• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes próbálkozásom

hke

Új regisztrált
Üdv mindenkinek!

Amint láthatjátok, új vagyok a fórumon. Eddig csak szótlan szemlélője voltam a beszélgetéseknek. Akváriumot testközelből először jó barátomnál láttam, ami egy 20 literes kék kavics aljzattal, műnövényekkel felszerelt kis „vízi világ” volt :D . Viszont a kis színes halacskák nagyon megtetszettek. Innen egyenes út vezetett ahhoz, hogy én is szert tegyek egy akváriumra. Közben a kék kavicsos „szépségből” egy szép növényes akvárium lett és az i-re már csak a pont volt a másik növényes akvárium (ami szép helyezést ért el a H.A.C. 2010-en).
Ezután én is egyre határozottabban gondoltam, hogy belevágok egy ilyen gyöngyszem elkészítésébe. Az előttem elkövetett hibákból tanulva próbáltam elkészíteni a saját akváriumomat. De egy nagy hibát mégis elkövettem: beépítettem a falba…
Nos, jöjjenek a száraz tények:
Akvárium mérete: 94*55*40
Szűrés: Resun EF 1200 1200 lph
Világítás: Dymax Rex 4, 4*39 W, napi 10 óra
Fűtés: Sera 150 W
CO2: nagynyomású, 5 kg-s palack, hegesztés technikai reduktor, wave üveg diffúzor
Tápozás: Tropica Plant Nutrition (gyári adagolás), Easy-Life Carbo, Easy-Life Kalium
Talaj: Aquaclay 20 l, Tropica táptalaj 5 l
Vízcsere: hetente 30% csapvíz, vízelőkészítő használatával
Hardscape: Red moor fa, lávakő 20 kg
Élőlények: 60 db kék neon, 10 db üveglazac, számtalan red cherry, 5 db otocinclus, 1 pár betta
Növények: echinodorus tenellus, microsorum pteropus „narrow”, valisneria nana, nymphaea lotus „zenkeri”, anubias barteri, taxyphillum barbieri, hydrocotyle verticillata, pogostemon stellata, marsilea hirsuta

Az akváriumot kb. 3 hónapja indítottam és nagy örömömre egy kevés pontalgán kívül mindenféle alga elkerült. Megérte hallgatni a tapasztaltabbakra, és a tropica utasításaira! Az elkészítés folyamatát sajnos nem sikerült megörökíteni, de a kezdetekről van képem és természetesen a majdnem aktuális helyzetről is. Íme:

Ez a kép készült (telefonnal) pár nappal az indítás után.
5542227823_a331a01755_z.jpg


Ez pedig kb 2 hete készült.
5542799148_8569a8d7e2_z.jpg


5542222727_bd1197d123_z.jpg


Nemsokára teszek még fel képeket, addig is kíváncsian várom a véleményeket, észrevételeket, kritikákat.
 
Köszönöm az elismerést :) . Az elképzelés megvolt, de a munka végeztével a végeredmény nekem sem vetítette előre, hogy tényleg az lesz belőle, amit várok. De megtörtént.
 
Bizony az első képen nekem sem jött be igazán, túl sárgás volt az egész, de nagyon kellemeset csalódtam a másik képen. Szuper lett, megnőnek a növények és már kész is van ;)
A háttérre valami homogénebb fekete kartont vagy fóliát keress jobban néz ki és nem látszódnak a karcok.
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Óriási a különbség az indítás utáni- és a mostani képek között :) Tetszetős :thumbup: Kicsit nem sok a neon amúgy?
 
Nagyon örülök, hogy tetszik nektek az akvárium :) Igyekeztem és most is igyekszem, hogy este munka után jó legyen ránézni, kikapcsolódni egy kicsit előtte.

inadsz said:
A háttérre valami homogénebb fekete kartont vagy fóliát keress jobban néz ki és nem látszódnak a karcok.
Igen a karcokkal gondom van, de azokat nem a hátsó falon látod. A frontüvegen vannak sajnos és a fotókon sokkal jobban előjönnek. A háttér fekete fotókarton lenne, de vásárlás után vettem szemügyre jobban és akkor már egyértelműen látszott, hogy szürke :D Be fogok szerezni egy valóban feketét.

stevo said:
Az akvárium jobb oldalát picit üresnek érzem, de a bal oldal kompenzálja.
Az eredeti elképzelés ez volt, aztán én is gondolkodtam azon, hogy megváltoztatom a jobb oldalt, de túl nagy átalakítással járt volna. Majd legközelebb... :)

recon said:
Kicsit nem sok a neon amúgy?
Ha előtte állsz, nem tűnik soknak. Mértem vízértékeket is, és minden rendben van, így szerintem nem lehet gond a nagy neon létszámmal. :D
 
Szia!
Lehet csak én vagyok vele úgy, nekem az első kép is tetszik! :D
Jó lesz a folytatás is :thumbup:
 
Szia!
Nagyon köszönöm! :) Igazából a telós kép nem tudja visszaadni az akkori kinézetét az akinak, de élőben más volt, jobban nézett ki. Remélem én is, hogy a jövőben is jó lesz ránézni.
 
Nekem is tetszik az első kép is, ott még látszódott a felépített szikla-hegység, vagy nevezzük akárminek :)
Szóval szerintem a moha nyírásával próbálkozhatnál, hogy ne vesszen el a növények alatt az építmény ;)
 
dekalabda00 said:
Nekem is tetszik az első kép is, ott még látszódott a felépített szikla-hegység, vagy nevezzük akárminek :)
Szóval szerintem a moha nyírásával próbálkozhatnál, hogy ne vesszen el a növények alatt az építmény ;)
Annak ellenére, hogy valóban nem túl jó a fotó minősége nekem is bejön az első kép, pont a fentiek miatt: ott szépen látszik a jól összerakott hardscape. A lávakövek és a gyökér szépen passzolnak egymáshoz. Én is azt javasolom, hogy tudatos nyírással hagyd jobban érvényesülni a dekorelemeket.

Egyébként tetszetős első próbálkozás, gratula. :)
 
oRphEus said:
dekalabda00 írta:Nekem is tetszik az első kép is, ott még látszódott a felépített szikla-hegység, vagy nevezzük akárminek :)
Szóval szerintem a moha nyírásával próbálkozhatnál, hogy ne vesszen el a növények alatt az építmény ;)
oRphEus said:
Annak ellenére, hogy valóban nem túl jó a fotó minősége nekem is bejön az első kép, pont a fentiek miatt: ott szépen látszik a jól összerakott hardscape. A lávakövek és a gyökér szépen passzolnak egymáshoz. Én is azt javasolom, hogy tudatos nyírással hagyd jobban érvényesülni a dekorelemeket.

Köszönöm a tanácsokat, a következő nyírásnál megpróbálom jobban ritkítani, de nem egyszerű a lávakő pórusaiból eltávolítani a benőtt mohát.
 
Köszönöm szépen. Nemrég elkezdtem egy kis kiegészítő kálium tápozást is használni és elég meggyőző az eddigi eredmény. Megindultak elég szépen a növénykék. Főleg a lotus tetszik most. Valószínűleg jövő héten megint tudok majd pár képet csattintani, ha elkészül feltolom mindenképpen.
 
Back
Oldal tetejére