• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A Pagony utóda (300l)

Az a kép amikor le volt szedve a dekorhomok valahogy jobban tetszett.Ez a világos terület nekem kicsit kilóg a sorból.De az is lehet hogy élőben nem is ennyire világos és csak a kép nem adja vissza rendesen a valóságot.
Szuper akváriumot raktál össze és gondozol(y)
 
Szia Zsófi.
Hát ez kemény meló lehetett de megérte szép lett. A dekor homok nekem is nagyon fehér de jobban megnézve lehet csak a fotó miatt.Az új növénynek mi a neve? Nekem is van egy ilyen garnélám,belekeveredett a multkor a yellow-ok közé mert akkor még csak 3mm-es volt.Szerintem keveredik a yellow-kal ha sikerül elkapnom(nem sokat látni még elvan bújva) neked adom.:)Persze csak ha kell.
 
Az a kép amikor le volt szedve a dekorhomok valahogy jobban tetszett.Ez a világos terület nekem kicsit kilóg a sorból.De az is lehet hogy élőben nem is ennyire világos és csak a kép nem adja vissza rendesen a valóságot.
Szuper akváriumot raktál össze és gondozol(y)
Köszönöm!
Élőben nem ennyire világos, csak hát a fotózást még tanulni kell, ha legalább a színeket szeretném valahogy visszakapni mindig kiég az a terület.
De valószínűleg úgyis ráfolyik majd megint a talaj, szemcsénként meg nincs türelemem szedegetni.
 
Szia Zsófi.
Hát ez kemény meló lehetett de megérte szép lett. A dekor homok nekem is nagyon fehér de jobban megnézve lehet csak a fotó miatt.Az új növénynek mi a neve? Nekem is van egy ilyen garnélám,belekeveredett a multkor a yellow-ok közé mert akkor még csak 3mm-es volt.Szerintem keveredik a yellow-kal ha sikerül elkapnom(nem sokat látni még elvan bújva) neked adom.:)Persze csak ha kell.
Azért kb. két óra alatt kész lettem vele.
A garnélát pedig szívesen befogadom, elfér bőven. [emoji4] Köszönöm!
 
Sziasztok!
Egy kis frissítés:
Nemrég elutaztam két hétre, ami alatt támadást indított a fonal és a staghorn alga. Ez lett a végeredmény, mire hazaértem:
Untitled by samaki6, on Flickr
Csoda, hogy nem akadtak bele a halak, szegényeknek már alig volt mozgásterük. Amikor kihúztam jött az egész, mint egy halászháló.
Untitled by samaki6, on Flickr
Sajnos a mohákon volt a legtöbb staghorn. Pedig mostanra már kiheverték volna a sziámikat, erre jön ez :( de hála a szorgos garnélaseregnek szépen lassan de fogy. Viszont valamiért a mohaágak nem tapadtak meg és ki is jöttek a damil alól, így több helyen semmi nem tartja már. Megint újra kéne kötözni...a víz alatt...:confused:
Untitled by samaki6, on Flickr
Nemrég bekerült 7 darab cory pygmy és 15 darab ötöves díszmárna, akik végre együtt, csapatban mozognak.
Untitled by samaki6, on Flickr
Az egyik oto:
Untitled by samaki6, on Flickr
Az egyik anubias nana is megindult, amelyik több fényt kap, szinte hetente hozza az új leveleket, bár azok már nem olyan kicsik :cautious:. A rotolák szépen vörösödnek, nagyon meglátszik rajtuk ha kimarad egy-két napi tápozás.
Untitled by samaki6, on Flickr


És végül egy mostani (192 napos) állapot:
Untitled by samaki6, on Flickr

Zsófi
 
Csoda, hogy nem akadtak bele a halak, szegényeknek már alig volt mozgásterük. Amikor kihúztam jött az egész, mint egy halászháló.

Ez a csinos kis gyermek kötött pulcsi Blanket Weed.
Tápanyaghiány alacsony co2-t ír rá a kisokos. Nagyon ritkán jelenik meg, e ha igen akkor ahogy te is tetted simán kihúzható kézzel, mivel semmin nem tapad meg.
Amilyen az iző, lehet nem dobnám messzire. Remek kesztyű készülhetne belőle :)
 
Ez a csinos kis gyermek kötött pulcsi Blanket Weed.
Tápanyaghiány alacsony co2-t ír rá a kisokos. Nagyon ritkán jelenik meg, e ha igen akkor ahogy te is tetted simán kihúzható kézzel, mivel semmin nem tapad meg.
Amilyen az iző, lehet nem dobnám messzire. Remek kesztyű készülhetne belőle :)
"kötött pulcsi Blanket Weed."
Hahhh :D
 
Egy gyors, telós fotó:
2dfc7206e8b73229bd100d7042f55777.jpg
 
Ma etetésnél teljes káosz alakult ki, mintha mindenki hetek óta éhezett volna, pedig rendszeresen kapnak enni...Az amanók is csak úgy cikáztak, de nekik és a bambább márnáknak már nem is jutott, mert már pár neon kb. a kétszeresére dagadt, mint a torpedók, úgy lopták el a többiek elől a kaját. Már az úszásuk se olyan kecses. Aggódok, hogy valami bajuk lehet ettől...Akkor most tartsak koplalónapot? De a következő etetésnél megint ez lesz, hacsak nem nyomom egyesével a szájukba a kis adagjukat.
 
