• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Hát végülis eléggé kézenfekvő :facepalm: :) Nekem is van egy négyventis (vagy 3?), tavaly ment is nyáron, de akkor nem ilyen szemmel néztem, így már nem emlékszem. Csak arra, hogy az is fodrozta. De így jobban belegondolva az tényleg eléggé bakfitty.
 
Hát végülis eléggé kézenfekvő :facepalm: :) Nekem is van egy négyventis (vagy 3?), tavaly ment is nyáron, de akkor nem ilyen szemmel néztem, így már nem emlékszem. Csak arra, hogy az is fodrozta. De így jobban belegondolva az tényleg eléggé bakfitty.

Szépen be tudja fodrozni, de ahhoz, hogy a fény megtörjön és valóban észrevedd a felszín mozgást nagyobb hullámok kellenek.
Próbáltuk már sokféle ventivel. Fa pont fentről adnál neki jó lehetne ráfektetve, de ilyenkor meg kitakarja a fényt.
 
Erről jutott eszembe:
(még sose csináltam versenyfotót és egyszerűbb kérdezni mint kipróbálni:)) Az akváriumra szerelhető állítható dőlésszögű hűtőventilátorok nem jók ilyen célra? Vagy kell a távoli szél, meg a rázogatás? :rolleyes:
Már csak azért, mert hűtőventilátor általában szokott lenni háznál, nem?
Szerintem nem csinalnak olyan szelet!
 
Sziasztok,
szerintetek tudnék lőni egy patent képet egy nikon d5100-as géppel, 18-105mm-es kit obival_? :)
az akvárium 60*40*40-es
Nekem ugyanilyen gépem van, kit 18-55-sel, ha rákattintasz az aláírásom bármelyik részére, akkor megnézheted nagyban is. Szerintem lehetne jobbakat is vele készíteni, de ilyeneket mindenképpen. Nem tudom, hogy mennyire patent: ilyen.
 
Utoljára módosított:
Softbox kérdés:

100x45x45-ös akit ha fentről megvillantok egy 600w-os vakuval amire teszek egy 30x90-as stripboxot az elég lehet?
 
Softbox kérdés:

100x45x45-ös akit ha fentről megvillantok egy 600w-os vakuval amire teszek egy 30x90-as stripboxot az elég lehet?
Jó kérdés! Szerintem egy 4x39 wattnál biztos hogy jobb. Kérdéses hogy mennyire árnyékosodik és a két széle is kap e elég fényt.Várunk képeket meg némi adatokat hozzá
 
Softbox kérdés:

100x45x45-ös akit ha fentről megvillantok egy 600w-os vakuval amire teszek egy 30x90-as stripboxot az elég lehet?
A mikrosat-nál lehet bérelni, próbáld ki, mielőtt megveszed!:woot:Vagy simán le kell koppintani a Viktor cuccát, az bizonyított...
 
A sajat csak egy eros kozepkategoria (bowens) de a microsat tenyleg jo ha probalgatni akarod magad. Vagy valami jo allando fenyu cuccos.
 
A sajat csak egy eros kozepkategoria (bowens) de a microsat tenyleg jo ha probalgatni akarod magad. Vagy valami jo allando fenyu cuccos.
Azt hiszem sokan mások mellett én is csak szeretnék legalább fele olyan jó felszereléssel fotózni, mint ami neked otthon van. A Mikrosat tényleg jó ötlet, már korábban is rájuk találtam, de kicsit macerás lenne a kölcsönzés és nem utolsó sorba +2 nappal drágább is, mintha Budapesten élnék.

Köszi. Kicsit reméltem, hogy @Victor kitalált erre is valami profi DIY megoldást :(
 
Sziasztok
Remélem ide vág a téma :)
Nikon d90 , sigma DC 17-70mm 1:2,8-4,5 macro hsm objektivvel kaptam kölcsön a hétvégére. Érdekelne, hogy alkalmas-e maga ez a szett versenyfotó elkészítésére? Teljesen láma vagyok a témában. Nem én fényképeznék csak most egy ilyen gép lapul itt.
Köszönöm és ha off akkor a válaszok után törlöm.
 
Sziasztok
Remélem ide vág a téma :)
Nikon d90 , sigma DC 17-70mm 1:2,8-4,5 macro hsm objektivvel kaptam kölcsön a hétvégére. Érdekelne, hogy alkalmas-e maga ez a szett versenyfotó elkészítésére? Teljesen láma vagyok a témában. Nem én fényképeznék csak most egy ilyen gép lapul itt.
Köszönöm és ha off akkor a válaszok után törlöm.
Szerény ismereteim szerint elkészíthető ezzel a technikával a kívánt fotó.
 
Szerény ismereteim szerint elkészíthető ezzel a technikával a kívánt fotó.
Köszönöm. Varok még pár véleményt. Valami azt súgja nekem, hogy mivel ez makró obi ezért nem széles a látószög. Ebből kiindulva elképzelhető, hogy túl nagy távolságból kellene lőni. A fiam sony-ja bar az kompakt,valahogy közelebről többet lát. Várok még szakikat. Azért kösz Viktor.
 
Szerintem ez nem kifejezett makró objektív,csak van benne egy ilyen lehetőség is. 20-30 mm közötti állásnál meg tudod csinálni a képet, 50 mm körül már lehet, hogy kicsi hozzá a szoba.
 
Köszönöm. Varok még pár véleményt. Valami azt súgja nekem, hogy mivel ez makró obi ezért nem széles a látószög. Ebből kiindulva elképzelhető, hogy túl nagy távolságból kellene lőni. A fiam sony-ja bar az kompakt,valahogy közelebről többet lát. Várok még szakikat. Azért kösz Viktor.

A látószögbe egészen biztosan bele fog férni az akváriumod, szóval a totállal nem lesz gondod, ha részleteket akarsz az a közelponttól (ahonnan élesre tudod állítani) függ. A kettő paraméter (látószög és közelpont) nem függ szorosan össze. Állványod gondolom van, esetleg egy polár szűrő jól jöhetne még. Világítasz + lámpával vagy vakuval?
 
Back
Oldal tetejére