• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

187 literes Ryoboku tervezet

Újabb ryuboku hurrá! :clap:(a következő aki megint az lesz nekem is ;) ) Kíváncsi leszek majd a végkifejletre.

gelo said:
A vizet szeretném lágyítani mert a bolbitis a kedvencem és nálunk kemény a víz.KH:10 GH 16-18 legalább is a tetra test szerint.
Meg lehet a narrow-nak sem ártana.

Barátomnál van Bolbitis, igaz egy kicsit nyögve nyelősen, de beindult. Viszont a narrow biztos, hogy nem "allergiás" a kemény vízre, mert haverom üzletében bokrosodik, mint állat. Mindkét növény csapvizes akiban van, gH: 25-26, kH: 16-17.
 
Köszi N-dee az infót és a hsz-t.Meg a többieknek is.
Akkor már csak a PH-ra gondolok.Mert az tegnapig olyan 8 körül volt, míg difit használtam.Tegnap viszont a reaktor miatt lement 7-re,de inkább alulról verte mint felülről.Olvastam a bolbitis-nek 5-7 a PH.A narrow-t még nem néztem meg.Ha ez igaz és bejön, akkor megspórolhatom az RO-t.
 
Pure07:Igen igazad van.Sőt ez is a gondom.Mind a 3 külön-külön is megállná a helyét.
Sajnos az a szitu lépet fel,hogy túl sok a kapitány és kevés a katona.Most is éppen legózom velük,ha majd a kövek is megjönnek remélem könnyebb dolgom lesz.
 
Na most már tudom, ki csapott le a GA shop új red-moor készletére. :) Fa terén mindenképpen jó választás volt. Most jön a neheze, kiválasztani azt az egy variációt, amit végül használni fogsz. Ezzel én is elvoltam egy darabig. :)
 
Én a következőket csinálnám:

1. Tennék az akiba nagyon óvatosan homokot, hogy ne karcoljam meg az üveget.

2. Eldönteném, hogy milyen kompozíciós elvek alapján rakom össze a fákat. Olyan, hogy "centrális sziget" gyakorlatilag nincs, bármennyire szeretnénk. Ha nincsenek hangúlyos fókuszpontjaid az akiban akkor vesztettél. Látni fogod, hogy még akkor is van fókuszpont, ha egyébként buta módon kétoldalra helyzett kettő db. fáról van szó, és akkor is van, ha látszólag középre rakott egy csokorról van szó.

A "sziget" kompozíció egy igazi japán akiban mindig kapitális átverés. Középre van komponálva látszólag minden, de ha tudatosan nézed akkor rá fogsz jönni, hogy mindig van aranymetszésben egy hangsúlyos vezető vonal. A fókuszpontot (ami tk. vonal) mindig egy-egy hangsúlyos ág vagy ág-csoport adja. És kivétel nélkül mindig (!) van fő-ág, ami el kell vigye a prímet.

3. Addig pakolnám a fákat és nézegetném, amíg elégedett nem vagyok vele. Figyelem, az üveget a porszemek nekinyomásával szépen össze lehet karcolni.

Most tele fogom szemetelni fotókkal a topicodat, de remélem a többiek elnézik nekem. :D Nézd meg ezeket az ADA képeket:

Kétoldalas kompozíció, de a bal oldali aranymetszési ág a súlypont:
06.jpg


A bal oldalon ravasz centrális (sziget) kompozíció (több fával bizonyára) aminek a két fő ága viszont aranymetszésben jön fel, a jobb oldali aki jobb oldali nagyobb ágra aranymetszésben komponált és balról fel a jobb ferde ágig szép háromszöget tartalmazó aki:
14.jpg


Bal oldali nagyobb fára hangsúlyozott aki (aranymetszésben):
15_1.jpg


Két fával, jobb oldali aranymetszésre komponált:
23.jpg


Ebben a kompozícióban már több önálló hibát is látok (bocs V), de itt is működik az aranymetszés és a háromszögek.
viktorstudy.jpg


Ebből az is látható, hogy a vizuális súlyokat a megfelelő növényválasztással (élénk színű vizipáfrány pl.) hogyan lehet befolyásolni. Ezt előre kell látnod magadban az ültetéskor, és számolnod kell vele. Ezért pl. hiába tennéd fel egy ilyen aki csupasz "hardscape" képét ide, nem tudnánk elképzelni a növényes és árnyékos fókuszpontokat és rossz tanácsokat osztogatnánk neked. Vagy fordítva - hiába jó egy hardscape, ha a növények beültetése és térnyerése során a fókuszpontok módosulnak. Megjegyzem ez akár jól is elsülhet, de miért bízzuk a véletlenre???

