• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 375l Edge Of Jungle (low tech)

Sziasztok!

Eredmény titkos, vagy elárulod?

Ammónia és nitrit 0, a víz pedig lágyabb valamivel mint a csapvíz (aktív talaj viszi le gondolom):)


A Hygro ilyen kevés világítás mellett is gyorsan nő és egészséges? Nem kopaszodik alulról?

0,5 wpl ekkora akinál szerintem nem annyira kevés, pláne, hogy 7cm-re vannak a csövek a vízfelszíntől. Itt a 200-asban így nézett ki, havonta egy vödörrel ki kellett szedni, itt 75 watt volt 200 literre, ráadásul T4-es csövek voltak (50lumen/watt) refik nélkül, szóval szerintem nem túl fényigényes növény:):
21805020679_b1b4d2b949_h.jpg
 
Sziasztok!



Ammónia és nitrit 0, a víz pedig lágyabb valamivel mint a csapvíz (aktív talaj viszi le gondolom):)




0,5 wpl ekkora akinál szerintem nem annyira kevés, pláne, hogy 7cm-re vannak a csövek a vízfelszíntől. Itt a 200-asban így nézett ki, havonta egy vödörrel ki kellett szedni, itt 75 watt volt 200 literre, ráadásul T4-es csövek voltak (50lumen/watt) refik nélkül, szóval szerintem nem túl fényigényes növény:):
View attachment 1526
Szépek! Köszi a képet.
 
Nocsak-nocsak, hidrát is nevelsz? Nálam amikor a halak bekerültek, a hidrák eltűntek. Gondolom megették a halak őket.
Szépek a képek(y)
Torokátumnak mennyi mandátumot szántál?
 
Szia!

Hidrából van jó sok:). Ezen felül van még legalább 5 féle csiga, planária, és még valami apró szökdécselő állatka.
Halak kb 4 hete vannak benn, de nem csökkent a számuk, bár azóta nem is növekszik, mármint a hidráké.
A torokátumból 6 van összesen a legkisebbet tettem be ide teszt jelleggel. Tudom, hogy nagyon nem idevaló állatkák, de nagy a nyomás:shy:. Meg különbenis milyen akvárium az, amiben nincsenek harcsák:D
Eddig amúgy 3 hét alatt 2 apró növénykét túrt ki, már ha ő volt. Valószínűleg 2-őt elajándékozok majd, 4-et meg még talán el tudok szállásolni a másik akiban, bár lehet a két legöregebbet (7éves) ide teszem, ők már elég nyugodtak. Van még egy nagy fekete vitorlás is, ő sem igazán ide való.
 
Szia!

Látom, hozzátok is favonatot hozott a Jézuska! Remélem akváriumos vásárfia is került a fa alá.... Szép az akva nagyon!

Köszi :)
Favonatból most már tisztességes mennyiség van. Akvás cuccot most nem hozott a Jézuska, elég volt egyelőre:cool:. Bár egy áramoltatót be kell még szereznem.
 
Sziasztok!

Pár kép a gazketrecből:)
Az új beömlő: 30/24-es akrillcsőből sörösüveg segítségével gázlángon hajlítva és szélesítve.

24285370506_423f1cedc8_h.jpg

23684687463_df370c3f5d_h.jpg

Sajnos volt elhullás is, az egyik ékfoltos adta meg magát minden előzmény nélkül. :cry:

24311518485_e4c79425cf_h.jpg

A bal oldali sarkot próbálom úgy alakítani, hogyne látszódjon az áramoltató, jelenleg nagyon zavar. Eredetileg ott is Hygrophila polysperma volt, de nem volt az igazi, kigazoltam és hygrophila difformis-t ültettem a helyére, ez szépen kitakarta az áramoltatót, viszont nagyon furcsa hatást keltett, most oda is Cabomba-t ültettem, így néz ki jelenleg:

24015926680_60d98a8c8f_h.jpg
 
Grat az akihoz!!;)
Vállalsz rendelésre akril kifolyót?

Én is gondolkozok egy új elrendezésen...
 
Nagyon jó lett az akváriumod, gratulálok hozzá, az enyém is ekkora és low-tech, de kanyarban sincs a tiedhez képest. Az a "halotti tor"-os kép meg mindent visz, milyen objektívvel lőtted?
 
Sziasztok!


Grat az akihoz!!
Vállalsz rendelésre akril kifolyót?
Én is gondolkozok egy új elrendezésen...

Kizárt:D, messze vagyok én attól.


Nagyon jó lett az akváriumod, gratulálok hozzá, az enyém is ekkora és low-tech, de kanyarban sincs a tiedhez képest. Az a "halotti tor"-os kép meg mindent visz, milyen objektívvel lőtted?

Szia!

Köszönöm!:shame:
Van esetleg naplód az akidról? Kerestem, de nem találtam.
A kép 50mm 1.8-al és manuális közgyűrűvel készült (a hidrás kép is).

Az akvárium most múlt két hónapos, nagy változások nincsenek, a növényekről egy kis összefoglaló:
Bacopa caroliniana: nő, de nagyon lassan
Cabomba aquatica: nagyon gyorsan nő, minden héten harmada kikerül, fel ugyan nem kopaszodik, de az alsó része itt-ott bebarnul
cryptocoryne albida "Brown" :stagnál, nagyjából ugyanúgy néz ki, mint amikor bekerült.
Cryptocoryne lucens :nagyon lassan növekszik.
Cryptocoryne sp. flamingo:a telepítéskor a leveleinek 90%-a elmállott, azóta hozott pár új hajtást
Cryptocoryne undulata:telepítéskor a leveleinek 90%-a elmállott, néhány tő szépen nő, néhány stagnál, pár darab pedig teljesen eltűnt.
Cryptocoryne wendtii green:Meglepő módon az elejétől kezdve nő, már szép nagy bokorrá vált
Echinodorus tenellus: Az első időkben nagyon gyorsan nőtt, az utóbbi időben kopik, főleg az új hajtások levelei eltűnnek
Egeria densa: Az elejétől kezdve nőtt, az utóbbi időben nő, mint a gomba és terjeszkedik.
Hygrophila Corymbosa: 4 tő van benn, látszólag ugyanakkorák, mint amikor bekerültek
hygrophila difformis:szépen nő, gyorsan terjeszkedik
Hygrophila polysperma:az első időszakhoz képest visszafogottabb tempóban nő, sokkal kisebb leveleket hoz, mint az első időkben. A csigák megtámadták
ludwigia repens rubin(?): Ez lehet, hogy nem is az, mint aminek kaptam:). Nagyon lassan, de nő.
Pogostemon helferi: Nem néz ki túl jól, 2-3 tő még tartja magát, de egyre kisebbek, a régi levelek elmállanak.
sagittaria sabulata:Komoly bubizást produkál, nagyon szép üde zöld, heti szinten kb 20-30 új tő keletkezik, hetente a felét ki kell szednem, hogy ne terjeszkedjen
Shinnersia rivularis:Nagyon gyorsan nő
staurogyne repens: Ez néz ki a legborzasztóbban, az első hónapban nagyon gyorsan nőtt, aztán elkezdtek foszladozni az alsó levelei, majd egyre kevesebb hajtást hozott, és egyre gyorsabban kopaszodott, jelenleg 1-2 levél van már csak rajtuk


Sajnos a csigák elkezdték pusztítani a Hygrophila polysperma-t. A régi és az új leveleket egyaránt szétrágják, érdekes, hogy a többi növényt nem bántják:
24629520642_511f57d90f_h.jpg

Instant válaszként két helenát szereztem, ezzel legalább 6 féle csiga van jelenleg az akiban:
24747332115_bfde092cb6_h.jpg

Az akváriumban egyébként rengeteg féle élőlény tanyázik, ha hosszasan szemlélem, szinte biztos, hogy egy új fajt fedezek fel:). A legújabb az alábbi korallszerűség, elképzelésem sincs mi lehet ez:
24629520462_36207b8eee_h.jpg
24629520372_17b55b6d1f_h.jpg

Köszi, hogy benéztél:)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Nagyon tetszik a dzsungeled!(y)
Sajnos a staurogyne repens sokunk low aksijában nem maradt meg. Nálam is két három hónapig gyönyörű volt azután elmálott, elsárgult.
Kérdésem: Nálad változott valami paraméter? Mivel magyarázod növény gyengélkedését?
Próbálj még Helenákat beszerezni simán kisöprik a csigainváziót.
Algamentest kívánok!;)
 
ilyen korallszerűségem nekem is volt a redmoor fakon, de aztan egy átépítés után eltünt, nem nagyon tudta senki hogy mi ez...
 
Sziasztok!




Kizárt:D, messze vagyok én attól.




Szia!

Köszönöm!:shame:
Van esetleg naplód az akidról? Kerestem, de nem találtam.
A kép 50mm 1.8-al és manuális közgyűrűvel készült (a hidrás kép is).

