• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 360 liter kialakítása

Az ro-t hagyom állni egy napot, az nem elég?

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
Nem igazan, folyamatosan oldodik be a CO2, es megy le a ph.... Nalam is ez van. En egy legpumpat tettem bele, az egy ora alatt kihajtja belole.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Az ro-t egy 260 literes edénybe készítem, egy napig állni hagytam ami alatt felmelegszik és utána szivattyúzom az akváriumba. Mit csináljak másképp?

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Tanácsotokra van szükségem ...

Kétnaponta cserélek ~200 l 1 napot pihentetett RO vizet ( készítéskor 3ppm) , a kézi TDS mérőm nem működik.
A holnapi vízcseréhez a pihentetett RO-t porlasztóval átlevegőztetem. Addigra szerzek egy kölcsön TDS mérőt ...
(ki milyen TDS mérőt használ javasol? jó a alixxxpresről rendelt kínai?)
Minden nap megy bele a Seachem Stability 80 literenként egy kupak, vízcserekor is csak ennyi és a Green Aqua Micro macro 12ml/nap
A DC szép zöld, a reaktoros beoldással megy bele a CO2 ... olyan3-5 bubi per másodperc

Viszont a jövő héten már szeretném az amanokat betlepíteni, milyen visszasózást javasoltok?
 
Tanácsotokra van szükségem ...

Kétnaponta cserélek ~200 l 1 napot pihentetett RO vizet ( készítéskor 3ppm) , a kézi TDS mérőm nem működik.
A holnapi vízcseréhez a pihentetett RO-t porlasztóval átlevegőztetem. Addigra szerzek egy kölcsön TDS mérőt ...
(ki milyen TDS mérőt használ javasol? jó a alixxxpresről rendelt kínai?)
Minden nap megy bele a Seachem Stability 80 literenként egy kupak, vízcserekor is csak ennyi és a Green Aqua Micro macro 12ml/nap
A DC szép zöld, a reaktoros beoldással megy bele a CO2 ... olyan3-5 bubi per másodperc

Viszont a jövő héten már szeretném az amanokat betlepíteni, milyen visszasózást javasoltok?

Kínai TDS mérőt használok én is, semmi baj nincs vele, annyi, hogy hőmérséklet kalibrálósat vegyél.

Én GH+KH+ cuccal sózok vissza 120ppm-re.
Pl. http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-mineral-gh-kh-vizkemenyseg-novelo-85-g.html
 
Megelevenedett az akvárium ... bekerült pár RC akik a mohába voltak amit beleraktam, DE tele van az akvárium 1-5mm-es izgő mozgó rugdalózó fehér valamikkel! Ezek micsodák, honnan jöttek? ártalmasak?
 
Próbálom a forumon eddig leírtak szerint beazonosítani ...

a vízben rugdalózva úsznak az áramlással, ill a kisebbek az üvegen itt- ott.
nem csúszik mászik ... nem fonálféreg szerű, nem planaria
 
Kikerült a vizikalász és a valisneria... A kétoldali esőztető miatt csak gubancolódtak.99be77b27a760e787b0328e78ababaad.jpg

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Felfúrtad az esőztetőn a lyukakat?

Érdemes ezzel kezdeni a gyári szettek esetében (én az akril esőztetőket is felfúrtam a jelenlegi scape-ben), kevésbé erős áramlást csinál, de a vízforgatás mennyisége nem változik.
 
Még nem... Olvastam már hogy számolható mekkora lehetne. Te mekkorára fúrtad fel? Két 2075-ös hajtja

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Szerintem kábé a duplájára.

Mintha 6-os fúróval kínáltam volna meg, de lehet hogy 8-assal, fene sem emlékszik. :) Fafúró fej teljesen jól viszi a műanyagot.
 
Szerintem kábé a duplájára.

Mintha 6-os fúróval kínáltam volna meg, de lehet hogy 8-assal, fene sem emlékszik. :) Fafúró fej teljesen jól viszi a műanyagot.
Nekem gyanús,hogy ha dupla méretre fúrnád az sem lenne 4-es sem vagy talán annyi.
 
Lehet rosszul emlékszem... de puding próbája az evés: bele kell próbálni a fúrószárat a jelenlegi lyukba, és aszerint menni felfelé. :D

(8-as tényleg nagyon nagy lenne...így jobban belegondolva.)
 
Átszámolom... ha jól emlékszem az alapelv az hogy ne fojtsa a szűrőt, azaz a 16os cső belső keresztmetszeténél ne legyen kisebb az esőztető lyukainak keresztmetszete.
De a működő megoldást, bevált átmérőt szívesen fogadom.
 
Tegnap vizet cseréltem ...

Az akváriumban lévő víz ph kisebb mint 6 (nagyon lime a DC) 35ppm -es, GH 4 , KH 0, ugye 3ppm-es RO val van töltve cserélve a kezdetektől, az amazonia talaj és a Green Aqua Micro Macro nyomta fel 35ppm-ig a tegnap előtti 50%-os vízcsere óta

Szóval az előkészített RO vizet visszasóztam SaltyShrimp mineral GH+-szal 10 mérőkanál/200l olyan 150 ppm-ig, ezzel a vízzel cseréltem tegnap, és vízcsere után mértem 86ppm-et ... fog ez föntebb menni? Este kiderül :)

Holnap kerülnek bele garnélák, nekik azért kell a 120-150ppm
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére