• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue Carbon

Csak hogy ne telefonos képek legyenek a színfrissítésről
Hol a kék Viktor?:eek::p;)
Mókát félre: brutál szépek ezek az újak(y)
Gazakkal tudtál kezdeni valamit?
Nem volt egyszerű, de túléltem a sulit, szombaton 18:00 körül végeztünk. Kész voltam, mint a matek lecke:banghead:
 
Mókát félre: brutál szépek ezek az újak
Köszi ! Szerintem még hozok melléjük még egy 4-es csapatot.
Gazakkal tudtál kezdeni valamit?
Persze beültettem belőle a felét a másik fele meg egy másik projekt része lett,a szelektáló medencébe került,ahol se világítás,se szűrés nincsen,heti egy vízcsere kíséretében teljesen elvannak a növények. :D
 
Üdv !
Pötyög az akvárium és szerencsére nem nő minden úgy mint a gomba.Alga meglepő mód nincsen,a garnélák szépen lassan sokasodnak,a full kék generációból már a második cseperedik,illetve mindig megy a szerelmi élet [emoji16] Érdekes kontrasztot alkot a fissi és a flame moha mint háttér.
Csőtisztítás lesz a hétvégén és megpróbálok majd fotózni egy technika nélkülit is.[emoji6]
 
Nagyon szépen összeállt ez a kis aki. Grat. (y)

Szépek a garnélák, tetszik ez a kék szín. Szaporodáshoz hogy állnak hozzá?

És csak, hogy kicsit kötekedjek is. Oké nem annyira kötekedés csak egy kérés. Én eltudnék képzelni egy pár macro képet is. Brutálisan emelné az amúgy is elismerlésre méltó napló szinvonalát. :)

Hajrá hajrá!
 
Heló!

Bámulatos ez a kis mini tájkép, nagyon bejön. És a garnéláid is nagyon szépek. Ha nem gond lenne pár kérdésem velük kapcsolatban, mivel látom elég sok tapasztalatod van velük, nekem meg most vannak először, és jobb így infót gyűjteni, mint a google-t olvasni! :D Egy sakurám van meg 3 sima red rili, és várhatóan érkezik a jövő héten 4 db blue carbon. Ha esetleg egymásba szerelmesedne a red rili a blue carbonnal abból mi sülne ki? Előre is köszi a választ!

Sok örömet a szaporításhoz és algamenteset Neked! :)
 
Egy sakurám van meg 3 sima red rili, és várhatóan érkezik a jövő héten 4 db blue carbon. Ha esetleg egymásba szerelmesedne a red rili a blue carbonnal abból mi sülne ki?
Szia !
Köszi az elismerést ! Ha együtt tartod ezeket a davidi fajokat sajnos fennáll a kereszteződés veszélye,és azért is írtam hogy veszélye,mert ha utódok születnek azok többsége vad színű lesz tehát visszatér az eredeti davidi faj ami kissé mocsár zöldes seszínű beütés.
Nem mondom hogy 25-30 utódból nem jönnének ki az általad említett színek de ahhoz legalább 80-100 egyed egyesülése esetén jönne ki max 10-15 amiket tovább tudnál vinni.És még azoknál sem 100 % a szín tovább örökítés.
A helyedben a Red-eket kipecáznám és elajándékoznám és a Blue carbonokkal haladnék tovább,de ott is hatalmas a szelektálódás hogy az enyémhez hasonló egyedek jöjjenek ki. :)
Sok sikert !
 
Szia !
Köszi az elismerést ! Ha együtt tartod ezeket a davidi fajokat sajnos fennáll a kereszteződés veszélye,és azért is írtam hogy veszélye,mert ha utódok születnek azok többsége vad színű lesz tehát visszatér az eredeti davidi faj ami kissé mocsár zöldes seszínű beütés.
Nem mondom hogy 25-30 utódból nem jönnének ki az általad említett színek de ahhoz legalább 80-100 egyed egyesülése esetén jönne ki max 10-15 amiket tovább tudnál vinni.És még azoknál sem 100 % a szín tovább örökítés.
A helyedben a Red-eket kipecáznám és elajándékoznám és a Blue carbonokkal haladnék tovább,de ott is hatalmas a szelektálódás hogy az enyémhez hasonló egyedek jöjjenek ki. :)
Sok sikert !

Igazából nem gondolkodom szaporításban, vagy kísérletezésben csak az érdekelt h vajon valami érdekes sül ki belőle vagy valami semmilyen. Azért vettem őket, h tegyék a dolgukat és takarítsanak, de amano-t nem akartam mert szét túr mindent és míg a parvulám nem egybefüggő addig nem merek venni. Ahhoz viszont előbb össze kell raknom a lámpát amit terveztem.
Na de nem offolom tovább a lenyűgöző akid naplóját. Ezért is ezer bocs. Köszönöm a válaszodat és még sok ilyen szép példányt kívánok neked. Lehet egyszer úgy alakuk, h hozzám is kerül belőlük pár darab. :)
 
Üdv !
Hogy egy kicsit kifejtsem az előző hozzászólásomat.
A Yakushima akváriumból kettő mutatósabb fát sikeresen kimentettem és már áznak egy vízzel tele vödörben.
Az elképzelés egy teljesen dekorhomokkal körbevett kis fatörzs ami körül és amin a növények elvannak.Semmi extra gyepet és növényt nem szeretnék berakni mondhatni abból építek amim van itthon.Ami viszont cél hogy egy élhetőbb és nem elhanyagolt garnélás akváriumot építsek amivel akár még pár versenyre is be tudok nevezni.Ha minden jól megy akkor lesz citromsavas Co2 is beállítva hogy minél szebb legyen a növényzet.
Ha indul a projekt akkor mindenképpen jövök képes beszámolóval.
;)
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
140
Megtekintések
9K
Deleted member 7949
D
Válaszok
13
Megtekintések
999
Back
Oldal tetejére