• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

1 nano alakulása

egedzs said:
Te sem akarsz ADA Green Brighty Special Lights használni? Az nem kell?
Akartam használni,de Viktor írta,hogy ilyen kis akváriumnál lehet csak algásodás lenne a vége,ezért letettem róla.Persze ez nem zárja ki,hogy nálad nem lehet használni.Ezt sajna neked kell mérlegelned,hogy használod vagy nem. :)
A képekre visszatérve.Ezt olvastad már? viewtopic.php?f=2&t=299
 
Időközben történt pár változás az akvárium környékén,gondoltam megosztom veletek is.
A rossz minőségű difit lecseréltem egy ADA Do!aqua music (15d) diffúzorra.Azt kell mondjam ostobának érzem magam,amiért nem az első körben ezzel kezdtem. :oops: Össze sem lehet hasonlítani a két terméket.Nem akarom fényezni,de igazán megéri az árát.(Szép kivitel,teszi a dolgát.Hát kell ennél több? :lol: )Beszereztem még egy üveghőmérőt is,ami régi álmom volt,csak mire rendelhettem volna épp nem volt készleten.A végén azért mégis sikerült szereznem és szerintem remekül néz ki az akin.
SDC19217.jpg
Időközben halakat is sikerült beszereznem.Jelenleg 10db boraras brigittae úszkál a coryk mellett.igaz nem vörös színűek,mint amiket sokan belinkeltetek,de nekem tetszenek ők is.
Boraras%20brigittae%20FSWFT0801.jpg

Azt viszont megkérdezném,hogy mivel lehet őket rávenni a rajban való úszásra?Igencsak szétszórt a csapat. :lol:
Az ADA növénytápokról még nem tudok mit írni,bár a parvula és a pogostemon helferi beindult rendesen.Sajnos ez nem mondható el a didiplis diandra-ról.Igényes növény lévén sok volt neki a tápozás nélküli időszak. :( Pár szál maradt életképes a többiek mind elrohadtak.Mindenképp maradok ennél a növénynél,mert nagyon tetszik és vele képzeltem el eredetileg is a hardscape-et,ezért rendeltem egy tővel és megpróbálom még egyszer.Algám a LED világítás beüzemelése óta még nyomokban sincs.(Furcsa,de néha már hiányzik is. :D )Úgy érzem jelenleg minden technikai paraméter adott,ezért remélem lassan sikerül az eredeti koncepciót megvalósítanom.
"Nincs lehetetlen,csak tehetetlen!"
Jó kertészkedést mindenkinek!
 
Ismét eltelt pár hét és szerencsére problémamentesen zajlott ez az időszak.(Remélem így is marad. :D )Az ADA növénytápok beváltották a hozzájuk fűzött "reményeimet".Nagyon elégedett vagyok,mert nincs a heti "sövénynyírás",mégis elégedettek a növények.(Legalábbis én így látom.)
És a bal hátsó részt is sikerül helyrepofoznom :) :
SDC19891.jpg
(Nincs alga,nincs tápanyag-,CO2-,fényhiány!)A napi tápozáson,etetésen,heti vízcseréken kívül nincs igazán dolgom.Néha lekaparom a vízkövet is. ;) Persze van még egykét dolog amit szeretnék "extraként" kipróbálni,beszerezni,de az még várat magára.
 
Nem is tudom, hogyan kerülhette el a figyelmemet ez a topic... :oops: Most viszont pótoltam, elolvastam az elejétől, nagyon tanulságos.

Gratulálok az akihoz, látszik, hogy rengeteget tanultál és fejlődtél ez alatt a rövid idő alatt - és sikerült összehozni az utóbbi idők "legmakulátlanabb" tisztaságú akváriumát. A növények első látásra is hibátlan egészségnek örvendenek, a CO2 beoldás-küzdelmek ellenére. Szívesen megnéznék egy flickr nagyobb méretű képet fentről, centrálisan. Úgy látom ez a szög áll a legjobban az akinak:

Blasio said:

Szó volt itt (és máshol is) az ADA tápokra történő átállásról. Itt leírtam a dolgokkal kapcsolatos véleményem, nézzétek meg.

