• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Sziasztok! Egy nagy segítséget kérnék, mert egy nagy problémám van: Nikon D5100 gépem van kit obival. Akvárium fotózáshoz használom, nincs kiegészítő fényem, csak az akvárium világítása. Lap topról exponálok raw-ban NK Remote programmal, ott mindent beállítok élesre, exponálás után teljes képernyő nagyságban mutatja is a képet: szinte tökéletes, éles, fényes, szép. El is érzékenyülök, mennyire jó fotós vagyok! Fotózás után a fényképnézegetéshez és jpeg konvertáláshoz bármilyen programot használok (kettőt szoktam: Nikon View NX2, Adobe Photoshop CC 2014) halál életlen, GERONIMO kép üdvözöl. Iszonyú sok sharpot kell ráraknom, mire megközelítem vele az eredetit. Nem hiszem el, hogy ennek igy kell működnie.
 
Sziasztok! Egy nagy segítséget kérnék, mert egy nagy problémám van: Nikon D5100 gépem van kit obival. Akvárium fotózáshoz használom, nincs kiegészítő fényem, csak az akvárium világítása. Lap topról exponálok raw-ban NK Remote programmal, ott mindent beállítok élesre, exponálás után teljes képernyő nagyságban mutatja is a képet: szinte tökéletes, éles, fényes, szép. El is érzékenyülök, mennyire jó fotós vagyok! Fotózás után a fényképnézegetéshez és jpeg konvertáláshoz bármilyen programot használok (kettőt szoktam: Nikon View NX2, Adobe Photoshop CC 2014) halál életlen, GERONIMO kép üdvözöl. Iszonyú sok sharpot kell ráraknom, mire megközelítem vele az eredetit. Nem hiszem el, hogy ennek igy kell működnie.
Közben jártam a GA-ban, beszéltem erről danyi tomival, aki felnyitotta a szemem ez ügyben: amit az exponálás után látok a monitoron az nem a nyers raw kép, hanem egy gyári alapbeállításokkal módosított jpg kép. Ebből kiindulva keresgéltem a programban a beállítási lehetőségeket és találtam egy élességbeállítást, ami gyárilag aktív volt és egy elég magas értékre volt állítva, ettől voltak élesek a képek. Viszont az ezzel a beállítással látható képet akár raw-ban, akár jpg-ben mentett kép nem viszi át, ez csak "nézet". Ezt a "nézeti élességet" kikapcsolva már ugyanolyan életlen, rossz képeket látok exponálás után a monitoron is, mint a mentett fájloknál. :) Hurrá!!!:(
 
50 literhez meg sok is. Viszont softbox nincs benne, pedig az nagyon kellene.
Köszönöm a válaszod a softbox hiánya abszolút elkerülte a figyelmemet, van itthon kettő is két nagyon öreg nem működő stúdióvaku tartozékaként, számít a softbox geometriája is vagy a meglévőt ráoperálhatom? A vaku teljesítménye visszaszabályozható ha jól értelmezem és akkor kisebb akihoz és nagyobbhoz is használhatom.
 
Köszönöm a válaszod a softbox hiánya abszolút elkerülte a figyelmemet, van itthon kettő is két nagyon öreg nem működő stúdióvaku tartozékaként, számít a softbox geometriája is vagy a meglévőt ráoperálhatom? A vaku teljesítménye visszaszabályozható ha jól értelmezem és akkor kisebb akihoz és nagyobbhoz is használhatom.
Nekem sajnos nincsen, errol inkabb @viktorlantos -t kene megkerdezni.
 
Nekem sajnos nincsen, errol inkabb @viktorlantos -t kene megkerdezni.
Köszönöm, közben nézegetek más gyártmányokat is, ha esetleg látnál véletlenül te is szólj! Valójában egy 36 litereshez használnám, de ha egyszer nagyobbra akira váltanék, jó lenne ezt továbbra is használni.
 
Szóval "innen fúj a szél",:) már az IAPLC-re fotózol? Ilyen jól állsz?
En mar kész vagyok lassan neveznem is kéne!Ezt a tavalyi verseny fotózáskor lőttem,Azóta mindig ezt használom!Amúgy ez az asszony gitár tartó alvanya!
 
1.Igen.egy bejegyzéssel olvass vissza!
2.Parfis nyel(Gyorskötegelövel rögzítve).
3.Hajszárító.;).
 
1.Igen.egy bejegyzéssel olvass vissza!
OK :)
Vsz csak nem frissítettem az oldalt, akkor még tuti nem volt ott....
Még jó, hogy én is gitározom, különben bajban lennék a fodroztatással.. (ha lesz valaha versenyfotó) :D
 
En így csinálóm a szelet!.
Erről jutott eszembe:
(még sose csináltam versenyfotót és egyszerűbb kérdezni mint kipróbálni:)) Az akváriumra szerelhető állítható dőlésszögű hűtőventilátorok nem jók ilyen célra? Vagy kell a távoli szél, meg a rázogatás? :rolleyes:
Már csak azért, mert hűtőventilátor általában szokott lenni háznál, nem?
 
Erről jutott eszembe:
(még sose csináltam versenyfotót és egyszerűbb kérdezni mint kipróbálni:)) Az akváriumra szerelhető állítható dőlésszögű hűtőventilátorok nem jók ilyen célra? Vagy kell a távoli szél, meg a rázogatás? :rolleyes:
Már csak azért, mert hűtőventilátor általában szokott lenni háznál, nem?

Nincs ilyen teljesítményük.
 
Back
Oldal tetejére