Az akvárium most múlt két hónapos, nagy változások nincsenek, a növényekről egy kis összefoglaló:
Bacopa caroliniana: nő, de nagyon lassan
Cabomba aquatica: nagyon gyorsan nő, minden héten harmada kikerül, fel ugyan nem kopaszodik, de az alsó része itt-ott bebarnul
cryptocoryne albida "Brown" :stagnál, nagyjából ugyanúgy néz ki, mint amikor bekerült.
Cryptocoryne lucens :nagyon lassan növekszik.
Cryptocoryne sp. flamingo:a telepítéskor a leveleinek 90%-a elmállott, azóta hozott pár új hajtást
Cryptocoryne undulata:telepítéskor a leveleinek 90%-a elmállott, néhány tő szépen nő, néhány stagnál, pár darab pedig teljesen eltűnt.
Cryptocoryne wendtii green:Meglepő módon az elejétől kezdve nő, már szép nagy bokorrá vált
Echinodorus tenellus: Az első időkben nagyon gyorsan nőtt, az utóbbi időben kopik, főleg az új hajtások levelei eltűnnek
Egeria densa: Az elejétől kezdve nőtt, az utóbbi időben nő, mint a gomba és terjeszkedik.
Hygrophila Corymbosa: 4 tő van benn, látszólag ugyanakkorák, mint amikor bekerültek
hygrophila difformis:szépen nő, gyorsan terjeszkedik
Hygrophila polysperma:az első időszakhoz képest visszafogottabb tempóban nő, sokkal kisebb leveleket hoz, mint az első időkben. A csigák megtámadták
ludwigia repens rubin(?): Ez lehet, hogy nem is az, mint aminek kaptam:). Nagyon lassan, de nő.
Pogostemon helferi: Nem néz ki túl jól, 2-3 tő még tartja magát, de egyre kisebbek, a régi levelek elmállanak.
sagittaria sabulata:Komoly bubizást produkál, nagyon szép üde zöld, heti szinten kb 20-30 új tő keletkezik, hetente a felét ki kell szednem, hogy ne terjeszkedjen
Shinnersia rivularis:Nagyon gyorsan nő
staurogyne repens: Ez néz ki a legborzasztóbban, az első hónapban nagyon gyorsan nőtt, aztán elkezdtek foszladozni az alsó levelei, majd egyre kevesebb hajtást hozott, és egyre gyorsabban kopaszodott, jelenleg 1-2 levél van már csak rajtuk


Sajnos a csigák elkezdték pusztítani a Hygrophila polysperma-t. A régi és az új leveleket egyaránt szétrágják, érdekes, hogy a többi növényt nem bántják:
View attachment 4338

Instant válaszként két helenát szereztem, ezzel legalább 6 féle csiga van jelenleg az akiban:
View attachment 4339

Az akváriumban egyébként rengeteg féle élőlény tanyázik, ha hosszasan szemlélem, szinte biztos, hogy egy új fajt fedezek fel:). A legújabb az alábbi korallszerűség, elképzelésem sincs mi lehet ez:
View attachment 4340
View attachment 4341

Köszi, hogy benéztél:)
Szerintem ez valami gomba lehet, carbo biztos megoldja, az jó mindenre! ;)
 
Sziasztok!


ilyen korallszerűségem nekem is volt a redmoor fakon, de aztan egy átépítés után eltünt, nem nagyon tudta senki hogy mi ez...
Akkor talán nem lesz apokalipszis miatta:cool:.


Ezt (is) imádom az akváriumozásban, hogy mindig lát valami újat az ember. Ahogy a természet utat tör magának
Pontosan. Néha elgondolkodok, hogy hagyom a maga útjára burjánzani.


Szerintem ez valami gomba lehet, carbo biztos megoldja, az jó mindenre!
Egyenlőre nem zavar, kíváncsi vagyok mivé fejlődik.

Az akváriumból kikerült a tank (torokátum), sajnos a táplálkozása a pogók és tellenusok vándorlását idézte elő, a talajerózióra gyakorolt hatását már meg sem említem:D.
Kikerült a vitorlás hal is. Valamint érkezett 63db vörös neon.

24532819610_e49787455d_h.jpg
24734886041_79d2e307a8_h.jpg
24460717679_6aadec9b50_h.jpg
24201528033_9980a1ec2e_h.jpg
24201529713_c97f1b6b4c_h.jpg

Köszi, hogy benéztél:)
 
Back
Oldal tetejére