• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Ha be van kapcsolva a fény nekik, akkor gyakori, de rövid ideig tart, csak meg-meghajtja. Csak hát így nem takarítják az aljzatot, csak sötétben. Na ez legyen a legnagyobb gond. Addig pucolnak az ancik meg a csigák (a fenti felsorolásból a 3 zebracsigusz kimaradt). Ramirezin, vagy agassizii-n gondolkoztam még, de kicsit később, ha itt már letisztázódtak a dolgok :)
Fa van benn, egy red moor meg egy savanna fa, az nem elég?
 
Az egyébként mennyire normális, h a kakadum követi a gurámikat, és mikor azok a csápjaikkal letapogatják a sügeret, az függőlegesbe vágja magát és a hasát tartja feléjük? :D
 
Hétvége óta csinálja. Más magyarázatot nem találtam rá, csak azt h élvezi ha simogatják a hasát :D pedig nem igazán hiszek abban h egy hal ilyet csinálna
 
Mi újság a kiscsaláddal? Fotó van?
Felhoztam a kis 9 literest a pincéből, abba tettem a piciket, néhány maradt a nagy akiban. Porrá tört lemezes tápppal próbálkozom egyéb híján, egyelőre van egy stabilnak mondható létszám, aki megvan, de nagyon lassan nőnek, kevés nekik a napi 2 etetés. A nagy akiban is hagytam párat, az érdekes módon pár nappal ezelőttig még megvoltak, és az egyik sokkal nagyobb volt mint a kirakottak közül bármelyik. De tegnap már egyet sem találtam :(
Egyébként mindkét lány leikrázott, csak a másodiknak "sikerült" az akvárium közepén levő Anubias bokor alá, szóval totál stresszben volt szegény. Az ő picijei közül is kiszedtem párat, nagyon vehemensen védte őket.

A kis 9 literesben nincs szűrés, csak egy fűtő, napi-kétnapi vízcserével. Együtt lakik velük a "hegylakó" Red Cherry-m meg egy Helena is hogy megegye a maradékot :)
 
Felhoztam a kis 9 literest a pincéből, abba tettem a piciket, néhány maradt a nagy akiban. Porrá tört lemezes tápppal próbálkozom egyéb híján, egyelőre van egy stabilnak mondható létszám, aki megvan, de nagyon lassan nőnek, kevés nekik a napi 2 etetés. A nagy akiban is hagytam párat, az érdekes módon pár nappal ezelőttig még megvoltak, és az egyik sokkal nagyobb volt mint a kirakottak közül bármelyik. De tegnap már egyet sem találtam :(
Egyébként mindkét lány leikrázott, csak a másodiknak "sikerült" az akvárium közepén levő Anubias bokor alá, szóval totál stresszben volt szegény. Az ő picijei közül is kiszedtem párat, nagyon vehemensen védte őket.

A kis 9 literesben nincs szűrés, csak egy fűtő, napi-kétnapi vízcserével. Együtt lakik velük a "hegylakó" Red Cherry-m meg egy Helena is hogy megegye a maradékot :)

Írnál fejleményeket? :)
 
Igenigen, én is kíváncsi vagyok. Nálam egyenlőre újratelepítés van sajnos az ember követ el hibákat... Na de majd ha beáll végre minden, mesélek.
 
Sajnos semmi jót nem tudok írni. Raktam be kis sarokszűrőt az akiba, meg egy kőre ragasztott fát is mohákkal, és egy-két pici kivételével az összes élőlény kipusztult :(:(:( Vagy a szűrőt nem kellett volna azonnal belerakni, vagy az FBS ragasztó nem száradt még meg rendesen. Eléggé elszomorított és elkedvetlenített a dolog.
 
Ugyanmár, a felnőttek megvannak nem? Legközelebb több lesz a tapasztalat. Nekem az a szép hímem meg a kicsi lány adta fel. Most olyan hímem van, ami retteg az öreglánytól, ráadásul csak a felén van csík (ő Khumba, a csak félig csíkos zebra- haha). Viccet félretéve én is bánkódtam, hogy elrontottam, és hogy nem igazán kapni itt hasonlóan szép halakat. De úgy döntöttem, nem adom fel. Amúgy a nagy nőstény totál fekete, lángoló narancssárga úszókkal. Mikor próbálkozik elcsábítani ezt a kis fél-halat, akkor világosodik csak ki. Aztán a hím kereket old, a lány meg bosszúból megkergeti. Hát most mi lenne a megoldás? Mégegy pár, aztán hátha lesz viszonzás? Mert hiába szép ennek a hmnek az úszója, mivel fél a nősténytől, alig mutatkozik.
 
Ugyanmár, a felnőttek megvannak nem? Legközelebb több lesz a tapasztalat. Nekem az a szép hímem meg a kicsi lány adta fel. Most olyan hímem van, ami retteg az öreglánytól, ráadásul csak a felén van csík (ő Khumba, a csak félig csíkos zebra- haha). Viccet félretéve én is bánkódtam, hogy elrontottam, és hogy nem igazán kapni itt hasonlóan szép halakat. De úgy döntöttem, nem adom fel. Amúgy a nagy nőstény totál fekete, lángoló narancssárga úszókkal. Mikor próbálkozik elcsábítani ezt a kis fél-halat, akkor világosodik csak ki. Aztán a hím kereket old, a lány meg bosszúból megkergeti. Hát most mi lenne a megoldás? Mégegy pár, aztán hátha lesz viszonzás? Mert hiába szép ennek a hmnek az úszója, mivel fél a nősténytől, alig mutatkozik.
Erre a legegyszerűbb megoldás az, hogy etetni kell és várni, hogy érett legyen.:)

Nekem, volt egy macmasteri párom de hiába volt a hím hatalmas és nagyon szép(profil képen a felső), az ikrák nem keltek ki soha. Most van egy fele akkora hímem, kb. most érte el nőstényt növésben de már két "alom" is van tőlük.
Szóval nem a méret a lényeg.:shame:
 
Hát nem bírtam ki, ma beszereztem még egy párt. Pár percig megfigyeltem az állományt, aztán kiválasztottam őket.

Most úgy tűnik, hogy nem volt rossz az ötlet, ugyanis a" matróna" szerelme viszonzásra lelt az új fiúval. Bár néha kicsit sok a közeledés neki is, de ez legalább nem menekül azonnal. Az új kislánynak meg a félig csíkos fiú olyanokat udvarol, hogy öröm nézni. Végre megmutatja, milyen szép mintásak az úszói. Eddig csak sejtettem :)
A két fiú pedig eddig egész jól megvan, kissé pózolnak, aztán megy mindenki a maga útjára. Ha van érdekes fejlemény, majd úgyis beszámolok.
 
Sajnos a hím elpusztult, valószínűleg öregségben. :((( Napok óta egy helyben kuksolt, egyre gyengébb lett, nem jött fel enni sem. Tegnap elaltattam. A lányok eladók lettek, lásd eladó halak topic.
 
Kár érte, szép volt.
Nálam letisztultak a viszonyok, szépen nőnek a halak, mindenkinek megvan a maga területe, de nem bántják egymást, csak jelzik, hogy ha a másik idegen vizekre evezett. Jól megvannak a sügerek az összes többi hallal, nem bántanak senkit. Hát a régi hím így nem is baj hogy távozott, nem örültem, hogy hajtja a cory-kat. Most szépen tudnak takarítani bármikor :)
 
Back
Oldal tetejére