• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Üdv. Nekem is van egy kakadum, kb másfél hete van nálam, 3-4 napja elbújkál a növények közé, szikla alá, és a csíkok a testéről . Ha valaki az akvárium közelébe megy és észreveszi, általában azonnal előjön, és a csíkok is azonnal visszajönnek. Enni is eszik rendesen, bármikor bármennyit. Mégis úgy félrehúzódik mintha valami baja lenne. Barlang van neki berakva, de több oldalról nyitott, lehet nem érzi magát komfortosan benne. Valami egyéb ötlet, tapasztalat?
 
Párja van?
Az is lehet hogy ő félősebb, magának valóbb példány, vagy még mindig nem akklimatizálódott.

Nálam az apistok elég szilaj halak, ők a királyok az akváriumban, szóval nem nagyon bujkálnak... :)
 
Párja van?
Az is lehet hogy ő félősebb, magának valóbb példány, vagy még mindig nem akklimatizálódott.

Nálam az apistok elég szilaj halak, ők a királyok az akváriumban, szóval nem nagyon bujkálnak... :)
Még nem kifejlett, és nem mindig bujkál, uszkálni is szokott, de gyakran eltűnik. 80 literben van társítva 2 guramival, 9serpalazaccal, és egy ramirezi párral. A fiatalabb serpák néha odacsípnek. Arra is gondoltam h kicsit túl vannak zsúfolva. Párja még nincs, de tervben van
 
Sziasztok!
Volna nékem is kakadum, egy darab leányzó (hamarosan tervbe van véve neki pár, meg esetleg még egy nőlény). Mikor megvettük, világos alapon erős fekete csík, plusz a középső csík alatt voltak a "striái" :D Mikor bekerült az akváriumba, kifehéredett teljesen, (gondolom a stressz miatt), majd szépen visszajött a színe. Most viszont szinte teljesen fekete. Tudni kell, hogy hímmel együtt vettük, de azt Szent Péternek oda kellett adjuk, sajnos nem figyeltem, és beteg egyedet hoztunk :/ Most gyászol a leányzó, vagy aggódjak valami miatt? Amúgy egy 180-as aksiban él, van búvóhely, egész aktív a kezdeti napokhoz képest, van mellette 9 neon, 6 serpa, 4 cory és 4 anci-gyerek.

Ilyen volt:
halacska_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ilyen lett:
halacs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Üdv. Olvastam valahol, hogy bélproblémák miatt feketére válthat a színük. Kerülni kell a vörös szúnyoglárvával és tubifexxel való etetést.
 
Hali, köszönöm, nálam még nem kapott, csak száraz haltápot, ami külön kakaduknak is ajánlott, mikor már ilyen színe volt. Ma egy kis fagyi tubifexet kapott, mert az volt itthon, de majd nézünk neki holnap valami jobban ínyére valót is. Igen, olvastam én is ezt a bélproblémás dolgot, de pont egy koplalós nap után lett ilyen fekete, ezért nem értettem. Na majd figyelem. Amúgy elvileg double red-nek vettem, de amiket neten néztem képeket, ott a lánynak is sok esetben foltos az úszója. Attól lehet még az, és nem orange?
 
Nem tudom lehet-e még foltos, de én pont tegnap láttam doublered nőstényeket, és a nem kifejlett nősténynek is foltos volt már az úszója. vízparaméterek milyenek? És milyen szűrőd van?
 
Na épp ezért gyanakodtam. Vissza már nem viszem, gondolom nem fog megharagudni, ha a társai foltosak lesznek :) A víz rendben, enyhén savas felé húz (6,8-7,2 ph. ami pont klappol a dél-amerikai sügereknek), az aki egy EHEIM MP AquaPro 100, 180 literes, hozzá kapott belső szűrővel és egy JBL CristalProfi e901 greenline külsővel kiegészítve.
 
Egy kis érdekesség a házunk táján... Tegnap elmentünk venni társbérlőket a kakadu lány mellé. Egy Double Red fiúra és egy pici lányra esett a választás. Jövünk haza, a "nagyi" bevetette magát egy bújóhelyre, és hordta ki a kavicsokat, mellé sokat világosodott. Pedig nem hiszem, hogy értette, hogy hozunk neki fiút :D No szoktatás, beeresztés, órákig össze se futottak. Este összetalálkoztak, nagyi azonnal elkergette a hím mellől a tőle háromszor kisebb lányt (nem durván, csak jelezte, hogy a hímet ő most megnézné - ami szintén kisebb nála, de nem sokkal). Ma reggelre már láttam a fiút udvarolgatni a nagy-lánynak, volt, hogy a kicsinek ment egy-egy póz, akkor nagyi rögtön előrontott a barlangból, és széthessegette a fiatalokat. A színe még tovább javult, mi több, pár órája a szemén átfutó fekete csík is "bekapcsolt". Mindebből nekem az jön le, hogy nem bélprobléma miatt volt a fekete szín, csupán a zord hangulat váltotta ki ezt belőle.

