• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bonnie and Clyde

98. nap

A kb. két héttel ezelőtti gázosítás óta egyszerűen képtelen vagyok normálisan belőni a CO2-őt, rendszeresen a sárga felé hajlik kicsit.
Ezt kissé megelégeltem, így itt is vezérelve lesz a CO2 a pH által. Nem kell bosszankodnom, ha épp 1-2 bubival több megy, hisz a túladagolásnak esélye sem lesz.

GA-nál járva vettem ide is halat, garnélát.
Egészen pontosan 10 darab tigrist (Caridina cf. cantonensis Tiger) és 20 darab Popondetta "füleshal" Furcata-t.
Őket már nem akarom kinyírni.

Bár az aki gondozás mentesnek tűnik, így közel két hét Oti és Amano hiány után néhány helyen egy-két darab zöld pontocska azért észrevehető. Igaz annyira minimális, hogy szinte szóra sem érdemes...
 
99. nap

Azt hiszem ez az akvárium is megérdemel ma egy képet, meg pár gondolatot.
99 napja indítottam el, érdekes kísérletként csak LED lámpával világítva (GHL Mitras LightBar Daylight, 2 darab).
A GA-s Mikro - Makro ellenére a LED világítás mellett nincs meg az az eszeveszett rohanás, kifejezetten kellemes, nem problémás, nem karbantartás igényes az akvárium. Talán ha havi egyszer kell ollót ragadnom. @inadsz , ha esetleg olvasod, akkor annyit fűznék még hozzá, hogy nem csak a táptól függ ez (e heti irományod az Ada vs. EI tápozással kapcsolatosan), hanem ezek szerint EI mellett finomabban világítva is működik a dolog!
Ez mondjuk azoknak jó hír, akik hosszú távon szeretnének szép akváriumot, probléma mentesen. Aki verseny akit szeretne, annak sem rossz választás a LED, de saccra azt mondanám +1 lámpa szükséges ebben az esetben.

Utóbbi időkben nem volt se nyírás, se rendrakás, se fogkefe, se üvegtisztítás, csak a heti 50%-os vízcsere lett szigorúan betartva.
CO2 beoldás a lakók gázosítása óta folyamatos probléma, valahogy nem tudom belőni továbbra sem, pedig minden nap szépen beállítom, de másnapra elmászik, így este inkább lejjebb veszem, és csak akkor állítok rajta, hagyom menni rendesen, mikor otthon vagyok, és látommi történik. Ne szeretném az új lakókat kivégezni.

B_C_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A 99-es nap érdekességeket hozott az akváriumba...

Most az esti etetésnél vettük észre, hogy van kb. 15 darab ebihal kinézetű, kb. 2-3 mm hosszú újszülött.
Valószínűleg nem a tegnapi furcatak közül való, mert azok igen fiatalok, szerintem, no meg nem is eleven szülők.
Elolvasva a megfelelő bejegyzést a neten, valószínűleg az elgázosított furcata-k búcsú ajándéka lehetett...
Volt még az akváriumban vörösorrú pontylazac, de elolvasva a szaporodásukat, szinte lehetetlen, hogy azok lennének.
Ami esetleg még lehetséges, hogy a tegnapi halak közt van egy Joker. Szerintem Furcata, a család többi része szerint nem.

Tiszta X akták :cool: :cool: :cool:

Arra, hogy külön tegyük őket, nincs lehetőség, így csak reménykedek benne, hogy valamennyi meg fog maradni belőle...
 
Én is a Furcata lurkókra gyanakszom. Azok szoktak ilyen meglepetésszerűen megjelenni. Nálunk egyszer volt olyan, hogy a halas "eladótéri" akváriumból az összes furcata-t eladtuk. 2 nap múlva 10-15 ifjonc úszkált benne. Sajátunkként neveltük fel őket.. Majd amikor már mind elérte a 18 millimétert, leültettük őket és elmondtuk, hogy nem mi vagyunk a valódi szüleik :)
 
Én is a Furcata lurkókra gyanakszom. Azok szoktak ilyen meglepetésszerűen megjelenni. Nálunk egyszer volt olyan, hogy a halas "eladótéri" akváriumból az összes furcata-t eladtuk. 2 nap múlva 10-15 ifjonc úszkált benne. Sajátunkként neveltük fel őket.. Majd amikor már mind elérte a 18 millimétert, leültettük őket és elmondtuk, hogy nem mi vagyunk a valódi szüleik :)

Ez gonosz tett volt. Gondolom utána eladtátok őket rabszolgának. :D
 
107. nap, ha jól számolom

Semmi különös nincs. A kis halak 8 naposak, s tutira Furcata-k. Messziről világít kéken a szemük. (y)
S mind megvan, a többi, felnőtt Furcata nem törődik velük, s a tigrisek sem.

Az akvárium elég jól elvan, viszont most már enyhén észre vehető az Otik hiánya. :(

S valami készülődik, hisz hamarosan nyár...

fedo_es_keret_3_www.kepfeltoltes.hu_.png


Részletek itt
 
Back
Oldal tetejére