Mert ha jobban belegondolunk mik is Viktornál a fókuszpontok? Egy élénkzöld páfrány, valami sötét izé a kép közepén (a misztérium kedvéért) és egy bal oldali már jobban definiálható V-be ültetett micsoda. Nyilván most jöhet azzal, hogy ezt nem így tervezte, de ezt akkor is így tervezte. Érthetően magyaráztam, V? :D ;) A szándékból vagy zsigerből komponálás eredménye és elemzési szabályai ugyanazok. Mindegy, hogy tudod-e pontosan hogy mit csinálsz és úgy csinálod (én ilyen vagyok), vagy érzed, hogy jó - és úgy.
 
Szia!

Szerintem bárhogy is "komponálod" meg az összképet biztos ütős aki lesz. ;)
A kövek beszerzése után biztos többet látsz majd,és tuti,hogy órákig fogsz "legózni",mire kialakul a neked tetsző kép.Ezután már lehet a növényeket válogatni,hogy mit hova.
 
Kösz Key!
Ezt vártam tőled.De tényleg.
Bár most,hogy őszinte legyek egy kicsit nagyon betojtam. :lol:
Ennyi mindenre figyelni. :crazy: :eek: :shock:
 
Hát vagy marad a B terv. Nem figyelsz semmire és odateszel egy olyan jó akit mint az enyém. Amire key majd kedvére rajzolgathat. :lol:
 
Hé Viktor!
A B terv megvalósításához beszerztem egy speckó műszert. Egy u.n. SACCOGRÁFOT. :lol: :lol:
Csak a használati utasításával küszködöm.Az első mondat így kezdődik-Őőőőőő,hmmm,áhááá!
 
SZIA ZSIGA VAGYOK SZERETNÉM TÖLLED MEGKÉRDEZNI,HOGY HOL VETTED EZEKET A JÓ FÁKAT.LÉGYSZIVES IRD MEG A CIMET ,KÖSZI
 
Sziasztok!
Na kérem szépen, pozitív változás állt be a projekt életében.Már minden adott /azaz részben, RO nincs/De nem is lesz a közeljövőben.
Most éppen a növényekre várok.Ezek pedig a következők.

Előtér:

-Eleocharis parvula
-Riccia fluitans

Középre-előre:
-Saurogyne repens
-Cryptocoryne parva
-Echinodorus parviflorus "Tropica"
-Hydrocotyle verticillata


Középre:

-Echinodorus quadricostatus

Középre-hátra:
-Hygrophila corymbosa "Compact

Hátra:

-Vallisneria americana /natans/

Fára:

-Anubias barteri "nana"
-Microsorum pteropus
-Vesicularia dubyana 'Christmas'

Ami még nem biztos:
-Hemianthus micranthemoides
-Pogostemon stellata (Eusteralis)
-Vallisneria spiralis 'Tiger'
Ezek a növények még az előző setup-ból vannak.

Megoldódott az AM 1000 probléma is.Beszereztem egy új szívet az AM rendszerében.Mégpedig az EHEIM Compact+ 3000 személyében.
Most már így tökéletes. :thumbup:
A pumpa egy Atman 1550l/h külső szűrőre lett kötve,mely innetől "csak" vödörként üzemel.Majd ezután jön a rettegett AM 1000.A pumpa 75%-on megy jelenleg,
a flow kb.megegyezik a 2080 teljesítményével./természetesen töltettel/.
Szemmel látható a javulás.
A Red Moor fák már 1 hónapja áznak,mind víz alatt.
Most már tényleg csak a növények hiányoznak.S remélem sikerül egy olyan akváriumot összerakni amivel én is elégedett leszek és bátran nevezhetek vele.
Tudom,elég sok fajta a növény.Ezért itt buktató lehet,mert néha a kevesebb több.
De bízom magamban. :wave:
 
Elkészült az új aki.
Bár az elképzelés megvalósítása nem sikerült,de ha benövik a növények baba lesz. :D

4929611031_0ebe2e5478_z.jpg


Egy kicsit felülről
4929651579_c1f0883766_z.jpg


Bár csak most vettem észre,hogy a gépen 640-re állítottam a méretet.Sebaj 1 hónap múlva már nagyobb lesz a kép.
 
Én nagy fantáziát látok benne. Szerintem jó lesz! :thumbup:
Csak majd győzd ezeket a növényeket kordában tartani ;)
 
Lájkolom ;) yyönyörű aki lesz belőle, ha megnőnek a növények. Kerüljön el az az alga messziről :)
 
ismét egy izgalmas aki. a talaj még nem világos milyen képet fest majd, de idővel kialakul.

gratu az átalakításhoz. :thumbup:

mi lesz itt az idei HAC-on? :shock:
Csak így tovább fiúk lányok, jó nézni, hogy van eredménye a sok papolásnak. :angel:
 
Back
Oldal tetejére