1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Aljzat és táptalaj elválasztása

Kategória: 'Növényi táptalajok', témanyitó: oRphEus, téma nyitása: Júli 9, 2009.

1. cheetah
    Épp nem fórumozik ...

cheetah VIP kertész

Tag:
    Nov 30, 2011
    Kedvelik:
    1,267
    Hely:
    Nagytarcsa, Budapest XIII. ker.
    Egyetértek. A hálózás szerintem több problémát okoz, mint amit az ember nyer vele....

2. KZool
    Épp nem fórumozik ...

KZool Kertész szaki

Tag:
    Szept 29, 2012
    Kedvelik:
    154
    Hely:
    Budapest
    Hát nem tudom, én három hónapja szedtem szét, 9 hónapot ment összesen azt megelőzően, de betonnak nyomát sem láttam... ;)

Ugyanakkor hozzáteszem, hogy még ha sikerült is jelentős mennyiséget megmenteni, nem árthat némi frissel keverni, legalábbis ez a terv a következő indításnál.

Zoli

3. striker18
    Épp nem fórumozik ...

striker18 Kertész tanonc

Tag:
    Dec 1, 2013
    Kedvelik:
    20
    Hely:
    Hatvan
    Sziasztok! Manado alá, ha teszek 1-2 cm AquaBasis Plust is érdemes szerintetek valamiféle hálóval (Dryvit, szúnyogháló stb.) elválasztani a kétféle talajt?

4. JBalint
    Épp nem fórumozik ...

JBalint Tapasztalt kertész

Tag:
    Aug 18, 2014
    Kedvelik:
    15
    Hely:
    Heves megye Apc
    Én is ezt a kérdést szerettem volna feltenni!

5. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,522
    Hely:
    Székesfehérvár
    nem szükséges. de a manado legyen legalább 4cm vastag.

6. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,400
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
  7. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,036
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Igen geotextilia volt, de azzal nem a talajt és a táptalajt válaszuk el hanem pl a kövek mögé rakjuk hogy a talaj ne tudjon a réseken előre folyni.
    Az emeleti Blue lagoon http://akvakertesz.hu/threads/ozzy-csapat-blue-lagoon.4405/ esetében a fák mögött egy zsák forma van belerakva amibe alulra ment a táptalaj és rá a sima talaj, a kövek és fák eltakarják az egészet.

Victor kedveli.
  8. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,400
    Hely:
  9. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,036
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Ez az egyik kedvenc akváriumom :) igen ennél is érdemes kibélelni a kövek mögött de itt nem magas a kövezés igazából.

10. resolve3
    Épp nem fórumozik ...

resolve3 Kertész tanonc

Tag:
    Szept 2, 2014
    Kedvelik:
    6
    Sziasztok!

Hamarosan jön a megrendelt 200 literes aksim amihez már szeretnék táptalajt tenni. A 80 literesembe sima bazalt van amibe szépen fejlődnek a növényeim, de a talajlakók nem szeretik, valamint szeretnék még szebb növényeket tartani, amihez viszont már nem biztos, hogy elég lenne egy sima bazaltos aljzat. JBL Aquabasis Plus lenne alul és 4cm JBL Sansibar black takarná le a táptalajt. Az ültetéssel nincs probléma, mert ugyebár akkor csak belenyomod a földbe a növényt, de ha az egyik növény szépen megnőtt és ketté akarom szedni, hogy máshova is ültethessek belőle akkor ki kell venni. Na most ilyenkor mi a teendő? Ha kiveszem és a gyökerek már a táptalajba is belementek akkor felkavarodik az egész... Ti, hogy csináljátok?

11. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,311
    Hely:
    Tatabánya
    Én óvatosan, lassan, kicsit "legyezgetve" húzom ki a talajból a gyökeres növényeket, így szinte semmi kavarodás sincs, ahogy jön ki a gyökér, úgy hullik vissza a talajra róla a cucc. A sansibar black helyett szerintem a manadoval jobban jársz.

12. xmacx
    Épp nem fórumozik ...

xmacx Kertész szaki

Tag:
    Szept 12, 2014
    Kedvelik:
    83
    Hely:
    1122 Budapest
    Kérdés:
    A táptalajból szivárognak az elemek a vízbe? Ez nem baj?
    Ha egy adott táptalaj akár évekig elég lehet, de akaratlanul nem mosódik bele (illetve ki) a vízből?

illetve a Prodac Fondovivo táptalajjal kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?

Köszi!

13. Vogrezso
    Épp nem fórumozik ...

Vogrezso Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 28, 2015
    Kedvelik:
    53
    Hely:
    Pécs
    Érdekes felvetés.Egyszer,ha gyakorlatilag odaérek kellene-e használnom akkor én ilyesmit tudnék elképzelni.A rács 5mmX5mm
    Régebben elevenszülők medencéjét választottam le vele.Így nagyobb biztonságban voltak a kicsik.A mai véleményem szerint lehet egy 20 literesbe majd kipróbálom.

ranagol kedveli.
  14. diuska.p
    Épp nem fórumozik ...

diuska.p Kertész tanonc

Tag:
    Nov 16, 2016
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Eger
    Sziasztok!

Jelenleg újraindításon gondolkodom. Felelőtlenül,táptalaj nélkül kezdtem bele az akvarisztikába. Szeretném javítani a hibákat, ezért érdeklődnék,hogy az 54 literes kis aksikámba milyen táptalajt ajánlanátok? Valamint milyemn vastagon lenne erre szükségem? Szeretném,ha a növényeimnek adott lenne néhány alapvető dolog( ami sajnos a türelmetlenségem miatt az elején elmaradt) a szép fejlődéshez.
    Az adott táptalajra milyen aljzatot javasolnátok? Most nagyobb szemcseméretű kavicsom van, de nem egy leányálom takarítani. :(
    Viszont vannak páncélos harcsàim és azt a tanácsot kaptam,hogy homok vagy hasonló apró méretűt felejtsek el,mert nagyon széttúrják.

Szerintetek? :)

15. BlackOut

BlackOut VIP kertész

Tag:
    Febr 16, 2013
    Kedvelik:
    1,484
    Hely:
    Budapest, II. Kerület
    Táptalajt kb 1 cm vastagon tegyél, általános talajt a tetejére 4-5 cm vastagon. Kb 1,5-2 liter táptalajra van szükség és 7-10 liter általános talajra egy 60*30 cm alapterületű akváriumban. A milyenségre nem mondok semmit, válassz kedvednek megfelelőt, általános talajból meg olyat, aminek a szine tetszik. Ha megvan a választás, majd elmondják a jelenlévők, hogy jó bele ültetni, vagy a harcsák kitúrnak belőle mindent. Ne kapkodj.

diuska.p kedveli.
  16. kmisi
    Épp nem fórumozik ...

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    246
    Hely:
    Debrecen
    Táptalaj behelyezésénél figyelj arra, hogy az oldalfalaktól 1-2 cm távolság maradjon üresen. Oda már csak általános aljzat mehet.

diuska.p kedveli.
  17. Rebal
    Épp nem fórumozik ...

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,093
    Hely:
    Dunavarsány
    Tápgolyó, tápkapszula? Ha tetszik a látvány és csak a táptalaj hiánya miatt szednéd szét, akkor van alternatíva: tápgolyóval, vagy tápkapszulával történő gyökértápozásra, és nem kell szétszedni berendezést. ;)

diuska.p kedveli.
  18. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,400
    Hely:
    Növényes , aktív talajok közül nekem csak a manadóval volt tapasztalatom, de annál felejtős mindenfajta talajlakó hal, de még a nagyobb méretű aktívabbak is. Kakadu törpesügérem csapott egyet a farkával és talajködbe burkolózot, márkásabb talajok nem tudom mennyire harcsaállóak . Ha mindenképpen szeretnél páncélos harcsát akkor használhatsz apróbb méretű kavicsot, hengerelt bazaltot lényeg, hogy ne legyen éles széle. De tudom ajánlani a Freshnapf-ban kapható színezett aljzatot, én is ezt használom évek óta, tartottam benne páncélost is, és nem tudták széttúrni, de a garnélák miatt most nem merek venni belőlűk az akváriumba. Sőt én most nem is tettem alá táptalajt. Talajszűrő jellegű megoldással van megoldva a gyökerek tápozása.

Utoljára módosított: Nov 18, 2016
    diuska.p kedveli.
  19. diuska.p
    Épp nem fórumozik ...

diuska.p Kertész tanonc

Tag:
    Nov 16, 2016
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Eger
    Rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) Nem szeretnék megint elhamarkodott lenni. Minden információt szeretnék összegyűjteni,hogy a jövőbe megfelelő módon tudjam berendezni a medencémet. Mind technikailag,mind pedig látványilag.

20. diuska.p
    Épp nem fórumozik ...

diuska.p Kertész tanonc

Tag:
    Nov 16, 2016
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Eger
    Köszönöm! :)

Aktuális oldal megosztása