• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Beginner's luck - 160l low tech

Szia! Készítettem képeket szerelés közben. Ezeknél a Juwel tetőknél tudtommal nem lehet sérülésmentesen felnyitni a gyári előtétek helyét, ezért nem oda tettem az újat.
kép1: tükörfólia mindenhová, +reflektorok(sajnos kissé rövidek), +T5 foglalatok. Az új foglalatok függőleges irányban vannak csavarral rögzítve.
kép2: a tető 'tetején' van egy kábelcsatorna, és ide helyeztem az elektronikus előtétet
kép3: vezetékezés, itt egy gumi+fém darabbal fogattam meg magát a villásdugós kábelt, hogy nehogy kitépjem véletlen
kép4: így néz ki készen, a kábelcsatornát lefújtam feketével
kép5: elég neccesen, de befért. Hát nem a világ legszebb tetője, de nekem megfelel egyelőre.
tet_2.jpg

tet_3.jpg

tet_4.jpg

tet_5.jpg

tet_6.jpg
Köszi
 
4.nap képei, néhány kő és a fák megtámasztása még nem végleges (rendelek még követ és akkor beállítom, +fákat stabilizálom)
3 vízcsere volt eddig, egyelőre nagyjából minden rendben
4_nap.jpg

4_nap_2.jpg

Sagittaria.jpg
 
Utoljára módosított:
Eltelt 1 hét, 7 vízcsere volt.(mostantól 2 naponta lesz) A fák kissé nyálkásodnak, de nem tűnik veszélyesnek. A növények lassan növekedésbe kezdtek. Ammónia mérés holnap lesz.
1het.jpg
 
2.hét vége: algák :)
Barna és fonál alga jelent meg. A barnából több van, a fonál az kevés...egyelőre nem tűnik veszélyesnek a dolog, ha nem fokozódik túlzottan.
Pedig az előírás szerint jártam el, 6 óra világítás, sűrű vízcsere, és az aljzat nem keveredett fel.
Vízcsere jelenleg 2 naponta ~40%. Beraktam egy exo-terra (kínai gyártmányú) belső szűrőt, hogy a felszínt tisztán tartsa.
Barna alga néhány növényen is megjelent. A fonál az a fán, egy két mohán és pár vallisneria levélen jelentkezett.
A fákat kivettem, lemostam már többször, róluk jól leszedhető az alga kezdemény.
De hogy pozitív dolgot is mondjak; minden növény nő szépen, a mohák is..talán a vallisneria legkevésbé, de szerintem még a gyökeresedésre fordítja az energiáját.

Mi legyen ? Várjam ki a 3 hetet a szűrők bejáratásával (még 1 hét), aztán egy lightosabb Carbo adagolás?
Esetleg 99W helyett tudok világítani 60W-al is, napi 6 órát.
Algaevőkön is gondolkodtam már, de ez attól is függ hogy a környéken mit tudok majd beszerezni.

2_het_1.jpg

2_het_2.jpg
 
Köszi ! A garnéla tartást át kell még olvasnom, az is kérdéses hogy tudok e szerezni, de ha tudok, akkor mindenképp lesz, vagy red cherry vagy amano garnéla.
A szűrők befolyóágát szúnyoghálóval + damillal megfogatva garnéla biztossá teszem majd, ezen kívül van még vmi amire figyelnem kell garnéla ügyben ?
(CO2 nincs, tápozás az kevés lesz, vízcsere hetente, a víz csapvíz >kemény, az akvárium fedett)
 
25.nap: 2 darab amano garnélát sikerült vennem (több nem volt), jön majd még hozzá rövidesen 8 példány...de lehet az sem lesz elég.
viszont az akvárium az már lassan algárium lesz, fonal és barna alga elég sok van... 1-2 hét és egy 10-es oto csapat is érkezik
 
25.nap: 2 darab amano garnélát sikerült vennem (több nem volt), jön majd még hozzá rövidesen 8 példány...de lehet az sem lesz elég.
viszont az akvárium az már lassan algárium lesz, fonal és barna alga elég sok van... 1-2 hét és egy 10-es oto csapat is érkezik
Szia!
Alakul az akid, nekem nagyon tetszik!
Egy jó tanács, ha jönnek oto halacskák figyelj a beszoktatásukra. Elég érzékeny "bohócok", de nagyon szép munkát végeznek, barna alga ellen tökéletesek!:)
 
Szia!
Alakul az akid, nekem nagyon tetszik!
Egy jó tanács, ha jönnek oto halacskák figyelj a beszoktatásukra. Elég érzékeny "bohócok", de nagyon szép munkát végeznek, barna alga ellen tökéletesek!:)
Köszi ! kb 2 óra elég lesz szerinted beszoktatásnál ? akvárium víz > műanyag pohárral óvatosan, pár cseppenként a haltartó zacskóba kb 10 percenként
Igazából azért is rendeltem 10et, mert félek hogy 2-4 nem éli túl, olvastam az Oto-s topicot, hogy néha látszólag ok nélkül is pusztulnak :( Persze én örülnék legjobban, ha mind megmaradna.
 
