• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

120x40x45 Ryoboku tervezés alatt

boszeb

Kertész tanonc
Sziasztok!

2010. februárban csatlakoztam a fórumhoz. Az eddig eltelt idő alatt folyamatosan szívtam magamba az ismereteket. Mindent igyekszem elolvasni a fórumból ami a növényezést szolgálja. Eddig két akváriumom volt(egyszerre).Most már csak egy van. Ebben járatom a szűrőt szaporítom a növényeket a nagy indításához. Sajnos eddig csak kavicsban próbálkoztam, persze gyenge eredménnyel! De a tervezett „nagy” leváltja mindkettőt. Ebben igyekszem megadni mindent a növényeknek.

Akvárium:120x40x45 cm színtelen ragasztással, 10 mm gépi csiszolású üvegből, alá 7 mm polifoam

Bútor: bútorlapból épített 120x40x70 szekrény 6 db állítható fém lábbal

Szűrés: épített 1200 l/h, és jelenleg építés alatt 2000 l/h szűrő (erre lesz kötve majd a reaktor) mindkettő 50 cm magas 200-as pvc csőből, plexi ki és befolyó, érkezik németországból 20 liter siporax

CO2: nagynyomású rendszer 10kg-s palack, Kaiser reduktor, Festo mágnes szelep, Festo tűszelep, visszafolyásgátló szelep, üveg buborékszámláló, Levi85 által készített reaktor mása DIY

Világítás: függesztett DIY 4x54W T5 fénycsőarmatúra elektronikus előtéttel

Víz: szűrt csapvíz

Vízlágyítás: tervben a beszerzése egy RO készüléknek

Tápozás: GA tápok

Dekoráció

Aljzat: Tropica Növény táptalaj 7,5 liter, JBL Manado általános növénytalaj - 30 liter
- dekor kavics 0,5-1 mm szemcsenagyság (van kb. 30 kg)
- palakő a mohának valamint a kavics és a talaj elválasztásához,
- 3-4 –5… db szőlőtőke itthon van

Növények:
Hemianthus micranthemoides
Pogostemon erectus
Vesicularia ferrei ’Weeping’
Myriophyllum matogrossense
Staurogine repens
Még alakul!

Halak, rákok:
Valamihal 20-30 db
Anci 2db
Corydoras panda 4db
Red cherry sok db

Ez a terv, lassan de biztosan haladok előre!! ;)
 
Back
Oldal tetejére