A kis razbórákat semmivel nem tudod rávenni a rajban való úszásra, eleve lazább kötelékben repülnek mint más halak. Hajlamosak arra is, hogy egy nem látható részén bujkáljanak az akinak - ez nálad a nyílt terek miatt nem annyira aktuális.
 
Köszönöm szépen!

Ez a hozzászólás igazán elismerő! :oops:
Igyekszem kamatoztatni az általatok tanultakat,és még van mit elsajátítani,de ettől(is) szép ez a hobbi. ;)
A fotózással sajnos hadilábon állok,de igyekszem a gépből és magamból kihozni a maximumot.
A razbórákkal elégedett vagyok,(annak ellenére,hogy szétszórva úszkálnak)igazi kis egyéniségek. :)
 
A LED világításról elárulnál egy kicsit többet? DIY bejegyzés mikor készül?
A régi vagy a LED világításnak van nagyobb fénye elméletben és a gyakorlatban?
 
Szia!

Sajnos egyenlőre áll a projekt,anyagi okok miatt.Jelenleg a prototípust használom és így is elég a teljesítménye,de mindenképp át lesz alakítva,amitől nagyobb teljesítményű és megfelelő színhőmérsékletű lesz.(Remélhetőleg. ;) )Bejegyzést nem biztos,hogy kap a DIY részlegbe,(az okokat most nem árulnám el)de itt a naplóban biztos megosztom az érdeklődőkkel.
egedzs said:
A régi vagy a LED világításnak van nagyobb fénye elméletben és a gyakorlatban?
Egyértelműen a LED-es nyert a teszten a gyakorlatban! :)
 
Szia!
Gratulálok, nagyon szép aki lett belőle! Minden elismerésem A DSM módszer használata miatt! :) :thumbup:
 
katroc said:
Szia!
Gratulálok, nagyon szép aki lett belőle! Minden elismerésem A DSM módszer használata miatt! :) :thumbup:
Köszönöm!

Eljött az ideje,hogy low-tech módon akvarizáljak. :lol: A mai nap eltörtem a difit :cry: ,ezért leálltam a CO2 adagolással és a fényből is visszavettem.Holnaptól csökkentem a tápozást is,míg nem tudom ismét a megfelelő körülményeket biztosítani.Erős a gyanúm,hogy egy küzdelmes időszak lesz,de majd kiderül.Meglátjuk,hogy az eddig sikeresen üzemeltetett algamentes(nem túlzás,tényleg az :D ) akváriumom mennyire strapabíró.
Sok helyen olvasom,hogy a nano akváriumok nagy kihívásnak számítanak.Szerintem nem ilyen vészes a helyzet,de pár héten belül kiderül. ;)
 
Blasio said:
Eljött az ideje,hogy low-tech módon akvarizáljak. Holnaptól csökkentem a tápozást is,
A helyedben a tápot nem piszkálnám. Ha nagyon visszaveszed akkor fog elönteni az alga, esetleg nagyon kis adagokban csökkentsd, és figyelj.
 
Tudok neked adni egy üveg nano difit kölcsönbe. Küldd el a számod priviben.
Alternatív módon küldd be a co2-t a szűrő beszívóján és oldja be a szűrő.
 
Tomi said:
A helyedben a tápot nem piszkálnám. Ha nagyon visszaveszed akkor fog elönteni az alga, esetleg nagyon kis adagokban csökkentsd, és figyelj.

Lehet furán hangzik,de mindenképp csökkenteni szeretném a tápok adagolását.Az oka,hogy nagyon hamar elfogynak a tápok.Normális esetben napi 2ml brighty-k és 2ml green brighty step 2 megy az aki vizébe.Vízcserekor 3-3ml. A vízcsere utáni visszatápozás még oké,de az,hogy naponta többszörösen túl kell adagolnom az már annyira nem.(Mikor megpróbáltam a GA-s ajánlást {1ml/20l/nap} pár napig, erős hiánytüneteket produkáltak a növények.Ezért kezdtem el a 2x-es adagot használni,ami be is jött.)Viszont arra gondoltam,ha a CO2 adagolás áll pár napig,akkor a növények visszavesznek a növekedésből és így tudom csökkenteni a tápok adagját.Persze közben a világítást is jelentősen visszavettem.(Algásodással azért nem számolok,mert bizonyos tartalékot raktároznak a növények a tápokból,és ez TALÁN elég lehet erre az átállásos időszakra.De ez csak elmélet. :? )

keymaker said:
Tudok neked adni egy üveg nano difit kölcsönbe. Küldd el a számod priviben.
Alternatív módon küldd be a co2-t a szűrő beszívóján és oldja be a szűrő.

