• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Sziasztok!Külön vált egy Kakadu törpesügérpár, kb egy hétig a nőstény elbújt a félbevágott kókuszbujkálóba ma kijött és a hím hordja a szájába a buborékokat a bújkálóba.Miért?
 
Sziasztok!Külön vált egy Kakadu törpesügérpár, kb egy hétig a nőstény elbújt a félbevágott kókuszbujkálóba ma kijött és a hím hordja a szájába a buborékokat a bújkálóba.Miért?
Ha jól sejtem, hamarosan kishalakat fogsz látni. Ha a pár leikrázik, a nőstény csak enni jön elő a hím meg védi a területet és ha a nőstény előjön, táncolnak egy kicsit, majd visszamegy. Az ikrázás és az elúszás között 7-8 nap telik el. Milyen halak vannak még a vízben?
A buborék behordást nem értem.:)
 
Ha jól sejtem, hamarosan kishalakat fogsz látni. Ha a pár leikrázik, a nőstény csak enni jön elő a hím meg védi a területet és ha a nőstény előjön, táncolnak egy kicsit, majd visszamegy. Az ikrázás és az elúszás között 7-8 nap telik el. Milyen halak vannak még a vízben?
A buborék behordást nem értem.:)
A nőstény kb egy hétig volt bent,kijött azóta nem is láttam arra.A hím el se mozdul a bujkálótól egész napja csak abból áll,hogy elkerget mindenkit meg viszi a porlasztótól a bubikat a bujkálóba ott kiengedi és kijön a bujkáló tetején.
Ezek a hala vannak benne:
-Panda páncélosharcsa 6db
-Pirosorrú pontylazac 11db
-Közönséges algaevőharcsa 1 pár
-Ramirezi 1 pár
-Kakadu törpesügér 1 hím 3 nőstény
 
A nőstény kb egy hétig volt bent,kijött azóta nem is láttam arra.A hím el se mozdul a bujkálótól egész napja csak abból áll,hogy elkerget mindenkit meg viszi a porlasztótól a bubikat a bujkálóba ott kiengedi és kijön a bujkáló tetején.
Ezek a hala vannak benne:
-Panda páncélosharcsa 6db
-Pirosorrú pontylazac 11db
-Közönséges algaevőharcsa 1 pár
-Ramirezi 1 pár
-Kakadu törpesügér 1 hím 3 nőstény
A ramirezik miatt amúgy is kicsi az esélye a kishalaknak. Én felemelném kókuszt és megnézném mi van benne. Ha ikrák vagy lárvák, átrakhatod őket másik medencébe, ha fel akarod nevelni. Valami biztos van odabent, mert az állatok nem pocsékolják az energiájukat.
 
A ramirezik miatt amúgy is kicsi az esélye a kishalaknak. Én felemelném kókuszt és megnézném mi van benne. Ha ikrák vagy lárvák, átrakhatod őket másik medencébe, ha fel akarod nevelni. Valami biztos van odabent, mert az állatok nem pocsékolják az energiájukat.
Ma megdöglött a hím ma találtam rá.Nem tudom mi lehetett vele de egy kavicsdarab volt a szájába.Ez lehetett a elhalálozás oka?
 
Sziasztok!nem teljesen illik ide,de megkérdezem.most indítottam egy 30 literes akváriumot,de milyen ehhez a halhoz hasonló halat tudok tartani benne?
Köszi
:happy:
 
Ma megdöglött a hím ma találtam rá.Nem tudom mi lehetett vele de egy kavicsdarab volt a szájába.Ez lehetett a elhalálozás oka?
:(Ha bekapott egy akkora követ, amit utána nem tudott kiköpni, akkor elképzelhető.
Én is aggódva nézem egy ideje az enyémet, mert olyan, mintha ki lenne akadva az állkapcsa, mert nem csukja be a száját, alig tudja mozgatni, enni viszont tud, mert nincs lepusztulva, ikrázás viszont sajna jó ideje nincs...
Sziasztok!nem teljesen illik ide,de megkérdezem.most indítottam egy 30 literes akváriumot,de milyen ehhez a halhoz hasonló halat tudok tartani benne?
Köszi
:happy:
Ekkora akvában minden sügérféle felejtős, max 1-2 cm--es koráig, nevelőnek jöhet szóba.
Nézz szét a nano halak és a garnélák között. Halnál mondjuk kb a kifejlettkori 2,5-3 cm a maximum, garnéla az mehet bátrabban, de ők is ebben a méret tartományban mozognak.
 
