállítva, és éjszakára áll az adagolás.
Ami változott:
  • Vízcsere 30% a kezdeti 50-80% helyett
  • Az EI-vel teljesen leálltam.
  • Macrot egyáltalán nem adagolok.
  • Éjszaka levegőztetek.
  • A vízcsere RO-val történik.
Mivel az RC-k eltűntek (minden bizonnyal a szűrő alján éldegélnek, de nincs időm szétszedni), az egyik amano szintén (nyilván megszökött) ezért amano garnélát keresek legalább 5 db-ot "szűrő biztos" méretben.
 
Back
Oldal tetejére