• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gelo akváriuma

gelo

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!
Elég hosszú idő telt el az akvárium indítása óta./legalább is nekem/Azért ide, a befejezett akikhoz tettem, mert pár hónap múlva szét lesz bombázva és egy igazi ryoboku-t szeretnék csinálni.Mert ez afféle tanuló akvárium volt.Az akvárium már betöltötte a 4.hónapot.Eddig azért nem volt fent mert elöntött a Rhizoclonium,és Staghorn alga.Volt és van némi zöld pont alga,és staghorn, de nem számottevő.Úgy néz ki az alga lassan visszaszorul.

Akvárium:
Hossz: 89 cm
Mélység: 50cm
Magasság: 42 cm
Bruttó 187 l
Az akvárium szekrénybe van építve.Bár piszok jól néz ki,de körülményes a karbantartás.Még egyszer nem csinálnám ilyenre.De már késő, a szekrény meg van./térelválasztó/

Technika:
4440828822_a10552753a_m.jpg,4440053491_4026594453_m.jpg
Szűrés: Eheim 2080 /gyári szűrő töltet/, Atman CF-1200/csak szivacs,hogy ne kerüljön be semmi a reaktorba/
CO2: Nagynyomású rendszer /2kg palack 2 db/,GA buborékszámláló,GWTropica növény táptalaj visszafolyásgátló,AM mágnesszelep,Papillon reduktor.GA tartósteszt
Beoldás: AM 1000 reaktor
Világítás: DIY 4x 39 w,3db 865 1db S.Gro Lux
Táp: Green Aqua Micro-Macro 10 ml naponta /vízcserénél 20 ml/ Easy Carbo 4 ml naponta
Egyéb: ADA Green Bacter,ADA Phyton-Git hetente
Aljzat: Tropica növénytáp talaj 5kg,20kg JBL Manado
Dekoráció: Vasfa,szőlőtőke,Dragon stone kb.7-9 kg
Növények: Eleocharis parvula,Riccia fluitans,Vesicularia dubyana "christmas",Anubias barteri nana,Pogostemon stellata "eustralis",Hemianthus micranthemoides,Microsorum pteropus "narrow",Echinodorus parviflorus tropica,Bolbitis heudelotti,Valisneria spiralis "tiger"

A narrow és a bolbitis kihaló félben :( .Gyanítom túl kemény a víz.

Állat: 20 db Cheirodon axelrodi,8 db Caridina multidentata,6 db Neocaridina denticulata sinensis , 5 db Neritina natalensis sp.

Pár kép a jelenlegi állapotról. :)

4439911127_52021a671c_m.jpg,4440688266_eb72403d00_m.jpg,4440688296_8a5a979fcf_m.jpg

Most éppen itt tartok.Tudom sokat kell még tanulnom,de szeretném, ha én is elégedett lennék az akváriumommal.

4440788610_a948341658_b.jpg

Baloldalt a szőlőtőkén a narrow és bolbitis látható.Azaz alig.A narrow-nak és a bolbitis-nek levágtam az összes nagy levelét mert tiszta staghorn volt.Remélem regenerálódik idővel.A parvula fénykorában nagyon szép volt,de az alga roham után már csak árnyéka önmagának.Remélem összekapja magát. :D
Sajnos jobb képek nem lesznek mert a gépem /Canon Ixus 960 IS/ nem erre való :(
 
A jó életbe! Mi van itt kéremszépen? ;)
Kicsit nem figyelek oda és jönnek a szép akik a fórumon? Ez is fantasztikus a jelenlegi állapotában. Gratu neked is ügyes vagy.
Tök jó hangulata van az akváriumodnak még akkor is ha az elején tart a dolog. Imádom a gömbőcöt a jobb oldalon! Szép egészséges növények. Kitartás és várunk majd az idei HAC-ra ;)

A többieknek üzenem, ne titkolózzatok. Olyan jó ezeket az akikat nézni. Tanulni és okulni belőle. Inspiráció.
Úgyhogy tessék a naplót használni.
 
Köszönöm Viktor a biztató szavakat. :D
A H.A.C.-ra már az újjal fogok nevezni,és természetesen dokumentálom a naplóban.
 
Így van ahogy Viktor mondja. Elő minden növényes akival. Csak tanulni lehet belőlük. Egyébként nekem nagyon tetszik az akid. Igazi egyedi elgondolás a kis szigettel a bal oldalon. Sajnos a jobb oldal sokkal erőteljesebb ezért nekem eldől jobbra a kompozíció, de ettől függetlenül egyedi és üde színfolt. Mi lesz még ebből ha parvula szőnyeg is összekapja magát..... Igazi focipálya :D
 
Igazad van a kompozízióval kapcsolatban.
Sietve lett összedobva és elég dekoráció sem állt rendelkezésre.A barátnőm sürgetett "üres a szekrényben a hely,rakd már össze". :lol:
De majd a következő, igazi mohás ryoboku lesz.REMÉLEM,ha nem szúrom el :lol: .
Tanuló akváriumnak meg tökéletes volt. :D
Neked is köszi a jó szavakat.
 
Tényleg nagyon jol néz ki. Nekem különösen tetszik bal oldalon a kis tőke:) Nincs esetleg képed arról amikor "nagy"levelei voltak a Microsorum-nak? Meg amugy is szerintem örülnénk még 1-2 nagyobb képnek. Nem?:)
 
Jó tudni, hogy kis városunkban is van szép akvárium. :)
A garnikat gondolom nem a helyi kisállatosoknál szerezted be, ugye? Vagy te tudsz valamit, amit én nem. :D
 
Akkor jöjjön pár közeli.Bár előre szólok ez a gép nem erre való.
Szia Luna,sajnos nem itt vettem.Amano-t Bp.,Red-et Miskolc.

4440976916_6302520885_b.jpg, 4440201687_d2a7b289b7.jpg

Őfelsége is elő jött :lol:
4440977628_e32f7df20a.jpg 4440202273_85fd385f7f.jpg

4440203457_173a1a4931.jpg 4440977542_e2054e95c5_b.jpg
 
Pár jól elhelyezett kő tudna szerintem dobni még rajta a bal oldalt mert annyira kietlennek tűnik a jobb oldal mellett a bal mintha egy mező lenne bár lehet ez csak az én véleményem max majd elküldenek a sunyiba :lol:
 
Igen,de nem keveset lőttem el.Ha elő kellene hívni az kisebb vagyon lenne. :lol: Az áldott technika.
Bár ha rá keresel akkor láthatod,hogy ez egy "sima" kompakt gép.
 
Csatlakozom a többiekhez, egy újabb szuper aki a fórumon. Még több ilyet!
Az elrendezés nekem tetszik. Az tetszik benne, hogy a bal oldali üres rész nem üres, hanem van egy kisebb sziget benne, ettől szerintem nem dől a kompozíció. Egyébként az ilyen kompozíciós akikat látva nekem mindig a diszkoszok jutnak az eszembe. Amano kezdte el ezt, hogy egyik oldalon egy komoly dzsungel-sziget, a másik oldalon a diszkoszok a képen. Megvan? :)

amanotank.jpg

Nos, ezért. A staghorn alga szerintem co2 szint probléma. Ha tovább tekernéd már pipálnának a halak? Ha nem, én egy óvatos rányomással még próbálkoznék.
 
Ez is pofás aki! Határozottan tetszik az elgondolása, talán én még pár cm-t nyújtottam volna kisebb kövekkel(amolyan kőomlás szerűen) a jobb oldali kupacon az aki közepe felé, de így is mutatós. Grat!
 
Köszi az újabb hsz-t.
Key amúgy sokáig ez volt a kedvenc akim.
Most olyan 4-5 bubi/s megy, de este a lakosság már behúzódott a pogostemon köré és semmi mozgás.Mig difit használtam a PH.8 körül volt.Tegnap néztem tetra testtel és már csak 7 volt este 8 körül.Bár még nem láttam őket pipálni,de az,hogy elbújnak a szívócsonkokhoz az nem sok jót jelent.Mikor difi volt ilyet nem tapasztaltam,majd játszom még a CO2-l.Hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon. :D
Még egyszer köszi mindenkinek.
 
Az idei HAC egyre keményebbnek ígérkezik. Még pár év és Amano jöhet a fórumra továbbképzésre :lol:

Nekem teCCik :clap:
 
Szia,

Végre feltetted! :)

Jó kis aki ez, kíváncsi leszek a szétrombolás előtti állapotra.
 
Back
Oldal tetejére