• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

340L - áttérés növényesre

N-dee said:
Hangulatos az aki és nagyon szépek a növényeid, le a kalappal! :geek:

Köszönöm. :) Igyekszem.
Bár még csak 4 hete kezdtem a növényezést, de azt hiszem kezdem elkapni a fonalat... :thumbup:
 
Jah nem írtam, hogy miért.. :) Szóval azért, mert marha mutatós tud lenni, de piszkosul nő (Viket idézve: gyomnövény :D ), és amikor nyírod, vagy egyszerűen elszabadul, benövi mindenhova magát (két újratelepítés múlva is fogsz belőle találni..). Szóval ezért.
 
attibva said:
Jah nem írtam, hogy miért.. :) Szóval azért, mert marha mutatós tud lenni, de piszkosul nő (Viket idézve: gyomnövény :D ), és amikor nyírod, vagy egyszerűen elszabadul, benövi mindenhova magát (két újratelepítés múlva is fogsz belőle találni..). Szóval ezért.

Rendben, így mr értem. Köszönöm!

Akkor jelenleg a karácsonyi moha a befutó.
Jelenleg a kis aki-ba is gondolkodom "moha fal" felszerelésében...
 
Köszönöm!

Bár ma kicsit elszomorodtam, mert moháimon megjelent a Cladophora (Blanked Weed) alga, a Staghorn mellett.
A Staghorn és és a Cladophora az aki két külön sarkában jelent meg. A mohák környékén a legkisebb a flow (felette vannak a beömlő csövek), így jelenleg a CO2 emelést látom lehetséges megoldásnak, mivel mindkettő lehetséges megoldásaként tartják számon.

Tápozás: 30 ml makro EI táblázat alapján számolva, 15 ml mikro, 4 ml vas, kb. 3 naponta 15 ml easycarbo.

Esetleg egyéb javaslatok?
 
Hétvégétől lágy víz lesz. Ma volt idő felszerelni a lágyítót és a pumpát is...

lagy_viz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
No, mint láthattátok, beszerlésre került az RO. Nem épp a legszebb megoldás, hisz más szekrény alá rejti, nálam ez a kényszer nem volt, mivel volt egy használaton kívüli mosdó, így abban a két hordó is szépen helyet kap, így mehet a lágyítás ezerrel.
A terv, hogy valahol 5GH köré lőjem be az akváriumot. Jelenleg 100% csapvíz csere volt, heti 35%. Nem tudom jól gondolom e, de arra gondoltam, hogy:

3 hétig, heti 1x 35% vízcsere csak RO vízzel, majd
4. héttől 1/3 csapvíz + 2/3 RO vizes csere. Ezzel gondolom egy hónap alatt nagyjából a megfelelőszintre húzható a keménység. Jó az elképzelés?
Az akváriumban sziklából csak egy 8 kg-os lávakő van. (A fa teteji kavics jelenleg csak súlyozás céljából van bent, mivel a karácsonyi moha, illetve a fa amire kötve lett, még kissé úszik :) )

ak-1125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kép jelenleg csak mobilos, erre futotta az időből, de a lényeg igazából látszik, mármint az, hogy a növények állat módjára nőnek! :thumbup:

Növények:
Myriophyllum Mattogrossense - A legjobban növő növény. Múlt vasárnap durva nyírást kapott, erre ezen a héten 35 cm-t nőtt, és megint a víz felszínéig ér. A hétvégén megint durva nyírás lesz.
Blyxa Japonica - egyik kedvenc növényem, hihetetlenül szépen bokrosodik, elérte a kb. 10 cm-es magasságot, remélem itt nagyjából meg is áll.
Ludwigia Repens 'Rubin' - érdekes módon valahogy nem érzi jól magát. Talán ő okozza a legtöbb fejtörést. Bordó levelei inkább barnásak, növekedésével nincs gond. A fény 0,75 W/L, extra vas tápot is kap, mégsem akar igazi pompájában mutatkozni. Ez igaz valamilyen szinten a Hygrophila Polysperma 'Rosanervig'-re is, ahol egyes szárak zölt leveleket hoznak, másokban megvan a fehér csík, de színe inkább a zöld felé hajlik.
A Parvula megkapja a hétvégén megint a 2 hetes nyírását (most másodszor), az első után látványosan elkezdett sűrűsödni, igaz a gyeptől még elég messze van. :)

