• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Beginner's luck - 160l low tech

Köszi :) na akkor az lesz.. A Tropicás L. repens 'Rubin' fajta is működhet ? ez
http://tropica.com/en/plants/plantdetails/Ludwigiarepens'Rubin'(033D)/4450

GA-ban a tropicásat vettem, gyönyörű, egészséges növényt kaptam, kb. 25 centis szárakkal.
Pont pár napja lettem kiokosítva belőle: az emers és a submers verzió nagyon eltérő kinézetű, ez okozhat némi sokkot. :)
Nálam mindkét változat megvan most, nézz be a naplómba, a szívó cső mellett van az emers, középen meg a submers. Utóbbi akár naponta 5 centit is nő 5-5 ml EC, Profito és 3ml Green Aqua Macro mellett.
 
Köszi az infot, egyet ki fogok próbálni a Ludwigiából.
Az Alternanthera reineckii és "mini" fajokat meg eltettem egy 'listába', ugyanis már gondolkodom egy újabb low tech akvában, olyan 112l-es környékén, de lehet nagyobb lesz
 
Köszi :) na akkor az lesz.. A Tropicás L. repens 'Rubin' fajta is működhet ? ez
http://tropica.com/en/plants/plantdetails/Ludwigiarepens'Rubin'(033D)/4450

Na csak azért érdeklődtem felőle mert nekem is Reppens van és nálam is szenved nagyon. A friss hajtások nagyon szépek, de az alsók lyukadna, kopaszodnak.
Már külön vasat is adagolok hátha hiánya van.

Szaki! Te mit hogy csinálsz?? Hogy nálad szépek. Mióta van Reppens-ed?
Biztos hogy Reppens-ed van :D
 
Na csak azért érdeklődtem felőle mert nekem is Reppens van és nálam is szenved nagyon. A friss hajtások nagyon szépek, de az alsók lyukadna, kopaszodnak.
Már külön vasat is adagolok hátha hiánya van.

Szaki! Te mit hogy csinálsz?? Hogy nálad szépek. Mióta van Reppens-ed?
Biztos hogy Reppens-ed van :D

Biztos, a minap többen is megerősítettek ebben (élükön @viktorlantos -sal :) ).

Nálam a paraméterek így néznek ki hozzá:

November eleje óta van a középső bokor (naplóm 4. oldalán lent van startkép róla). Akkor még azt hittem róla, hogy bacopa... mert így adták el nekem. Részletkérdés.. :D

  • Atman CF-800, 3 liter Ista QG, flow maxon.
  • 4x24W T5 HO, napi 7,5 óra maxon, fél óra a végén feles üzemben.
  • JBL tápgolyók a talajban (kvarchomok).
  • Napi 5-5 ml Carbo, Profito, 3 ml GA Mac, foszfát szintje 0,8-1,2 ppm körüli (JBL cseppteszt).
  • JBL csíkteszttel: GH 14-21 között, KH 15 körül, NO2 nincs, NO3 50 mg/l körül, PH 7.5
  • Többször is visszanyírtam őket, kb. amikor a szőlő feletti rész hossza elérte/meghaladta a takart részt. A lenyírtakat ledugtam a többi mellé, jöttek is az oldalhajtások. Léggyökér van rengeteg, de takarásban, így nem bántom őket. Az alsó levelek zöldebbek-sárgábbak, a legfelsők izzanak a pirostól, persze nyilván nem annyira, mint egy fullosan hajtott akiban CO2-vel és hasonlókkal.
 
Az szép munka! Gratula!

Nálam is piszok jól érzi magát. Neked mennyire terjed oldalirányban?
 
Az szép munka! Gratula!

Nálam is piszok jól érzi magát. Neked mennyire terjed oldalirányban?
Köszi! Nálam terjed oldalra is magától, de azért nem túl gyorsan. Úgy próbáltam terjeszteni, hogy 3cm-nél nagyobb szálakat vágtam és azokból egyesével ültettem, volt amikor 70db-ot is leültettem.
 
Üdv !
Mostanában következetesen tápozok, mindig ugyanannyit, és heti 20-25 litert cserélek csak.
Született legalább 2 foltos páncélosharcsa az akvában.
A karbantartást most is eléggé elsiettem, de még mindig jobb, mintha kimaradt volna :)
Még hiányzik egy rendes főnövény az akvából, a L. aquatica nem igazán nő, és még Ludwigiát (repens) is szerzek majd.
Képek: közvetlen nyírás előtt és után.
0111.jpg
0112.jpg
 
Sziasztok!
Tavasz végi update:
Kicsit kezd széthullani az akvám, nem igazán foglalkoztam vele, ami a növényápolást illeti, csak a takarítással.
A szűrők tiszták, de pontalga az mindig jön a hátsó üvegre.
A HM-et egyszer túl magasra engedtem, olyan 10-12cm-re és alul felkopaszodott,sárgult, feljött néhány helyen. Azóta nyírtam és lassacskán sűrűsödik megint.
A Limnophila aquatica nem vált be, nem nőtt igazán és kiszedtem. (csere lesz L. sessiliflora-ra, az bevált)
Ami probléma lesz az a nyári hőmérséklet, úgyhogy szereznem kell PC-ventiket.
Hamarosan lesz időm és rendbe hozom kicsit, megy bele majd Ludwigia repens is.
Terveim szerint még legalább fél évig menni fog ez az összeállítás.
A képminőségért bocs, egyelőre ilyet tudok készíteni.
A tápozás az TF makró és GA mikró +carbo, napi 2-1 és 3 ml-ben. (ezt sikerült tartani legalább)
akva1.jpg
 