Köszönöm a segítőkészséged!
Gondolkoztam rajta,csak ebben a témában bizonytalan vagyok,mert nem tudom mennyit ártanék vele a baci telepeknek?! (Ha ez egy járható út,akkor 5 perc alatt átkötöm a szűrőre és meg van oldva minden probléma.Gondolom ez csak átmeneti megoldásnak jó?)
 
Blasio said:
Mikor megpróbáltam a GA-s ajánlást {1ml/20l/nap} pár napig, erős hiánytüneteket produkáltak a növények.Ezért kezdtem el a 2x-es adagot használni,ami be is jött.

Csak egy apró megjegyzés. Szerintem pár nap alatt nem lehet kitapasztalni egy tápozási módszert. A növények alkalmazkodnak valamennyire a tápozáshoz ezért egy 1-2 hetes kivárási időszakot mindenképp érdemes megvárni. És utána levonni a következtetéseket. Lassan 2 éve tápozok az ADA gyári alap adagolással és nem panaszkodom az eredmények miatt. ;) Stem aki is jól fejlődött benne a nanó és a mostani aki is. Dupla adagolást ritkán látni. Épp tegnap nézegettünk maláj fórumon több akit Balázzsal. Ott az az érdekes, hogy nagyon sokan tápoznak ADA tápokkal és ott sem láttam, hogy bárki túladagolást használt volna.

Persze lehet többet adni, a tájékoztatóban is benne van, hogy ha kell akkor kell, csak egyenlőre nem latom azt az erdőt nálad ami mindenképp igényelné. Ezt most nem negatív értelemben gondolom.
 
viktorlantos said:
Csak egy apró megjegyzés. Szerintem pár nap alatt nem lehet kitapasztalni egy tápozási módszert. A növények alkalmazkodnak valamennyire a tápozáshoz ezért egy 1-2 hetes kivárási időszakot mindenképp érdemes megvárni. És utána levonni a következtetéseket. Lassan 2 éve tápozok az ADA gyári alap adagolással és nem panaszkodom az eredmények miatt. ;)

Igen ezzel tisztában vagyok.Inkább túlreagálás lehet ez a növénytáp adagolás nálam,de inkább ez,mint az algás akvárium. ;) Ezért is gondoltam,hogy a bénaságomnak köszönhetően,most jött el az ideje a "visszaállásnak".

viktorlantos said:
Ezt most nem negatív értelemben gondolom.

Tudom!Nem is vettem úgy. :)
 
Blasio said:
Gondolkoztam rajta,csak ebben a témában bizonytalan vagyok,mert nem tudom mennyit ártanék vele a baci telepeknek?! (Ha ez egy járható út,akkor 5 perc alatt átkötöm a szűrőre és meg van oldva minden probléma.Gondolom ez csak átmeneti megoldásnak jó?)

Különösebb kárt nem tudsz vele tenni, többen is alkalmazták/alkalmazzák ezt a módszert. Arra kell csak egyedül figyelni, hogy a külső szűrő lassan fel tud telítődni a gázzal és esetleg így a rotorja szárazra futhat, ezért nem nyomjad orrba-szájba bele a CO2-ot és néha(naponta akár többször is, ahogy időd engedi), rázogasd meg kicsit a szűrőt, hogy az esetleges felgyülemlett CO2-ot ki tudja dolgozni. Egyébként jól gondolod, ez csak mint átmeneti megoldás jöhet szóba.
 
Blasio said:
Gondolkoztam rajta,csak ebben a témában bizonytalan vagyok,mert nem tudom mennyit ártanék vele a baci telepeknek?! (Ha ez egy járható út,akkor 5 perc alatt átkötöm a szűrőre és meg van oldva minden probléma.Gondolom ez csak átmeneti megoldásnak jó?)
George Farmer said:
keymaker said:
- Are the bubbles from your diffusers actually being sucked into both filters? I guess that is on purpose. ;) How do you think the filter performance (nitrification effectiveness and noise) are being affected by that?
I'm not sure how CO2 can potentially affect the filter. I've done it in various set-ups for years with no apparent adverse effects. I have heard about it affecting the rubber seals, but these filters are about 4 years old now and have seen a lot of CO2! Noise isn't an issue. Towards the end of the photoperiod I do get occasional CO2 'burps' but it's very infrequent.
Ezen kívül a svéd barátunk, deffen is ezt a technikát használta elég sokáig.
 
Azt látom ezen a munkán, hogy a teljesség igényével dolgoztál. Nagyon szép. Nekem különösen tetszik, hogy szellős és nem zsúfolt az elrendezés, igazán üdítő nézni " a kevés sokszor több". Én nem láttam benne élőlény. Lesz- e benne?
 
istvan.fazekas said:
Nagyon szép. Nekem különösen tetszik, hogy szellős és nem zsúfolt az elrendezés, igazán üdítő nézni " a kevés sokszor több".

Köszönöm és örülök,hogy így gondolod!

istvan.fazekas said:
Azt látom ezen a munkán, hogy a teljesség igényével dolgoztál. Én nem láttam benne élőlény. Lesz- e benne?

Sajnos mindig eszembe jut valami és néha úgy érzem,hogy sosem lesz vége.De ezt szeretem ebben a hobbiban is. ;) Vannak lakók: 8db boraras brigittae, 2db corydoras pygmaeus és átmenetileg 2db neocaridina heteropoda(ők addig lesznek,míg nem sikerül szereznem 8-10 db sulawesi "cardinal" garnélát).
 
Sziasztok!
Elég régen írtam az akváriumról,amit szégyenlek is. :oops: Pár sorban mégis összegezném az elmúlt időszak eseményeit.
Az volt az érzésem,hogy alakítanom kell az összképen,mert nem elég érdekes(persze maradt ez a stílus,mert kíváncsi vagyok a végeredményre,ami az eredeti terveimben szerepelt).Beszereztem egy Red Moor fát és a szükséges ágakat levágtam,majd beraktam az akiba.Közben a CO2 hiánynak köszönhetően a parvula igencsak szenvedni kezdett.A többi növényen nem láttam semmi tünetet,ezért elhatároztam,hogy alaposan megnyírom.(Lehet merész gondolat volt,de majd kiderül. :? )
Itt már látszik,hogy sárgulnak a levelek:
Fnykp0136.jpg
ez pedig a már visszavágott verzió,pár nappal a nyírás után:
Fnykp0168.jpg
Közben élőlény fronton is történt némi változás.Harcsákat már nem tartok,mivel ketten maradtak és nem igazán voltak boldogok,ezért ők egy társas akváriumban végezték.Sajnos egyik nap mikor hazaértem,arra lettem figyelmes,hogy 2db razbóra a szűrő szívóágában lelte halálát.Ledöbbentett az eset,mert a mai napig nem tudom,hogy mi okozhatta a balesetet.(Ekkor igen erősen gondolkoztam rajta,hogy abbahagyom ezt az egészet ! :evil: Nem elég,hogy a növényekkel nyüglődök,még a halaim is hullanak.)Persze azóta már lenyugodtam és megfogadtam,hogy akkor is végig csinálom,és lesz egy szép növényes akváriumom. :geek:
Pár napja beszereztem 2db galaxy razbórát(lehet kövezni :) ),és ismét boldogan nézem az akváriumot,mert megint nyüzsgés van.Pár nap múlva szerzek belőlük még 2db-ot így a hal álomány a következőképpen alakul: 7db Boraras Brigittae (zöldsávos törperazbóra vad színezettel)
4db Danio Margaritatus (galaxy razbóra).
Persze a garnélák sem hiányozhatnak,de velük lehet várok még plusz egy hónapot,mivel a diffúzor fontosabb.A beszerzési listán most ő az első. ;)
Sajnos nem tudok egy értelmes képet sem csinálni,mert jelenleg csak a telefonom áll rendelkezésre,de dobok 1 képet az esti hangulatról:
Fnykp0171.jpg
 
Back
Oldal tetejére