• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp

Csövet is érdemes hozzá rendelni, mert ha légpumpa csövében gondolkodsz, akkor lehet problémád lesz. Nálunk itt Várpalotán tartottak olyant, hogy még a légpumpáról is lecsúszott. Valamint jól jöhet egy U alakú csőidomot is , amit elég csak beakasztani az akvárium peremébe. Csőből én 4x2,5mm eset vettem.
 
Pesten tudok egy nagyon jó üzletet, ahol nagyon sokféle méretű szilikoncső van és az áruk is nagyon kedvező. Én is ott vettem.
 
Nah, szereztem siemens logo plc-t.
Majd elfelejtettem, Logo-hoz nem árt ha szerzel egy adatkábelt is. Volt nekem is egy rövid ideig, de nem tudtam hozzá olcsón bővítőt szerezni, így eladtam, ezután vettem a Zen-t. Siemens ugyan előlapról is programozható, de amennyire emlékszem így programozva teljes kijelzős ikonok vannak amitől a program nehezen áttekinthető, de próbálgasd és majd meglátod érdemes-e egy kábelre beruházni. Néztem az árakat, és ehhez legalább normális áron kapni (4 ezer forinttól, és persze Kínából), anno én is vettem hozzá , Omron Zen-hez sajna 25 ezer alatt nincs még nemzetközi aukciós oldalon se. Szerencsére a Zen előlapi programbevitele elég egyszerű, így fél óra alatt bepötyögöm, a teljes akváriumvezérlés, 27 soros programját, szóval nekem nem éri meg ;)
 
Úgy vettem, hogy
- 1 logo plc
- 1 8I/4O bővítő
- 1 táp
Főnököm, meg egyik haver plc programozó. Nekik van progi+ kábel is.

Így 8 kimenetem van
Amúgy le kell rajzolni a progit es az után be írni a kijelzon es úgy kicsit áttekinthetőbb. Mert azok az utalások pl.: B 08/2 Ááá
 
Utoljára módosított moderátor által:
. Mert azok az utalások pl.: B 08/2 Ááá
Igen én is valami ilyenre gondoltam, Zen ilyen szempontból egyszerűbb, ott egy időkapcsolás csak ennyi @0--------Q0 , egy sor és az egész látszik a kijelzőn, persze a @0-át meg lehet utána nyitni, és beállítani a ki és bekapcsolási időket.
Viszont a Logo okosabb :) , és nagyobb a memóriája is, rosszul nem járták vele.
Főnököm, meg egyik haver plc programozó. Nekik van progi+ kábel is.
Gondolom akkor az lesz a legegyszerűbb, ha elmondod mit szeretnél aztán rátöltik neked.
Amúgy hány voltosat sikerült venni, 24-est vagy 12/24-est?
 
Sajna 24 est de olyan áron hogy megérte, csak egy 220/12 v-os táp kell

De fígy találtam az aukciós link moderálva en azt hiszem ugyanannál az eladonal 24v os dózis pumpàkat, annál is a 12v-os képek vannak mêg azt lehet érdemes mêg kerdezni!
Amúgy vannak példa mondatok is meg programba simán meg tudom írni LD-be es amikor el mentem akkor alakítja át olyan 'B08/2' ízekre es utanna kell be másolni a logoba kijelzöről ha nem lenne kábel.

Utalás akkor rossz amikor progit nem es hibát kell keresni na akkor kell a kabel mert különben bele halász mire meg talalod
 
Utoljára módosított moderátor által:
De fígy találtam az aukciós link moderálva en azt hiszem ugyanannál az eladonal 24v os dózis pumpàkat, annál is a 12v-os képek vannak mêg azt lehet érdemes mêg kerdezni!
.
De ha megrendelted, akkor lehet, hogy már késő írni neki, hogy más feszültségű kell, bár érdemes rákérdezni.
Ha mindenképpen 12 voltos lesz akkor még megpróbálhatsz feszültségátalakítót (nem tudom mi a hivatalos neve) angolul DC-DC Step Down CC-CV Adjustable Power Supply Module néven találod, Kínából rendeltem pár száz forintért, így egy tápról mehet az egész rendszer, és nem is foglal sok helyet. ha jól emlékszem magyar aukciós oldalon is láttam
Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból | Magyar Akvakertész Fórum
A webáruházak, aukciós oldalak linkjeinek bemásolását pedig ne erőltesd, mint írtam többször is, nem jelenik meg mert az automoderáció úgyis kiszűri, és csak ez a szöveg jelenik meg:"aukciós link moderálva"
 
A 12v os dozishoz

e8azu2ah.jpg

Max egy ilyet veszek

Majd kiderül mêg nem tudom milyen a logo tapja, holnap kapom meg
 
Utoljára módosított moderátor által:
De ha megrendelted, akkor lehet, hogy már késő írni neki, hogy más feszültségű kell, bár érdemes rákérdezni.
Ha mindenképpen 12 voltos lesz akkor még megpróbálhatsz feszültségátalakítót (nem tudom mi a hivatalos neve) angolul DC-DC Step Down CC-CV Adjustable Power Supply Module néven találod, Kínából rendeltem pár száz forintért, így egy tápról mehet az egész rendszer, és nem is foglal sok helyet. ha jól emlékszem magyar aukciós oldalon is láttam
Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból | Magyar Akvakertész Fórum
A webáruházak, aukciós oldalak linkjeinek bemásolását pedig ne erőltesd, mint írtam többször is, nem jelenik meg mert az automoderáció úgyis kiszűri, és csak ez a szöveg jelenik meg:"aukciós link moderálva"

Akár egy feszosztó is elég lehet. ;)
Én stabilabb megoldást választanék pl: 7812, akár dcdc konverter, vagy ha tud a plc akkor 50%pwm kitöltés... :cool:
Alapvetően egyetértek veled és szerintem is jobb mindent egy nagyobb közös tápról hajtani. Tehát mindegyik megoldás olcsóbb és "szebb" mint + 3 dugasztápot venni...

Amúgy én 6V os tápokat rendeltem, 5V-ot kap majd egy FETen keresztül (PWM-el, habár nem lenne rá szükség)
Úgy tervezem a PC-s progiban megadom a cső hosszát és kiszámolja a megfelelő működési időt, majd ezt bluetoothal, vagy usb-serial-al elmentem az eepromba... de még csak terv :(.
 
Utoljára módosított:
vagy ha tud a plc akkor 50%pwm kitöltés... :cool:
.
Gyanítom, hogy relés kimenetű lesz a PLC(vegyes áramerősséghez ez a legjobb) , nem tranzisztoros, így nem kivitelezhető . Mondjuk nekem relés, de ez mellett mégis van két 4-es relépanel a rendszerben, Omronos szakik, és az általam megkérdezett karbantartók szerint ha mágnesszelepet kapcsolok( vízcserélőben van kettő), akkor az jobban igénybe veszi a relé érintkezőit, ezért javasolt külső relézés használata, mivel azt olcsóbb cserélni mint magát a PLC-t illetve bővítőt, persze lehet javítani is :)

Úgy tervezem a PC-s progiban megadom a cső hosszát és kiszámolja a megfelelő működési időt, majd ezt bluetoothal, vagy usb-serial-al elmentem az eepromba... de még csak terv :(.
Ennek viszont nem látom értelmét, ha használsz visszafolyággátlót ami jó is, akkor csak annyi időre kell működtetni a pumpát ameddig beadagolja a szükséges tápot. Én speciel nem használtam ,hanem egyszerűen megnéztem mennyi ideig tart feltölteni a csövet, és azon felül mennyi az az idő míg kifolyik a szükséges táp. Ez utóbbi könnyű volt mivel elég pontosan hozta a 60ml/perces hozamot. Ez a folyamat kb addig tart, míg leírtam ezt a hozzászólást, kell ezt tovább bonyolítani ? :)
De ahogy olvasom nem egyformán dolgoznak a pumpák se ezért van a GHL-ekben kalibrációs lehetőség, nekem meg miden pumpa külön kimeneten.
GHL növénytáp adagolók és vezérlők | Magyar Akvakertész Fórum
 
Miután kimoderálták a linket, elküldtem privátba.
Sajna ott is működik az automoderáció, viszont nekem be van állítva a témafigyelés így minden hozzászólás megjön e-mailben is, és ott megmaradt a link :)
 
Pumpához nem adnak semmit, csak amit benne van ez kb 8-10 centis darab. U alakú csövet találni az ibéjen, ha CO2 alkatrészeket keresel. így keress rá: "U Shaped Glass Tube" Én RC repülőmodellezésből használtam dolgokat, konkrétan nitrós motor üzemanyagtartályát használom, és ehhez vannak kis alu csövek amiket lehetett toldónak használni, vagy meghajtani U alakúra, illetve ehhez a szetthez lehetett venni 4x2,5-ös a szilikon csövet, ezeket mind a hobbykingről rendeltem. Az tartályaimról kép ebben a témában a 2. oldalon van.
650cctank-20235.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére