• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2017-es vízió azaz 2:1-ben

Na ha már 2:1 -ban a címe a naplónak akkor jöjjön a második aki! Ma neki álltam, de marha nehezemre esett! Sokat szenvedtem a scape-el! Végül is lett belőle valami! Nem szép , de legalább randa! :p De az enyém.
Akkor folytassuk....

szóval itt pihengettek ma reggelig a Parvula minik és még csak nem is sejtették, hogy mi következik ;) ...én sem...:D
1e7432c734a0bce337d8e71f0e69b3e8.jpg

és akkor..szétkapódott a másik aki...

397b52280b1cb1a0b9ac32b3c362a41a.jpg

aztán egy kis CO2 megosztás...
b0bc196ea034714e5a35562332b10810.jpg

és kitakarítva az aki helye...( a másik aki szerintem mesés lett!:rolleyes:
550266ede0eaf66bcae438bb32f2013b.jpg

és itt van @Evereka féle szűrő technology Amint a 2-3 hete kevergeti mára bacikultúrát, így az aki vízzel tartjuk a baci haverokat..
37ba370914b3e231ad43df289bb14e3e.jpg

Az aki csilli-villi, a háttér ugyan az , mint a másiknál
b55460a46d25c7d148d943e46aa56974.jpg

Tehát a 2:1-ben
df356950717d965f5b64656826007350.jpg
Csak, hogy ne szóljatok már meg, ez mind bele megy!
984024303e7825aa9479985e0b94e709.png 78e3316e07db2ed0f10e9758124a167f.png

És kb. a 8-10. újraépítést követően ilyen lett!
b868c607c0a34c78970da8f63c733008.jpg619d32f9e52464cb34ef7818861e5397.jpg

és ilyen...7b4f772d7aeb68d6d632c1522c99d6ab.png

Ami bele van ültetve az a régi scapeből meghagyott Bucephandra Leaf ( azt hiszem így hívják) és Parvula mini.

terveim közt szerepel, hogy pici fenyőfákat kreáljak mohákból és Húrka pálcákból és fogvájóból!...Mára ennyi lett volna!
 
A mostaniba nem is tettél táptalajt?mert nem látszik a képen

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Nem tettem. Szerintem sokaknál az algabummért a táptalaj is felelős! Majd kiderül, hogy nálam mi lesz! Én ezt minimál scape-el szeretném végig vinni és ehhez elég lesz az adagolt tápoldat!
 
Mindkettő tetszik:)
A kövesben abból a mohás keresztből mi lesz?
A fásban a világítással nem tudsz kicsit varázsolni? a fák nagyon sötétek, pedig lenne mit nézni ott is;)
 
Tegnap megérkezett @Barnapl növényeiből pár db, így elszállásoltam őket...:rolleyes:
most a teljesség igénye nélkül pár kép a 3 és 11 napos akiról!:D ...eddig algamentes(y)

View attachment 27068 View attachment 27069 View attachment 27070 View attachment 27071

..és itt nyer értelmet a 2:1-ben! :love:
View attachment 27072 View attachment 27073
Vagy megoldanám, hogy egy szinten legyenek, vagy elvinném őket közvetlenül egymás mellől. Szerintem, nagyon zavaró a távolabbi képeken, hogy a két szekrény magassága között ekkora különbség van.
 
Vagy megoldanám, hogy egy szinten legyenek, vagy elvinném őket közvetlenül egymás mellől. Szerintem, nagyon zavaró a távolabbi képeken, hogy a két szekrény magassága között ekkora különbség van.

Engem nem zavar!!! Téged se zavarjon! ;) Amúgy meg nagyon hasznos nekünk, mert a gyerekek Asztmásak és tilos nálunk bárminemű cserepes virágnak lenni, mert a virágföld, kereszt allergiát okoz!!! Viszont így végre van egy kis zöld a házban! :) majd, ha lesz rá keret, akkor majd egy szintre hozom az akváriumokat, de minden egyszerre nem lehet meg! :rolleyes:
Akik követtek eddig is, azok tudják, hogy mekkorát fejlődtem a kezdetekhez képest... Nekem eredetileg csak egy 112l-es akim volt, egy noname belsőszűrővel és gyári 2x18W világítással! Én sosem szeretek a másik zsebében vájkálni, mert itt mindenki a legjobbat szeretné a lehetőségein belül! Valaki túlvállalja magát és hopp. pár hónap és abbahagyja ezt a hobbit és elad mindent. Vagyunk páran, akik szépen lassan összeveszegetik a számukra hasznos és kívánt akvarisztikai cuccokat! És pár év alatt jutnak el oda, ahova sokan csak szeretnének! Úgy gondolom, hogy az itt lévők többsége ilyen ember! Örülünk a másik örömének és segítünk, hogy még jobb legyen! Én hasznosnak gondolom azt az időt amit ilyen lassan fejlődve tanulok, mert megtanított ez a hobbi engemet a természet iránti alázatra, más emberek elfogadására és a türelemre! Én személy szerint hálás vagyok mindenkinek, aki segített így vagy úgy, esetleg csak a biztatott nehéz helyzetekben! :love:
 
