• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bonnie and Clyde

hát ha nagyon borulékony az egész, akkor a tornyot ne mozgasd, hanem építs hozzá. főleg a háta mögé kéne valami magasabb, hogy hátrafelé emelkedjen a tank sarka felé.

Esetleg a lapos követ amit a homokba "dobtam" felállíthatom még mögé.
Mindjárt megnézem.
 
273b47a23101f902c3405b5eef4ddd91.jpg


Hát nem tudom...

Még ha be is farrago a követ oda valahogy, akkor a jobb oldal már teljesen gagyinak fog tűnni...
Nem könnyű.
 
Végre kis sikerélmény, legalábbis az elgondolásban! (y)
Naa! Ezek már csak az én ízlésemet tükröző kiegészítések, nem valami eget rengető. Szóval nyugodtan legyen csak sikerélményed. Köves akváriumot nulláról en képtelen lennék szépen osszerakni, úgyhogy már előrébb vagy:)
 
273b47a23101f902c3405b5eef4ddd91.jpg


Hát nem tudom...

Még ha be is farrago a követ oda valahogy, akkor a jobb oldal már teljesen gagyinak fog tűnni...
Nem könnyű.
Hát nem:)
Ezzel a darabbal így most fura lett.
Akkor mégis kisebbekkel lehet talán kiegészíteni.

De azt azért tartsd észben, hogy a tiéd, neked kell tessen!
 
Hát nem:)
Ezzel a darabbal így most fura lett.
Akkor mégis kisebbekkel lehet talán kiegészíteni.

De azt azért tartsd észben, hogy a tiéd, neked kell tessen!


Ez így igaz, de mindeképp tapasztaltabb ketészektől elfogadom a javaslatokat, s ha tehetem, ki is próbálom őket!
Csak így lehet tanulni.

Szerintem ennek a vége az lesz, hogy november 9-én GA-ban a maradék kőből kicsiket válogatok, megveszem, és azokkal könnyebb játszni.
Úgyis szeretnék még pár követ a nagyba is.
 
Naa! Ezek már csak az én ízlésemet tükröző kiegészítések, nem valami eget rengető. Szóval nyugodtan legyen csak sikerélményed. Köves akváriumot nulláról en képtelen lennék szépen osszerakni, úgyhogy már előrébb vagy:)

Én sem vagyok ám képes rá! :)
De fásat még kevésbé tudnék összerakni...

Azért a nyári próbálkozás és e között már ég és föld a különbség. Az Ujjászületésből most úgy látom, hiányzik a vadság, az izgalom. Ebben jobban benne van, lehet épp a sziklák tagoltsága miatt.
De ott is már gondolkodom, hogy a bal oldalára beteszek még 20 kg sziklát. De most már tudom, kissebbeket, mert azt lehet variálni. Már magában a felépítésében sokkal több a szabadság.

Amikor ezt indítottam, az volt a cél, hogy ezzel jövőre már el lehet indulni akár egy versenyen is próbaképp, most ezt már nem érzem.
De persze csak akkor jössz rá a hiányosságokra, ha variálsz. Csak ebből lehet tanulni, no meg a lelkes kertész társaktól.
Ezért is várom a nov 9-ei eseményt, mert biztos vagyok benne, hogy rengeteg új tudással és ötlettel fogok még hozzányúlni utána mindkét akváriumhoz...
 
Kicsit feljebb vakartam a homokot az üvegről, majd csináltam még egy gyors vízcserét mert elég zavaros lett a víz így. :)
Full RO víz, 120 ppm-re kellett visszasóznom, 34 ppm-ről.
 
Szia!:)
Jól néz ki! (y)
Én az előtéren annyit variálnék, hogy a köveket jobban szétszórnám, mert most így nagyon egy vonalban vannak.
Esetleg a nagy kövek tövébe is nyomkodhatsz le pár darabot.
 
Szia!:)
Jól néz ki! (y)
Én az előtéren annyit variálnék, hogy a köveket jobban szétszórnám, mert most így nagyon egy vonalban vannak.
Esetleg a nagy kövek tövébe is nyomkodhatsz le pár darabot.

Alakítottam már rajta aznap este is, de akarok még pár törmeléket szerezni! (y)
 
12 napos az akvárium, vízcsere előtti mérési eredmények:

KH=5
GH=8
TDS=160
PO4=0,2
NO3=10

A CO2-es diffúzor kerámiája zöldül, semmi más. Mohákon szépen látszik a fejlődés, még a Riccardián is, pedig attól kicsit tartottam, hogy csak nagyon lassan fog beindulni. Jó volt az alapanyag @inadsz . (y)

Jelenleg 6 órát megy a világítás, valószínűleg holnap dobok rá +1 órát.
 
Most csak gyors telefonos képre futotta a két hetes akváriumról:

IMG_0816_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mi változott múlt hét óta?

Semmi. A növények viszont látványosan nőnek. A héten már folyamatosan ment a tápozás és a kétnapi vízcserék.
(mielőtt valaki megjegyzi, semmi gond a lámpával, csak épp a lapmente elején tartunk :) ).

Jövő héten három naponta lesz vízcsere, illetve kedden szeretnék a GA-ból hozni 5 Oti-t és 10 Amano-t.
Elsőre túl sok dolguk nem lesz, de biztos vagyok benne, hogy találnak majd munkát és kaját maguknak.
 
Szia. :)
Jól néz ki. ;)
Én törnék az előtéri köveken még, hogy még apróbbak legyenek, ezzel lehetne még csalni egy kicsit, hogy a képen nagyobbnak látszódjon a dombod.
 
Szóval szépen elterjedt a barna alga, s mellé még egy kis Rizoclonium is.
Mellékelt képen a Seiryu kő teljesen barna volt már, de ma hoztam Törökbálintról 5 Oti-t és 10 Amano-t akik úgy látszik hetek óta csak éheztek, mivel kb. 2 óra alatt ilyen szinten haladtak a sziklán (a teteje szinte tisztább, mint újkorában!):

IMG_0820_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mai vízcsere előtti mérési eredmények:

TDS: 203 (vízcsere után 130-ra visszasózva)
pH: 6,67 (vízcsere után 6,4)
KH: 6 (vízcsere után 4)
GH: 5 (vízcsere után 6)
PO4: 0,8 (nincs is zöld pont, naponta Easylife Fosfo 10 ml adagolva, ezt a hétvégén majd csökkentem)
NO3: 20

S pá rképecske:

AK02_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK02_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK02_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



AK02_04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



AK02_05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére