• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Beginner's luck - 160l low tech

Üdv!
Nem írtam egy ideje, de folyamatosan járok a fórumra nézegetni a naplókat, és osztogatni a like-okat :)
Nyáron elhanyagoltam az akvát, és felment magasra a hőmérséklet, és 7-8 razbórát vesztettem :( már csak 1 van
Volt / van pontalgám, de foszfát és heti vízcsere hatására húzódik vissza.
Ha lesz időm végre akkor egy csapat neonhalat veszek még bele, esetleg oto-t. Amano garnélák is mennek még bele.
A vallisneria-ás rész kicsit le van pattanva, de fél év alatt kb 100 tövet szedtem ki (túl sűrű volt), és most tér magához.
Az anubiasok közül csak az egyik érzi jól magát, a másik 2-t ellepte az alga (érdekes módon csak az öreg leveleket, a fiatalokat nem), ebből carbo-zással sikerült megmenteni vmennyit.
Viszont a szűrőket és csöveket tisztítottam nyáron is becsülettel 2 havonta.
Lassan nyírni is kell a dzsumbujt, (hétvégén) ! :D

Kösz hogy benéztél !

image.jpg

002.jpg
003.jpg
 
Helló!

Aszta paszta cipő paszta.... :D

This is very very beautiful aqua :)
Szép a repülő rókád is, mennyi van belőle?
Most jelenleg mivel, hogyan tápozol?
 
Helló!

Aszta paszta cipő paszta.... :D

This is very very beautiful aqua :)
Szép a repülő rókád is, mennyi van belőle?
Most jelenleg mivel, hogyan tápozol?
Helló!
Ez hivatalosan nem repülő róka, hanem sziámi ormányos márna (hívják még sziámi algaevőnek és fonálalgázónak)
Bár tény, hogy nagyon hasonló külsőre a repülő rókához, de viselkedésében, táplálkozásában eltér..Egyébként 2 példány van, és elég békések a többi hallal és egymással is :)

A tápozás az PPS-pro rendszerrel megy, (az EI-hez képest visszafogott mennyiségek)
A makro tápom az ilyen porokból van kikeverve(+deszt. víz), és kb napi 6-7 ml megy
DIY növény tápcsomag (10% kedvezménnyel) -tól 3 897,00 Ft -ig 3 897,00 Ft Green Aqua
A mikro tápom jelenleg, a jól bevált Green Aqua micro, és hetente kb 2szer nyomok bele 4 ml-t
MICRO növénytáp - 250 ml 2 190,00 Ft Green Aqua

itt a PPS pro keverés cikk:
Newbie Guide to PPS-Pro - PPS Analysis and Feedback - Aquatic Plant Central

Nálam is ugyanez van, csak MgSO4-ot nem adok hozzá (kemény csapvízzel cserélek)
Azt hozzátenném azért, hogy néha átcsusszantam a 'hiánytünetes' zónába, szóval a napi 6-7 ml is már nagyobb adag, mint amit a cikkben ajánlanak.
Kicsit kísérletezni kell ezzel, nálam rengeteg stem növény van és nehéz 0-ról kimozdítani a nitrát szintet.
In 1 liter bottle:
59 grams K2SO4 (Potassium Sulfate)
65 grams KNO3 (Potassium Nitrate)
6 grams KH2PO4 (Mono Potassium Phosphate) << ezt lehet hogy kicsit emelem majd, a pontalga miatt
0 grams MgSO4 (Magnesium Sulfate) << tehát ez nálam nincs benne
Fill with distilled water and shake well. Let sit overnight.
 
Helló!
Ez hivatalosan nem repülő róka, hanem sziámi ormányos márna (hívják még sziámi algaevőnek és fonálalgázónak)
Bár tény, hogy nagyon hasonló külsőre a repülő rókához, de viselkedésében, táplálkozásában eltér..Egyébként 2 példány van, és elég békések a többi hallal és egymással is :)

A tápozás az PPS-pro rendszerrel megy, (az EI-hez képest visszafogott mennyiségek)
A makro tápom az ilyen porokból van kikeverve(+deszt. víz), és kb napi 6-7 ml megy
DIY növény tápcsomag (10% kedvezménnyel) -tól 3 897,00 Ft -ig 3 897,00 Ft Green Aqua
A mikro tápom jelenleg, a jól bevált Green Aqua micro, és hetente kb 2szer nyomok bele 4 ml-t
MICRO növénytáp - 250 ml 2 190,00 Ft Green Aqua

itt a PPS pro keverés cikk:
Newbie Guide to PPS-Pro - PPS Analysis and Feedback - Aquatic Plant Central

Nálam is ugyanez van, csak MgSO4-ot nem adok hozzá (kemény csapvízzel cserélek)
Azt hozzátenném azért, hogy néha átcsusszantam a 'hiánytünetes' zónába, szóval a napi 6-7 ml is már nagyobb adag, mint amit a cikkben ajánlanak.
Kicsit kísérletezni kell ezzel, nálam rengeteg stem növény van és nehéz 0-ról kimozdítani a nitrát szintet.
In 1 liter bottle:
59 grams K2SO4 (Potassium Sulfate)
65 grams KNO3 (Potassium Nitrate)
6 grams KH2PO4 (Mono Potassium Phosphate) << ezt lehet hogy kicsit emelem majd, a pontalga miatt
0 grams MgSO4 (Magnesium Sulfate) << tehát ez nálam nincs benne
Fill with distilled water and shake well. Let sit overnight.


Hey!! Én pedig repülő rókának ismerem:) Nekem is van, volt. Meg ami a naplómban is szerepel aminek a farka tövében van egy fekete folt az is egy sziámi ormányos márna fajta.

Akkor por alapú táppal tápozol.
Számomra még kicsit nehezebbnek tűnik ez a fajta tápozás, meg itt több mindenre kell odafigyelni hogy ne csináljak galibát. Már én is gondolkoztam hogy átálljak porozásra.
A porok kimérése után a mixet bele kevered egy liter deszt. vízbe?
 
Igen, én egyszerre olyan 4 dl-t gyártok és a porokat 'felhúzom' deszt vízzel, alaposan összerázom és kész (hagyni kell egy éjszakát hogy álljon...a cikk szerint, én ezt betartottam eddig)
Konyhai mérleggel mérek, szóval +-2g hibával tudom csak mérni a porokat.
1 egész litert nem érdemes bekeverni, az túl sokáig tart, és ha nincs benne fertőtlenítő, akkor baktériumok jelenhetnek meg, meg így 1-2 hó után lehet finomhangolni a mennyiséget.
Igazából, 3 port kell kimérni a makróhoz és felönteni vízzel (ha lágy víz akkor még MgSO4 is kell). Az adagolása az 1 ml / gallon a cikk szerint, ezzel érdemes kezdeni, ha ezt a PPS-pro-t szeretnéd kipróbálni.
Van több tápozási mód is, vki meg kiszámolja ppm-re hogy mennyit adagol, úgy is lehet...Én néha kifelejtek 1-1 napot..és nem feltétlen heti vízcsere van nálam, vmikor 1 hét vmikor 2-3.
itt egy topik: Makro táp házilag | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
itt is számolgatják sokan ppm-re, de sokszor ott is az a vége, hogy "kezdd el adagolni és mérd meg a vizedet pár hét múlva" :)
Szóval ppm-re azért sem számoltam eddig, mert a növénymennyiségtől meg a fénytől, hőmérséklettől , pH-tól és sok egyébtől függően, a növények felvétele is teljesen más lesz,
és amit a ppm pontossággal nyerünk a számításban az input oldalon, azt rögtön el is veszítjük azzal, hogy minden akva egyedi, és a növények által felvett anyag is merőben eltérő lehet.
 
Igen, én egyszerre olyan 4 dl-t gyártok és a porokat 'felhúzom' deszt vízzel, alaposan összerázom és kész (hagyni kell egy éjszakát hogy álljon...a cikk szerint, én ezt betartottam eddig)
Konyhai mérleggel mérek, szóval +-2g hibával tudom csak mérni a porokat.
1 egész litert nem érdemes bekeverni, az túl sokáig tart, és ha nincs benne fertőtlenítő, akkor baktériumok jelenhetnek meg, meg így 1-2 hó után lehet finomhangolni a mennyiséget.
Igazából, 3 port kell kimérni a makróhoz és felönteni vízzel (ha lágy víz akkor még MgSO4 is kell). Az adagolása az 1 ml / gallon a cikk szerint, ezzel érdemes kezdeni, ha ezt a PPS-pro-t szeretnéd kipróbálni.
Van több tápozási mód is, vki meg kiszámolja ppm-re hogy mennyit adagol, úgy is lehet...Én néha kifelejtek 1-1 napot..és nem feltétlen heti vízcsere van nálam, vmikor 1 hét vmikor 2-3.
itt egy topik: Makro táp házilag | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
itt is számolgatják sokan ppm-re, de sokszor ott is az a vége, hogy "kezdd el adagolni és mérd meg a vizedet pár hét múlva" :)
Szóval ppm-re azért sem számoltam eddig, mert a növénymennyiségtől meg a fénytől, hőmérséklettől , pH-tól és sok egyébtől függően, a növények felvétele is teljesen más lesz,
és amit a ppm pontossággal nyerünk a számításban az input oldalon, azt rögtön el is veszítjük azzal, hogy minden akva egyedi, és a növények által felvett anyag is merőben eltérő lehet.


Köszönöm a részletes leírást.
Na majd ha elfogy a profito-m lehet elgondolkozok rajta.
 
