• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

100 literes már nem is csak tanuló :)

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Kb 4 hónapja mertem először feltenni képeket erről az akváriumról, ebbe a postba. Akkor még nagyon amatőr módon nézett ki,
nem is hittem, hogy négy hónap alatt ekkora pozitív változáson tud majd keresztül menni. Sokat alakítgattam míg végül elérte ezt a formát és már
nem csak tanulás céljával tartom fent hanem élvezetet is nyújt ha ránézek. Sok növény került ki belőle többek közt a bacopa monnieri és a
hydrocotyle leucocephala és szerepüket pár új növény vette át. Az akinak végre van formája és már nem is annyira összevissza mint anno.
Inkább holland stílusú aki ez mint Nature Aquarium de hollandnak sem lehet egyértelműen titulálni. Rendhagyónak mondható benne
a HM szőnyeg és az óriási heteranthera zosterifolia bokor aminek hátsó szálait most hagyom a vízfelszínre feküdni, hátha virágzik majd.

Adatok:

Akvárium tulajdonságai:
80 cm hosszú, 40 cm magas, 30 cm mély, 96 liter, fekete ragasztott élek (sajnos)

Vízcsere:
Heti 50-60% csapvíz

Tápozás/adalékok:
Napi 5 ml Green Aqua Micro+Macro, 4 ml EasyCarbo és vícseréknél heti egyszer 20 csepp ADA Phyton Git, 10-15 csepp Green Bacter
illetve két kupak EasyLife ffm vízkezelő

Szűrés:
2 db külső szűrő
Eheim Professionel 3 2071 külső szűrő: 950 l/h SubstratPro, MechPro, esőztető
Sachem Maraton 800 l/h (igazából kb 600): SubstratPro, kerámia gyűrű, esőztető

Világítás:
4x24 W (1 W/l) T5 HO Sylvania Luxline Plus 6700 K, 1850 lm fénycső egy felfüggesztett lámpában 10-15 centire a vízfelszíntől
Napi 8 órát ég 14:00-22:00-ig. Tervezem a 10 órás megvilágítást.

CO2:
Nagynyomású 5 kilós palack, 5-7 buborék/másodperc, üveg diffúzor 4 órával a lámpa előtt kapcsol be 10:00-kor az ablakokból
bevilágító szórt fény miatt és 21:00-kor kapcsol ki,
egy órával a lámpa előtt.

Aljzat:
kisebb és nagyobb szemű sima homok keveréke amibe elszorva JBL Kugeln golyók
vannak lenyomva. Ez az akvárium gyengepontja, mondjuk eddig még nem
volt miatta nagy gond.

Dekor:
Igazából nincs, a Bolbitis egy nagyobb vasfára van növesztve de inkább csak a növény látszik

Háttér:
Fekete kartonpapír méretre vágva.

Flora:
Bolbitis heduelotii
Cryptocoryne becketti
Cryptocoryne willisi
Hemianthus micrantemoides
Heteranthera zosterifolia
Hydrocotyle sibthorpioides
Hygrophila corymbosa var. angustifolia
Ludwigia repens
Sagittaria teres
Vesicularia dubyana

Fauna:
Paracheirodon innesi
Corydoras panda
Neocaridina denticulata sinensis
több féle Clithon csiga, főleg Clithon corona
Melanoides tuberculata
több féle behurcolt kis tavi csiga

Képek:

Ilyen volt:
nagyakv2.jpg


Ilyen lett:
front.jpg


Oldalról:
side.jpg


Jobbról:
right.jpg


Balról:
left.jpg


A szűrők, CO2 palack és a felszerelés:
tools-1.jpg


A szekrény a kis 50 literes akváriumomat tartja, a benne lévő Eheim meg hajtja :). Hamarosan erről az akváriumról is teszek fel képeket.
 
Tetszik az akváriumod, és ahogy fejlesztgeted. Érdekelne, hogy milyen lámpa van az akvárium fölött, mert én is egy 80 cm széles akváriumot tervezek, csak a legnagyobb problémám a megfelelő armatura beszerzésével van.
 
Szia és köszi :). Igen egy ilyen formájú akit nehéz mindenhol jól megvilágítani mert hosszú de nem valami mély. 4x39 w armatúra bevilágítaná a egészet
mivel a hosszúsága megfelelőbb lenne viszont úgy 100 literre sok lenne a fény. Én 4x24 W Dymax HI-5-ot használok.
Ez az armatúra 57 cm hosszú tehát közel sem fedi le a víz teljes felületét, a 24 W-os T5 csövek meg még ennél is rövidebbek. De mint látod így is lehet
egész felvállalható scapet kreálni. Vannak verseny akik is amelyek fölött ilyen jellegű világítás van. De hogy miért is működik ez szerintem? Igyekeztem
a szélekre tenni a cryptokat, meg a sagittariát amik a tapasztalatok szerint nem fényigényesek annyira. Ilyen setupoknál talán érdemes arra is figyelni,
hogy tényleg a lehető legerősebb lumens számú csöveket vedd meg, hogy a szélekre vetülő fény is érjen valamit. Az armatúrában mindenképp legyenek
reflektorok is. Érdemes még a vízszintől való távolsággal is játszani ilyen armatúráknál (ami csak felfüggesztett armatúráknál egyszerű). Nyilván, ha
feljebb állítod az aljzat nagyobb területét világítja meg viszont alacsonyabb intenzitással, ha közelebb akkor meg inkább fókuszált fényt kapsz.
Egyébként, bár ez izlés kérdése, szerintem esztétikusabb egy nyitott akvárium fölött, ha az armatúra rövidebb mint az akvárium. Általában Amano és ilyen
akikat csinál.
 
Nekem nagyon tetszenek az ilyen Holland stílusú akik, gratula, nagyon szép lett!! :thumbup: ;)
 
Cecska said:
Nekem nagyon tetszenek az ilyen Holland stílusú akik, gratula, nagyon szép lett!! :thumbup: ;)
Köszi szépen Cecska! Egyre kevesebb holland vagy hollan szerű új akit látni pedig én is látok még bennük fantáziát. Nekem
mindig Walt Disney mesék jutnak róluk eszembe :D mert számomra ilyen naív, mármár csicsás, mesebeli szépséget sugároznak
amilyen nem is igazán létezek a természetben.
Azzal együtt pár hónap múlva azt hiszem újraindítom nullából és Nature Aquarium lesz belőle egy időre. Alig várom, hogy a GA
boltban dekorokat próbálgassak... :)
 
Én is nagyon szeretem a holland akikat, volt már szép hollandra példa magyarhonban is és ha tényleg jól harmonizál minden benne akkor egyszerűen gyönyörűek. Tetszik az akid, és látszik a fejlődés.
 
maximas said:
Tényleg szép lett gratula hozzá! Újabb akváriumot tervezel?
Köszi maximas! Hát úgy 2 de inkább 3 hónap múlva azt hiszem szétkapom ezt a hollandot és újraindítom az akit. Nature Aquarium lesz belőle. Illetve van egy
50 literes Nature Aquariumom is hamarosan nyitok neki is egy topicot.
 
Egy kis update. Valamelyik hemianthus micranthemoides szőnyeg nyírás után véletlenül az akváriumban hagyhattam pár szál HM-et ami beleakadhatott a heteranthera
bokor tetejébe. Mára nőtt egy kis csomó emers HM pamacs :) Úgy szeretem az ilyen véletleneket. Ez aztán igazán temészetes.

hm-1.jpg
 
Garatulálok az akihoz nagyon jó, nekem olyan kérdésem lenne, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni ilyen armatúrát?
 
kope10 said:
Garatulálok az akihoz nagyon jó, nekem olyan kérdésem lenne, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni ilyen armatúrát?

Szerintem már sehol. De nekem nincsenek jó tapasztalataim vele.
 
kope10 said:
Garatulálok az akihoz nagyon jó, nekem olyan kérdésem lenne, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni ilyen armatúrát?
Csatlakozom Dani véleményéhez, Magyarországon nem lehet kapni, sajnos, nem sajnos (Aki eddig behozta, mondta, hogy a külföldi forrásuk igencsak megdrágult, így a megváltozott áron igény nincs rá). Külföldről viszont rendelhető.
 
Megnyugodtam, hogy nem csak nekem van hosszú és vékony akváriumom. :) Nekem eléggé hiányzik a mélység (az enyémből), hogy térérzetet tudjak csinálni, és a domborzat igazán érvényesüljön. Ezért nekem nincs is domborzatom :)
 
Back
Oldal tetejére