• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nannacara anomala - Színes törpesügér

tosco91

Kertész tanonc
Tudományos név: Nannacara Anomala
Magyar név: Színes törpesügér
Származás: Dél-Amerika; Guyana
Testhossz: Hím 7cm, Nőstény 5cm
Természetes Élőhely: erdei folyók, patakok
Viselkedés: Békés természetű
Táplálkozás: Mindenevő
Medence: Minimum 75 literes
Hőmérséklet: 22-27 °C
Ph: 6,2 - 7,5
Keménység: 3 - 14 NK

A témát azért nyitottam, hogy minél többen ismerjék meg ezt a halat, és hátha többen kapnak kedvet a tartásához. Sok tapasztalatom még nincs a tartásával kapcsolatban, mivel két hete szereztem be, de azóta abszolút kedvencé vált. Viselkedése tényleg békés, bár a szakirodalom szerint ívási időszakban területvédő. Véleményem szerint egy 50x30-as alapterületű medencében egy párt nyugodtan lehet tartani. Amennyiben más halakat is szeretnénk mellé, érdemes egy legalább 80 literes akvárium. Több színváltozata létezik. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a hallal kapcsolatban? :)

nannacara_anomala_male_zps1invk8rv.jpg


maxresdefault_zpsiojilr0s.jpg


timthumb_zpsu8jof5ce.jpg
 
Van egy Nannacara párom, kb. negyed éve.
Nincsen bizonyítékom, de erős a gyanú, hogy a hím rákapott a neon húsra.
Mik a tapasztalatok?
 
Milyen nanacarád van? a sima zöld, vagy az electric blue?
Nekem anno a sima zöld nem nőtt meg 7 cm-esre, inkább olyan erős 5 cm volt, róla nehezen hiszem el, de az electric blue bandám, az simán van 10 cm-es, temperamentuma is sokkal "sügeresebb", róla el tudom képzelni.
Sajnos itt is igaz: a nagy hal megeszi a kicsit. Próbáld kifigyelni, hogy tényleg ő volt-e a csibész.
Gyönyörű halak, de a sügér az sügér marad. Nálam az electric blue-k hónapok óta laknak tenyeres-araszos frontosa Mpimbwe-k és ivarérett bárdsügerek (dimidochromis compressiceps) között és még egy uszony sérülésük sem volt, tehát ilyen környezetben is tudnak vigyázni magukra.
 
Milyen nanacarád van? a sima zöld, vagy az electric blue?
Electric Blue párom van. Tényleg igen temperamentumos és határozott a hím. Viszont úgy általában nem kerget piszkál senkit csak a nőstényt, de azt sem hevesen.
Folytatom a megfigyelést, de szerintem éjszaka történnek a gyilkosságok. Napközben normális társadalmi élet zajlik. Viszont a neonok fogynak, meg némelyiken mindig lehet látni sérülést. Tiszta Agatha Christie.
 
A sérült neonos kérdésre az egymással való harc is lehet szerintem esélyes. Nálam ugyanis, mikor bekattannak, 3 hím neon üti vágja egymást, egyiknek már a szeme se áll jól, a legharciasabbnak meg sose bír kinőni az úszója. Persze a gyilkosságok esetén a sügér lesz a gyanús :D
 
Szóval a neonok szőrén szálán eltűntek. Tetten érés nincs.
Most kigondolom, hogy maradjon így vagy elköltöztessem a nannacara párt. Vagy mondjuk egy szumi csapaton már nem tud kifogni...?
 
Vagy mondjuk egy szumi csapaton már nem tud kifogni...?
Mekkora az akva? Ha szumátrai díszmárna (nem az ötsávos), akkor azok jó fejek, feltéve, ha elég sokan vannak, egyébként civakodós, csipkelődős tud lenni.
Egy ivarérett 15-20 fős raj viszont gyönyörűűűűűűűűűűűűűű!
 
Az electric blue nannacara brutális hentes tud lenni kisebb halakkal szemben. 100 literben volt két ilyen szép szörnyeteg nálam, hát kegyetlen amit művelni tudnak. Neon, guppi stb felejtős mellettük hacsak nem élő eleségnek szánja az ember. Viszont nagyon jófej halak amúgy, ez a kettő még a simogatást is szerette :D
 
Back
Oldal tetejére