• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bonnie and Clyde

Teszla erős, de azért nem egy high-tech növényes akihoz való. Bár annyira nem ismerem, hogy bármihez hasonlítsam. Nem láttam még akvárium felett.

Bütykölés nélkül nem lesz olcsón dimmelhetős lámpád. Még egy ATI-ban is előtétet kéne cserélni hozzá.
 
Teszla erős, de azért nem egy high-tech növényes akihoz való. Bár annyira nem ismerem, hogy bármihez hasonlítsam. Nem láttam még akvárium felett.

Bütykölés nélkül nem lesz olcsón dimmelhetős lámpád. Még egy ATI-ban is előtétet kéne cserélni hozzá.

Hát nem tudom, alszom rá egyet, s lehet marad a jól bevált dimmelős ATI.
Nem kell mindent vezérelni.
Quad-tól tartok, nagy lenne a különbség fejlődésben, stb. a másik akihoz képest, amely felett az ATI van.
 
Ismerve téged és a maximalizmusod nem lennél elégedett a Quaddal semmilyen értelemben. Nem azért mert olyan rossz, de egy ATI után minden tekintetben játéknak tűnik. :)
Az ATI egy biztos pont és ha veszed fáradtságot akkor a sima lámpában kicserélteted az előtétet dimmelősre.
 
Ismerve téged és a maximalizmusod nem lennél elégedett a Quaddal semmilyen értelemben. Nem azért mert olyan rossz, de egy ATI után minden tekintetben játéknak tűnik. :)
Az ATI egy biztos pont és ha veszed fáradtságot akkor a sima lámpában kicserélteted az előtétet dimmelősre.

Ó, már néztem, hol mit kell "bontani, fúrni", a 15 méteres PAB kábel elvezetéséhez, hogy az új aki is bekerüljön a vezérlésbe. :)

Lámpára visszatérve: marha jó a dimmelős ATI. Elvileg a vezérlőt kikötve, beköthető a helyére egy GHL nyák is, így 1-10V-n vezérelhető lenne. De teljesen őszintén: hányszor módosítod a világítás beállításait, ha már szépen beállt az aki?
0!
Ez is csak az én baromságom... Teljesen felesleges! Főleg azt nézve mennyivel drágábbak a vezérelhető lámpák...

Viszont moonlight led-et szívesen kipróbálnék. Ott a ProfiLux követi a földrajzi helyzeted alapján a holdfázisokat, s azért este is marha jól mutat így a lakás éke...
 
Ezt most nem értem.
Erre a méretre sok az ATI 4x24W-je?

Igen a költségek miatt szerintem ez felesleges pazarlás. Kibelezni az ATI-t és vezérlőt venni hozzá.

Ügyfélnél ezzel a két dologgal oldottuk meg a holdfázis követést:
PL 0981
PL 0976

Ez volt bekötve háttérfénynek és a hold szimulálása tényleg hatással volt a bent lévő halak viselkedésére.
 
Ez elég erős. 2 DB-nél több nem kellene belőle.
Ereje mint a Vertex kb. Elég hasonló is a felépítés. Először azt hittem valami közös gyermek.

Akkor este küldöm e-mailbe, a két darara illetve a 15 méteres 0-10V kábelre a kérést. :)
Gondolom 3 hét alatt ez is meglenne, mire megjön hozzátok az üveg.

Max szólsz a GHL-nek, hogy van egy kedves ügyfeled, aki beléjük szeretett, hátha véletlenül dobnak mellé egy leharcolt dosing unit 2-őt is :D

Viccet félre téve, ha elég a 2 darab led, akkor az árban már nem is olyan vészes, s mégis lehet vele jókat játszani.

Mit fogok otthon majd kapni teliholdkor... [emoji15]
 
Akkor este küldöm e-mailbe, a két darara illetve a 15 méteres 0-10V kábelre a kérést. :)
Gondolom 3 hét alatt ez is meglenne, mire megjön hozzátok az üveg.

Max szólsz a GHL-nek, hogy van egy kedves ügyfeled, aki beléjük szeretett, hátha véletlenül dobnak mellé egy leharcolt dosing unit 2-őt is :D

Viccet félre téve, ha elég a 2 darab led, akkor az árban már nem is olyan vészes, s mégis lehet vele jókat játszani.

Mit fogok otthon majd kapni teliholdkor... [emoji15]

Szabad irigykedni? :)
 
Helló
Nekem 2db Vertexem van a 30-as ból szoval ha hasonloan pirit ez is akkor jó lesz az én akim 40×40×45-ös kb a tied ennek a kétszerese literben.
 
Lámpa ügy kezd megoldódni, már csak pár "apróságot" kell letisztázni @viktorlantos -al.
Jelenleg elég biztosan úgy tűnik, hogy a GHL Mitras LightBar Daylight 60-asa lesz a nyertes, annak minden funkciójával a ProfiLux-ban.
A lámpa 33W-ot fogyaszt, 2 darab esetén a 100 W-os tápegység kell majd még, illetve egy Splitter a táp és kommunikáció elosztásához, illetve egy 15 méteres RS232-es hosszabbító kábel.
(Érdekes dolgot olvastam a gyártó oldalán. A lámpában 3W-os ledek vannak, amiket a gyártó 100%-on is csak 1W-al hajt meg, így drasztikusan növelve az élettartamot. Nekem érdekes volt.)

