• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A Pagony utóda (300l)

samaki

Főkertész
Sziasztok!
Végre elszántam magam a 2014. február 10-én indított akváriumom naplózására. Az adatai nagyjából megegyeznek az elődjével: A 300 literes pagony | Magyar Akvakertész Fórum
De hogy áttekinthetőbbek legyenek a változások leírom ide is:

Akvárium:
120x50x50
Világítás:
QUAD T5: 4x54W + 2x54W (6500K)
Szűrő:
Tetratec EX 1200, DIY 30 literes hordó benne egy Evolution Atlas AT-2000
Szűrőanyag:
szivacs, siporax, Sachem Mátrix, perlon, Seachem Purigen
Fűtés:
Atman AT-300W
Táptalaj:
Tropica Substrate
Aljzat:
Aquadepo Ground kb. 40liter
Tápozás:
Green Aqua Micro-macro, Easy Carbo
Vízcsere:
Heti kb. 100 liter + Seachem Prime
CO2:
Nagynyomású rendszer: 5 kg-os palack, Papillon CO2 reduktor, Aqua Medic Mágnesszelep, DIY külső reaktor
Dekoráció:
Vörös homokkő, Szőlőtőkék
Növények:
Elocharis parvula, Cryptocoryne parva, Lilaeopsis brasiliensis, Riccia fluitans, Taxiphyllum barbieri, Taxiphyllum sp. Spiky, Hottonia palustris, Anubias barteri var. nana, Microsorum pteropus Narrow, Egeria densa, Rotala rotundifolia, Ceratophyllum demersum
Élőlények:
Caridina multidentata -10db
Paracheirodon innesi -29db
Otocinclus affinis -4db
Crossocheilus oblongus -4db
Anentome helena -2db
Neocaridina heteropoda sp. rili -min. 20db

És végül egy mai kép (44 naposan):
13432429774_0e0302d401_b.jpg

Azt a két lebegő riccia bokrot ne vegyétek figelembe...
A névválasztás is csak ideiglenes.

Zsófi
 
Nagyon szép! Zöldfülű vagyok a témában ezért kérdezem csak. A DC elhelyezése az mindegy, hogy fent van vagy lent(mint nálad)? A Co2 koncentrációja mindenhol egyforma? Gyakorlatilag senkinél nem láttam még ennyire lent. Előre is bocs ha hülyeséget kérdezek.
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Nagyon szép akvárium:).Megnéztem az előzőt is és meg kellet állapítanom nagyon megy ez neked(y). Nekem is van egy ilyen méretű tankom és azon filóztam, hogy a mélysége miatt nem tudok gyepet csinálni bele de úgy látom nálad működik.
 
A DC elhelyezése az mindegy, hogy fent van vagy lent(mint nálad)? A Co2 koncentrációja mindenhol egyforma?
Szia!
Igen sajnos az áramlás kérdést még nem sikerült teljesen megoldani. Mivel csak az egyik szűrőre van kötve a CO2 sajnos még nem tökéletes. A DC is azért van most oda rakva, mert a parvula nem fejlődik úgy mint szeretném, és ennek az egyik oka hogy nem jut oda elég CO2.

Zsófi
 
Üdv.
Nagyon szép akvárium:).Megnéztem az előzőt is és meg kellet állapítanom nagyon megy ez neked(y). Nekem is van egy ilyen méretű tankom és azon filóztam, hogy a mélysége miatt nem tudok gyepet csinálni bele de úgy látom nálad működik.
Köszönöm! :rolleyes:
Ami a gyepet illeti közelről nem olyan szép. Az első hetekben naponta(!) újra kellett ültetnem kb. az összes tövet ugyanis ez a talaj tökéletesen alkalmatlan ilyen célra :(. De most is elég egy erősebb sziámi farokcsapás és elszabadul legalább 10 tő. Sajnos jelenleg a CO2 sem jut el elől mindenhova, viszont a hátsó sávban meg már nagyon szép, sűrű a parvula, ebből látszik hogy nem a fénnyel van a baj. A lilaeopsis viszont nagyon gyorsan terjed még az árnyékos területeken is, bár ő is hajlamos felszállni.

Zsófi
 
Kettős érzéseim vannak.A fák szuperek az egész remekül nézne ki,de nekem nagyon szabályosra sikeredett az öböl.Azon agyalhatnál egy kicsit,és tökéletes lenne(y)
 
Kettős érzéseim vannak.A fák szuperek az egész remekül nézne ki,de nekem nagyon szabályosra sikeredett az öböl.Azon agyalhatnál egy kicsit,és tökéletes lenne(y)
Igen, igazad van, de a valóságban ez kevésbé zavaró mint a fotón.
Viszont a kövek alatt polisztirol van plusz ők tartják az összes talajt, ezért nem nagyon lehet már őket mozgatni. Esetleg kisebb köveket tudnék még elszórni.
 
Pár kép a garnélákról: (mert őket könnyebb fotózni ;))

13452703203_25d90df4d0_c.jpg


13452587275_d1caace137_c.jpg


13452589135_61e5ef740e_c.jpg


És a legújabb lakók (már legalább három petés nőstényt is találtam :))

13452704893_ba440cc281_c.jpg


13452952964_b156ab2eaf_c.jpg


13452583855_eafcf53dba_c.jpg


És végül egy kép oldalról:

13452701783_483c3f82f3_c.jpg


Mint ahogy az majdnem minden képen látszik, a fonal alga az akvárium felső harmadában szinte mindenhol jelen van. Nem akarom elkiabálni, de most úgy tűnik hogy kezd végre visszaszorulni.

