• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

187 literes Ryoboku tervezet

gelo

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!
Mint említettem szeretnék egy olyan akváriumot készíteni amivel én is elégedett leszek,remélhetőleg.A mostanit szeptemberben tervezem szétbontani.
Addigra ha minden igaz, minden rendelkezésemre fog állni.Igyekszem majd a lehető legtöbbet kihozni belőle.
Ma meg érkezett az első,de nagyon lényeges hozzávaló.

4440615945_44a188ca4e_b.jpg

Tehát ami megvan hozzá:

Technika
Akvárium:89x50x42cm Kb.187liter
Szűrés: Eheim Prof.3 2080/gyári szűrő töltettel/,Atman CF-1200/most csak szivacs,de tervbe van véve 4 l Seachem Matrix még/
CO2:Nagynyomású rendszer /2 db 2kg-s palack,Papillon reduktor,AM mágnesszelep,GW visszafolyásgátló szelep,GA buborék számláló,AM 1000 reaktor /ezt az Atman hajtja/
Egyéb:Seachem Prime,ADA Gren Bacter,ADA Phyton-Git
Ami nincs meg:

Aljzat: ADA Power Sand Special 6 kg,ADA Aqua Soil Amazonia II 18kg,Fehér dekorhomok kb.10 kg
Dekoráció: 30 kg Seyriu kő,/3 db Red Moor fa az itthon van :D /
Egyéb: ADA Bacter 100,
RO Vízlágyító

Növények:
Még gondolkodom rajta ;)
 
hmm redmoore fa, nálam is ez lesz a befutó a képeket elnézve :D egyébként sok szerencsét hozzá. ;)
 
Szeretném a tanácsaitokat kérni.A fákat hogy helyezzem el.
Íme néhány variáció.

4441517922_e6f4060f05.jpg

4440738799_def1cdccdc.jpg

4440738571_5b8832844c.jpg

4441517078_6d43961ab6.jpg

4441516376_5c686d1531.jpg
 
Hello!
SZERINTEM a 3 vagy 4 azért jobb mert már eleve van két fókuszpont ami köré könnybben tervezheted az egészet. A többiből nehezebb lesz, kivéve esetleg ha már van határozott elképzelés a növények elhelyezéséről.
Egyébként Én megpróbálnék még egy olyat mint az 1 csak a baloldalon lévő csoportott összehúznám kicsit és jobboldali 1 db fa adhatna egy gyengébb fókuszt. Így kicsivel lehet jobban vezetné a tekintetet.
Jó ötlet a 2db 2 kg-os palack :thumbup:
A fény mennyi vagy milyen lesz?
Milyen érmek vannak a polcon?
Vízet is lágyítod? Majd ha összeáll a technika arról is csattints.
Sok sikert :thumbup:
Ja kövek is lesznek.
 
A fény 4x39W DIY függesztett armatúra.Jó lenne ha sikerülne olyat összehozni mint Patzunak.Az nagyon tetszik.
A csövek 3db 865 és 1db S.Gro Lux.
A vizet szeretném lágyítani mert a bolbitis a kedvencem és nálunk kemény a víz.KH:10 GH 16-18 legalább is a tetra test szerint.
Meg lehet a narrow-nak sem ártana.
 
Jó lesz, majd kövekkel jobban fog mutatni. Egy flickr linket dobnál ahol meglehet nagyban nézni a képeket? A válaszom a 4-es :)
Szerk: na jó a 3-as is jó :D
 
Alulról felfelé tekintve:

Az 1-4-5 kép olyan mintha üzletben lenne és eladásra várna.

A 3. már jobb de annak ellenére, hogy csak két fa van, túl sűrű az ágazat, olyan egyforma az egész.

A 2. kép az egyéniséget sugall.

De mivel szárazon van, más az egész, ettől függetlenül bármelyik jó lehet. A növényekkel már más arculata lenne/lehetne, akármelyik kompozíció szép lehet, ezután már neked kell "csodát " csinálni velük.De a kevés néha több.
 
Jojo álláspontján vagyok én is. A legtöbb nem hozza ki a fában rejlő lehetőségeket.
A jelenlegiek közül a 2. verzió a befutó nálam. :thumbup:
 
Köszi srácok!
Igyekezni fogok és próbálom megszívlelni a tanácsokat.
 
Na akkor én is. :)

Én a két "bokrosabb" fát raknám két oldalra, a nagyobbat a jobb oldalra, és annak a tövéből a front üveg felé kicsit átlósan raknám be a kevésbé ágas-bogas darabot. De ez persze csak az én véleményem. :)
 
Back
Oldal tetejére