• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

340L - áttérés növényesre

Ez most hány watt? Nehogy aztán algaháború legyen... :roll:
Egyébként példás rendben minden :thumbup:
 
Nigro said:
Ez most hány watt? Nehogy aztán algaháború legyen... :roll:

Egészen pontosan 144 watt, minez kb. 15 cm-re a víz felszínétől. Elvileg nettó 300-310 literre ez nem is sok, bár nem tudom, mennyire számít a fény közelsége, a függesztett lámpákéhoz képest.
A világítás időtartamát az eddigi 11 óráról le is vettem már 7 órára. Biztos ami biztos.
Az előző fény mennyiséghez képest brutál világos.

Alga: a nagyobb fénynek köszönhetően az üvegen egy-egy helyen, nagyon enyhén észrevehető zöld pontalga, minimáis területen. Az biztos, hogy nem az elmúlt három órában alakult ki, hanem már előtte, de akkor nem tűnt fel.
Ezt hétvégén szépen levakarom, illetve addig 1-2 napig majd nézem, nem terjed-e hirtelen...
 
sszever said:
Nigro said:
Ez most hány watt? Nehogy aztán algaháború legyen... :roll:

Egészen pontosan 144 watt, minez kb. 15 cm-re a víz felszínétől. Elvileg nettó 300-310 literre ez nem is sok, bár nem tudom, mennyire számít a fény közelsége, a függesztett lámpákéhoz képest.
A világítás időtartamát az eddigi 11 óráról le is vettem már 7 órára. Biztos ami biztos.
Az előző fény mennyiséghez képest brutál világos.

Alga: a nagyobb fénynek köszönhetően az üvegen egy-egy helyen, nagyon enyhén észrevehető zöld pontalga, minimáis területen. Az biztos, hogy nem az elmúlt három órában alakult ki, hanem már előtte, de akkor nem tűnt fel.
Ezt hétvégén szépen levakarom, illetve addig 1-2 napig majd nézem, nem terjed-e hirtelen...

Vagy annak esetleg van értelme, ha pár napig / 1 hétig a 4 csőből csak 3 világít, majd ha nem algásodik akkor a negyediket egy hét múlva kapcsolom be véglegesen? :?:
Így is érezhetően nagyobb a fény, mint előtte.
 
Szóval a bubik:

AK-1027-bubi__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mai látogatás a GA-ban megint meghozta gyümölcsét... :)

Végre meglett a tűszelepes Y elosztó, a hozzá való kellékekkel (bubiszámlálós difúzor, pár méter tömlő, visszafolyásgátló szelep, stb., bár páromat le kellett előtte fizetni négy zacskónyi hallal), így holnap az 50 lieteresnek is nekiesek. Bekerülnek a kövek, CO2 egy kis Eleocharis Parvula az előtérbe, terveim szerint a nagy akváriumból 1-2 tő Vallisneria Americana a háttérbe, s a többit majd meglátom még, de gondoltam Blyca Japponica-ból is marad benne, illetve M. Matogrossense-t is el tudok még képzelni. Egyenlőre fogalmazódik a dolog. Remélem jól is fog mutatni. Jövő héten itt is ki kell találni valami egyedi világítás megoldást, mert a tetőt teljesen le akarom kapni, mivel a beépített szűrő semmit nem ér, és a világítása (14W) is elég gyenge. Egyenlőre a meglévő szűrőkből kap egy aljzat szűrőt és bekerül egy régi belső szűrő, de későbbiekben egy Eheim 2213 Eheim Classic-ban gondolkodom.
Már ma elkezdtem volna, de mire Törökbálintról a tuti közlekedésnek köszönhetően hazagurultam Újpestre (csekély 2,5 óra alatt) teljesen lezsibbadtam, így már nem volt kedvem nekikezdeni semminek.

A nagy akváriumba is bekerül egy adag E. Parvula a Blyca Japonica előtti sávba, illetve egy pár hajtással sűrítem még a Myriophyllum mattogrossense-t, beindult és nő, mint a bolod, így van miből gazdálkodni. Szerencsére és a fénynek is köszönhetően egyre látványosabban kezd észhez térni a Ceratopteris Thalictroides is, de kell neki még kis idő, hogy a láva kő mögül kilátszódjon és érvényesüljön. Mindenesetre úgy tűnik, jó úton halad a dolog.