Íme pár kép:
A hím:
IMG_2302_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az új lány:
IMG_2305_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a barlangi nagylány újraszínezve:
IMG_2310_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hihetetlen, hogy mennyire máshogy tud kinézni egy kis színváltozással.
 
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy szinte biztos, hogy a nagyobbik lány az orange változat. A kereskedésben láttam egy nagyobb orange hímet, érdemes lenne hazahozni, vagy az totális kavalkád lenne?
 
180as aksiban szerintem gond nélkül megfér két hím, de hiába hozol neki orange színűt, úgyis ők döntik el kivel szaporodnak. Egyébként az én hímem orange - red keverék, lehet neked is lesznek hasonlóak ;)
 
Jahh és még azt hozzátenném, hogy attól hogy úgy gondolom megférnek egymás mellett a hímek, még nem biztos hogy így is lesz, és gondolom te sem szeretnéd visszavinni valamelyik halat mert beköltözik az egyik sarokba, úgyhogy én inkább várnék ezzel.
 
Ma figyelgettem őket, és én is arra jutottam, hogy marad így a trió, nem hozok haza másikat. Különben is, álljon be szépen az akvárium, nőjenek szépen a növények (na azokkal még lesz pár kérdés, csak nem itt), aztán meglátjuk, kell-e még lakó, vagy elég ennyi. A centi szerint számolt (4centi/5 liter) halmennyiséget így is kifújtam már egy kicsit, de az eddigi hozzászólásokat olvasva többeknek 80 literben úszkál ugyanennyi hal. Mondjuk én nem akarok túl sok lakót, így is van mit nézegetni :)

Amúgy ha esetleg van szaporulat, azzal mihez lehet kezdeni? Elpasszolni a kereskedésben, vagy valahol meghirdetni? Mert amúgy nem tervezek külön nevelőaksit beszerezni, ha marad, marad alapon. Most ilyen nem fér bele az életvitelünkbe. Később majd talán igen.
 
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy szinte biztos, hogy a nagyobbik lány az orange változat. A kereskedésben láttam egy nagyobb orange hímet, érdemes lenne hazahozni, vagy az totális kavalkád lenne?
Ácsi ácsi. Hol vettél kakadu sügeret?
 
Én már úgy vagyok vele h inkább legyen kevesebb hal mint több, mert a kevesebbhez lehet venni, a többől nehéz leadni. Amúgy közösségi oldalakon, ilyen fórumokon mint ez mind meg lehet hirdetni. Szaporulatot kereskedők is sokszor bevesznek.
 
Hali, köszönöm, nálam még nem kapott, csak száraz haltápot, ami külön kakaduknak is ajánlott, mikor már ilyen színe volt. Ma egy kis fagyi tubifexet kapott, mert az volt itthon, de majd nézünk neki holnap valami jobban ínyére valót is. Igen, olvastam én is ezt a bélproblémás dolgot, de pont egy koplalós nap után lett ilyen fekete, ezért nem értettem. Na majd figyelem. Amúgy elvileg double red-nek vettem, de amiket neten néztem képeket, ott a lánynak is sok esetben foltos az úszója. Attól lehet még az, és nem orange?
Mivel a szín problémád már megoldódott, lehet csak utólagos okoskodás amit írok. Szerintem több dolog is okozta egyszerre: egyedül maradt és ahogy elnézem az aljzatod is elég sötét. A területet alapvetően a hím védi ami ugye nem volt.
Az apistok nem ehetnek vörös szúnyog lárvát, már egy etetés is elhulláshoz vezethet.(saját tapasztalat) Nekem több fajtám is van, a legtöbb a tubifexet sem bírja. Egy-egy etetés még nem gond, de rendszeresen nem ajánlott, kivéve a kakadúkat, akik imádják. Nekem most is úszik 30-40 db golden orange, amiket tubival turbózok és még soha nem okozott gondot. Fehér vagy fekete szúnyog lárvát fagyiban vagy élve is lehet bármelyiknek adni, sőt tanácsos is.
Én a pH-t nem vinném 6,5 fölé. Lágy, enyhén savanyú vízben sokkal tovább élnek és szebbek is.
A halaid szépek, a nőstény különösen színes, de szerintem mindkettő narancs, legalábbis a kép alapján.
 