Nekem 26 literesben van 4 kakadu. 3 lány egy fiú. Elég jól elvannak, mert a 3 lányból kettő kicsiket nevel.
 
Sziasztok!nem teljesen illik ide,de megkérdezem.most indítottam egy 30 literes akváriumot,de milyen ehhez a halhoz hasonló halat tudok tartani benne?
Köszi
:happy:
Nálam egy 50 literes van egy üveglappal elválasztva. Az egyik felében egy apistogramma anacrina, a másikban hongsloi pár ikrázott és neveli a kicsinyeit. Ha jó a víz és a kaja a dél-amerikai törpe sügérek jól érzik magukat 30 literben. Persze ha a megfelelő körülményeket fenn akarod tartani, több munkád lesz mint egy 100 literessel, de működni fog. Kezdésnek én is a kakadukat ajánlom, mert szívós kis halak, csak az élő vörös szúnyoglárvát nem bírják.
Sok sikert!(y)
 
Sziasztok!Tudtok olyan apistogramma fajokat amiket lehet 100L-ben együtt tartani.Én a kakadut és a borellit olvastam,hogy lehet együtt tartani.
 
nekem van mellette viejita kelleri és rami is. Nemrég kerültek össze, de egyelőre minden a legnagyobb rendben. Talán ezekkel próbálkozhatsz.
üdv kac
 
Sziasztok!Tudtok olyan apistogramma fajokat amiket lehet 100L-ben együtt tartani.Én a kakadut és a borellit olvastam,hogy lehet együtt tartani.
Kakadut és macmasterit szinte bármivel lehet együtt tartani. A macmasteri a "nagyobb" apistok közé tartozik, de ha nem zaklatják, kevés békésebb hal van. Ha van elég búvó akkor biztos nem lesz harc. A lányok azokért megküzdhetnek ha nem jut mindenkinek.
Nagyobb területet csak akkor védenek, ha ivadékot nevelnek. Akkor meg mindegy, hogy milyen fajta, mert mindegyik anyatigris és olyankor a hímek is besegítenek.
Agassízit csak nagyobb akiba ajánlanék és több fajtával.
 
Szia, egy pár simán el kell férjen vagy egyikből, vagy másikból. Nekem 4 cory, 4 kakadu a felállás, egyáltalán nem vesznek tudomást egymásról, maximum ha a hím sügér területén kutat a cory, akkor odébb tessékeli. Korábban volt egy hajtósabb hímem, de ő már a múlté.
 
Nagy esemény történt ma, leívott az egyik pár villanyoltás után. Holnapra gyanítom nem lesz semmi az ikrákból, mert a kis bolond az anubias legkiállóbb levelét választotta. Majd rájön, hogy legközelebb el kell kicsit rejtőzni. De legalább tudom, hogy jól érzik magukat
A serpák meg a neonok is ívtak már, persze hamar elfogyott az ínyenc csemege.
 
Nagy esemény történt ma, leívott az egyik pár villanyoltás után. Holnapra gyanítom nem lesz semmi az ikrákból, mert a kis bolond az anubias legkiállóbb levelét választotta. Majd rájön, hogy legközelebb el kell kicsit rejtőzni. De legalább tudom, hogy jól érzik magukat
A serpák meg a neonok is ívtak már, persze hamar elfogyott az ínyenc csemege.
A kakaduk elég ügyesek, hogy megvédjék az ikráikat főleg ha a hím is besegít. Az is lehet, rájön rossz helyet választott és ikrástul átköltözik.
 
Még szűz volt a kislány, első alkalom, így valóban elfogyott az utódállomány. Közben a másik, új kislány is besárgult, és próbálja becsalni a fiút a szentélybe. Annak több esze van, mert egy korsóba költözött. Az ikrázós most is teszi veszi magát, de csak a levelet kerülgeti.... A szebbik, formásabb fiú most el van hajtva rendesen, mindkét lánynak a furcsább formájú, de színesebb úszójú kell. ( majd igyekszem képeket feltenni, hogy mire gondolok :) )
 
Nálam a kakadu hím igazi bigámista, 3 nősténnyel van egy akváriumban, de ebből kettő most is a saját kicsinyeire vigyáz. 26 literesben vannak, középen pedig egy hatalmas adag moha.
 
Back
Oldal tetejére