Köszi, hogy benéztél!

Zsófi
 
Sziasztok!

Ma végre megnyírtam rendesen az akváriumot. A hátsó stemeket és a parvula-riccia kombót is. (A továbbiakban határozottan szükségem lesz egy skimmerre...)
Egyszer csak úgy döntöttek a sziámik hogy lelegelik az összes eredetileg joghurtos módszerrel növesztett jávai mohát, így a lenyírt spiky-t felkötöztem az ágakra és reménykedem, hogy ezt továbbra sem bántják. Esetleg ha kapnak külön valami algatablettát is csökkenhet a veszély?
Az algákat jelenleg csak a zöld pontalga képviseli, amivel egészen ki vagyok békülve. :)
Mostanában felfedeztem pár csigát is, amiket a hólyagcsigákkal ellentétben szívesen látok. Gondolom valamelyik növénnyel kerültek be. Valamelyik egészen narancssárga, sötétebb pettyekkel. (Ramshorn Snail néven találtam hasonlókat)
A faunával kapcsolatban gondolkodom még egy csapat pygmy cory-n, de amíg nem marad meg rendesen a parvula félnék hogy csak még jobban kiturkálnák.
A rotalák is elkezdtek színesedni egy kicsit:
13675092365_fde11c63f5_c.jpg

Nyírás előtt:
13675078845_8e5c593c0d_b.jpg


És utána: (a csőtakarításra már nem volt időm :()
13675414473_f18bb1da4b_b.jpg


13675106085_68c72b2868_c.jpg


Köszi, hogy benéztél!
Zsófi
 
Nagyon pöpec!

Fonál algád van rendesen, viszont a köveken szépen megtapadt a moha.

Nagyon drukkolok, hogy a neonok ne tizedeljék meg a rili szaporulatot, mert búvóhelyük az van nálad rendesen!

Aztán a tavaszi garnélás fotóversenyen tessék ám indulni!:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:

Csilla
 
Csinos! Nálam a pandák se túrják ki a parvulát, pedig izmosabbak a pigmeusoknál... 3 hetet vártam velük az ültetés után.
 
Nagyon pöpec!

Fonál algád van rendesen, viszont a köveken szépen megtapadt a moha.

Nagyon drukkolok, hogy a neonok ne tizedeljék meg a rili szaporulatot, mert búvóhelyük az van nálad rendesen!

Aztán a tavaszi garnélás fotóversenyen tessék ám indulni!:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:

Csilla
Pedig most tényleg nincs fonál, szerintem a kilógó mohakötözőkre gondolsz, amit persze csak a fotó elkészülte után vágtam le...Bocsi!
Kisgarnélát eddig még nem láttam, de pár csak megmarad, ebben én is reménykedek.
A fotóversenyre meg már készülök :)

Zsófi
 
Ma pedig végre gyönyörű lime színe van a dc-nek a parvula felett is :) Ezek szerint az áramlás így csak akkor tökéletes, ha a stemek nem fogják vissza hátul.
 
Egy kis helyzetjelentés most fotó nélkül:

Az aki kicsit megviselte a húsvéti egy hetes magárahagyást, bár tápozás akkor is volt. Majdnem az összes felkötözött moha elszabadult, csak egy ágon tapadt meg a spiky. Úgy tűnik muszáj lesz damillal újrakötözni. Találtam pár szál fonál algát is abból a vastagabb, hosszabb változatból, de ezeket sokkal könnyebb eltávolítani. Tegnap volt egy nagyobb vízcsere is.
A gyeprészekkel is kezdek már megbarátkozni, a parvula lassan, de biztosan növöget. :)
Ami a tápozást illeti macroból áttértem a porokból kevertre, a micro maradt GA-s.
Ma kipucoltam az egyik (ex1200) szűrőt is. Kicseréltem a perlont és kivettem a purigent regenerálni. Találtam a szűrőből leöntött vízben 5 kis rilit is akiket egyenlőre külön raktam, nehogy haleledelként végezzék. A többi garnéla folyamatosan petés, bár az akváriumban még nem láttam kicsiket, mondjuk a kifejletteket is nehéz észrevenni ekkora dzsungelben.

Köszi, hogy benéztél!
Zsófi
 
Sziasztok!
Hú hát jó rég írtam ide (bár igazán nagy változás azóta nem történt)
Sajnos volt egy két hetes CO2 szünet, ami egy kicsit megviselte a parvulát, illetve azt a pár szálat ami maradt, a többi szépen lassan kiszabadult szálanként vagy elmállott mert elnyomta a riccia. Úgyhogy újrakötöztem a ricciamezőket és mostmár mindenhol ez alkotja a "gyepet".
A sziámik is kikerültek, esélyt adva a mohák regenerálódásának. Miután kihalásztam őket (ami nagyon nem volt egyszerű feladat egy ekkora akiban) rögtön kétszer annyi rili jött elő. Mostmár egészen kicsiket is látni és gondolkozok valamiféle szelektáláson is mert egyre több rc kinézetű tűnik fel köztük.
 
Ma volt egy kb. 35%-os vízcsere és végre leszívtam a dekorhomokot plusz a rajta vastagon álló talajt, majd egy kis frissen tisztított homok került vissza rá. Bekerült még pár darab kisebb kő is.
Megformáztam a riccia gyepet és lenyírtam a teljes háttérnövényzetet is. Eszméletlen mennyiségű növényt szettem ki.
Közben jó sok fotó készült, itt van egy pár:
Előtte:
Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Utána:
Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Egy érdekes nézetből:
Untitled by samaki6, on Flickr

Zsófi
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére