• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A 300 literes pagony

samaki

Főkertész
Sziasztok!

Ahogy ígértem a bemutatkozómban is indítok egy naplót. Ez az első növényes akváriumom, ami bár halasnak indult fokozatosan átalakult.
Egy kis előzménytörténet: Eredetileg egy 100x50x50-est terveztem, de végül egy 120x50x50-eshez jutottam a legegyszerűbben hozzá. A kezdetekben még egy saját készítésű háttérrel volt leválasztva kb. 50 liternyi szűrőrekeszek. Ezekbe szivacs, gégecső darabok, krumplis zsák, siporax volt és egy Evolution Atlas AT-2000 powerhead felelt a víz áramlásáért. Egy QUAD T5 2x54 világítás volt felette. A táptalaj JBL Florapol 200, a talaj az Aquadepo ground volt, a tápozás pedig Green Aqua Macro-micro, carbo. A dekorként betett vörös homokkövekre semmi, míg a barackfagyökérzetre annál több panaszom volt. Nagyon forgácsolódott, a rhyzo pedig imádta, így hamarosan ki is került az akváriumból. Akkoriban főleg a Pogostemon helferi lett a kedvenc növényem mert rettentő gyorsan nőtt.
Egy korábbi kép:
11421872365_7142c90682_z.jpg


A mostani adatok pedig:

Akvárium: 120x50x50
Világítás: QUAD T5 4x54W 6500K
Szűrő: Tetratec EX 1200, Tetratec EX 700
Szűrőanyag: szivacs, kerámia, siporax, perlon, Seachem Purigen 250ml
Fűtés: Atman AT-300W
Táptalaj: JBL Florapol 200 +JBL gyökértáp golyók
Aljzat: Aquadepo Ground kb. 30l
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy Carbo
Vízcsere: Heti kb. 100 liter + Seachem Prime
CO2: nincs (kezdetben próbálkoztam az élesztőssel, de csak több alga származott belőle)
Dekoráció: Vörös homokkő, Szőlőtőkék
Növények: Monosolenium tenerum, Microsorum pteropus Narrow, Najas guadalupensis, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne beckettii, Taxiphyllum barbieri, Anubias barteri var. nana
Élőlények: Caridina multidentata, Paracheirodon innesi, Otocinclus affinis, Crossocheilus oblongus, Anentome helena

Az átrendezés után: (bocsi a szűrőcsövekért :oops:)
11422191215_b5f5b12cf9_z.jpg

És végül a mostani állapot: (A HAC-ra beküldött kép)
11422252155_f59edc116f_z.jpg


Köszi, hogy elolvastad!
 
Szia, már vártam a naplót :)
Szép dzsungis aki, mik a jövőbeni tervek, mert ez szinte már egy kész akvárium? Variálsz rajta valamit, vagy naplózod csak, hogy éppen mi van vele. Bár látom a HAC oldalán, hogy csak szeptemberben indult, elég szépen fejlődtek a növények.
Elől az valami mohacs?
 
Szia, már vártam a naplót :)
Szép dzsungis aki, mik a jövőbeni tervek, mert ez szinte már egy kész akvárium? Variálsz rajta valamit, vagy naplózod csak, hogy éppen mi van vele. Bár látom a HAC oldalán, hogy csak szeptemberben indult, elég szépen fejlődtek a növények.
Elől az valami mohacs?
Köszönöm!
Most nézetem én is ezek szerint elírtam :cautious: , mert tavaly szeptemberben indult az aki, a mostani elrendezés pedig május óta van. Mostanában már nem igazán változtattam rajta, mert január elején végre beüzemelhetek egy CO2 rendszert és így teljes átrendezést tervezek :rolleyes:
Elől Monosolenium tenerum van. Rettentő gyorsan nő, csak sajnos ha megnyírom akkor már nem marad lent a talajon, ezért ilyen kusza.
 
Na de szuper. :) Akkor szerintem az új akváriumnak kellene naplót nyitni, és megoszthatnád ott az elképzeléseket, és ha esetleg kell akkor kaphatsz segítséget is. :)
 
Na de szuper. :) Akkor szerintem az új akváriumnak kellene naplót nyitni, és megoszthatnád ott az elképzeléseket, és ha esetleg kell akkor kaphatsz segítséget is. :)
Persze, majd indítok annak is de majd csak ha lesz konkrét elképzelésem a hard scape-et és a növénylistát illetően.
 
Újabb részletek: (bár nem teljesen friss képek-még november végén készültek)
11502697833_9af41d9da9_z.jpg


11502712223_aa1d2b32b0_z.jpg

Sajnos a mohákon megjelent azóta a fonal alga, ami gyorsabban szaporodik mint ahogy én fogkefével próbálom kifésülni :mad: Lehet hogy egyszerűbb lenne leszedni az összes jávait, de még reménykedem hátha sikerül valahogyan visszaszorítani.