Sziasztok!
ELBÉNÁZTAM ! :D
Időközben az Eheim 2215-öt kiszedtem mert rohadtul hangos volt már, már csak egy 2228 (1050l/h) szűri az akvát.
AMI TÖRTÉNT: a 2228-at 'túl-takarítottam' szeptember 30.-án, és kb. azóta opálos a vizem.
A biológiai szűrőközeges kosarakból kivettem a substratpro-t meg matrixtropot és akváriumvízben átmostam, mert nagyon dzsuvásnak találtam, ez volt a hiba szerintem.
Talán vmennyit javulgatott a vízcserék hatására, de nem sokat. Ha nem tévedek ez egyfajta baktériumos, ill. 'egysejtű' invázió probléma lehet.

Most a lehetőségeket nézegetem éppen, szerintem 2 hónap alatt helyre kellett volna állnia a szűrésnek, még ha 0-ról indult volna akkor is.
UV Szűrő lenne a tuti, csak nem tudom hogy csak emiatt beruházzak-e...abból a pénzből ha már veszek vmit akkor inkább RO készüléket vennék, mert rohadt kemény a vizem (kb. Gh 28, kh 20)
Egy 5 napos blackout következik először, vmikor a napokban kezdem.

Mindezeket leszámítva a halak, garnélák és növények jól vannak, a HM szőnyeg nyáron sok helyen szinte teljesen feljött, de újratelepítettem és ismét összefüggő sűrű előteret alkot.
Alga csak az üvegen van, viszonylag sok...de a növényeken nincs (lehet sok a makró)
A tápozás jelenleg naponta kb: GA mikró 1- 2ml, DIY makro 1,5 - 2,5 ml, carbo 3 ml
 
Sziasztok !
Jelenlegi helyzet: kb. minden oké, viszont opálos a vizem, ennek több oka is lehet; lehet hogy túletetek, a talajom is szétesőben, nem cserélek hetente vizet (őszintén: olyan 3 hetente szoktam, közötte csak feltöltés)
A perlon csere és vízcsere az átmenetileg javít azért a helyzeten, de néhány nap után megint opálos a víz. A talajporszívózást kicsit feladtam, mert annyi cucc jön fel a por-sárszerű talajból, hogy esélytelen mind kiszedni (illetve a lustaságom győz).
UV szűrőt próbáltam, de nem segített igazán (azért jó hogy van, még kellhet később)
A fénycsöveim is régiek már, csak nem volt szívem cserélni, mert nem-akváriumi célra még tökéletesen jók kb. 10 évig.
Eléggé "downhill' irányt vett az akvárium mostanában, de szerintem 2 és fél év után már néhány probléma, mint pl a talaj szétesés az fokozottabban jelentkezik.
Tápozás: DIY Makró kb. 2 ml / nap, GA mikró 2 ml / nap, Seachem Iron: heti 1-2-szer 4-6 csepp; Carbo: 2-2,5 ml / nap

Ez egy február végi állapot:
34j3bsi.jpg



Ez egy mostani kb. (jön fel megint a HM, hamarosan újratelepítem és szépen elterül megint, ez kb fél évente esedékes)
23jiufl.jpg
 
Jelenlegi helyzet: kb. minden oké, viszont opálos a vizem
Cseréld ki a hátteret valami világosra, akkor nem látszik;)
Nálam a túlpakolt szűrőkosarak miatt nem szűrt elég hatékonyan a szűrő (megszökött a kosár mellett a víz), akkor tele volt apró, lebegő szemcsékkel az akvárium. Nálad esetleg ez nem lehet probléma?:rolleyes:
 
Cseréld ki a hátteret valami világosra, akkor nem látszik;)
Nálam a túlpakolt szűrőkosarak miatt nem szűrt elég hatékonyan a szűrő (megszökött a kosár mellett a víz), akkor tele volt apró, lebegő szemcsékkel az akvárium. Nálad esetleg ez nem lehet probléma?:rolleyes:
Szerintem a szűrő az rendben van, azt takarítom rendesen, a csövezést is, és a perlont is cserélem mindig (~2 max. 3 havonta)
Főleg a talajra gyanakszom, mert volt újrarendezés kétszer is...ekkor sártengerré változott átmenetileg, ami után tisztítottam szűrőt is, de sok kis szemcse csak leülepedett.
A szűrést régebben 2 szűrő végezte, de tavaly szeptember óta már csak 1. (maradt egy Eheim 2228, 1050 l / h)
Egyébként Seachem Purigen is van benne, 250 ml, és regeneráltam rendesen (vadi új kék clorox)
A talajporszívózásnál rengeteg cucc jön ki, koromfekete lesz tőle a leszívott víz, csak az a gond hogy annyira dzsumbujos az egész (és red moor fák miatt) hogy a legtöbb helyen nem is férek a talajhoz.
 
Sziasztok ! Rég jelentkeztem, volt közben egy talajcsere és bekerült néhány fa.
Továbbra is low tech vonal, örülök ha időben el tudom végezni a vízcseréket és a takarítást.
(a pohár az a sziámi algaevő "ellen" van, mert megenné a Hydrocotile-t)
001.jpg
 
Az a bal oldali Ludwigia Repens (?) víz alatt nőtt low-techben? Ilyen elefánt méretűt :) még nem láttam, vagy csak a kamera torzít? Esetleg valami speciális változat?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére