• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Azt,hogy a fehér csík felülről ne lätszodjon.Nézegettem az IALPC-s akikat és ott valahogy a profik megolodottäk!
hirtelen én is beletekertem pár képbe de én front üveg felső szélét sehol nem láttam
 
Akkor nem lesz csík hátul,ha eltartod a hátteret kicsit a hátsó üvegtől,illetve minél messzebb van annál jobb.
Ez Stanci akijánál is működött.Bár ott nem sok hely volt,csak kb 5 centi.Nem lett tökéletes,de sokat javult a helyzet ekkor is.
 
Sziasztok!

Nekem az alábbi problémám van akváriumi fotózással kapcsolatban:
Minden féle beálítástól függetlenül azt veszem észre hogy mintha maga az akvárium üvege egy külön torzitó tényezőként hatna a képen. Itt nem elsősorban a záridőkkel, fényviszonyokkal, stb van baj. Nem tudom elérni hogy maga a kép ugyanazt a csodálatos látványt hozza vissza a képen mint amit a szemem érzékel a valóságban.
Cannon fix obikat használok elsősorban mint EF 28/2,8; EF 50/1,8. Létezhet hogy maga az akvárium üvege torzítson a képen? ( Nem tudom sajnos milyen anyagból készült..)

Alább egy tegnapi felvétel:

IMG_3802-2.jpg
 
Kézzel állítasz fókuszt? Próbáld liveview-ban belenagyitva a növényekre állítani a fókuszt.
 
Sziasztok.
Kezdő fotósként szeretném a segítségeteket kérni állvány választással kapcsolatban!
Hama Profil Duo III

Leírás fotó-video állvány 3 irányban mozgatható fej gyorcsatlakozóval
- a középső tengely kiemelhető és teljes értékű monó állványként használható (44-164 cm)
- csúszásgátló gumi tappancsok a lábakon vízszintezővel
- profil vastagság: 25 mm
Teherbírás 4 kg
Maximum magasság 150 cm
Összecsukva 53 cm
Doboz tartalma tartozék állványtáska
Súly 1600 gramm
Egyéb 4210

Egy Canon EOS 400D fényképezőhöz szeretném, gyári kit obival és a napokban vásároltam hozzá egy 1.8 50mm fix obit hozzá újonnan.Leginkább az akváriumhoz használnám az állványt.
 
Sziasztok.
Kezdő fotósként szeretném a segítségeteket kérni állvány választással kapcsolatban!
Hama Profil Duo III

Leírás fotó-video állvány 3 irányban mozgatható fej gyorcsatlakozóval
- a középső tengely kiemelhető és teljes értékű monó állványként használható (44-164 cm)
- csúszásgátló gumi tappancsok a lábakon vízszintezővel
- profil vastagság: 25 mm
Teherbírás 4 kg
Maximum magasság 150 cm
Összecsukva 53 cm
Doboz tartalma tartozék állványtáska
Súly 1600 gramm
Egyéb 4210

Egy Canon EOS 400D fényképezőhöz szeretném, gyári kit obival és a napokban vásároltam hozzá egy 1.8 50mm fix obit hozzá újonnan.Leginkább az akváriumhoz használnám az állványt.
Ugyan én abszolút nem vagyok profi, de nekem is ilyen álványom van. Szerintem elég egyszerűen és gyorsan felállítható és használható, nekem elég stabilnak is tűnik. Mondjuk ha felteszek a gépre 2-3 közgyűrűt plusz a kit obit már, kissé lebicsaklik. De a 400D könnyebb mint az én 70D-m és ha nem pakolsz rá annyi súlyt szerintem jó választás.
 
Ugyan én abszolút nem vagyok profi, de nekem is ilyen álványom van. Szerintem elég egyszerűen és gyorsan felállítható és használható, nekem elég stabilnak is tűnik. Mondjuk ha felteszek a gépre 2-3 közgyűrűt plusz a kit obit már, kissé lebicsaklik. De a 400D könnyebb mint az én 70D-m és ha nem pakolsz rá annyi súlyt szerintem jó választás.
Köszönöm szépen a segítséget!Meg is rendeltem! :)
 
Szeretnék tanácsot kérni, mert kicsit elakadtam a fotózással. Nem profi géppel próbálkozom (Canon SX280HS), viszont tudok mindent állítani manuálisan :) Ennek ellenére a képek valahogy nem tükrözik a valóságot. Példaként csatolok egy képet. Felül beég, a parvula elvesztette részleteit és az egész olyan semmilyen. Min kéne állítanom? Elvileg itt a gép a teljes kép fénymennyiség átlaga alapján állított rekeszt és zársebességet. Lehet, hogy egy gyengébb megvilágítást kéne használnom a jobb eredmény érdekében?

05021 by Andris_87, on Flickr​
 
Itt van ez a gyönyörű akvárium.

Az ok amiért felhoztam, mert le merném fogadni, hogy ebből a szögből próbálják lekapni. Mostanság divatos ez a módszer, brazil átok.
Nem elég, hogy alulról függőleges síkon láttatjuk nagyobbnak az akváriumot, még jobban leviszik a kamerát és döntve fotózva. Így 3 módszerrel létrejön egy olyan forma ami igazából csak a fantáziában létezik. A valóságban soha.
A lefotózott akváriumot majd kihúzzák perspektíva korrekcióval és lesz egy fura, szélesvásznú, összenyomott és nagyon mély látvány.

Nekem ez a kategória simán fotó manipuláció. Persze egy hangulat fotóra jó, de versenyen remélem helyreteszik majd.

11017077_1011032648919865_8065177114007993371_o.jpg
 
Itt van ez a gyönyörű akvárium.

Az ok amiért felhoztam, mert le merném fogadni, hogy ebből a szögből próbálják lekapni. Mostanság divatos ez a módszer, brazil átok.
Nem elég, hogy alulról függőleges síkon láttatjuk nagyobbnak az akváriumot, még jobban leviszik a kamerát és döntve fotózva. Így 3 módszerrel létrejön egy olyan forma ami igazából csak a fantáziában létezik. A valóságban soha.
A lefotózott akváriumot majd kihúzzák perspektíva korrekcióval és lesz egy fura, szélesvásznú, összenyomott és nagyon mély látvány.

Nekem ez a kategória simán fotó manipuláció. Persze egy hangulat fotóra jó, de versenyen remélem helyreteszik majd.

11017077_1011032648919865_8065177114007993371_o.jpg
Én azért nem köveznék meg érte senkit.
Azért bizonyos akvárium méreteknél csak így lehet elérni a megfelelő látványt.
Kb olyan mintha nem lehetne 50mm alatti obival fotózni
 
Back
Oldal tetejére