• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

340L - áttérés növényesre

sszever said:
Nigro said:
Erősen növényes akvárium kinézete kezd lenni ;)
A következő nyírásnál háromszög alak formázásra és kész vagy :thumbup:
szever.jpg


Igyekszem. :)

Akkor ezt a hétvégén meg is teszem! :)

És mindezt nem egész 2 hónap alatt?Ez egészen elképesztő.Hát hiába,valakinek benne van az őstehetség a csipeszébe..... :thumbup:
 
gézsé said:
És mindezt nem egész 2 hónap alatt?Ez egészen elképesztő.Hát hiába,valakinek benne van az őstehetség a csipeszébe..... :thumbup:

Köszönöm! :thumbup:
Pedig simán EI tápozás, CO2 és DIY lámpa...
No meg egy nagy adag szeretet, törődés, és most már lágy víz...

A parvulával nem vagyok annyira megbékélve még, de vele majd a hétvégén elbeszélgetek kicsit. :)
 
helló
Először is kösz a gratulációd! Hát a te akid már nagyon fejlett állapotban van... ;) :clap:
Fogadd meg Nigro tanácsát a nyírással kapcsolatban és akkor nagyon komolyan fog kinézni!
Már alig várom a hétvégét, irány a GA és én is elindítok a mostani nanom mellé egy 162 literes high- tech akit... :silent:
További sok sikert az aquascaping világában...
:wave:
 
bandee said:
helló
Először is kösz a gratulációd! Hát a te akid már nagyon fejlett állapotban van... ;) :clap:
Fogadd meg Nigro tanácsát a nyírással kapcsolatban és akkor nagyon komolyan fog kinézni!
Már alig várom a hétvégét, irány a GA és én is elindítok a mostani nanom mellé egy 162 literes high- tech akit... :silent:
További sok sikert az aquascaping világában...
:wave:


Köszi! :thumbup:

Igen, hétvégén a terv a nyírás, illetve egy két kép készítése a hátsó oldal ideiglenes leragasztásával...
 
Sziasztok!

Holnap lenne egy nagyobb nyírás, s mivel a Blyxa Japonica is kissé megnőtt, az lenne a kérdésem:

A Blxy Japonica esetében ha a levelek túl hosszúak, azokat simán megnyírhatom a kívánt hosszra?

Köszi
 
A Blyxat nem igazán lehet úgy nyírni ,mint mondjuk egy tenellust. Sajnos ha visszavágod ,a csonkolt levelek bomlásnak indulnak és el is dobálja őket a növény.
Itt inkább a tőosztásos újraültetés jelent megoldást.
 
N-emy said:
A Blyxat nem igazán lehet úgy nyírni ,mint mondjuk egy tenellust. Sajnos ha visszavágod ,a csonkolt levelek bomlásnak indulnak és el is dobálja őket a növény.
Itt inkább a tőosztásos újraültetés jelent megoldást.

Végül is ez lett. Új hajtások lekerültek, illetve volt egy kis rendezgetés...
 
No, hosszas csend után egy kép...

Két hete nem volt időm nyírni, de majd holnap előveszem a motoros fűkaszát. :)

AK-120225-01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon szép! :thumbup: Én nem nyírnám még, nekem tetszik így Hollandusosan. :)
A lakók szépen összeáltak egy csoportképre. :)
 
sszever said:
No, hosszas csend után egy kép...

Két hete nem volt időm nyírni, de majd holnap előveszem a motoros fűkaszát. :)

AK-120225-01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azért óvatosan az ollóval! Csak amit muszály! Szerintem fantasztikusan néz így ki!! :clap: :thumbup:
 
Kösztönöm az elismeréseket :)

Kicsit jobban meg akarom nyírni, mivel két oldalról nyitott akváriumról van szó, a hátsó oldala így már nem hossza azt a hatást... :(
A Japonica-kat mindenkép ritkítani szeretném, mivel inkább magasba indultak el, és vagy 5 centi törzset növesztettek. A kis akváriumban ahol egy Japonica valami érthetetlen okból árván áll egy sarokban, ott viszont gyönyörűen bokrosodott, a kevesebb fény mellett is. :) Itt is az a terv.
Este teszek fel majd nyírás utáni képet. :)
 
Hátulról ne nézzék..menjenek körbe! :twisted:
Én fegyveres őrt állítanék mellé a fűkaszások ellen. :)
 
Nigro said:
Before


After (4 hónap )


Ez a két kép mindent elárul. ;) :thumbup: :clap:

Aztata gyönnnyörűséges hajóroncsot, hogy benőtték azok a gonosz növények.
Jajajaj :twisted:
 
Nos, csak itt járt az őrült kaszás tegnap... :)

AK-120226-01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Amikro belenéztem az akiba rettenetes nap kupi fogadott... S utána sem lett jobb.
A terv először az volt, hogy a Japonicácat kiveszem, és az új hajtásokat ültetem vissza, ritkábban, hogy legyen helyük szélességbe menni. Ahhoz képest csak 2 került vissza, a többi ment a kis akváriumban, illetve ismerősömnek.
A mohák rettenetes állapotban voltak, tele mulm-al, így a karácsonyi moha többek között újra is lett kötözve, és bekerült középre, hátra.
A Polysperma is érdekes állapotban volt. A teteje gyönyörű, egészséges levelekkel tele, míg a közepe, mintha kiszáradt volna. Így kapott ő is egy erőteljesebb nyírást, észhez kapjanak ott is a levelek.
A Myriophyllum Mattogrossense is érdekesen alakult, épp hogy hozzáértem, az összes elúszott a víz tetejére, kirohadtak a gyökerei (?), vagy valamelyik hal elrágta a szárait? No, abból is már csak a kisebb akváriumban van.
Viszont így szépen érvényesül az Anubias Barteri var. Augustifolia, ami eddig elégé el volt nyomva...

Most már csak az a kérdés, hogy középen mivel futtassam be a talajt... A bal oldalon (a Cyperus Helferi) előtt van egy kis növényke, amely valamennyire követi a vasfa vonalát, az szerintetek micsoda?
 
Back
Oldal tetejére