Viszont a többi technika is véglegesítődött időközben, valószínűleg High Tech lesz ez is:

Szűrő:
Eheim 2228. Friss szűrőanyag, augusztus elején berakva, azóta a nagy akváriumban járatva, így elvileg már indításnál szűrő oldalon lesz egy kis előny.
A szűrő bruttó teljesítménye: 1.050 l/p. Ez az akvárium bruttó méretéhez képest 8,6x-os szűrést jelent.
Egyenlőre nem teszek rá reaktort, így az sem fojtja, s így a 60-as akiben csak egy ki / befolyó lesz.

CO2:
- 10 kg-os palack, mint a nagy akvárium alatt
- GA CO2 bubi számláló
- GA CO2 DC
- GW CO2 mágnes szelep és nyomás csökkentő
- Do!Aqua Music Diffúzor 30
- természetese ADA visszafolyásgátló, GA-s CO2 cső, 18 mm-es tapadókorong a cső elvezetéséhez, üveg U 8 mm-es üveghez

Szűrőcsövek:
Az Eheim 2228-as érdekes módon 1 x 12/16-os és egy 16/22-es csatlakozóval rendelkezik.
Mivel nem igazán tartom jó megoldásnak ezt, alapból a szűrő kifolyó ágát azonnal 16/22-re tágítom az Eheim szűkítővel. Kifolyó ágon lesz még egy Hydor 200W-os 16/22-es átfolyós fűtő. S természetesen átlátszó 16/20-as cső, illetve GW Lilly Pipe és üveg befolyó.
Mint a nagy akvárium esetében itt is duplacsapokkal szakaszolom a szűrőcsöveket a gyors és könnyű karbantartás érdekében.

Egyéb technika:
A slágert követve TwinStar, egy 15 méteres PAB kábel, amelyre a GHL Powerbar 6D PAB kerül rákötésre. Illetve Eheim Skim 350.
Dosing Unit várat magára, mivel itt már a dosing unit 2-őt szeretném, vezérlő nélkül, de mindenkép PAB csatlakozó felülettel. Ez feltehetőleg november környékén lesz elérhető legkorábban.

Dekoráció:
Van még több mint fél zsáknyi növényi táptalajom. Erre kerül:
- ADA Aqua Soil Amazonia (1 x 9 L + 2 x 3 L)
- ADA Aqua Soil Powder Amazonia 1 x 3L
- ADA Colorado Sand 2 x 2L
- Seiryu kő (20-30 kg körüli mennyiség). A kövekkel kapcsolatos döntés támogatásában köszönet a GA-nak, akik voltak olyan kedvesek mintát küldeni a Fuji-ból és a Seiryu-ból! (y)

Scape:
Tehát ez az akvárium is sziklás lesz. Viszont elkerülendő a front üvegen a gyökeresedést, lesz benne homokos sáv is. Fát nem igazán szeretnék, bár lehet 1-2 mégis lesz benne, a mohák miatt, illetve ahogy adja magát majd a scape.
Valami durván sziklásat szeretnék, hegyi jelleggel, esetleg kis szakadék, ösvény.
Viszont az utóbbi időben látott szigetes sziklás scape-ek is nagyon bejönnek!

Növények:
Ez bizony jó kérdés! Még én sem tudom milyen növények legyenek benne... Lassan el kell rajta gondolkodnom.
Moha biztosan lesz: Vesicularia dubyana 'Christmas', Riccardia chammedryfolia, Fissidens Fontanus - ezek mind saját nevelésből.
Gondolkodom a Monte Carlo-n is, ebből si van bőven saját termés, de akár kipróbálnék valami mást is, legyen nagy a változatosság.
Blyxa Japonica - egyik kedvenc növényem, nem hagyom ki.

Kérdés:
Több helyen látom, hogy indítás után úszó növények vannak az akváriumban, ezek a táp felszívásában segítenek, s valamennyire csökkentik az algásodást?
Mik ezek a növények?
Illetve aki még tud jó növényt javasolni a fenti elképzeléshez, ne tartsa magában!
 
Ja, ami kimaradt:

Elkészült a szekrény. A már bevált nyári módszer: alul -felül dupla lapvastagság, kétajtós kivitel, középen megerősítve, egyik oldalt bepolcolva.
Kép nincs, de rajz van:

AK02_www.kepfeltoltes.hu_.png


Alapterületre 60x45 cm, magasság 80 cm, így a palack a reduktorral is kényelmesen befér.
Bal oldalról az alsó polc kikerül, mivel a palack és a szűrő egymás mellé nem fér be a jobb oldalon, de ez nem gond, mivel tárolóhelyre nem igazán van szükség. A felső polc is csak a majdani tápadagoló miatt marad bent.
 
Back
Oldal tetejére