Engem nem zavar!!! Téged se zavarjon! ;) Amúgy meg nagyon hasznos nekünk, mert a gyerekek Asztmásak és tilos nálunk bárminemű cserepes virágnak lenni, mert a virágföld, kereszt allergiát okoz!!! Viszont így végre van egy kis zöld a házban! :) majd, ha lesz rá keret, akkor majd egy szintre hozom az akváriumokat, de minden egyszerre nem lehet meg! :rolleyes:
Akik követtek eddig is, azok tudják, hogy mekkorát fejlődtem a kezdetekhez képest... Nekem eredetileg csak egy 112l-es akim volt, egy noname belsőszűrővel és gyári 2x18W világítással! Én sosem szeretek a másik zsebében vájkálni, mert itt mindenki a legjobbat szeretné a lehetőségein belül! Valaki túlvállalja magát és hopp. pár hónap és abbahagyja ezt a hobbit és elad mindent. Vagyunk páran, akik szépen lassan összeveszegetik a számukra hasznos és kívánt akvarisztikai cuccokat! És pár év alatt jutnak el oda, ahova sokan csak szeretnének! Úgy gondolom, hogy az itt lévők többsége ilyen ember! Örülünk a másik örömének és segítünk, hogy még jobb legyen! Én hasznosnak gondolom azt az időt amit ilyen lassan fejlődve tanulok, mert megtanított ez a hobbi engemet a természet iránti alázatra, más emberek elfogadására és a türelemre! Én személy szerint hálás vagyok mindenkinek, aki segített így vagy úgy, esetleg csak a biztatott nehéz helyzetekben! :love:
Ez a jó hozzá állás!
Gratulálok, nagyon szépek már most.
 
Engem nem zavar!!! Téged se zavarjon! ;) Amúgy meg nagyon hasznos nekünk, mert a gyerekek Asztmásak és tilos nálunk bárminemű cserepes virágnak lenni, mert a virágföld, kereszt allergiát okoz!!! Viszont így végre van egy kis zöld a házban! :) majd, ha lesz rá keret, akkor majd egy szintre hozom az akváriumokat, de minden egyszerre nem lehet meg! :rolleyes:
Akik követtek eddig is, azok tudják, hogy mekkorát fejlődtem a kezdetekhez képest... Nekem eredetileg csak egy 112l-es akim volt, egy noname belsőszűrővel és gyári 2x18W világítással! Én sosem szeretek a másik zsebében vájkálni, mert itt mindenki a legjobbat szeretné a lehetőségein belül! Valaki túlvállalja magát és hopp. pár hónap és abbahagyja ezt a hobbit és elad mindent. Vagyunk páran, akik szépen lassan összeveszegetik a számukra hasznos és kívánt akvarisztikai cuccokat! És pár év alatt jutnak el oda, ahova sokan csak szeretnének! Úgy gondolom, hogy az itt lévők többsége ilyen ember! Örülünk a másik örömének és segítünk, hogy még jobb legyen! Én hasznosnak gondolom azt az időt amit ilyen lassan fejlődve tanulok, mert megtanított ez a hobbi engemet a természet iránti alázatra, más emberek elfogadására és a türelemre! Én személy szerint hálás vagyok mindenkinek, aki segített így vagy úgy, esetleg csak a biztatott nehéz helyzetekben! :love:
Semmiképpen sem a zsebedben akartam turkálni, már csak azért sem mert egy cipőben járunk... Azért írtam, hogy "vagy elvinném őket közvetlenül egymás mellől". Az nem kerül semmibe.
De ha téged nem zavar, akkor ist.biz engem sem.:lock:
 
Na most lettem ideges. Tegnap megvettem az egyik sporitól egy EHEIM 350l/h skimmert és gondoltam, ma- a két hét óta először teljesen tiszta szabadnapomom kitakarítom a szűrőket- erre nem eltört az Atman kerámia tengelye?!! :mad: Hirtelen átfutott az agyamon, hogy most a bacikultúrának annyi!! Alga el fogja vinni a friss akimat! Mi a Fu..ck -ot csináljak? Erre bevillant, hogy valaki egyszer írta, hogy nyalóka szárral helyettesíthető átmenetileg.. nyalóka keres... talál, de vastag!:banghead::banghead::banghead: Mit csináljak?...Bevágódtam , mint féltégla a gyerekszobába és elkezdtem keresni, valamit, mely a rotort tudja pótolni! Végül is egy katona kezéből téptem ki egy zászlót, melynek szára jó lett! - Remélem a rotornak nem lesz baja!!..:nailbiting: Tehát telefon hegyek, hogy hol van tengely? Végül is tudtam rendelni, de kb. jövőhéten hétfőn kedden fog csak megjönni!Tehát 4-5 nap imádkozás, mert most jön a hétvége...
Szóval marhára izgulok, hogy kibírja e az a kis lágy műanyagrúd a terhelést? Drukkoljatok, hogy kibírja!

Most így állunk 5 naposan...
1a3b290fcbbbec08ef2e61f91d2ba18a.jpg

és itt van a pórul járt akim.....12 naposan
a07d05ed147caf02a4e1c4f21a74be7e.jpg
 
Ne vedd készpénznek, én még nem próbáltam. Remélem nem is kell.
Ha az átmérő megfelelő, akkor érdemes a két végét legömbölyíteni, mert ezek ülnek a gumiágyban. Sorjásan félő, hogy a rotor forgása következtében szétmarja a gumit.
Légyszi írj róla, hogy egyáltalán működőképes ez a lehetőség.
 
heggesztéstechnika, rozsdamentes awi pálca! Méterre adják, utoljára amikor vettem volt vagy 600ft :D Átmérő fontos! Ha nem tudod mivel megmérni vigyél magaddal a kerámiatengelyből egy darabot!
 
Back
Oldal tetejére