• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A fórum használata

Ez oké, félig meddig meg is értem, de ezen a héten már volt csejani??? tán hasonló elánnal, meg most ez...stb. Tudom, én is szinte friss reg vagyok, nehéz laikusként dolgokat "megszakérteni", én is fejeztem már ki gyönyörű akváriumok láttán tetszésemet, néha az is jól esik mindkét oldalnak, tényleg nehéz megkezdeni a beszélgetéseket, csak ezek annyira látványosan semmitmondó és a fontos dolgokat háttérbe szorító kommentek voltak, hogy felkaptam a fejem. Kompromisszum kéne...bár ötletem nincs. Egyébként ennyire sürgős volt az adok-veszek?
Bár ez inkább maradjon költői kérdés...
üdv kac
ui. senkit nem szeretnék megbántani...szóval az távol álljon tőlem.
 
Kérdésem lenne?
Tisztelt mod ok
Ha láttam az eladó termékek közül valakinek a hirdetésében nekem tetszőt de nem tudok rá reagálni mert nem telt le még a két hét meg az x hozzászólásom akkor én már meg sem tudom venni azt mert nem tudom értesíteni az illetőt?
 
Az adott témába vagy topikba tudsz írni,idézni
így tudod az illetővel közölni,hogy érdekel az adott áru!
Megadod elérhetőséged és felveszi veled a kapcsolatot és már is egy hozzászólással több lesz!
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy hol tudok naplót csinálni? Szerintem csak én vagyok vak de már jópárszor átnézegettem a menüpontokat, de még nem találtam rá, előre is köszi a helpet. :D
 
Na hát ez magvan nekem is, de saját naplót szeretnék vezetni, azt nem tudom, hogy kell megcsinálni.Lehet hogy azért nem találom mert a szemem üti ki. :D
 
FEnt oda van írva zölddel, hogy új téma nyitása...azt keresd :)

3. yeeeee
itt sosem lehet elég gyors az ember :(
 
Sziasztok!

Korábban jártam már itt az Akvakertészen, most pár hónap után jöttem újra. Amit korábban is hiányoltam és most átnézve a fórumot is ez a hiányom, hogy nem találok olyan topicot, amiben a fórumtagok a költségekről írnának....teszem azt ennyi és ennyibe került a képen látható akvárium berendezve jelen állapotában stb. , vagy ennyiért cseréltem le a szűrőt stb.
Szóval ez a nekem kicsit tabutémának tűnő dologról nem találok topicot...mi lehet ennek az oka?
Üdv.
 
Nem tabu ez szerintem. Aki a GA-ba jár, vagy a honlapot nézi, úgy is tisztában van vele, hogy rendesen el lehet szállni.
Itt inkább az ok az, hogy nem is nagyon tudjuk megmondani.

Teszem azt az ember kezdésnél rákölt 150e forintot a rendszerre. Aztán fél év múlva összejön neki egy üveg befolyóra. Megveszi, aztán vesz még ezt azt, a feles cuccokat eladja, ha tudja.
Emellett mondjuk vannak sakurái, ami szaporodnak mint a nyulak. Elvétve 10-20 darabot elad, ha van rá vevő. Vagy megnő a Bonsai, ritkit, elad. Nehéz ezt követni. Én igyekszem írni ezeket a költségeket, de sokszor azért ebben még belegondolni is félelmetes. Lehet jobb is erről nem tudni! :)
 
nem találok olyan topicot, amiben a fórumtagok a költségekről írnának
A magam részéről a következő indokokat hoznám fel:
  • Egyszer összeszámoltam bő két évvel ezelőtt a nagy akváriumom bekerülési költségeit, berendezés nélkül. Az eredménytől majdnem rosszul lettem, azóta nem is akarok számolni.
  • Nálam nem szempont, de vannak kollégák ahol az asszony nem ismeri a pontos számokat - tudok olyan esetről, ahol 300 Forintos garnélaként vannak otthon a taiwan garnélák.
  • Vannak irigy emberek is, akiknek nem akarom az orrára kötni, hogy pontosan mennyit is tudok erre a hobbira költeni - bár ha akarja, úgy is ki tudja mindenki számolni, hiszen az árlisták nyilvánosak. Nem szeretném ha ezzel kapcsolatos hozzászólások lennének például a naplómban.
  • A használt dolgok adás vételével sokat lehet spórolni, különösen a növények ajándékozásával/aprópénzért történő adás-vételével - ezt számszerűsíteni sokszor elég nehéz.
 
Én igyekszem írni ezeket a költségeket, de sokszor azért ebben még belegondolni is félelmetes. Lehet jobb is erről nem tudni!
Én a munkahelyi naptárban írom a havi kiadásaimat,ezt általában 5000.-Ft/hó-ban szabtam meg amit rendszeresen túllépek :facepalm: :D
@eMZé -nek igaza van hogy ha utánaszámolsz idővel nem is akarod tudni a végeredményt.Inkább szépítgeted az akváriumot és gyönyörködsz benne.:)
 
A magam részéről a következő indokokat hoznám fel:
  • Egyszer összeszámoltam bő két évvel ezelőtt a nagy akváriumom bekerülési költségeit, berendezés nélkül. Az eredménytől majdnem rosszul lettem, azóta nem is akarok számolni.
  • Nálam nem szempont, de vannak kollégák ahol az asszony nem ismeri a pontos számokat - tudok olyan esetről, ahol 300 Forintos garnélaként vannak otthon a taiwan garnélák.
  • Vannak irigy emberek is, akiknek nem akarom az orrára kötni, hogy pontosan mennyit is tudok erre a hobbira költeni - bár ha akarja, úgy is ki tudja mindenki számolni, hiszen az árlisták nyilvánosak. Nem szeretném ha ezzel kapcsolatos hozzászólások lennének például a naplómban.
  • A használt dolgok adás vételével sokat lehet spórolni, különösen a növények ajándékozásával/aprópénzért történő adás-vételével - ezt számszerűsíteni sokszor elég nehéz.
Bocsánat az OFF-ért, de ez hatalmas :D
300Ft-os garnélaként taiwan garnélát?

Most így jót röhögök rajta, de megtudom érteni.
A komolyabb hobbik sajnos vagy nem sajnos pénzbe kerülnek.
Én is utána számoltam hol tartok eddig, kiegészítőkkel mindennel együtt amit ráköltöttem...
Dobtam egy hátast, pedig csak 54 literről beszélünk.
Ismerősök kérdezik mennyibe kerülhet a hobbi, mikor közlöm kb. mennyi eddig akkor mindenki sopánkodik. Amikor meg elmondom mellé, hogy én nem járok bulizni, nem iszom, nem dohányzom, nekem csak ez a szenvedélyem (a páromon kívül), akkor máris visszavesznek, mert tudják hogy amiket felsoroltam simán behozzák a hobbi árát pár hónap alatt...
Arról nem is beszélve, hogy ez nem csak elfoglaltság, hanem stresszoldó, lelazít, nem mellesleg szebbé teszi a lakást.

Elnézést az OFF-ért, ez most kikívánkozott belőlem...
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én sem merek utána számolni, de rég megtanultam ha meg spórolsz dolgokat utána lehet,hogy a duplájába kerül. És azért sem lehet meghatározni egyértelműen az árakat mert sok gyártó és sokféle minőség létezik. Mindenki döntse el mire van pénze. De nekem is ez a káros szenvedélyem. :)
 
Back
Oldal tetejére