• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

375 liter Low Tech

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Sziasztok!

Nemrég lett fél éves az akvám, a jelenlegi elrendezéssel, ennek az apropóján most szeretném megosztani veletek. Maga az üveg már megvan, több mint 10 éve. Ezalatt az idő alatt többféle képen nézett már ki, íme, egy pár kép az átrendezés előttről.
6504566231_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

222428792_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Neten már fogalmam sincs mit is kerestem, amikor tavalyi év első felében ráakadtam Nigró blogjára. És elkezdett érni bennem a gondolat, hogy valami zöldebbet akarok a szoba sarkába.
Ez a gondolat decemberben tetté érett, és nekiláttam.
Család nagy örömére, beállítottam a szoba közepére egy 150 literes müa. hordót, valamint 4 húsos ládát és számtalan vödröt, valamint egy használaton kívüli 80 literes akit.
Első lépésként az akvából leengedett vízzel megtöltöttem a müa.hordót, és belelógattam egy szűrőt, ezt a vizet fogom majd feltöltéskor használni. Majd következett a 80as, aki félig, a többi friss vízzel a halaknak, ide is lógattam egy szűrőt. Végül a növények számára a húsos ládákba is töltöttem egy kis vizet, a többi ment a lefolyóba. Mialatt a víz szépen csordogált lefele az akiból, kiszedtem a növényeket, és kifogtam a halakat. Az aljzat kilapátolása nem kis munka volt, kb. 60 liter 7-1 mm kavics. A nap hátralevő részében kimostam az akvát, kavicsot, a lesikáltam a köveket, fákat, és szépen átválogattam a növényeket.

A következő nap kezdődött az alkotás.
Szerettem volna az eddigieknél egy kicsit jobban megemelni az aljzatot ezért a medence aljára hungarocellt fektettem, erre került 4,7 kg sera floradepont, majd a kövek és a kavics végül a fák. Valami szigetszerű elrendezést akartam, azt hiszem sikerült.
7444103143_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Meglévő növényekből dolgoztam, minden növényt alaposan visszavágva ültettem el, kötöztem fára. Miután végeztem feltöltöttem vízzel az akvát. A nap végére ez lett az eredmény.
10491244034_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Eltelt 6 hónapban hetente cseréltem a víz 50% és nyesegetem a növényeket.
Hetente felváltva pucantom a szűrőket. (csak mechanikai szűrést végeznek)
És lehet meg leszek kövezve, de azért leírom, minden vízcserekor adok egy teáskanál szárazföldi növényeknek kifejlesztett tápot a vízbe. A képeken nem látszik, de algám van, némi pont és ecsetalga.
P6225060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P6225068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P6235073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P6235077_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Adatok:

Indítva 2008.dec.21.

Méret 375 liter 100X50X75 cm

Növények: Anubias barteri var. Nana, Callitriche hamulata, Ceratophyllum demersum, Ceratopteris thalictroidees, Cryptocoryne wendtii, Higrophila polysperma, Microsorum pteropus, Vallisneria americana, Valisneria spiralis.

Halak: Gyrinocheilus aymonieri, Epalzeorhynchus sp, Balanticheilus melanopterus, Corydoras aeneus, Hyphessobrycon pulchripinnis, Nematobrycon palmeri, Megalamphodus megalapterus.
Világítás 11X 18 Watt T8 9 óra
Szűrés: Hydor Crystal 3 Duo R10 900L/h, AquaEl Fan 3 700 L/h
 
Nekem nagyon tetszik.
Főleg azért, mert nem a szokásos nehezen beszerezhető, nehezen tartható növényekről szól az akvárium, és így is nagyon szép egységes az egész. Gratulálok.
 
micsoda változás, és eltünt az a csúnya háttér is.

gratula nagyon jó irányban változott az aki. a heti szűrőtakarítás nekem kicsit hardcore. mi végzi akkor a bio szűrést?
 
A második sem volt rossz de a mostani szép.Aki mást mond..............annak más a véleménye. :)
Ez tetszik:11x 18 W T8. :D És akkor egyesek nyüszögnek, hogy nem fér az akvárium fölé 4-6 fénycső!
 
Köszönöm a gratulációkat!