Köszi ! kb 2 óra elég lesz szerinted beszoktatásnál ? akvárium víz > műanyag pohárral óvatosan, pár cseppenként a haltartó zacskóba kb 10 percenként
Igazából azért is rendeltem 10et, mert félek hogy 2-4 nem éli túl, olvastam az Oto-s topicot, hogy néha látszólag ok nélkül is pusztulnak :( Persze én örülnék legjobban, ha mind megmaradna.
Szia!
Egyre jobb az aki!:)
Halacskákat óvatosan kiöntöttem vödörbe a "hozott vízzel" együtt, majd vékony csövön keresztül csepegtettem akvárium vizét a vödörbe. Kis szorítószeleppel szabályoztam a víz csepegését.
Elég lassúra állítottam a víz kiegyenlítődését. Kb 4-5 órát szoktattam így őket. (Akkorra lett tele a 12l-es vödör) Nálam bevált ez a módszer. Nálam 3 dolgozik becsülettel, bírom őket!
Remélem segítettem!;)
 
Na, az a helyzet, hogy a BGA is megjelent az aljzatomon. Mostmár majdnem minden algafélét sikerült megismerni (y)
A nitrát szintem a 15.napon még 25 mg/l volt, de a 22.napra már lement 0-ra, azóta is 0, és a túl óvatos tápozás (fél dózis se volt meg naponta) sem segített rajta...(ma van a 26.nap)
Holnap nagytakarítás lesz, vízcsere, óvatos aljzattisztítás, a többi algára carbo-s vízpermet (persze csak ésszel)...és menni fog a rendes dózis GA tápozás 8ml mic-mac, 6:30 óra világítással.
A képeken nem látszik, de elég kemény a helyzet. Ha ez nem segít akkor majd black-out...de ott még nem tartunk
 
Köszi ! kb 2 óra elég lesz szerinted beszoktatásnál ? akvárium víz > műanyag pohárral óvatosan, pár cseppenként a haltartó zacskóba kb 10 percenként
Igazából azért is rendeltem 10et, mert félek hogy 2-4 nem éli túl, olvastam az Oto-s topicot, hogy néha látszólag ok nélkül is pusztulnak :( Persze én örülnék legjobban, ha mind megmaradna.
Ha van, akkor fogj egy levegőpumpa, vagy CO2 csövet, a szállítóvízzel tedd egy tiszta, kb 10 literes vödörbe a halakat (nálam van olyan vödör, nem is egy, amit csak az akváriumokhoz használok) aztán a leendő lakhelyük vizét vezesd folyamatosan a vödörbe. (legalább lesz vízcsere is;))
Így az átállás folyamatos, Neked meg csak annyi a dolgod, hogy néha ránézel. Persze a vödröt érdemes lefedni, mert kevesebb a stressz a jövés-menés miatt és kiugrálni sem tudnak.
Én az érzékenyebb sügérekkel csináltam ezt anno, ha gyorsnak ítéltem az átfolyást, akkor beiktattam egy kis csapot is, azzal szinte csepegtetős szintig lehet csökkenteni, de az már túlzás.
 
Ha van, akkor fogj egy levegőpumpa, vagy CO2 csövet, a szállítóvízzel tedd egy tiszta, kb 10 literes vödörbe a halakat (nálam van olyan vödör, nem is egy, amit csak az akváriumokhoz használok) aztán a leendő lakhelyük vizét vezesd folyamatosan a vödörbe. (legalább lesz vízcsere is;))
Így az átállás folyamatos, Neked meg csak annyi a dolgod, hogy néha ránézel. Persze a vödröt érdemes lefedni, mert kevesebb a stressz a jövés-menés miatt és kiugrálni sem tudnak.
Én az érzékenyebb sügérekkel csináltam ezt anno, ha gyorsnak ítéltem az átfolyást, akkor beiktattam egy kis csapot is, azzal szinte csepegtetős szintig lehet csökkenteni, de az már túlzás.
Oké, köszi ! talán van levegős csövem, de ha nincs akkor majd a halak vásárlásánál veszek, meg egy egy csapot is, pár száz forintot megér
 
Update:
Beszereztem egy Eheim skimmert. Tökéletes kis készülék, azóta kristálytiszta a vízfelszín.
A BGA (cianobaktérium) 'alga' sok helyen felütötte a fejét, növények levelein, fákon, köveken, aljzaton...sehol sincs sok, de mindenhol ott van
Ma csináltam egy nagy vízcserét, és takarítást. Higított Carboval lepermeteztem mindent amit értem, a víz alatt is próbáltam.
Mivel minden növényem erősen legyökerezett és csak 2 garnélám van ezért indítottam egy blackout kúrát, amit 5 naposra tervezek.(szerintem csak nyerhetek vele)
2-3 réteg újság + kívülre egy réteg fekete zsákkal csináltam.
Egyébként a garnélák jól vannak, vedlett mind a kettő, és aktívan takarítgatnak, úszogatnak.
A fonál, barna és egyéb algából talán már nincs annyi mint 2 hete, de talán a blackout ezeket is megtizedeli.
Meglátjuk mi lesz ^^
blackout.jpg


Addig is, várom hogy végre megérkezzenek a garnélák és oto-k. A nitrátom azóta is 0, a napi 8 ml macro ellenére is...na majd a blackout után meglátjuk...
 
39.nap: az 5 és fél napos blackout-nak vége; sok porszerű 'döglött' algamaradvány van, viszont a kövek, és a korábban szennyezett levelek tiszták.
Tehát sikeres volt egyértelműen, 1-2 növény még új hajtáskezdeményt is hozott közben.
A 2 garnélámat nem láttam, még de majd előkerülnek remélhetőleg.
Szombaton érkezik még 8-10 Amano garnéla, talán néhány red cherry is, remélhetőleg egy 10 fős oto csapat is
Egyelőre tetszik az akvárium, sok növényt ki kellett vágnom a BGA miatt, de egyre jobb lesz...kicsit kaotikus dzsumbuj az egész, de nekem tetszik így első próbálkozásra.
Holnap még egy izmos takarítás + vízcsere is lesz...és rövidesen a szűrőket is megtakarítom.
image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
Szia!
Örülök a változásoknak, kevesebb algáknak:) A garnéla meg otto csapat majd bevégzi a "maradék munkát"
Hajrá!(y)(y)
 
Back
Oldal tetejére