11502674436_aac92296de_z.jpg

11502686736_2f69e410d7_z.jpg
 
Hát lassan a végéhez közeledik az akvárium. Sajnos a fonalat nem sikerült maradéktalanul eltüntetni továbbra sem, ezért most kap egy 5 napos black-out kúrát. Pár héten belül viszont szeretném újraindítani az egészet, már CO2-dal. A sötétítéssel még azért próbálkozok mert az új berendezésbe szeretném megmenteni a több liternyi mohát, vagy legalább egy részét.
Az hardscapehez már vannak ötleteim de mivel a jelenlegi fákat hasznosítanám újra még nem tudok legózni, csak rajzolgatni.
A technika felől már minden megvan, csak a diy CO2 reaktorhoz hiányzik egy alkatrész. Már egy hete bekerült a 700-as helyére egy 30 literes hordós szűrő plussz 2l Sachem Mátrix hogy addig is szaporodjanak benne a bacik.
Megpróbálkoztam az akril csövek hajlítgatásával is, ami szerintem elsőre egész jól sikerült, bár a beszívó pipa bevágásai hagynak maguk után némi kívánnivalót, de sokkal szebbek összességében mint az eddigi fekete JBL vagy a tetra műanyag csövezése.

Köszi hogy végigolvastad!
 
Nagyon szép és egészséges növényzet! Gratulálok, szép üde akit hoztál össze(y)
Köszönöm! :D
Hát igen kb. két-három hónapja volt a legszebb, onnantól viszont sajnos fokozatosan átvette a hatalmat az alga (ami persze az én hibám hiszen nem figyeltem oda rendesen a vízcserékre :( )
 
Szép akvárium ,látszik a képekről a fejlődés.Nekem még a neonod tetszik nagyon, az az albínó:)
Amikor a csapatot elhoztam még ugye mindegyik színtelen volt, másnap pedig jól meglepoődtem, mert még nem láttam albínó neont. Most meg már úgy a szívemhez nőtt, hogy kénytelen vagyok az új akiba is ezt a csapatot rakni :)
 
Üdv! Példaértékű low-tech akvárium volt (?)... le a kalappal... gyönyörű.


Elől Monosolenium tenerum van. Rettentő gyorsan nő, csak sajnos ha megnyírom akkor már nem marad lent a talajon, ezért ilyen kusza.

Sehol sem láttam még ilyen mennyiségben használni ezt a növényt, de elképesztően szép ilyen mennyiségben (is). S akár csak a riccia, gyakorlatilag kiírthatatlan... :D

itt a gyom...
itt hagyom :cool:

a sziámi algázóid nem rágták a mohát? vagy ilyen mennyiségnél ez már inkább segítség volt? :)
 
Üdv! Példaértékű low-tech akvárium volt (?)... le a kalappal... gyönyörű.




Sehol sem láttam még ilyen mennyiségben használni ezt a növényt, de elképesztően szép ilyen mennyiségben (is). S akár csak a riccia, gyakorlatilag kiírthatatlan... :D

itt a gyom...
itt hagyom :cool:

a sziámi algázóid nem rágták a mohát? vagy ilyen mennyiségnél ez már inkább segítség volt? :)
Köszönöm, na de hogy példaértékű :eek:
A monosolenium pedig ellepett teljesen, pár hónap után már mindenhol találtam belőle, szerintem a biomassza legalább kétharmadát teszi ki, amit viszont sajnálok, hogy ezért nincsennek apróbb részletek, mert mindent elnyom.
A sziámik nálam nem igazán aktívak moha vagy algazabálás terén :confused: Bár kezdetben még megkóstólták a jávait, de úgylátszik elég volt rájukszólni egyszer, mert azóta nem látok lerágott végeket.
 
Sziasztok!
A black-out szinte csodát művelt, a fonál majdnem teljesen eltűnt! (pár apró szál még van a jávaiban, de szerintem ezek is már bomlanak)
Pár órával azután hogy levettem az elsötétítő pokrócot kiugrott egy sziámi. Gyorsan visszaraktam, tegnap még úszkált az eset után, ma még nem láttam, de remélem csak kipiheni valahol a tegnapot. (hát igen a nagy akváriumok hátránya hogy még egy 10cm-es hal is eltűnhet pár napra :) )
A víz is teljesen tiszta hála az új nagy szűrőnek, bár a purigenre már ráférne a regenerálás.
Az újraindítással kapcsolatban viszont egyre inkább gondolkozom a dsm módszeren, csak ezzel az lenne a gond, hogy nem tudom meddig lehetne a faunát egy 54l-es akvában elszállásoltatni. :confused:

Zsófi
 
Sziasztok!
Jelentem szétszedtem az akváriumot. Elképesztő mennyiségű növényt szedtem ki belőle. A najas bokornak annyi gyökere volt, hogy a talajt szinte teljes egészében vitte magával.
Most már végre tudok legózni is, nemsokára teszek fel képeket is, hogy mire jutottam.

Zsófi
 
Back
Oldal tetejére