Algák:
A Staghorn algák által megtámadott legtöbb levelet eltávolítottam. Van még pár, de nem terjeszkedik.
Enyhe zöld pont alga figyelhető meg az üvegen, heti vízcserével a kaparás megoldja. Aki nem tudja, mit keressen, nem is veszi észre.
A mohák is kezdenek észhez térni, miután víz leszívásakor jól kitakarítottam őket. Egyre inkább látszik, hogy használ neki, így ez is a kötelező feladatok közé kerül ez is a heti vízcserék esetében.
Lekopogom, egyéb gond nincs. :)

Tápozás:
Jelenleg mind micro, mind macro-ból 15 - 15 ml megy be naponta, ezt kiegészítem további 4 ml vassal.

Világítás:
Napi 8 óra 0,75 W/L, + 30 perce előtte és utána egy fénycső, hogy ne hirtelen kapják meg a max-ot a halacsok, elég vakító, ha minden fénycső dübörög.
A fénycsövek 6500K-esek (5/6) és 4200 K (1/6). Minden növény bubizik, napi rendszerességgel... Öröm nézni!

CO2
1,5 órával világítás előtt kapcsol be 4 bubi / másodperc, majd 1 órával fény oltás előtt leáll í rendszer. Drop check szerint inden pöpec.

Felszíni hártya:
Viktor javaslatára esőztetővel veretem a felszínt egy hete. A második nap estélyén is megjelent, viszont az egyik bogyós, nem igazán márkás halkaja elhagyásával ez is megszűnt, illetve a habosodás is. Tehát feltehetőleg nem a növények akartak kommunikálni velem. :)

Nos kb. ez a helyzet most. Minden kritikát szívesen látok és veszek. Aki esetleg RO-ban jártas az a poszt elején lévő gondolatmenettel kapcsolatosan is elmondhatja véleményét...
 
Szerintem jó az elgondolás az RO-val. Az aki pedig szépen alakul :thumbup:
Lassan elkezdheted formázni a stem-eket. ;)
 
Nagyon szépen alakul! Gratu! ;) Nekem főleg a blyxa-s előtér és a matto függöny tetszik!
Amúgy ez az akvárium ugye térelválasztó, mégis az az érzésem, hogy igazán csak erről az oldalról mutatja az igazi szépségét, ha a másik oldalról is lőnél időnként fotókat, akkor elrendezésben a guruk mondanak Neked majd okosakat ;)
Illetve még egy dolog, ha ránézel az aksira, akkor látsz jobb oldalt egy részt, ahol nincs semmi, valami kívánkozik oda (ahol a kanapé is látszik). Legalábbis én így gondolom. :oops:
 
Nigro said:
Szerintem jó az elgondolás az RO-val. Az aki pedig szépen alakul :thumbup:
Lassan elkezdheted formázni a stem-eket. ;)

A formázással kapcsolatosan van valami támpont? mert ez nekem most egy kissé új kifejezés?
Nem igazán értem mire gondolsz. :)
 
stevo said:
Nagyon szépen alakul! Gratu! ;) Nekem főleg a blyxa-s előtér és a matto függöny tetszik!
Amúgy ez az akvárium ugye térelválasztó, mégis az az érzésem, hogy igazán csak erről az oldalról mutatja az igazi szépségét, ha a másik oldalról is lőnél időnként fotókat, akkor elrendezésben a guruk mondanak Neked majd okosakat ;)
Illetve még egy dolog, ha ránézel az aksira, akkor látsz jobb oldalt egy részt, ahol nincs semmi, valami kívánkozik oda (ahol a kanapé is látszik). Legalábbis én így gondolom. :oops:



Igen, térelválasztó. Vasárnap körbe lövöm, hogy minden oldala látszódjon, holnap sajnos még dolgozni kell.
A jobb oldali üresség a Ceratopteris Thalictroides-nek van fenntartva, ami remélhetőleg lassan ugyancsak beindul, és benövi a neki szánt helyet. A Mattogrossense utolsó nyírásánál ott erőteljesebben ritkítottam, hogy elég fény jusson le a mélységbe...
A másik oldala (kanapé) ténylegesen más képet ad, mivel ott nem igazán van sok hely a növények és az üveg között, ettől függetlenül érdekes látványt nyújt, mivel ott inkább mozognak az apróbb termetű halak. Oda tényleg kell majd ötlet, mit is lehetne vele kezdeni.

Amit az előbbi gondolat menetből kihagytam:
Az Amano garnélák lusta dögök, mivel a héten 3-4-nél többet nem láttam a 25-ből. Ez kissé elszomorít!
 
Gondolkodom már pár napja, hogy kicsit átrendezem a növényeket, így hogy látom, melyik, hogy növekszik.

Nem tudom mennyire baromság, vagy sem, de szívem szerint aMattogrossense-t eltolnám a két széle felé, hogy a középső részen (ahol most van) csak a Blyxa Japonica maradjon.
Feltehetőleg ez így mindkét oldalról elégé jól nézne ki, s a Blyxa-nal az az érzésem, kell neki még egy kis hely...

Mi a véleményetek?

ak-1125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nem fogja a Salzmannii-t, illetve a Hygrophila Polysperma-t elnyomni? Nem lesz a két széle túlzsúfolt? Esetleg a Polyspermat ritkítsam kicsit ebben az esetben?

A hétvégén amúgy megtörtént az első RO-s vízcsere. Az RO készülék a vártnál jobban teljesített, kb. 80 litert 4 óra alatt csinált meg a nyomás fokozó pumpa segítségével.

Ha kiteljesedik a kép, akkro a hétvégén ezt meg is teszem, feltehetőleg a növényekből lesz egy jó kis adag, ingyen, de ezt majd jelzem a megfelelő topikban.

Előre is köszönöm segítségeteket, véleményeteket!
 
Nos tegnap volt 50 napos az akvárium...
Tegnap megtörtént a középső részt érintő átalakítás, azaz a Mattogrossense kikerült a bal oldalra (szigorúan csak friss hajtások) a felesleg pedig ment két ismerősömnek.
A középső rész hátuljára pedig a Blyxa Japonica új hajtásaiból került be.
Ezen a hétvégén volt a második teljes RO-s vízzel történő kb. 40%-os vízcsere. Az RO készülék nagyon szépen muzsikál a nyomás fokozó pumpával. Agyári 283 L / nap-al szemben óránként durván 15 litert lágyít, a 60 literes hordó alig több, mint 4 óra alatt megtelik teljesen. A különbség észrevehető volt már az első alkalom után, ugyanis erőteljesen viszaszorult az üvegen megjelenő vízkő, ileltve ahtente enyhén megjelenő zöld pontalga is.
A növények nőnek mint a gomba. Parvulát kellett volna nyírnom a hétvégén, de erre nem volt időm, így majd jövő héten kerül erre sor.

No, de jöjjenek a képek:

ak-1205-01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ak-1205-02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ak-1205-03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ak-1205-04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ak-1205-05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nem tudom, kinek hogy jön be így, hogy középen nincs mr az a nagy dzsungel, élőben mindenesetre mutatósabb, és a másik oldalról is nagyon jól mutat így az akvárium.
 
Erősen növényes akvárium kinézete kezd lenni ;)
A következő nyírásnál háromszög alak formázásra és kész vagy :thumbup:
szever.jpg
 
Back
Oldal tetejére