• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Képek feltöltése fórumra

viktorlantos

Alapító
Admin
Idén néhány átalakítás után változtatunk korábbi szokásunkon és kinyitjuk a kapukat a képek feltöltéséhez.

A fórum indulása óta nem támogattuk ezt a módszert, mert túl nagy terhet adott volna a szervernek. Ezért korábban leginkább flickr vagy más megosztókról mentek a képek.

Ennek megvolt az az előnye, hogy a fórum napi működését nem érintette negatívan sebesség szempontból, viszont az évek alatt nagyon sok szép fotó eltűnt a fórumról.

Ez ellen 2 lépésben próbálunk tenni valamit.

A külső linkekről betett képeket saját szerverre emeljük. Így elkerülhető a későbbi üres bejegyzés halom egy esetleges képmegosztó törlése után.

Második lépésben pedig a mai naptól ti is tudtok képeket feltölteni. Nem csak tapatalk segítségével.

Hogyan lehet feltölteni?

  1. Új regisztráltak akinek még nem járt le a türelmi időszak nem tudnak feltölteni, csak a feltöltött képeket nézni. Mindenki más igen.
  2. Amikor egy bejegyzést írsz a doboz alján van egy FILE FELTÖLTÉSE gomb. Katt rá és a többi remélhetőleg egyértelmű

Mennyi képet tudok feltölteni?

Egy bejegyzésben max 5 kép lehet

Mekkora képeket tudok feltölteni?


1200x1200 pixel vagy max 4.5 Mega!

Mást is fel tudok tölteni?

Igen jelenleg a következő formátumokat tudod használni.

zip, txt, pdf, png, jpg, jpeg, jpe, gif


A rendszert monitorozni fogjuk. A terhelés függvényében változások is lehetnek pozitív és negatív irányban is. De igyekszünk inkább fejlesztés felé koncentrálni erőforrásainkat.

Használjátok bátran :) (y)

Először még némi gyakorlást kíván. Figyeljetek rá, hogy ha nem szúrjátok be az üzenetbe a filet, akkor az üzenet alján lesz csak kattintható formában!

Jó fórumozást mindenkinek 2016-ra is!
 
OK. :) Akkor várom a sült galambot.
Csak megszoktam már Tőled, hogy akkor posztolsz, mikor már működik...
 
Várj Viktor,de ez akkor ki is váltja a Flickr-et pl,vagy ettől függetlenül kell a képmegosztók linkje is???
ui:miért érzem azt hogy ma már a második hülye kérdésemet teszem fel.:facepalm:
 
Várj Viktor,de ez akkor ki is váltja a Flickr-et pl,vagy ettől függetlenül kell a képmegosztók linkje is???
ui:miért érzem azt hogy ma már a második hülye kérdésemet teszem fel.:facepalm:

Igen nem szükséges flickr ha csak emiatt használnád. Max azért előnyös, hogy nagyobb felbontásban tárolható ott a kép. De ha megelégszel 1200x1200-as mérettel akkor elég ide feltölteni.
 
Ez így nagyon szuper. Jó ez a thumbnail funkció is a képeknél - mindig morogtam magamban, ha más naplójába akartam szemléltető képet beilleszteni, de csak kicsiben (hogy ne offoljak), akkor előbb mindig fel kellett töltenem átméretezve a képet a saját megosztómra. Ez most kiküszöbölve (y)
Macerás lenne egy harmadik, köztes méret-lehetőséget is csinálni? Mondjuk egy 640-480-ast? Az lenne csak a tuti... (vagy ne legyek telhetetlen?)

A külső linkekről betett képeket saját szerverre emeljük. Így elkerülhető a későbbi üres bejegyzés halom egy esetleges képmegosztó törlése után.
Mi a helyzet a törölt hozzászólások esetében? Mi lesz a képpel?

És jól értem, hogy akkor képet nekünk már nem is lesz lehetőségünk törölni?
(több mindenki csinálta pl. hogy megmutatta a "titkolt" akváriumát, majd egy idő után - szerintem - szándékosan törölte a képet a megosztóról, hogy a fórumon ne legyen "szem előtt")
 
Macerás lenne egy harmadik, köztes méret-lehetőséget is csinálni? Mondjuk egy 640-480-ast? Az lenne csak a tuti... (vagy ne legyek telhetetlen?)

Igen és talán felesleges is ennyi formátumot tartani egy ilyen gyorsan növekvő tartalom rendszerben. Ahogy te is írtad a két méret kb mindent lefed. Láblécben megjegyzést és poszt képet.

Mi a helyzet a törölt hozzászólások esetében? Mi lesz a képpel?

Azok a képek is elvesznek. De pont ezért van időkorlát a tartalom törlésre, hogy ne egy értelmetlen info halmaz legyen a fórumból.
Tartalmat nem törlünk általában, csak ha valami szembemegy a szabályzattal. Nagyon kevés törléssel kapcsolatos kérdést kapunk.

És jól értem, hogy akkor képet nekünk már nem is lesz lehetőségünk törölni?