Új lakók is kerültek be mindkét akváriumba, egészen pontosan Octocinclus affinis-ek, Popondetta furcata-k és Armano garnélák. Látványosan jól érzi magát mindenki (ezek a garnélák marha jópofák) és a macskának is bejön a dolog, el sem jön az akvárium közeléből. :D

Szóval az elmúlt két héttel nem csak én vagyok eddig megelégedve. :thumbup:
 
Nos, végül is megcsináltam a kis akváriumot, bár sokat változott az első elképzeléshez képest, végül ilyen lett:
A kövek igazából nincsenek egymáshoz ennyire közel, mint ahogy az a képen tűnik, de majd ha itt is meglesz a DIY világítás, akkor ez is jobban érvényesül. Remlhetőleg.
Ettől függetlenül ötleteket, tanácsokat szívesen elfogadok!

A fű ültetése mellett a legtöbbet a CO2 beállításával szívtam, mivel az Y elosztóval nem is olyan egyszerű mindkét akira megfelelően beállítani az adagolást.

AK-1029_-_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mivel tegnap a fiam és haverjai eltörték régi csipeszemet, így mindkét adag E. Parvula a kicsibe került, egy szemhéjszedő csipesz segítségével. Nem volt nagy élmény! :thumbdown:

A nagy akiban párom cserélt vizet, ott majd csak jövő héten kerül be E. Parvula, ha lesz csipeszem... De pár talán jbb minőségű kép így is készült:

AK-1029_-_nagy01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-1029_-_nagy02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Az 50 L-es akváriumban variáltam még kicsit a bal hátsó sarokban.
Remélem a B. Japonica bebokrosodik, elfedi a dombon a földet...

AK-1101_-_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kicsit erős a belső szűrő erre a méretre, bár az Amano-k marhára élvezik, egész nap szörföznek, he épp nem dolgoznak...
 
Próbáltam a kis akiról más szögben képet lőni, de az íves üveg folyamatosan tükröződik...

AK-1103_-_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Valami még hiányzik... Aztán lehet a növények növésével, és a fű gyepesedésével ez a hiányérzet megszűnik...
Olvastam, hogy ültetés után a Parvula-térdemes nyírni, majd olvastam, hogy mégsem... :) Alga egy deka sincs az akváriumban, van bent 3 Amano és 3 Oti, viszont a válaszhoz nem jutottam közelebb...

Ötletek?
 
Ma geo3872-nek köszönhetően kerültek be további új növények az akváriumba. :thumbup:

Egészen pontosan:
pogostemon stellata
ludwigia repens "rubin"
hygrophplia polysperma "rosanervig"

Így az összkép az alábbi lett ültetés után:

AK-1105_-_nagy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Most egy ideig új növény biztosan nem kerül be, miután a héten az E. Parvula ki lett egészítve két adaggal, mivel végre van normális csipeszem is. :) Nigro-nak is köszönet a gyors segítségért! :thumbup:
A Ceratopteris Thalictroides is látványosan fejlődik, bár a képen még nem látni a láva kő mögött, de pár hét és méltó társa lesz az M. Mattogrossense-nek. (A Mattogrossense-t a héten nyírni kellett, nő mint a bolond, viszont így sikerült szépen besűríteni.) Algának továbbra sincs nyoma! :clap:

Hogy teljes legyen a nap, a kis akvárium is megkapta a DIY világítását. Itt egészen pontosan egy hegesztett, 60x60-as alu íves L profil keretbe szerelt 3 x 13W-os T5-ről van szó, tartalék hellyel egy további csőnek, ami szerintem jövő héten be is kerül. A kép már sötétben készült, így a szépen lefestett alkotás ugyan nem látszik, de valamennyire a hangulatot talán visszaadja:

AK-1105_-_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Továbbra is várom a javaslatokat, ötleteket.
 