Luna said:
Főleg azért, mert nem a szokásos nehezen beszerezhető, nehezen tartható növényekről szól az akvárium, és így is nagyon szép egységes az egész.

Nincs Co az akvában, nem is tervezem, ezért vannak az egyszerű növénykék. A többit tőletek tanultam.( cikkek, blogok, hszek)

viktorlantos said:
a heti szűrőtakarítás nekem kicsit hardcore. mi végzi akkor a bio szűrést?

Szerintem a szűrők előtt növögető Microsorum hatalmas gyökére, valamint a 20cm magas aljzat is segíthet. Az aki indulása után szinte minden alga vígan nődögélt, majd szépen hanyatlásnak indultak, kb olyan ütemben ahogy a növényzet fejlődött.

jojo said:
Ez tetszik:11x 18 W T8. :D És akkor egyesek nyüszögnek, hogy nem fér az akvárium fölé 4-6 fénycső!

Még egy cső beférne :x

deck said:
100*50*75?

Igen így van, elírtam. Javítva.
 
Nahh Tomi Gratulálok ez egy igazi Low tech..és szavakat is alig találok mert nahh ez, ez az ami nekem tetszik ...Amugy titkon low tech rajongó vagyok, tetszenek a növények az elrendezés 1szóval MINDEN!!!!
Viktor van olyan low tech ahol a vizet csak áramoltatják egyáltalán nem szűrik, mert low tech...
Tomi a tápsó jó dolog amit hasznász csak tudni kell a mértéket a nitrát és foszfát miatt (Am nem ajánlom senkinek, bár én is használom :D ) ;) ;) ;)
 
szia tomi
először is hagy gratuláljak. elképesztő lett. háromszögformát szépen elérted.egy dologgal nem vagyok kibékülve, a valisnereia americana-val.
az szerintem kicsit ront az összképen, de még így is ötös.= )
a faágak amik belógnak a jobb oldalra egyszerűen elképesztőek.
örülök, hogy a hátteret kicserélted.
még 1x grat.
art.
 
Szia!

Szintén csak gratulálni tudok, hihetetlen változáson esett át az akvárium!
Az új megjelenése nekem nagyon természetesnek tünik, nem is látszik a képeken hogy Low-Tech akit nézek :shock: , szóval le a kalappal ;) .
Grat.
 
Örülök, hogy nektek is tetszik.


artegor said:
egy dologgal nem vagyok kibékülve, a valisnereia americana-val.
az szerintem kicsit ront az összképen,

Szerintem is, csak még nem szántam rá magam, hogy kibányásszam.
 
Mi kell, akár egy low-tech akváriumnál, a technikán és az alapanyagokon kívül? Jó ízlés, arányérzék! Neked ez megvan! Grat ;)
 
Sziasztok!

Jó régen írtam, közben történt pár változás.
Vallisneria americana kikerült, jávamoha, egy nagy csomó fonalalgával bekerült, :p kb 3 hétig gyönyörködhettem benne, majd szépen lassan nekiált felszívódni. Jelenleg már csak nagyítóval lehet a moha közt találni.
Változtattam a vízcseréken, elsősorban a nagy meleg miatt, heti kétszer 25% lett.
Úgy vettem észre a növények közül a Crytocorynek nagyon hálásak ezért.
Csettintettem pár friss lépet:
P8285460_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P8285465_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P8285466_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P8285470_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P8285459_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem nagyon bejön, szép aki. Gratulálok!
Kicsit kisebbnek látszik mint 375 liter de ez nem gond. :)
 
Azért ha megnézel egy halat és ahhoz viszonyítod mondjuk a vízoszlopot, látni hogy bődületesen magas az a 75cm :) . Meg az utolsó kép tényleg jól szemlélteti a másik akváriummal. Nem könnyű ilyen magas akváriumnál ilyen szép látványt elérni (egészséges növények stb) fénycsövekkel. Tominak sikerült. Igazi Low-Tech gyöngyszem.
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az elismerést.

peti44 said:
Kicsit kisebbnek látszik mint 375 liter de ez nem gond. :)
Valószínűleg az arányai miatt tűnik kisebbnek, nagyon hasonlít 20-50 literes akvákhoz.
 
Back
Oldal tetejére