• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bonnie and Clyde

Ha már a zavaró növényi gyökerekről beszélünk, én betennék a frontüveg és a talaj közé egy fekete műanyag csíkot ami eltakarja a talajt....
 
Hogy fogod megoldani, hogy ne nőjön bele az előtéri növény a homokba? Azért mert homok és ott is fog nőni.
Ez például @eMZé akija és elől végig dekorhomok volt. Close to the End | Flickr - Photo Sharing!

Magában a homokban azért akár a meglévő jó kis bazalt görgetget felhasználva is lehetne szerintem "gátat" építeni valamilyen szinten.
Másik lehetőség esetleg a geotextil, vagy épp lejárt bankkártya csíkozása.
Ami a felszínen él, mozog és nő, úgyis az olló alá kerül...
De nem csak 1-2 centire gondolok ebben az esetben, ha már teszek oda homokot, akkor olyan mértékben, hogy az mutasson is. Értelemszerűen a scape-et is ennek megfelelően kell kialakítani, módosítani...

Vagy ez nem jó megoldás?
 
Ha már a zavaró növényi gyökerekről beszélünk, én betennék a frontüveg és a talaj közé egy fekete műanyag csíkot ami eltakarja a talajt....

Erre is gondoltam.
Mondjuk ez az egyetlen dolog, ami anno a nem Opti White, esetleg fekete keretes akváriumban előny volt.
Ezzel a problémával igazából csak most az új, nagy akváriummal találkoztam, mivel az előző be volt építve, s így a talaj pl. egyáltalán nem látszott a frontüvegen...
 
Érdekes sziklás inspirációk:
Akkor beszállok én is:
15283037051_b548182d35_b.jpg

ezt akár még könnyen meg is lehetne építeni,
15099620967_3d79b28a4e_b.jpg

itt meg kimoházhatná magát valaki...;)
(gyűjtés: 2013 augusztus Fogarasi havasok kb 2300 m magasan...)
Bocsi az OFF-ért, de kicsit belelkesedtem.
 
Ha el akarod zárni a gyökerek elől a frontüveg előtti homokot, akkor a @nato által alkalmazott technika tökéletes és pille palackból egy síma ollóval pillanatok alatt megoldható.
Bankkártya jó lesz algakaparónak;)
 
Akkor beszállok én is:
15283037051_b548182d35_b.jpg

ezt akár még könnyen meg is lehetne építeni,
15099620967_3d79b28a4e_b.jpg

itt meg kimoházhatná magát valaki...;)
(gyűjtés: 2013 augusztus Fogarasi havasok kb 2300 m magasan...)
Bocsi az OFF-ért, de kicsit belelkesedtem.


Semmikép sem off, hisz inspirációt is gyűjtök még!
Jöhet ha van még ötlet!!!

A tó helyére mit tennél?
 
Megkockáztatnék egy elsőre eretneknek tűnő, de izgalmas dolgot: a tavat lehagyva elvágnám, így jobbról mindjárt a sziklával indulna, bal oldalon a lágy kis fű, hátrafelé haladva pedig az emelkedő már adja magát.
Elég egyedi lenne szerintem.
Tettem még pár képet az új akvárium indításhoz ötlet topicba is.

Valóban. De a helyére fű, homok is mehet akár. De a sziklával indítás valóban izgalmasabbnak tűnik. (y)
 
De a sziklával indítás valóban izgalmasabbnak tűnik.
...és ha nem vigyázok, még az idén megpróbálom megvalósítani! (van egy 60x30x30-as akim, ami nemsokára felszabadul, csak a sarok matten sorsát kell kitaláljam)
Ahogy beszélünk róla, egyre jobban tetszik nekem is.(y)
 
Hogy fogod megoldani, hogy ne nőjön bele az előtéri növény a homokba? Azért mert homok és ott is fog nőni.
Ez például @eMZé akija és elől végig dekorhomok volt. Close to the End | Flickr - Photo Sharing!
Olló Dani, az a megoldás. Kell egy olló, amit nem sajnálsz (én a Pappillont használom erre) beledugni a homokba és ott csattogtatni. Szörnyű érzés ahogy érzed minden nyisszantásnál, hogy teszed tönkre az ollót, de máshogy nem megy. Egyébként nagyon szépen lehet formázni így a növényeket a homokban. Az hogy nálam benőtte az MC a homokot csak a lustaságomon múlott.
 
Elindult a folyamat.

Ma megrendeltem az üveget, az még 3 hét. Csütörtökön jön már a szekrény (kicsit benéztem a dátumot :D )

Viszont segítség kellene!
Előkerült a lámpa kérdés:
Quad?
Vertex Illumilux? Dolce Sole vagy Dolce Bianco?
Ati?

Tudom, mindenki Ati-ra szavazna, de mi szólhatna az ár mellett még a többi mellett akár? Vagy mi szól ellenük?

Szívem szerint egy GHL lámpát tennék fel, ProfiLux-al vezérelve, de annyiból megvan majdnem a komplett akvárium, tehát ez kilőve.

Vélemények? Ötletek? Tapasztalatok?
 