Szia!
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást! Nos a színét azóta is váltogatja a lány, ha élelmet keresgél, besötétül, bár közel se annyira mint a fenti képen, a csíkjai kivehetőek maradnak. De akkor ezek szerint a sötét aljzat lesz ebben a ludas. Na szép, majd összekeverem az alatta levő világossal, a vízcserékkel úgyse tudom elkerülni, majd jobban rámegyek a témára legközelebb. Hű, tegnap vörös fagyit kaptak (a bloodworm ha jól bogarásztam ki neten az pont az). Szerencsére nem lett belőle baja senkinek, de akkor ne is kísérletezzek tovább. A tubifexet meg nem dobom ki, nem naponta kapták eddig (kicsit több mint egy hete van itt a lány, és 5 napja a fiú meg a kisebb lány), eddig egy tubifex nap volt (amiből csak az orange lány evett) és egy bloodworm (amiből mindegyik, de akkor ezt hanyagoljuk a továbbiakban).
Nem viszem a ph-t följebb, ez jön itt a csapból, nem kezelem semmivel. A JBL-es tesztcsíkkal mértem a fenti értéket, azért írtam kettőt, mert nem tudom pontosan eldönteni, melyik színhez áll közelebb, a kettő között van. Vagy javasolsz egy másik típusú tesztet?
A kisebbik lány - már amennyire jó a szemem - double red, még pici ugyan, de ahol a nagy narancssárga (farokúszó két széle és a hátúszó), ott a pici olyan foltos, mint a hím.

És akkor egy kérdés a végére. A hím kispécizte magának a cory-kat. Egy-egy pózolás után keres egy cory-t és meghajtja. Ez mindig így lesz, vagy csak míg nem kap bebocsájtást a nőstény "szentélyébe"? Olvastam tán pont itt is, hogy az agresszióra több hal beszerzése az adott fajból megoldás lehet. Most 4 cory van, esetleg a számnövelés megoldaná a problémát? Vagy csak mindig másikat zaklatna, és így egy-egy példányra kevesebb kekeckedés jut? Vagy hagyjam míg megnőnek? Mert amúgy a többi hallal meg semmi baja (neonok, serpák és ancik a szomszédai).
 
Szia!
Köszönöm az építő jellegű hozzászólást! Nos a színét azóta is váltogatja a lány, ha élelmet keresgél, besötétül, bár közel se annyira mint a fenti képen, a csíkjai kivehetőek maradnak. De akkor ezek szerint a sötét aljzat lesz ebben a ludas. Na szép, majd összekeverem az alatta levő világossal, a vízcserékkel úgyse tudom elkerülni, majd jobban rámegyek a témára legközelebb. Hű, tegnap vörös fagyit kaptak (a bloodworm ha jól bogarásztam ki neten az pont az). Szerencsére nem lett belőle baja senkinek, de akkor ne is kísérletezzek tovább. A tubifexet meg nem dobom ki, nem naponta kapták eddig (kicsit több mint egy hete van itt a lány, és 5 napja a fiú meg a kisebb lány), eddig egy tubifex nap volt (amiből csak az orange lány evett) és egy bloodworm (amiből mindegyik, de akkor ezt hanyagoljuk a továbbiakban).
Nem viszem a ph-t följebb, ez jön itt a csapból, nem kezelem semmivel. A JBL-es tesztcsíkkal mértem a fenti értéket, azért írtam kettőt, mert nem tudom pontosan eldönteni, melyik színhez áll közelebb, a kettő között van. Vagy javasolsz egy másik típusú tesztet?
A kisebbik lány - már amennyire jó a szemem - double red, még pici ugyan, de ahol a nagy narancssárga (farokúszó két széle és a hátúszó), ott a pici olyan foltos, mint a hím.

És akkor egy kérdés a végére. A hím kispécizte magának a cory-kat. Egy-egy pózolás után keres egy cory-t és meghajtja. Ez mindig így lesz, vagy csak míg nem kap bebocsájtást a nőstény "szentélyébe"? Olvastam tán pont itt is, hogy az agresszióra több hal beszerzése az adott fajból megoldás lehet. Most 4 cory van, esetleg a számnövelés megoldaná a problémát? Vagy csak mindig másikat zaklatna, és így egy-egy példányra kevesebb kekeckedés jut? Vagy hagyjam míg megnőnek? Mert amúgy a többi hallal meg semmi baja (neonok, serpák és ancik a szomszédai).

A kergetéssel kapcsolatban az a kérdés, hogy mennyire gyakori és mennyi ideig tart? Ha nem állandó és nem tart csak néhány másodpercig, az szerintem normális. A hím megmutatja, hogy ő a főnök a placcon. Nekem jelenleg 4 fajta apistóm él egy vízben és nem jellemző a verekedés. A nőstények időnként megvívnak a barlangokért de még csak sérülést sem okoznak egymásnak. Korábban diszkoszaim voltak és ott előfordult, hogy a vezér állandóan ugyanazt a halat verte, még enni sem hagyta. Ilyenkor egy fél napra kitettem egy vödörbe és ez igen hosszú időre letörte a szarvát.

Ha ilyen jó a csapvized, elég ha teszel bele platánfa kérget és/vagy tölgyfa levelet. Platán kéreghez viszonylag könnyű hozzájutni, mert vedlik a fa, csak fel kell szedni. Savanyítja és színezi a vizet.
 
Back
Oldal tetejére