• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue Carbon

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !

A dolgok úgy alakultak hogy még is csak csinálnom kell egy kisebb garnélás akváriumot.
Az elmúlt hónapokban persze az volt a cél hogy megszüntessem az egyszerre működő két garnélás medencét is.
Ez sikerült de valahogy most van egy hiányérzetem amit egyenlőre jelenleg nem tudok pótolni semmivel.
Úgy hogy jönnie kell egy kis 15 literes akváriumnak 30 x 20 x 25 ös méretben sima 4 mm üveggel.
Szűrés akasztós lesz most úgy néz ki be tudok szerezni jó áron egy Haqos Flex-480 as szűrőt.
Világítás a már jól bevált Haqos Stellars 13 csíptetős lámpa egyenlőre a gyári izzóval de a szokásos 9 V ledes izzót tuti beszerzem majd.Ez is jó árasított lámpa lesz.
Dekoráció : itt még nem dőlt el pontosan hogy dekorhomok lesz,vagy a maradék Ista talaj megy majd bele.
Még az is kérdéses hogy fás lesz vagy köves de mivel kőből most jelenleg jobban állok mint fából is szerintem az előbbi az esélyes.
Növényvilág : a végtelenségig egyszerű növényesítést szeretnék,mohák + microsorum + anubias és kész is.
Lakók: szerintem már ki is találtátok a címből adódóan hogy a nagy akváriumból fogom a legszebb blue carbon rili példányokat kiszelektálni.
Szóval most itt tartok,majd jelentkezem ha meg leszek a kompozícióval ;)

dsc06739-jpg.13705.jpg
 

Attachments

  • DSC06522.JPG
    DSC06522.JPG
    240.4 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Még jó, hogy elhoztam nemrég a régi kockát, pilácsot, akasztóst...;):p:LOL:
Most aztán versenyezhetünk, hogy én tudok hamarabb rendet rakni az asztalomon, hogy elindulhasson, vagy te leszel a fürgébb.
Szerintem komoly eséllyel indulsz;) (az asztalon az elmúlt 3-4 évben nem volt akkora rend, ami most kell majd:banghead:)
 
Még jó, hogy elhoztam nemrég a régi kockát, pilácsot, akasztóst...;)[emoji14][emoji38]
Most aztán versenyezhetünk, hogy én tudok hamarabb rendet rakni az asztalomon, hogy elindulhasson, vagy te leszel a fürgébb.
Szerintem komoly eséllyel indulsz;) (az asztalon az elmúlt 3-4 évben nem volt akkora rend, ami most kell majd:banghead:)
Nem olyan gyorsan csinálom ám,na meg ez egy jóval kisebb és más történet lesz [emoji4]
 
Üdv !
No ott tartok hogy lámpa megjött,szűrő megjött (erre kíváncsi leszek mert még a régi eheim 2041-es nél is nagyobb :D )
Akvárium elkészült,ma vagy holnap megyek érte.De elgondolkodtam hogy a megmaradt 20 literes kockában garnélázok inkább,mint ebben amit most csináltattam.
Az meg megmarad pót akváriumnak.
Ami még nem dölt el hogy aktív talaj lesz e vagy dekorhomok.Ezen még agyalok ahogy az akvárium kinézetén is.;)
 
Üdv.
Kicsit lassítom a tempót,de a váz már elkészült csupa itthon fellelhető elemekből.
A növényesítés nagyon egyszerű lesz,MC és Parvula mini. Meglátjuk mit mutat majd ennyi fény alatt,folyékony carbo mellett.
Ja és a mohák sem elhanyagolhatók,de nem szeretnék dzsungelt.
Egy képet dobok

b85606764445b4bf2f297ae4a8da025b.jpg
 
Kicsit lassítom a tempót,de a váz már elkészült csupa itthon fellelhető elemekből.
Viktor wazzzeeee, beelőztél, ráadásul GERONIMO jó lett, amit eddig összedobtál!(y) Jók a kövek, az arányok is tetszenek és az a vegyes homok is tök jó. Gondolom, ott lesz a rodeo dive a garniknak:)
Kicsit savazhatok? azzal a két kiálló műanyag lappal lécci-lécci a kedvemért varázsolj valamit.
 
Hehe két hete áll így az állványon :whistle:
A műanyag lapkák majd ragasztott mohákkal lesznek eltüntetve és az talán majd megfogja az oldalról betörni készülő MC-Parvula párost.
Telefonban mondtam, tudod, hogy így is fényévvel előttem jársz a ráérős versenyben:p
Ha ez a szándékod, a lapkák megbocsájtva;), de majd az átbukó MC zuhatagra figyelned kell így is!:ROFLMAO: A parvulával kevesebb gondod lesz: ő majd alulról támad...
De legalább nem fogsz unatkozni:whistle:
 
Egy gyors bejegyzés.
Az akvárium a 20.-ai GA buli után beindul.
Érthető okokból utána [emoji16]
Amúgy ahogy elnéztem lesznek szép tényészpéldányok majd akiket át tudok emelni [emoji4]
 
Szép estét.
Szűrés változott ugyan is kegyetlenűl felhúztam magam.Szóval mostantól egy tetra ex 600 szűri a 20 liter vizet [emoji5]
Paraméterek bélőve hétvégén már költözik az első 10-es full kategóriás blue carbon csapat [emoji6]
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
140
Megtekintések
9K
Deleted member 7949
D
Válaszok
13
Megtekintések
1K
Back
Oldal tetejére