Ahogy látom, "növény ügyileg" ki lehet tenni a megtelt táblát :thumbup:
Néhány hét és nem csipeszre, hanem egy jó ollóra lesz majd szükség :D
 
Nigro said:
Ahogy látom, "növény ügyileg" ki lehet tenni a megtelt táblát :thumbup:
Néhány hét és nem csipeszre, hanem egy jó ollóra lesz majd szükség :D

Még szerencse, hogy csipesszel együtt azt is rendeltem és meg is érkezett... :)
A Mattogrossense-t is azzal nyítam már, illetve ültetés előtt a Parvula-t is. :thumbup:

Amúgy igazad volt! A 30 cm-es csipesz tényleg elég, még ilyen mélységekben is! (60 cm aki + 20 cm felső takarás), bár a szomszédok biztos jókat röhögnek, mikor széken állva, díszkivilágításban ugrálok csipesszel és ollóval. :)
 
Ma megvágtam a Matogrossense-t, mert majdnem kinőtt már az akváriumból, így volt miből sűríteni az alját, illetve jutott a bal sarokba is. (bő 20-25 cm-el lettek megrövidítve)
Bal oldalt kikerült a képből az Anubias Barteri var. Barteri, ez átkerült a fiam akváriumába, illetve kicsit átrendezésre került a Cyperius Helferi, mert úgy éreztem elnyomja a Matogrossense.

AK-NA_1108_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Pogostemon Stellata, Hygrophila Polysperma 'Rosanervig' és a Ceratopteris Thalictroides a 3 nap alatt, mióta bekerültek látványosat nőttek, bár kicsit fakult a színük. Ez vas hiány, vagy inkább még több fényre lenne szükségük?
(a fény jelenleg 0,5 W/L, hétvégétől ez már 0,6 W/L lesz, bár ha ez is kevés akkor kell bele még egy fénycső, a helye megvan, és abban az esetben már nem egészen 0,7 W/L lenne)
Nem vagyok benne biztos, melyik az ami jobban hiányzik, mert a neten talált több leírás szerint a 0,5 W/L-el már jól érzik magukat, és a vörösös, bordós színt vas adagolásával lehet még szebben kiemelni... Valaki tapasztaltabb?

A Hedyotis Salzmanni-ból egy szál elérte a víz tetejét. Kíváncsi vagyok, hoz-e majd virágot. :)
3,5 hetes az akvárium, s szerencsére eddig az alga elkerült (eltekintve egy minimális pontalgától az Anubias levelén).

Lassan azt hiszem, ez lesz az elrendezés végleges verziója, már csak valami nevet kellene kitalálni... Erre is szívesen fogadom az ötleteket, az építő jellegű kritikák mellett! :)
 
Friss képek:

AK-NA_1113-01__6__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-NA_1113-01__5__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-NA_1113-01__4__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-NA_1113-01__3__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-NA_1113-01__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AK-NA_1113-01__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S az őrült bubizás:
(bár látható az egyik képen, még a láva kő is bubizik...) :shock:
AK-NA_1113-01__7__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


bubi1__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


bubi1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

No, meg van aki vasárnap is dolgozik:

AK-NA_1113-01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szép!
De mennyit dob a látványon, ha kicsit korrekciózva van a kép (bár ennél sokkal többet is ki lehetne belőle hozni):

fuleshal.jpg


Bocs hogy belepiszkáltam, csak kíváncsi voltam.
 
HoZee said:
Szép!
De mennyit dob a látványon, ha kicsit korrekciózva van a kép (bár ennél sokkal többet is ki lehetne belőle hozni):

fuleshal.jpg


Bocs hogy belepiszkáltam, csak kíváncsi voltam.

Nyugodtan!
Sokat piszkálnia képeket már nem volt időm, kedvem, ma a karbantartás (vízcsere, kis nyirogatás, Parvula nyírás, stb. a két akiban) 5 órát tartott, így a végén már csak kattintgattam kicsit, majd feltöltöttem. :))
 
Hangulatos az aki és nagyon szépek a növényeid, le a kalappal! :geek:
 
Back
Oldal tetejére