• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A fórum használata

Viszont azt nem találom, hol kereshetnél tagokat település alapján:unsure:... @inadsz ?

Talán így: OROSZLÁNY környékéről akvakertész kerestetik! ;)
 
Megkérnék mindenkit, hogy ha új témát nyit akkor figyeljen a helyesírásra és a mondatkezdő nagybetűkre. Nem egy nyelvész fórum, de azért tiszteljük meg a másikat, hogy figyelünk ezekre a topic címekben és a hozzászólásokban is.
Szinte az összes magyar nyelvű böngésző aláhúzza a rendszer a hibás vagy idegen szavakat, erre elég csak jobb klikkel rábökni és már mutatja is a helyesen írt formát.

Köszi.
 
Sziasztok,
meg van a 25 hozzászólásom és már azt hiszem több mint két hete regeltem. Kb mennyi idő után szokták feloldani a funkciókat?
 
Egy ötlet:
Nem lehetne a egy külön főtopicot nyitni (mint a naplók vagy a befejezett naplók) "TERVEK" címen? Arra gondolok, hogy pl. a nanóm indulásakor jó ideig csak tervek és legózás ment, ami biztos, hogy kevesebb embert érdekelt, aki emiatt már nem követi magát a működő akváriumot sem. Most is tervezem a nagy szétborítását, viszont a naplót már berendezve indítanám, de a tervezéskor is kíváncsi lennék a véleményekre. Én pl. egy csomószor már régóta működő akváriumok naplóiba nézek bele és néha oldalakat lapozok, mire látom is az akváriumot, aztán lehet, hogy ez csak engem zavar..
 
Erre most még csak egy megoldás van, ha nyitsz egy külön naplót a tervnek és amikor kész az aki az első napló végére beteszel egy linket a működő naplóhoz.
 
Erre most még csak egy megoldás van, ha nyitsz egy külön naplót a tervnek és amikor kész az aki az első napló végére beteszel egy linket a működő naplóhoz.
Gondoltam rá, csak nem akartam szétspamelni se a Naplók részt, hogy egy akváriumról két topic van :/
 
Egy ötlet:
Nem lehetne a egy külön főtopicot nyitni (mint a naplók vagy a befejezett naplók) "TERVEK" címen? Arra gondolok, hogy pl. a nanóm indulásakor jó ideig csak tervek és legózás ment, ami biztos, hogy kevesebb embert érdekelt, aki emiatt már nem követi magát a működő akváriumot sem. Most is tervezem a nagy szétborítását, viszont a naplót már berendezve indítanám, de a tervezéskor is kíváncsi lennék a véleményekre. Én pl. egy csomószor már régóta működő akváriumok naplóiba nézek bele és néha oldalakat lapozok, mire látom is az akváriumot, aztán lehet, hogy ez csak engem zavar..
Ha tervezés fázisban kíváncsi vagy mások véleményére, akkor esetleg az ötleteidet berakhatod az alábbi témába, és páran biztos megszakértik, és tanácsot adnak
Savazzunk layout-ot | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Szerintem egyszerűbb csak kitörölni spam hozzászólásokat, úgyse gyakori hogy valaki ilyet csináljon. Bármi más megoldással a rendes fórumozókat büntetnénk (hozzászólások közti késleltetéssel nem tudna 2 ember rendesen véleményt cserélni, és a "deszép" hozzászólások se mindig spamok).
 
Bármi más megoldással a rendes fórumozókat büntetnénk (hozzászólások közti késleltetéssel nem tudna 2 ember rendesen véleményt cserélni, és a "deszép" hozzászólások se mindig spamok).

Nem tudom. Én úgy csinálom, hogy elolvasom amire reagálni szeretnék. Értelmezem, aztán eldöntöm, hogy egyáltalán írok-e. Ha igen, akkor megfogalmazom, legépelem. Kijavítom a helyesírási hibáimnak legalább azt a részét, amit a böngésző jelez. Esetleg még egyszer elolvasom, aztán nyomom a gombot. Mindezt gyorsan csinálom, de mégis nehezen hiszem, hogy 5 perces ciklus esetén halálra unnám magam a várakozás miatt. :)

Viszont olyan sokszor van, hogy eszembe jut még valami, ilyenkor szerkesztem a hozzászólást, nem írok újat.
 
Szerintem egyszerűbb csak kitörölni spam hozzászólásokat, úgyse gyakori hogy valaki ilyet csináljon. Bármi más megoldással a rendes fórumozókat büntetnénk (hozzászólások közti késleltetéssel nem tudna 2 ember rendesen véleményt cserélni, és a "deszép" hozzászólások se mindig spamok).
A kérdés az, hogy van-e erre kapacitás, valamint hogy mennyire egyszerű észre venni a spam hozzászólásokat. Ez esetben ez látványos, na de pont pár napja ugyanezt csinálta egy tag az éjszaka közepén... Az adminoktól meg nem várhatjuk el, hogy éjjel is figyeljék, ők is emberek, pihenni kell.
Esetleg egy beállított óránkénti korláttal, valamit lehetne javítani rajta, de akkor meg a korlátnak megfelelően küldi... Minden kijátszható.

Esetleg ha a taggá váláshoz szükséges 25 hozzászólás minőségét ellenőrizné valaki és utána kaphatna csak teljes jogot, az lehetne egy szűrő. Vagy rosszul látom?
 
Esetleg ha a taggá váláshoz szükséges 25 hozzászólás minőségét ellenőrizné valaki és utána kaphatna csak teljes jogot, az lehetne egy szűrő. Vagy rosszul látom?

Szerintem csak az automatikus megoldások jöhetnek szóba, pont az emberi erőforrás kímélése érdekében. Én is admin vagyok egy fórumon, de inkább itt lógok, mint hogy ott szemezgessem a spameket. :) Ott nem lehet egyből újra hozzászólni, az azonos user egymásutáni hozzászólásai összevonódnak, ilyesmiket beállítottam. Nincsenek is két szavas kommentek.

Hirtelen az jutott eszembe, hogy a "tetszik"-ek alapján, vagy főleg a tetszik és hozzászólások számának arányában lehetne csoportosítani a usereket. De igazából, aki meg jól áll ilyen szempontból, azt tényleg nem "fecseg" ész nélkül, szóval azokat nem zavarná a korlátozás.
 
@t3m77 védelmében annyit azért mondanék, hogy ő nem új tag. Régi kertész a regje is 2 éves már a fórumon. Csak inkább olvasta mint írt volna.
Most szerette volna használni az adok-veszek témát és nem tudta én meg ahelyett hogy simán beállítottam volna neki a reg csoportot hagytam, hogy végigmenjen a hozzászólásokon.
Pedig meg is keresett előtte.

Nem tartanám igazságosnak ha kivételeznénk, de most emiatt lett hirtelen sok hozzászólás rövid idő alatt.

Különbség van friss reges fórumozó és régi, de kevésbé aktív között is.

De abban igazatok van, hogy a hirtelen flood-ot kezelni kell. Megnézem mit lehetne tenni ez ügyben.
 
Back
Oldal tetejére