Restart!
image.jpg

Úgy kezdődött, hogy az elöl lévő Crypto-t oda szerettem volna adni a barátomnak. (eltakart már mindent)
Aztán, közben rájöttem, hogy ami elöl van maradék Crypto azt inkább középre kéne tenni...
ami meg középen van Hygro Rosanervig, azt meg hátra kéne tenni...
ami meg épp hátul van abból ritkítani kéne.
És az első Cryptoval úgy felkavartam a talajt, hogy nekiálltam és kiszedtem mind a 300 tő növényt ami benne volt.
Az összes kő is kikerült, nem látszódott belőlük semmi, szóval egyelőre nem kellenek.
Namost azt tudom, hogy egy ilyen felkavarással az algainvázió lehetőségével játszom, de már akkora kontrollálatlan dzsumbuj volt mindenhol, hogy így volt a legjobb.
Összesen 11 tő növény maradt a régi garnitúrából, 2 tő Vallisneria (lehet ez is megy majd), 6 tő Hygro rosanervig, 1 csokor Crypto és 2 tő Hygro Siamensis
Az előtér két felébe HM és MC-t ültettem, meglájuk melyikkel lehet esetleg szőnyeget csinálni. Került még bele Rotala és Ludwigia.
Ami végleg kikerült: Sagittaria, és Microsorum, és lehet hogy az Anubiasoktól is megszabadulok, mert csak lefogják a fényt.
Ezenkívül 21,5 g DIY Osmocote talajkapszula került bele. A gyepesítés lehet, hogy totális FAIL lesz, 1-2 hónap és kiderül. :D
Sajnos nagyon felkavartam a vizet, de mostanra már egészen letisztult, és a talajon kúszó hatalmas szövevényes gyökértömeg, és mulm meg retek távozott.
(az egyik szűrőt ki is takarítottam miután a legnagyobb mocskot felszedte)


TL;DR minden növényt kiszedtem, csak pár tövet hagytam meg, és elöl HM & MC gyepesítéssel próbálkozom
Ha mégis besül a mutatvány, akkor veszek majd Sagittaria-t az előtérbe.
Szóval, meglátjuk mi lesz...ha nem azt mutatja amit szeretnék, akkor a régebbi verziót 1-2 doboz növénnyel simán vissza lehet állítani

Köszi, hogy benéztél!
 
Ezt a carbo-val alga takarítást pontosan hogyan csinálod?

Sok sikert a restarthoz! :)
Köszi!
Én kb 5-6ml carbot kiszedek (napi megengedhető adag dupláját) fecskendővel egy kis kézi permetezőbe, majd 1-2 dl csapvízzel hígítom fel.
És vagy leengedem az akvát félig, hogy kilátsszanak a növények, vagy az anubiasokat kiveszem fával együtt és direktbe lepermetezem őket...2-4-szer, mikor hogy.
Vigyázni kell, mert nem minden növény viseli ezt el, csak az 'erősebb' levelűek. A mohákra nagyon kell vigyázni azok könnyen bebarnulnak a carbo-tól.
Ha nagyon sz@r a helyzet akkor elvileg lehet áztatni is némelyik növényt egy hígabb (1-5%) carbo vizes oldatban 5-10 percet, vagy H-peroxiddal direktbe fújni, de ezeket még nem próbáltam.
 
i_WKad22.jpg
Tegnap éjjel 2kor felmostam a szobámat és kihúztam az elosztót ami a szűrőket hajtja....
Kb 10 órát állt az egész, egyelőre semmi problémát nem vettem észre.
Remélem megúszom ezt
 
Nem beszéltünk össze, és mégis újragondoltuk mindketten a dolgainkat :D
Kéne tartani egy beginners aqua meetinget nem gondolod? :p
 
Üdv! csak egy gyors update: a HM növöget, de még alakítgatom az akvát folyamatosan...pl. a Ludwigia valószínűleg menni fog, másodjára próbáltam, de csak szenved.
image.jpg
image.jpg
 
Szia!

A vöröses növény az milyen fajta? Reppens?
Nagyon szép az akva!!
Szia! Hát az Ludwigia palustris, de nagyon szenved, közelről rossz ránézni. Már másodjára próbáltam meg, ezúttal direkt középre tettem erős fénybe, de most sem vált be.
Felkopaszodik, meg minden baja van sajnos...most nézegetem, hogy pirosas növényből low tech-be a Ludwigia grandulosa, és Ludwigia repens még megér egy próbát.
Szóval valószínűleg adok a mostaninak még 1 hetet, ha nem javul kiszedem megpróbálom vmelyiket a fenti kettőből.
 
Szia! Hát az Ludwigia palustris, de nagyon szenved, közelről rossz ránézni. Már másodjára próbáltam meg, ezúttal direkt középre tettem erős fénybe, de most sem vált be.
Felkopaszodik, meg minden baja van sajnos...most nézegetem, hogy pirosas növényből low tech-be a Ludwigia grandulosa, és Ludwigia repens még megér egy próbát.
Szóval valószínűleg adok a mostaninak még 1 hetet, ha nem javul kiszedem megpróbálom vmelyiket a fenti kettőből.

Repenst tudom ajánlani, nálam hasonló fény mellett nő, mint a gomba. :)
 
Back
Oldal tetejére