Elindult a folyamat.

Ma megrendeltem az üveget, az még 3 hét. Csütörtökön jön már a szekrény (kicsit benéztem a dátumot :D )

Viszont segítség kellene!
Előkerült a lámpa kérdés:
Quad?
Vertex Illumilux? Dolce Sole vagy Dolce Bianco?
Ati?

Tudom, mindenki Ati-ra szavazna, de mi szólhatna az ár mellett még a többi mellett akár? Vagy mi szól ellenük?

Szívem szerint egy GHL lámpát tennék fel, ProfiLux-al vezérelve, de annyiból megvan majdnem a komplett akvárium, tehát ez kilőve.

Vélemények? Ötletek? Tapasztalatok?

S akkor egy kérdés, hátha tudja valaki:

Vertex honlapról infó:
  • Optionales 1-10V-Modul für das Dimmen, und simulieren von Sonnenauf-und Sonnenuntergangs Szenarien.
  • Kompatibel mit dem Vertex Cerebra oder jedem anderen Gerät welches in der Lage ist 1-10V-Signale zu regulieren.
Ez akkor lehet kompatibilis a ProfiLux 1-10V lámpa vezérléssel?
 
S akkor egy kérdés, hátha tudja valaki:

Vertex honlapról infó:
  • Optionales 1-10V-Modul für das Dimmen, und simulieren von Sonnenauf-und Sonnenuntergangs Szenarien.
  • Kompatibel mit dem Vertex Cerebra oder jedem anderen Gerät welches in der Lage ist 1-10V-Signale zu regulieren.
Ez akkor lehet kompatibilis a ProfiLux 1-10V lámpa vezérléssel?
Elvileg igen.
 
Elvileg igen.

GHL fórumon gyorsan rákerestem:

wir unterstützen bisher die Ansteuerung folgender LED-Leuchten:
- Aquaray von TMC
- SunaEco von Tropic Marin
- Aqua Illumination
- Pacific Sun
- Aqua Styl
- Sunbrite Lighting

eine Kooperation mit Vertex ist nicht geplant

Ezek alapján elvileg nem :(
A többi felsorolt gyártóról még csak nem is hallottam.
 
Egyébként TMC ben nem gondolkodtál? Az is nagyon jó lámpa és támogatja is a profi luxod.

Az Aquaray szériát írja, igen.
Ha megnézem, a GroBeam 1000 ND LED elvileg 0,2 - 0,3 m2-re elég. a 60x45 cm alapterülete 0,27 m2, tehát elvileg egy darab elég is lenne ebből?
Szerintem legalább kettő kellene, mivel nem kocka alakú az akvárium. Ugyanakkor a kettő együtt csak 1600 lumen, az kevésnek tűnik eléggé, bár bevallom led esetében nem tudom megmondani, mennyi lenne elég.

Árban valamivel olcsóbb szinten van a GHL Mitras Lightbar Daylight is, 520 mm hosszal, ami lefedi az akváriumot.
Ott egy egység 484 lument ad, viszont 100% kompatibilis az összes ProfiLux funkcióra.

Igazából 120 literre (60x45x45 cm) mennyi lumen kell led lámpa esetén? Enélkül bármit nézhetek, nem jövök rá mennyi led kell, stb.
 
Kicsit off de nem tudok mellette szó nélkül elmenni. Kiválóan kiadja az utsó két kép hogy mennyire más fénye van az ADAnak. Mintha nem is ugyanaz az akva lenne.
 
Aki méretei szerintem hasonlók.
Giesemann Futura
_MG_3861 by George Farmer, on Flickr
TMC 1500 Ultima led. Neked is kettő kéne belőle.
_MG_2188 by George Farmer, on Flickr


A Giesemann tetszene is, de ennyiből már High-Tech akit raksz szinte össze. :D

A Teszla-t ismered a Giesemann-tól? Ebből van GA oldalán 65 W-os: Giesemann TESZLA - LED - Modul 65 W Matt Alu most csak 139 000,00 Ft - Green Aqua
Írják, 100L alatt. Tehát 99 L-ig jó? :)

Viccet félre teve, T5-ből melyik lámpa az amelyikkel összevethető? Jobb, mintha egy 4x24W Quad kerülne fel fölé, vagy kevesebb?
Nagyon hiányzik az, hogy nem igazán van támpont ezzel kapcsolatosan, s nem is igazán találtam más oldalakon sem. :(

Lassan kezdem belátni, hogy ez egy felesleges álom. Mármint az, hogy mondjuk az ATI árában találjak ProfiLux kompatibilis lámpát.
Lehet tényleg az lesz a vége, hogy feldobok egy Quad-ot, s ha azt lecserélem 1-2 év múlva, kevésbé leszek szomorú, bár az meg nem dimmelhető. :(

Viszont tényleg jó lenne tudni, hogy a márkás LED-es lámpák esetében mennyi lumen az amire szükség lenne az akvárium kellő megvilágításához (pl. mennyi felelne meg a 0,8 W/L körüli értéknek).
 
Back
Oldal tetejére