Akkor ide is berakom a GAPLC-re (és az AGA-ra, CBAP-re) küldött képeket:
Untitled by samaki6, on Flickr 100. hely:)

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Tudom, hogy a fotózás még messze nem a legjobb, de majd az új szülinapi csodamasinával hátha sikerül végre valahogy visszaadni a látványt:rolleyes:
Maga az akva mostanában kicsit el van hanyagolva, ráférne már egy alapos nyírás plusz kb. egy hónapja pedig indítottam egy kis 17 literest is, csak sajnos jelenleg nem sok időm van rájuk a suli mellett. :(


Zsófi
 
Jó lett az aki és gratulálok a helyezéshez.
Két dologra jöttem rá az utolsó hsz.-ből. Hogy fiatal vagy és lány. :oops::nailbiting: Igazából eddig nem konstatáltam, hogy a nicknév egy női tagot takar, meg azt sem hogy fiatal vagy. :) Azt akartam kihozni ebből, hogy tök jó, hogy a csajokat is megfogja ilyen korban az akvárium. :p Gratulálok még egyszer.
 
Jó lett az aki és gratulálok a helyezéshez.
Két dologra jöttem rá az utolsó hsz.-ből. Hogy fiatal vagy és lány. :oops::nailbiting: Igazából eddig nem konstatáltam, hogy a nicknév egy női tagot takar, meg azt sem hogy fiatal vagy. :) Azt akartam kihozni ebből, hogy tök jó, hogy a csajokat is megfogja ilyen korban az akvárium. :p Gratulálok még egyszer.
Köszönöm! :)
Bár nem tudom mennyire kor vagy nem függő ez a hobbi, hiszen egy látványos növényes avárium szerintem bárkit le tud nyűgözni, onnan meg csak egy ugrás hogy el is kezdje az ember. ;)
 
Köszönöm! :)
Bár nem tudom mennyire kor vagy nem függő ez a hobbi, hiszen egy látványos növényes avárium szerintem bárkit le tud nyűgözni, onnan meg csak egy ugrás hogy el is kezdje az ember. ;)

Korfüggő, mert nem egy olcsó hobby, s ezt iskola mellett finanszírozni zsebpénzből, stb. nem egyszerű.

Nem függő? Ezt mondjuk én sem látom be, miért az, de az való igaz, hogy sokkal több hímnemű kertész van, mint nőnemű.
Pedig az ember abból indul ki, hogy a növények, stb. inkább a leányzókhoz állnak közelebb. Lehet, itt köze van a dolognak a technikához?

Mindegy, abban viszont egyérteleműen @inadsz -al értek egyet, hogy tényleg öröm látni, hogy a szebbik nem is egyre inkább képviselteti magát. (y)

Nagyon szép, hangulatos akváriumot hoztál össze, gratulálok! (y)
 
Korfüggő, mert nem egy olcsó hobby, s ezt iskola mellett finanszírozni zsebpénzből, stb. nem egyszerű.

Nem függő? Ezt mondjuk én sem látom be, miért az, de az való igaz, hogy sokkal több hímnemű kertész van, mint nőnemű.
Pedig az ember abból indul ki, hogy a növények, stb. inkább a leányzókhoz állnak közelebb. Lehet, itt köze van a dolognak a technikához?
Ezzel teljesen egyetértek, én elsősorban arra gondoltam, hogy hogyan vonz be bárkit is az akvakertészkedés, az már egy másik kérdés, hogy ki meddig jut, miért adja esetleg fel -akár anyagi, technikai vagy bármilyen más okból.
 
Egy kis helyzetjelentés:

Gondoltam ma végre tudom egy kicsit gyakorolni a fotózást, de mikor hazértem láttam hogy felszakadt az egész hátsó riccia gyep...ez kb. olyan 4-5 tenyérnyi rész [emoji20] pedig nem is volt vastag.
Múlt héten az összes rotalát is toppoltam és újraültettem, úgyhogy most kell egy kis idő míg újra megindulnak, bár a táptalaj is lehet kimerült már.Valahogy a mohák sem olyan szépek most. Nagyon érik már egy új scape...
A HAC-ig pedig akartam egy jobb fotót csinálni, rendes háttérrel, de így nem hiszem, hogy újra formába vágom az akit addig.

Zsófi
 
Back
Oldal tetejére