• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2017-es vízió azaz 2:1-ben

Szerintem a skimmered nagyon nincsen jó helyen. Éppen ellentétes áramlást kelt a lilyvel. ;)
(és a CO2-re is rátekerhetsz egy kicsit a DC alapján)
 
Ma megjött a posta! Hozattam tengelyt az Atmanba és visszafolyásgátlót a CO2-höz! Erre nem kifogy a CO2 palack?:banghead::banghead::banghead: Ez már kezd nevetségesen komikus lenni, mert ennyi probléma nem jöhet csak így össze!..de mégis... Elmentem Sopronba tölteni a palackot és közben vettem pár halat. Vettem rohamsisak csigát 3-at és 2 db Sziámi ormányos márnát! 22a0be20eff827d05df4f844df55cf11.jpg

Meg vettem 11 db Puntius titteya-t , 3 db Vitorláshalat és 6 db Hyphessobrycon megalopterus-t. még zacskóban. e0ab504f1dbd6c8ab2d8533b75260020.jpg

de ez még hagyján.. írom... összepakolom a CO2 rendszert érre orrán száján tolja a diffúzor úgy a CO2-t az akiba, hogy egyből szódavíz lett! Próbálom elzárni a tűszelepet, nem megy! Valószínű tönkre ment, mert fogóval tudom csak tekerni és semmi! :mad:
Tehát CO2-t kikapcsoltam. Azonnal vízcsere és beindítottam egy légpumpát! Persze halak pipálnak- kb. 1 óra múlva tértek magukhoz! De még nincs vége! Úgye írtam talán, hogy eltört a tengelyem az atmanban múltor és kaptam gyorsan egy tengelyt, ismerőstől, de zörgött azóta! Mi lehet a baj már! na gondoltam ha már vettem 5 db tengelyt , akkor abból egyet beteszek, hát mit látok... Amióta megvettem az Atmant mindig csak 1 gumisapka volt a tengelyen, az újon meg kettő!! Kicseréltem, azóta nincs hang d4ad6e00b446a5f372f0c8b05d3ff5c9.jpg
Csak azért mutatom meg, hogy mindenki memorizálja!! Tudjátok az okos a más kárán......

Ja és a haverom most állított be 1 pár Kakadu sügérrel! :D
 
Titteya-k baromi jo fej halak. Nekem rendesen jatszottak amig sokan voltak. Kergetoztek keresztbe kasul, utana hirtelen fek es az osszes uszonyat kitarja fekezes kozben. Nagyon szep kis halak sok oromod lesz bennuk.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Üdv.
Arra a gumisapkára takarításnál figyelni kell el ne vesszen. Lefolyó dugó használata kötelező. Mit ne mondjak,szépen összehoztad. De úrrá lettél a gondokon. A hal vásárlás a program része volt vagy csak így alakult? Szépek.
 
A halak csak így alakultak! A gumisapka meg a kezdetektől nem volt a tengelyen csak az egyik végén! Biztos, hogy nem vesztettem el, mert mindig van dugószűrő a kád alján! Szerintem vagy nem volt benne, vagy a boltaban ahol vettem, valahogy kikerült belőle! Hmm? Nem tudom...A lényeg most már működik rendesen!
 
Megint jelentkezem! Az akik már 21 és 15 naposak! Röviden annyi, hogy jött pár növény köszönet érte: @Luigi13 és @Barnapl
A fő problémám a CO2 megosztásával van, mert volt az eddigi lágyabb CO2 cső és amit kaptam az egy merevebb új cső közt van! Megvan a T elosztó a Tűszelep, de az egyik diffúzoron ( japán diffuzor) orrán száján jön a gáz, míg az akril diffuzoron nem akar jönni!:banghead: @Evereka -t felhívtam és cseréltem a diffúzorokat a csöveken, de nem nagyon van változás! Esetleg tanácsot elfogadnék, hogy mi a f.ák lehet vele, vagy hogyan tudom javítani a helyzetet? Teszek pár képet fel a teljesség igénye nélkül, mert egy napló akkor mutatós, ha színes! :p
7e66dd0ca89074389f93b746106c8485.jpg ebe5c76936b829230985b8d2590458e4.jpg d98a6683bde6f013525d93e9a9861d19.jpg f3f2656cbf192d0ece24b176d510aa1e.jpg

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Megint jelentkezem! Az akik már 21 és 15 naposak! Röviden annyi, hogy jött pár növény köszönet érte: @Luigi13 és @Barnapl
A fő problémám a CO2 megosztásával van, mert volt az eddigi lágyabb CO2 cső és amit kaptam az egy merevebb új cső közt van! Megvan a T elosztó a Tűszelep, de az egyik diffúzoron ( japán diffuzor) orrán száján jön a gáz, míg az akril diffuzoron nem akar jönni!:banghead: @Evereka -t felhívtam és cseréltem a diffúzorokat a csöveken, de nem nagyon van változás! Esetleg tanácsot elfogadnék, hogy mi a f.ák lehet vele, vagy hogyan tudom javítani a helyzetet? Teszek pár képet fel a teljesség igénye nélkül, mert egy napló akkor mutatós, ha színes! :p
View attachment 27642 View attachment 27643 View attachment 27644 View attachment 27645

Köszönöm, hogy benéztél!
Nyugtass meg hogy reduktor után t- elosztó, utána 2 db tűszelep (mind két ágon) és úgy a difik. Ha a t elosztó elé tettél tűszelepet akkor nem fog működni.
 
2 dologra tudok gondolni. Az egyik, hogy a lágyabb cső telik és nem állt be a nyomás. A másik, hogy nincs elég nyomásod a reduktoron. Elzárnám mind a kettő tűszelepet koppra, és 60 másodpercenként nyitnék rajta egy picit. Csak az egyiken. Ha megy akkor elzár és következik a másik próba. Ha mind a kettő működik akkor nem lehet baj. Max ha megindul és elzárod a szelepet természetesen nem egyből reagál hanem akár 1-2 perc is lehet. Rosszabb esetben nem jó a tűszelep.
 
De van és az is úgy tekertem, hogy ameddig csak lehet be lehessen tekerni, de semmi! Az Az érdekes, hogy ez már egy új tűszelep, mert az előzőt meg nem lehetett tekerni! Lehet, hogy ilyen pehes vagyok, hogy megkaptam a gyári hibásakat?:oops:
 
Sziasztok mai nap 42. és 34 naposak az akváriumok, némi pontalgán kívül semmi komoly! A Bucephandrák hozzák veszettül a gyökereket és a hajtásokat, a Pinadifidák szintén jól érzik magukat, de a gyökerek még eregetnek scum-ot emiatt a vízfelszín kissé hártyás még! Sajnos pár citromlazacom elpusztult, de ebből a boltból többet halakat nem hozok! A másik helyről vett halak, viszont gyönyörűek! Na akkor jöjjön pár kép!
70609c855e0c56b56dfd036dc86afd36.jpg a00e5ed31d8e99b4f7005cb2102f881f.jpg d3ac7bdc91925ee0733f35946bdd8ce6.jpg 2461414b695f68b1eef329e361f75eb6.jpg

Köszönöm, hogy benéztél...
 
Back
Oldal tetejére