Időkorlát van. Ahogy a hozzászólást sem tudod x perc után törölni. Nagyon sok fórumon megy ez így. A később kitörölt képek, lekapcsolt képszolgáltatók sokkal nagyobb galibát jelentenek. Teljesen kinyírnak egy naplót vagy épp egy jó leírást. Ami képek nélkül már használhatatlan lesz.

(több mindenki csinálta pl. hogy megmutatta a "titkolt" akváriumát, majd egy idő után - szerintem - szándékosan törölte a képet a megosztóról, hogy a fórumon ne legyen "szem előtt")

Privátban üziben kell megtenni. A fórumra nem szoktunk ilyesmit.
 
Off. Engem az zavar hogy a naplóképet mi nem tudjuk állítani magunk. Az egy jó dolog lenne.
 
Off. Engem az zavar hogy a naplóképet mi nem tudjuk állítani magunk. Az egy jó dolog lenne.

Ez egy más jellegű téma. Sajnos össze van kapcsolva a hozzászólás szerkesztéssel. Tehát vagy egyiket sem, vagy mindkettőt.
Nem tervezzük feloldani az időkorlátot a szerkesztésre.
 
Kipróbáltam a képfeltöltést, nagyon jó lett! Az eredeti kép nagyobb felbontású volt, de automatikusan át lett méretezve. Nagyon felhasználó barát! :)
Ha jól látom, a korábbi képeket is áthúztátok, régi vágyam teljesült ezzel.

Nem tudom mennyire részletes a jogosultsági rendszer, de az például elég tuti lenne, ha napló témaindító hozzászólása szerkeszthető maradna. Szerintem sokan karbantartanák, és aktualizálnák. Tudom, hogy ezer egy oka van annak, hogy nem lehet végtelen ideig szerkeszthetővé hagyni a hozzászólásokat, de a napló első hozzászólása elég spéci, nekem nem tűnik nagyon aggályosnak.
_______________

szerk.: Most elbizonytalanodtam, hogy a régi képekkel mi a helyzet. Mindegy. :)
 
Utoljára módosított:
Idén néhány átalakítás után változtatunk korábbi szokásunkon és kinyitjuk a kapukat a képek feltöltéséhez.

A fórum indulása óta nem támogattuk ezt a módszert, mert túl nagy terhet adott volna a szervernek. Ezért korábban leginkább flickr vagy más megosztókról mentek a képek.

Ennek megvolt az az előnye, hogy a fórum napi működését nem érintette negatívan sebesség szempontból, viszont az évek alatt nagyon sok szép fotó eltűnt a fórumról.

Ez ellen 2 lépésben próbálunk tenni valamit.

A külső linkekről betett képeket saját szerverre emeljük. Így elkerülhető a későbbi üres bejegyzés halom egy esetleges képmegosztó törlése után.

Második lépésben pedig a mai naptól ti is tudtok képeket feltölteni. Nem csak tapatalk segítségével.

Hogyan lehet feltölteni?

  1. Új regisztráltak akinek még nem járt le a türelmi időszak nem tudnak feltölteni, csak a feltöltött képeket nézni. Mindenki más igen.
  2. Amikor egy bejegyzést írsz a doboz alján van egy FILE FELTÖLTÉSE gomb. Katt rá és a többi remélhetőleg egyértelmű

Mennyi képet tudok feltölteni?

Egy bejegyzésben max 5 kép lehet

Mekkora képeket tudok feltölteni?


1200x1200 pixel vagy max 4.5 Mega!

Mást is fel tudok tölteni?

Igen jelenleg a következő formátumokat tudod használni.

zip, txt, pdf, png, jpg, jpeg, jpe, gif


A rendszert monitorozni fogjuk. A terhelés függvényében változások is lehetnek pozitív és negatív irányban is. De igyekszünk inkább fejlesztés felé koncentrálni erőforrásainkat.

Használjátok bátran :) (y)

Először még némi gyakorlást kíván. Figyeljetek rá, hogy ha nem szúrjátok be az üzenetbe a filet, akkor az üzenet alján lesz csak kattintható formában!

Jó fórumozást mindenkinek 2016-ra is!
Hali!

Szeretném megkérdezni, hogy akkor új felhasználóként sehogy sem tudok még képet feltölteni?:( Készítettem pedig pár felvételt ledes világítás ügyben.
 
Hali!

Szeretném megkérdezni, hogy akkor új felhasználóként sehogy sem tudok még képet feltölteni?:( Készítettem pedig pár felvételt ledes világítás ügyben.

Új regisztráltak akinek még nem járt le a türelmi időszak nem tudnak feltölteni, csak a feltöltött képeket nézni. Mindenki más igen.

-- csak külső helyről linkelve tudod beilleszteni amíg le nem jár a próbaidő :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
377.JPG
Újszülöttnek minden új;)
Hát, ahogy Borat mondaná: jóféle(y)
Tényleg fényévvel egyszerűbb. Köszi a lehetőséget, bárkinek is az érdeme!
 
Sziasztok! Szeretnék fotót feltölteni, de nem tudok! Màr letöltöttem ibooks-ba, EPUB minden, de nem értem....hogyan tudok fenykep nelkul naplot vezetni???
 
Back
Oldal tetejére